Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Články
 
  Pravidla H-C přitvrzují
  Sekce: Klub
  Zaslal:  6.2.2011 , 23:10
   
AUTOR: sopta
4 háčka
Založen: 18.3.2007
Články: 1
Komentáře: 3

Hodnocení: 4.43/5.00 [7]

Technika Jak na to Klub Srazy a výlety Novinky a historie Partneři Můj příběh

   Článek  Strana 1 z 1
  
Pravidla H-C přitvrzují

Je to nevěřitelné, ale na doméně Honda-club.cz je klubová základna již bez mála 6 let. Za tu dobu se toho událo věru hodně, věřte mi. A ti, kdož tu dobu pamatují, mi dají za pravdu. Ze začátku to byla jen pomalu se rozrůstající skupinka nadšenců, které spojovala láska k Hondě. Velmi rychle se ale ukázalo, že si mají co říct i o jiných tématech, a klub se tak začal na rozdíl od jiných automobilových fanklubů rozvíjet trochu odlišným směrem, utvářela se zde rodinná atmosféra. Nikdo se nad nikoho nepovyšoval, nikdo z nikoho nedělal hlupáka, všichni se chovali k ostatním zdvořile, s úctou a respektem. A každý nově příchozí byl tímto ohromen. Slyšeli jsme mnoho slov chvály a historek o tom, jak se kdo bál přijet na nějaký ten sraz, že se mu budou ostatní smát za orezlé auto, a místo toho byl přijat s otevřenou náručí a od počátku se mezi námi cítil, jako bychom se znali již léta… Proto také nikdo nenamítal, když jsem do grafiky hlavičky webu zakomponoval slogan „Je to jen o Hondách…a lidem kolem nich…“.

Od té doby ale uplynulo hodně vody a hodně se toho změnilo. Klub, který dlouhou dobu čítal pár desítek členů, se začal velmi výrazně rozrůstat. A není divu. Stejně jako vozy Honda, které učarovávaly jinde nevídanou kombinací řidičských emocí, výkonu a spolehlivosti (atd., však víte), učarovával náš web nevídanou koncentrací chytrých, zkušených a hlavně sdílných lidí se znalostmi a zkušenostmi s Hondami. A právě jim vděčíme za to, že o naší společné lásce – Hondě – víme tolik a umíme si sami poradit s případnými problémy. Díky nim vzrůstá obecná erudovanost hondařů, kteří na rozdíl od jiných klubů netrousí mezi sebou bludy (jako že ke snížení vozu stačí uříznout pár závitů na pružinách, či ke zvýšení výkonu o 100 koní použít výfuk od Tondy z vedlejší vesnice). Všimli jste si toho? A všimli jste si také, jak rychle dostanete podanou pomocnou ruku s jakýmkoliv problémem, či odbornou radu na sebetechničtější dotaz? Sháněli jste někdy nějaký díl a byli překvapeni, jak rychle vám ho zde někdo nabídl? Jistě ano, jste zde, čtete tento článek. Museli jste mít podobné zkušenosti…

