Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Články
 
  Honda-club.cz včera,dnes a zítra...
  Sekce: Klub
  Zaslal:  1.1.2011 , 14:32
   
AUTOR: crxmann
5 háček
Založen: 11.5.2007
Články: 16777129
Komentáře: 91

Hodnocení: 5.00/5.00 [7]

Technika Jak na to Klub Srazy a výlety Novinky a historie Partneři Můj příběh

   Článek  Strana 1 z 1
  
Na konci roku a začátkem toho nového bývá zvykem bilancovat a tady je naše bilancování, nejen posledního roku...

Před několika lety, když jsem začal aktivně zapojovat do dění v komunitě tehdejšího Hondaclubu nikoho nenapadlo jakým směrem se Občanské Sdružení (dále jen OS) bude ubírat.
Po letech stagnace a vnitřních konfliktů, které vyústilo v rozdělení hondaclubové komunity na dva tábory s různým zaměřením,tj. na technický web, kde i nyní naleznete novinky a zprávy o HONDění a pak na náš web, který byl od počátku směřován k podpoře oficiálního klubového dění.
S nástupem nového fóra se rozrostla možnost komunikace mezi uživateli a nastal tak obrovský příliv nových uživatelů a adekvátně k tomu vzrostl i počet členů OS . Původní klub, řekl bych rodinného typu, kdy se snad opravdu znal každý s každým se rozrostl do takových měřítek,že se ukázali i negativa tak velkého počtu lidí např. ani na Honday se nedokázal sejít dostatečný počet členů na členské schůzi. Z toho vyplynuli nutné úpravy ve stanovách OS tak abychom byli schopni odhlasovat opravdu základní věci nutné pro chod OS –např. volba rady OS. Ale to jsem trochu odbočil , šup nazpět k tématu.
V souvislosti s přílivem nových lidí se do klubu vloudila částečná anonymita, už prostě není možné znát každý každého a samozřejmě také stoupla i různorodost názorů i zájmů mimo H dění. To sebou přineslo bohužel i určité nešvary.
Na začátku fórum zejména o srazech a sdílení technických informací kolem H se pomalu přetvořilo spíše na komunitní server, kde se řeší i věci mimo. Což o to, jsme lidi a nežijem jen H ,je nesmysl aby dva hondaři si šli pokecat o lyžování na jinej server,jen stačí si dané tema založit v patřičné sekci. A tady nastává potíž, ano mluvím o off topic, i téma které řeší nebo lépe řečeno dokumentuje zajímavý technický problém je najednou zahlceno snůškou keců třeba o beďáru na partnerčině pozadí. Málokdo, kdo hledá nějaké informace technického rázu se vydrží takovejma kecama prokousávat aby zjistil jestli náhodou po dvou stranách keců se přece jen nevrátilo tema k původnímu směru a našlo se řešení a zavírá tyhle stránky a hledá jinde a to je škoda. Kdyby takový člověk zůstal déle je možné, že by příště s jiným problémem poradil zase on. Takhle se pořád víc imaginárním průměrným uživatelem h fora přikláníme k tomu co jen kecá o ničem a s technikou si neporadí. S tím souvisí i pohodlnost, je tu sekce Články, Preludez tam vytahuje a obnovuje články zapadnuté v historii, některé dokonce až z webu h-fans, v poslední době Dany sepsal zajímavé články rozebírající technické zajímavosti kolem diferenciálů a pneumatik, člověk by řekl, že o to budou lidi mít zájem, ve foru se obdobné dotazy objevují a pořád dokola se tam objevují stejné nesmysly a smyšlenky a světe div se, na takový článek kde se dané tema zevrubně rozebírá se z několika tisíc lidí co do fora denně vlezou podívá uplný zlomek. Stejný případ je s (ne)používáním FAQ –ČTK– často kladené dotazy, oleje, volnoběh, klouby vše tam je a stejně se objeví dotaz jak........logicky se pak vytrácí chuť něco takovýho sepisovat, nakonec to přece stejně nikdo nečte ...
Další věc je, že v souvislosti s takovýmhle uvolněním dochází u některých jedinců k pocitu, že se zde může všechno a neplatí základní pravidla slušnosti. Anonymita internetu dává pocit síly, kolikrát mám z projevu uživatele pocit, že má minimálně 2 metry ,110 kilo živý váhy a minimálně černej pásek, všude jde imaginárně první a „vede stádo“ a pak ho potkám osobně na sraze a vidím sušinku co musí na zádech mít baťoh se zátěží aby ho nevzal vítr a když má něco říct tak zčervená a uteče.
Proč se nechovat normálně i na foru, proč někomu imaginárně vyhrožovat kdo ví čím, když pak se potkáte osobně a skončí to stejně v družném objetí někde u baru.
Další nešvar zneužívání volného webového prostoru, který platí klubáci ze svého pro komerční reklamu, prodej zboží ať už nového či použitého, rada a moderátoři se to snaží potírat, respektive to řešit tak aby z toho měli něco všichni tj prodejce smluvně vázat a případně rovnou dohodnout výši slevy pro členy OS. Ne vždy to jsou ochotní akceptovat, ale tak to je jejich problém. Někteří si prostě myslí, že vše je zadarmo a ti hloupí členové mi ten server na kterém vydělám nějakou tu korunu přece zaplatí.
S tím souvisí práce moderátorů a administrátorů, omílá se to pořád dokola, pravidla jsou daný a stejně ....
Moderátor zasáhne a po zásahu se okamžitě ozve uživatel a cítí se hrozně dotčený a už to jede SZ a nové téma kde rozebírá jak je chudáček perzekuovanej a jak jemu neprošlo to co Vaškovi tuhle prošlo a jak je to možný ...... a tak bych mohl pokračovat. Je to do jistě míry chyba jak vedení OS, tak moderátorů a administrátorů, kteří od samého počátku nevedli nás uživatele tím správných směrem. Je to daň za přechod z minulého fóra, kde prostě veškeré zásahy mohl dělat pouze admin a tak většina těchto věcí zůstávala sice povšimnuta, ale bez zásahu. I přes myslím hodně volné podmínky si pamatuji jaké byly potíže po přechodu na nové forum s tím, že si moderátor dovolil jen upravit lehce název případně si „dovolil“ tema přesunout do patřičný sekce, brr.
A to se bohužel moc nezměnilo, když se teď rozhodne někdo vychovávat a nastavit ten správný směr jakým by chtělo OS aby se web vyvíjel, je okamžitě nařčen ze zaujatosti, zásahu neodpovídající pravidlům apod. V současné době jsou tak moderátoři spíše nevidět než vidět, o administrátorech ani nemluvě. Některé to dokonce odradilo tak, že na funkci rezignovali oficiálně.
Osobně mám pocit, že to uděláme vždycky blbě, když se problém řeší radikálně a hned je zle, pokud se počká aby se k danýmu problému vyjádřilo víc moderátorů zas nereagujeme dostatečně rychle a radikálně. Ale abych si jen nestěžoval, opravdu potěší,když mi uživatel, kterému jsem dal varování v reakci na to napíše „ hele sorry , vím uletěl jsem, akceptuji to, už budu v klidu …“. Taky se to sem tam stane. V tu chvíli máte chuť mu je zase smazat, ale vím nejde to, hned by se ozval někdo „jak je to možné, že on jo a já ne„.
OS určitě nechce nikoho perzekuovat, určitě chce zachovat jistý stupeň demokracie, ale je potřeba si vždy uvědomit, že publikuji na webu oficiálního OS. Tak je k tomu třeba přistupovat, je to obraz nás všech ,tak jak se budem zvenku jevit tak se k Nám ostatní budou chovat.
Ale ruku na srdce. Myslíte, že to půjde v případě, kdy se zalogujete jako naprosto věci neznající uživatel a první na Vás bafne topic, kdo si dnes zapíchal, modelky, nebo jak si kdo holí klín? Co si o takových stránkách pomyslíte? Řeknu Vám to naprosto přesně, protože takový pokus jsem si udělal s jedním kolegou….. zavřel to po 3 minutách se slovy malejfejsbůk.
Co pro to můžete udělat Vy? Respektujte základní byť nepsaná pravidla slušnosti. Nezneužívejte toho co není napsáno v pravidlech, že se nesmí. V případě rozhodnutí admina samozřejmě můžete celou věc probrat, ale nesnažte se jako reakci zakládat topicy o cenzurách, zlovůli apod. Tím docílíte akorát toho, že tady nakonec bude přemnoženo mikiciviců,temat plnejch offtopiců , komerčních inzerátů, pornofotek a nakonec znechuceně odejdete i Vy!

Ale tak i přes problémy stále rada neztrácí (kupodivu) entuziasmus stále vymýšlet nové věci, nový design webu, programátoři nové funkcionality a moderátoři s adminy se ještě stále snaží sem tam někoho převychovat.Vyzdvihnout chci oživení sekce články, kde je úroveň publikovaných článků opravdu vysoká. U některých členů je vidět že výchova padá na úrodnou půdu (viď Brnďo), a v neposlední řadě vzestup opět technických a kvalitních topiců.