Proč o tomto všem píšu?
Proto, abyste v širších souvislostech chápali má další slova…
Náš klub již dávno není v řádech desítek, ale stovek členů. A to mluvím pouze o platících členech. O těch, kteří dokáží ohodnotit veškou práci stojící za udržením toho webu na úrovni, na které je. Pak tady máme pár tisíc neplatících členů. Díky Google Analytics máme velmi detailní statistiky. Víme například, že za poslední měsíc bylo na H-C téměř 30 000 unikátních návštěvníků, kteří přistoupili na web 134 000 x, zobrazili si téměř 1,5 milionů stránek. 47 % procent z nich používá FireFox a pouze 12 % z nich má rozlišení monitoru 1024x768 a my přesto pro tuto menšinu optimalizujeme grafiku. 87 % z vás mluví česky, 6,5 % slovensky, nezanedbatelných 5 % ale anglicky. Za poslední měsíc nás prý stihlo navštívit 866 lidí z Německa, 561 z Anglie, 5 z Japonska a 2 z Dominikánské republiky. Víme o vás díky těmto statistikám hodně a někdy na toto téma vydám další článek.
Co nám ale tyto statistiky nenapíší, ale co všichni z administrátorů a hlavně moderátorů H-C víme moc dobře, že to zde již není tak vstřícné, plné úcty a respektu k druhým. A kdybychom se pokusili vyčíslit procentuelně počet těch, kteří se zde (a nejspíš ani jinde) nedokáží chovat slušně, získali bychom naprosto zanedbatelně nízké procento. O to víc je zarážejíc, jak takto nízké procento dokáže kazit obecný pocit o klubu čítajícím tolik dalších členů. Jsou to jedinci, kteří nám všem kazí dojem z jinak skvělého webu. Jsou to jedinci, kteří si neumí přečíst pravidla webu, který v drtivé většině navíc navštěvují zdarma. Neumí se chovat, neznají pojem úcta a respekt. Jsou to jedinci, kteří dělají dusno. Jsou to jedinci, kteří kazí práci jiných a kteří dennodenně vaří krev v žilách všem těm, kteří tráví hodiny a hodiny času pročítáním jejich výlevů a minimalizováním škod, které napáchají. A ještě pak po takových zásazích musejí odolávat osočování a přímým útokům na jejich osobu za to, že si dovolili zasáhnout.

A my, radní Občanského sdružení Honda-club.cz, zřizovatele a plátce chodu tohoto webu, bychom plnili špatně svou funkci, kdybychom stížnosti moderátorů, ale také všech těch erudovaných lidí (za kterými sem ostatní přichází) a vůbec obecně všech slušně vychovaných členů klubu nevyslyšeli a nezasáhli.
Dlouho jsme byli tolerantní, dlouho jsme se snažili udržet web stále tak přátelský a domlouvat výtržníkům po dobrém. Dlouho jsme se snažili situaci držet pod kontrolou pouhými domluvami a většinou velmi nepříjemnými a stejně nikam nevedoucími soukromými diskuzemi.

Nyní však již přetekla trpělivost a je na čase všem těm slušně se chovajícím návštěvníkům dopřát zase bezproblémové diskuze a přátelskou atmosféru v každém topicu.
Proto vyhlašujeme válku všem, kdož si nedokázali přečíst pravidla, všem kteří nemají dostatek úcty a tolerance k ostatním, všem kteří se neumějí slušně chovat a nedokáží tolerovat rozhodnutí těch, kteří udržují celé H-C na úrovni.
Myslím, že to nebude dlouho trvat, a nově nastolená přitvrzená pravidla rychle oddělí zrno od plev.Do té doby však platí tato nová pravidla shodná pro členy i nečleny:
1) Administrátoři a moderátoři mají právo veta a jejich rozhodnutí nelze rozporovat!
- základní a zásadní pravidlo platící vždy a všude. Administrátoři i moderátoři nemají své pozice ze srandy. I když to ani většinou nevidíte, denně provádí zdarma obrovský díl práce pro klub,musejí přečíst (ze statistik jasně vyplývající) množství textů a udělat důležitá rozhodnutí, která nedělají samostatně, ale po poradě s ostatními. Takže zapomeňte na nějaké osobní msty vůči vám. Všichni jsou dostatečně moudří na to, aby se nad vámi nepotřebovali povyšovat. A za to vše si zaslouží post nedotknutelnosti a to poslední, co chceme je, aby trávili denně hodiny obhajobami svých rozhodnutí. Pakliže rozhodnou, jejich rozhodnutí platí a nejsou povinni s vámi o tom již dále jakkoliv debatovat, což na rozdíl od dřívějška ode dneška ani dělat nebudou.