Cílem nás, rady OS, adminů, moderátorů, je a bude především příjemné prostředí pro klubáky a strhávání těch zarputilých odpůrců klubu na svou stranu pro to, aby jednoho krásného dne se dalo říct, že 90% opravdových hondařů je v našem klubu.

Všichni jsme lidi a nutno podotknout, že konec toho starého roku 2010 byl co se týká děje na fóru a nových témat i vzájemného respektu mezi diskutujícími opravdu o milion procent lepší a za to Vám Všem díky a buďme v tom roce 2011 zase o chlup lepší.

Vydáno ve spolupráci s Radou OS a Montym H+

   Autor  Komentáře
kefa
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 2
 Zaslal: 1.1.2011 , 14:48  Předmět:    
Ámen...
zam3k
2 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 6
 Zaslal: 1.1.2011 , 15:07  Předmět:    
je to dobrý
mireczek
2 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 1
 Zaslal: 1.1.2011 , 15:49  Předmět:    
Ano, je to presne tak, jak to popsal autor. Mel jsem to stesti, ze jsem poznal "starou klubovou rodinu" a byl jsem kdysi i jeji soucasti a byl jsem na to hrdy. Ale celkova situace, ktera je popsana vyse, vedla pouze k tomu, ze na zdejsi server chodim minimalne. Odkazal jsem na forum spoustu nahodne potkanych Hondaru; dost jich potvrdilo to, co kolega autora clanku. Vozim na Honde samolepky klubu (oficialne domluveno) a delam tim zcela nezistne reklamu nasemu klubu; pozitivni reklamu - vzal jsem tim na sebe i bremeno, ze jezdim slusne a ohleduplne, neni to jen o tom mit polepene auto, i na foru se chovam slusne a pritom mam 110 kilogramu zive vahy, bohuzel jedine, s cim jsem se v posl. dobe na foru setkal, je netolerance, urazky, samolibost a jine. Uvedu priklad - kdysi jsem vidal zlutou Hondu a moc se mi libila. Po letech jsem ji videl zarostlou v trave a i kdyz to byl nepojizdny srot a majitel ji chtel zlikvidovat, koupil jsem ji a odtahl domu. Nyni ma noveho majitele a jezdi. Misto uznani jsem se dockal pouze negativnich blabolu od jedincu, kterym unikla podstata veci. Timto chci potvrdit pravdivost vsech slov clanku vyse. Dekuji, ze nekdo sepsal to, co nekteri vnimame jiz delsi cas.
Becky
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 3
 Zaslal: 1.1.2011 , 16:10  Předmět:    
Pekne napsano, je pravda ze posledni dobou je to tady samej off ale stejne sem chodim rad a jsem tu porad kdyz sem u PC, premyslim jestli bych bez toho mohl byt Je to tam. . Diky tomuto webu jsem poznal hodne zajimavych lidi, nektere uz povazuju za moc dobre kamarady, usetril spoustu penez a casu. Vlastne jsem poznal jinej zivotni styl, kdyz to prezenu. Takze neveste hlavy, stoji to asi moc prace, ale ta prace podle me stoji zato, podle me je to tu dobra komunita, takze Vam vsem VELKE DIKY přátele
M@jk
ModerátorČlánky: 9
Komentáře: 21
 Zaslal: 1.1.2011 , 16:47  Předmět:    
Zdravím Pepu a ostatní,
i já jsem měl možnost poznat v roce 2006 tehdejší "staré jádro".

I já ze začátku měl mraky úletů, díky špatné koupi vozu jsem byl nervní a dost offtopicoval, ale čas vše vyléčil a snažím se chovat naprosto normálně a přirozeně slušně. To, co Pepa popisuje, je bohužel pravda. Mohu si říci, že tu máme demokracii, ale u jistých lidí to hraničilo s anarchií. I já musel přijmou pár smazání fotek v HONDA dnes i jedno varování v topicu za jisté slovo. A vzal jsem to naprosto v pohodě.

Myslím, že na světě je mnoho důležitějších věcí, než se dohadovat, namísto toho, abych si prošel pravidla a pak se dle nich choval.

Já osobně platím členství 4 roky a od roku 2008 i více než je stanovena min. výše a to právě proto, že citím, že vedení si to zaslouží, že klub si to zaslouží.

Nic moc pro klub nedělám, možná pár srazů a mé oblíbené výlety, vím, že jsou okrajem zájmu, ale těch pár lidí, co jeli a účastnili se a ocenili to mne drží při tom, opět nějaké další vymyslet a psát články z cest.

DRŽÍM VŠEM PALCE, MNOHO TRPĚLIVOSTI A DO NOVÉHO ROKU 2011 HODNĚ FTEKU DO ROZKROKU! (snad to nebude na BAN)

je to dobrý přátele H+
Urso
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 7
 Zaslal: 1.1.2011 , 16:54  Předmět:    
Nejde nesouhlasit. Bohužel je to tak, jak je psáno. Krucinál lidi, máte v sobě mít aspoň trochu japonskýho ducha, tak se nechovejte jako stoprocentní češiÚsměv Možná, že to přeháním, ale když jsem tu byl uplně první dny, opravdu jsem viděl obrovskej rozdíl mezi běžnejma lidma, co tak něják znám / potkávám a hondařema odsuď. To mě připoutalo ke klubu, ale poslední dobou to je opravdu samý flame,nadávání,offTčka... Admini, moderátoři, všichni co se podílí na chodu to nedělají proto, aby jim to vydělalo balík, jde jim o to něco "dokázat" jak psal autor občas snaha někoho převychovat, dělaj to všechno pro nás - abychom něco měli, tak k nim buďte trošku víc vstřícnější a zdvořilejší, vždyť si to krucinál za svou dřinu ve svém volném čase zaslouží!! Stejně tak úroveň každýho příspěvku by měla taky nějáká být jinak to tu opravdu skončí jako špatnej debatní kroužek... Autorovi článku děkuji za článek a celému H-C děkuji za to, že vůbec existujeme OK
Buchtak
3 háčkaČlánky: 1
Komentáře: 6
 Zaslal: 1.1.2011 , 18:14  Předmět:    
Taky souhlas. A co se tyce FAQu a clanku, je sice min lidi, kteri si je prectou, ale zase o to vice to oceni. Kdo je linej trikrat kliknout, tak tomu uz neni pomoci. Kazdopadne si cenim lidi, co venuji cas psani clanku zde a sbirani FAQu OK
capino
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 4
 Zaslal: 1.1.2011 , 19:46  Předmět:    
Jsem tu nováček (i u Honda ), za těch půl roku co se tu pohybuji bohužel můžu jen potvrdit to co je psané v článku.. naštěstí jsou tu i lidé vstřícní, kteří jsou ochotní poradit a pomoct a ne jen polemizovat a kvůli nim sem stále chodím rád a těším se, až budu moct po výplatě poslat nějakou tu korunu a stát se oficiálním členem a pomoct tak Vám, kteří se staráte o chod (a že to asi nebude sranda) webu ho udržet naživu. Tímto Vám patří i velký dík je to dobrý
Bitkar
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 14
 Zaslal: 1.1.2011 , 21:00  Předmět:    
to neni bilancovani. ten clanek je uplne o necem jinym. Dal to nebudu rozvijet, kazdej si jiste udelal obrazek.
M@jk
ModerátorČlánky: 9
Komentáře: 21
 Zaslal: 1.1.2011 , 21:45  Předmět:    
To bitkař: ono je takové shrnutí a zároveň popsání faktů jak jsou, bilancování tam trochu též je. Od každého trocha. Já to beru tak,že tím článkem bylo řečeno, popsáno chování lidí, o jejich projevech, přístupu k věci. přátele přátele přátele

Chtělo by to trochu kultury a komu se pravidla nelíbí, nechť nám Arsch políbí a sem nechodí, nikdo je nenutí. A myslím, že nikdo ze slušných platících i neplatících členů a uživatelů tohoto našeho fora na ně není zvědaví. přátele
Hellborn
5 háčekČlánky: 0
Komentáře: 13
 Zaslal: 1.1.2011 , 23:06  Předmět:    
Kolem klubu se motám cca 7let a bohužel to jde k horšímu... Takže do nového roku nám všem přeju ať není horší než ten minulý.
silenec
Partner H-CČlánky: 1
Komentáře: 11
 Zaslal: 2.1.2011 , 0:14  Předmět:    
Bohuzel, boj s offtopicem je na takto velkych diskusnich forech predem prohrany. Tento problem se netyka jen honda-clubu, ale celeho internetu a s jeho rozsirenim / se zvysujici se navstevnosti stranek se bude projevovat cim dal vice.
Castecnym resenim muze byt dukladne moderovani, avsak jen malo lidi na to ma potrebne nervy a cas. Vhodnejsi by mozna bylo snazit se oddelit diskuze, ktere primo souvisi s tematikou fora od offtopicu (napr. filtrovanim sekce "volna diskuze" v "Posledni temata" na hlavni strance), aby bylo forum prehlednejsi pro nove prichozi nebo pro lidi kteri na forum chodi jen obcas. Nove prichozi clovek, ktery nezna ostatni aktivni cleny fora pravdepodobne hned nepotrebuje videt diskuze typu "pomoc s notebookem", "fotky vasich ditek", "kdo jde dneska na nocni?", "Kdo jeste nespi", "hledam skladbu" atd. - proste ho to nezajima.
Zobrazenim techto diskuzi na hlavni strance se tak forum stava pro noveho uzivatele neprehledne - to muze met za nasledek napr. jeho znechuceni, pripadne dalsi tvorbu offtopicu a tvorbu opakujicich se dotazu prave proto, protoze najit relevantni informace muze byt pro nekoho obtizne.
Lepsi by mozna bylo, kdyby se na hlavni strance zobrazovaly jen diskuze takove, ktere daneho cloveka zajimaji. Toho by slo dosahnout napr. (idealne uzivatelem volitelnym) filtrovanim sekci, ze kterych se zobrazuji diskuze v "Posledni temata". Pro nove prichozi by bylo vhodnejsi filtrovat vetsi cast offtopicu, uzivatel ktery je na foru dele by si uz nastavil to co ho zajima podle sebe. Dalo by to kratkodobe vice prace adminum pri programovani, nejspis by to ale dlouhodobe ulehcilo praci moderatorum.
Osobne bych se nesnazil offtopic odstranit, ale spise bych se pokusil ho umistit/schovat tak, aby nadelal co nejmene skody, proste se s nim "naucit zit", ale to je pouze muj pohled na vec.
Minor
5 háčekČlánky: 1
Komentáře: 18
 Zaslal: 2.1.2011 , 0:34  Předmět:    
Souhlasím s článkem. Řadu zmíněných problémů by vyřešila sebekázeň uživatelů a když ta chybí, tak případně aspoň trocha sebereflexe po zásahu moderátorů. Když tohle nefunguje, musejí nastupovat "silová" řešení, ovšem ta zabírají spoustu času a energie. A psát stokrát lidem, že jste jim něco smazali, protože se ani neobtěžovali číst pravidla, natož je dodržovat a strávit pak půl dne nejapnou diskusí, jak jste si mohli dovolit takové chování, to umoří i osla. Co s tím? Razantnější moderování? Možná. Už tu ale mockrát zaznělo, že chybí chat, kde by se lidi mohli podobně vykecávat. Myslím, že by to foru ulehčilo, zároveň by to usnadnilo práci moderátorům, protože chat se víceméně nemoderuje. A možná by stačila možnost, aby admin jediným tlačítkem takové téma zamknul, poslal zakladetli tématu SZ s upozorněním, že téma bylo zamčeno a že ho doporučuje probírat spíše na chatu, stejný text by se objevil i v daném tématu a celé téma by bylo s určitým zpožděním smazáno. To všechno pokud možno jediným tlačítkem.
Čili vytlačit co nejvíc tlachání opravdu na chat.
silenec
Partner H-CČlánky: 1
Komentáře: 11
 Zaslal: 2.1.2011 , 0:52  Předmět:    
Presne tak, tezko jde pres internet nekoho vychovavat, zvlast takto velikou skupinu lidi.
Vyuzivani chatu k chatovacim ucelum misto fora by jiste prispelo ke zlepseni offtopicove situace. Chat tu byl a je, problem je s jeho vyuzivanim, resp. jeho viditelnosti - v soucasne dobe bezi uz nejakych cca 6 mesicu vice ci mene (posledni dobou spise mene) vyuzivany chat, ktery ale prumerny uzivatel skoro nema sanci najit - existuje o nem zminka jen v zapadle diskuzi nekde na foru... na problem jsem upozornoval, pry se na nem i pracuje, tak treba nakonec i ten chat bude fungovat.
MOTyLEK
4 háčkaČlánky: 16777215
Komentáře: 3
 Zaslal: 2.1.2011 , 1:20  Předmět:    
krásný článek OK ale mám dojem, že si ho opět přečte jen drtivá menšina lidí to mi hlava nebere
spoon
ModerátorČlánky: 0
Komentáře: 3
 Zaslal: 2.1.2011 , 2:07  Předmět:    
Mně vaděj lidi..at ti,co se neuměj chovat,tak ti,co zmizeli.O to víc mě potěší,když mi zazvoní telefon a na druhym konci bezdrátu haleká člověk,kterýho jsem dva roky neviděl,nečet na foru nebo o něm ani neslyšel,že se někde mihnul.
Dřív to bylo jiný,tuhle jsem o tom chtěl napsat článek,ale nějak mi nestačila zásoba(walkera),tak jsem se na to vybod.Když jsem přišel,14dní jsem skoro každýmu vykal,měsíc trvalo než jsem si dovolil do někoho rejpnout,Monty mě přes den na chatu vychovával technicky,Lucy s Verčou nažhavily na večer,kterej se nikdy nekonal.Někde na foru jsem se zmínil,že mám problém,co s tim mám asi dělat,za hodinu volal nějakej Kojak,že je z Mostu(80km),ale odpoledne přijede a udělá to..
Každej měsíc byl MoKec,kde se přes den výletovalo,večer pařilo,v noci u někoho spalo.Během roku X akcí,kdy Honday byl "pouze" tím největším srazem,na který musel každý.Kdo řekl,že nejede,byl týdny přemlouván,že musí,nabízen byl odvoz,jídlo na místě i ubytování..
Ale ted už je nová doba,rok 2011,tak štastnej a veselej přátele Velmi šťastný
M@jk
ModerátorČlánky: 9
Komentáře: 21
 Zaslal: 2.1.2011 , 2:07  Předmět:    
Ahojte, právě jsem chtěl napsat to samé co Petr to mi hlava nebere Holt slušní lidé zůstanou slušnými a ostatní ehm holt ...
Dino
1 háčkoČlánky: 0
Komentáře: 2
 Zaslal: 2.1.2011 , 10:26  Předmět:    
do Nového roku 2011 vše nej všem lidem dobré vůle - to na úvod Úsměv).

Jako pamětník původního a jediného a dá se říci i jedinečného Hondaclubu mohu i já posoudit, kam se celá původní myšlenka posunula a skutečností opravdu je, že z původně velké rodiny lidí, kteří se osobně znali se časem i díky rozvoji internetu stalo velké anonymní forum obklopující tuto původní skupinu.

A i proto tehdy v roce 2005 došlo k tomu, že hondaclubová komunita se tehdy v tom památném roce 2005 rozdělila na tři tábory - de facto novinářský web tudy odkaz český klubový web - tudy odkaz a náš moravský klubový web - tudy odkaz O důvodech, které nás k tomu tehdy vedly se dá dočíst na našem webu - sekce Klub - podsekce Prohlášení o vzniku. Tolik pro objektivitu tehdejšího dění a úplnost informací.

Dnes po 6 letech od vzniku našeho Honda Klubu Morava mohu napsat, že vzhledem k tomu, že jsme nezaložili občanské sdružení a ani nebudovali moderní internetové forum ( ani jsme na to neměli Úsměv), tak jsme si více přidrželi původní osobní vazby a tak se nám asi podařilo udržet si spíše klubové prostředí podobné tomu před lety. Jsme tedy menší klub se zastaralým forem, ale jako klub se více známe osobně a fungujeme taky Úsměv)

Chodím sem málokdy, ale z toho co zde vidím, mám pocit, že zdejší forum umožňuje opravdu velmi nekontrolovatelně a de facto živelně zaplevelit i ty velmi užitečné a žádané sekce.Za sebe mohu poradit asppoň to, že bych přiřadil jistou prioritu sekcí podle vztahu k problematice Hond a klubového života a v pevném pořadí bych je nechal zobrazovat.Pak si může každý, hledat své informace - nalezne je vždy na předem určeném místě - takto to máme na našem foru i my. Nově příchozí by však napoprvé při náhledu na tyto stránky objevil přesně ty informace, které ho zajímají, když se chce dozvědět o čem ten daný klub vlastně je.To je totiž to podstatné pro uvítání nového zájemce a nikoliv ta nepodstatná témata - třeba o tom, kdo jde zrovna dneska na noční Úsměv)

Takže závěrÚsměv)

Do Nového roku 2011 vše NEJ všem našim kamarádům a dobrým známým z OS H-C

přeje za všechny z Honda Klubu Morava

Dino Úsměv)

Honda Klub Morava

www honda-klub-morava cz
tudy odkaz

Hondááááááááááááá !!! Úsměv Honda 2011 Úsměv
Bitkar
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 14
 Zaslal: 2.1.2011 , 13:24  Předmět:    
muj namet k uvaze:
otazkou taky je jestli ma bejt klub (potazmo web a forum) za kazdou cenu otevreny. Nekdy je lepsi, kdyz se lidi profiltrujou. Proste ten, kdo se hned zhrozi a odejde asi nebude clovek, kterej by moc stal o to bejt v komunite. Clovek, kterej bude trpelivejsi a bude o to vic stat bejt mezi hondarema a pzonat je poradne bude ponekud lepsi clen. A dle me by nebyl pomer uzivatelu fora vs clenu klubu tak drtive odlisny (nekolik tisic vs asi 120 bo kolik je clenu). Vidim to v jinych mistech kde se sdruzujou lidi a jsem am i ja. Dokonce jsou mechanismy, ktery uz na zacatku cloveka "proklepnou" - obvykle bud zustane opravdu dlouho a verne nebo se zhrozi a odejde hned a vetsinou navzdy. A vysledkem je pak kvalitni komunita lidi, ktery jen tak neco nerozhodi.
Stejnetak tady si stezujete, jak to driv bylo hezky maly rodiny a pritom se jede na kvantitu a ne kvalitu. Pozor ale - nerikam, ze ma bejt klub uzavrena spolecnost.
jinak mam jeste napad na boj s OT v tematech. Sice mensi opruz pro programatory a malej navic i pro uzivatele. Ale co kdyby kazdej prispevek dostal TAG - minimalne dva typy - k tematu nebo OT. Kolikrat lidi jsou si vedomi, ze pisou OT. Kdyby to otagovali jako OT a odeslali, tak si to pak clovek muze nechat jednoduse vyfiltrovat a bude v tematu mit jen veci k tematu a nemusi se probirat OTckama v technickych sekcich. Defakto tim zapojite samotny lidi do prace moderatoru, kazdej se zmoderuje sam do jisty miry a vic lidi vic udela. Jeslti to jde nejak zrealizovat je uz jina otazka, kterou muze zodpovedet pupu bo nekdo.
kachnacrx
4 háčkaČlánky: 1
Komentáře: 3
 Zaslal: 3.1.2011 , 0:20  Předmět:    
Asi mohu na tento článek říci jen jedno. SKVĚLE VYSTIŽENO je to dobrý
přátele H+ přátele
Interceptor800Články: 0
Komentáře: 1
 Zaslal: 3.1.2011 , 16:33  Předmět:    
Zdravím hondaře a samozřejmě autora článku. Jsem tady naprostým nováčkem a začínám se pouze rozkoukávat. Vstoupil jsem sem hned příspěvkem se svým problémem, který jsem potřeboval řešit okamžitě a byla mi dobrá každá rada. Snad jsem neumístil příspěvek úplně na špatné místo a pokud ano tak se samozřejmě omlouvám. Jeho samotné umístění bylo dáno právě onou rozmanitostí temat kdy jsem nebyl schopen rychle najít co jsem potřeboval.
Jinak, rád bych vyjádřil podporu a popřál lidem co se o web starají pevné nervy a neutuchající odhodlání. Vím, že to není snadné. Sám jsem od roku 05 členem jednoho motocyklového Honda clubu a i nás provází různá úskalí. Nyní jsme tím rodiným typem klubu (zřejmě něco podobného jako to bylo zde na začátku) kde nám to snad začíná šlapat. Nicméně řešili jsme podobné potíže ač v menším měřítku jako zde. Rád bych v budoucnu poznal fajn lidi co to tu vedou a pokud to jednou bude v mých silách a možnostech třeba i přiložil "ruku k dílu".
Takže držte se OK
665+1
AdministrátorČlánky: 16777204
Komentáře: 12
 Zaslal: 4.1.2011 , 11:12  Předmět:    
mě nejsou po chuti tyhle články, pro mě to má jen negativní hodnotu. Číst jak a co je všechno špatně + jde to jen z kopce nemůže nic pozitivního přinést.

já v tom takovej problém nevidim, normální realita, která se musí přijmout. Dost mi tyhle názory a nálady připomínájí komunistický důchodce "joo tenkrát, to sme se měli. Na parkovištích bylo volno, žádný tlačenice ... " no bodeť by ne, když lidi neměli na auto anebo se na něj čekalo roky, ale to už nikdo nezmíní - naschval ? bohužel ne - smutný.

Vzdyt to jde oříznout na 5 témat živých, bez vyhledávání, bez registrace - pak tu zbyde " ta prává parta 20ti lidí" .


No a dál ... ?

Radši bych hledal pozitiva, který přínáší posunout se někam dál a hlavně energii to udělat.

Koukněte se kolik času jste tu strávili
Kolik hodin denně tu prosedíte
Kolik lidí "znáte"
Kolik novejch věcí jste tu přečetli
Jak velkej byl Honday
Kolik atrakcí tam bylo
Že máme partnerský slevy
Že mámě pěknej web s forem
Kolik obchodu se tu udělalo
Kolik srazů a setkání se událo

dalo by se pokračovat

a to je tim, že nás neni 20, jako původně. Tohle jsou všechno důvody proč jsem začal tvořit tohle forum ...

H+
Brnďa
5 háčekČlánky: 0
Komentáře: 3
 Zaslal: 4.1.2011 , 23:03  Předmět:    
tak už jsem konečně slavnej. Mé jméno je ve článku na h-c Je to tam.
PAKO
5 háčekČlánky: 0
Komentáře: 4
 Zaslal: 6.1.2011 , 14:19  Předmět:    
...a je tu konečně chat.... sice v plenkách ,ale je a snad od pár offtopic pomuže
Bitkar
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 14
 Zaslal: 6.1.2011 , 14:28  Předmět:    
par lidi uz se tam ptalo na nektery veci, takze to urcite funguje.
cocks
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 2
 Zaslal: 10.1.2011 , 19:19  Předmět:    
Pravda pravda...sice opravdu není vždy dobré poukazovat jen na to špatné ale myslím, že zrovna zde je to lehce potřeba..sám na tom mám bohužel také podíl...začátky byly opravdu děsivé - mé příspěvky a OT zezačátku..no na facku, ne-li více..ani nechci vědět, co si dotyční lidé o mě mysleli..teď už to ale, myslím, je trochu lepší..
Na druhou stranu mám ale sem tam pocit, že se zde neměří všem stejným metrem...viz třeba moje "příhoda" s Prelude...nezastal se mě ani jeden..ani jeden z vás...to samé s banánem..jak dlouho už ho mám ?? To ale asi taky pramení z mého předchozého chování proto neremcám už a banán mám rád Úsměv

I tak mám ale tento web a tuto komunitu moc moc rád a nikdy bych ji neopustil.. to, že jsou tu takové problémy pramení pouze z jedné jediné věci - JE TU MOC LIDÍ...proto bych byl také jednoznačně pro razantní omezení počtu uživatelů..jinudy cesta nevede..pokud to tady chceme nějak udržet a rozvíjet..doby, kdy bylo to "staré jádro" vděčné za každou duši navíc, jsou už dávno pryč...

Chat byl dobrej nápad stejně tak jako bitkařův velmi dobrý nápad s tím tlačítkem na filtraci OTéček..nad tím bych popřemýšlel.. je to dobrý

Já bych za sebe a své dva japonské dravce rád poděkoval adminům a "hodnotným" a férovým členům zde, kteří tu fungují tak, jak bychom měli my všichni...já se snažím...se snažit Úsměv ..a vy ostatní...zkuste to také..a mějte se vy i vaše plechovčičky v Novém roce co možná nejlépe a těším se na setkání s vámi všemi na menších či větších akcích.. COCKS
crxmann
5 háčekČlánky: 16777129
Komentáře: 91
 Zaslal: 11.2.2011 , 21:15  Předmět:    
Vstoupit do nové diskuze k článku ZDE


Rating box? ? neni


  Články
 
  Honda-club.cz včera,dnes a zítra...
  Sekce: Klub
  Zaslal:  1.1.2011 , 14:32
   
AUTOR: crxmann
5 háček
Založen: 11.5.2007
Články: 16777129
Komentáře: 91

Hodnocení: 5.00/5.00 [7]

Technika Jak na to Klub Srazy a výlety Novinky a historie Partneři Můj příběh


 
Přejdi na:  
 
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
You cannot post articles in this chapter
You cannot edit your articles in this chapter
You cannot delete your articles in this chapter
You cannot rate articles in this chapter
You cannot approve articles in this chapter

You cannot post comments in this chapter
You cannot edit your comments in this chapter
You cannot delete your comments in this chapter
You cannot rate comments in this chapterBoard Security

(98973 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: poslední témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.0539s ][ Dotazy: 62 (0.0137s) ][ GZIP on - Debug on ]