2) Dosavadní pravidla pro udělování karet a BANů se přitvrzují! A to následovně:

1) Při BANu za 2 žluté karty trvá první BAN 3 měsíce, druhý 6 měsíců, třetí doživotní
2) Za zneužití přínosů mezi "běžnými uživateli" trvá první BAN 1 měsíc, druhý 3 měsíce, třetí doživotní.
3) Za zakládání dalšího diskuzního téma se stížnostmi na zásah moderátora či administrátora trvá první BAN 1 měsíc, druhý 3 měsíce, třetí doživotní.
4) Za zneužití přínosu jako pomsta moderátorovi za jeho rozhodnutí trvá první BAN na 6 měsíců, druhý doživotně.
5) Za vyhrožování fyzickým napadením, zničením auta apod. (platí i pro SZ) je udělen BAN doživotně.

Je to velké přitvrzení, ale jestli se dokáží chovat slušně tisíce, zvládnou to jistě i jedinci. A není jediný důvod, proč by se drtivá většina měla přizpůsobovat tak malé menšině a kazit si úroveň jejich výlevy.
Chceme tímto krokem vyjít vstříc všem moderátorům, administrátorům a slušně se chovajícím návštěvníkům, kterých si vážíme! Čas ušetřený denním řešením prohřešků proměníme v utváření skutečných hodnot v podobě vylepšování našeho společného webu.

K vám ostatním pak plyne prosba. Opravdu musí být tím, kdo upozorňují na nevhodné chování pouze admini a moderátoři? Myslím že byste nám všem pomohli, když byste případné hříšníky dokázali sami upozornit na nevhodnost chování dříve, než to vygraduje do situace, kdy musí zasáhnout moderátor. Uděláte tak dobrý skutek a všicni, nejen moderátoři, by vám za to jistě poděkovali.

Za radu OS H-C.cz
Sopťa

   Autor  Komentáře
M@jk
ModerátorČlánky: 9
Komentáře: 21
 Zaslal: 6.2.2011 , 23:35  Předmět:    
Sopťo,
ámen!!!

Koukám, že to, o čem jsme se minulý týden bavili, je již realitou, děkujeme!!!

Více není třeba dodávat.
přátele
R3S
ModerátorČlánky: 16777215
Komentáře: 2
 Zaslal: 6.2.2011 , 23:37  Předmět:    
No todle je veliký přitvrzení , ale bez toho to prostě nepůjde... OK
Daver
AdministrátorČlánky: 16777178
Komentáře: 36
 Zaslal: 6.2.2011 , 23:55  Předmět:    
Zkrátka je potřeba myslet na to, co píšu i v zápalu hněvu, pokud nechci přijít o možnost sem vůbec psát. Je to jednoduché, mezi partou nacistů taky nebudeš řvát, že jsou idioti ... prostě je třeba zvážit hodnoty. Kdo to neumí, má hold smůlu, stejně jako ten, kdo nadává náckům do očí Velmi šťastný

Lepší přirovnání mě zrovna nenapadlo, tak sry HaHaaa
ExEricss
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 2
 Zaslal: 7.2.2011 , 0:08  Předmět:    
Souhlas, když to nejde po dobrým, nelze jinak... je to dobrý
Kmóďa
4 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 1
 Zaslal: 7.2.2011 , 0:38  Předmět:    
ten pátý bod,to jako myslíš vážně že se to tu děje??? Tak to koukám! Tak to valím bulvy
Hellborn
5 háčekČlánky: 0
Komentáře: 13
 Zaslal: 7.2.2011 , 0:43  Předmět:    
Kmóďa: Vyjímečně,ale minimálně jeden BAN za to už padnul (respektive u jednoho uživatele 2x - nějak si nevážil amnestie).
spyda
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 2
 Zaslal: 7.2.2011 , 0:48  Předmět:    
Ámen, napsáno bylo myslím vše podstatné. H+
Minor
5 háčekČlánky: 1
Komentáře: 18
 Zaslal: 7.2.2011 , 1:30  Předmět:    
Krásně a jasně sepsané. Promluvili jste mi z duše. A držím palce nám všem, aby se forum zase pročistilo od všech prudičů a ničitelů. Normální člověk neměl problémy dřív, nebude je mít ani teď.
Newer
Zlobivec [1]Články: 0
Komentáře: 3
 Zaslal: 7.2.2011 , 6:23  Předmět:    
OK jen tak dal
Urso
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 7
 Zaslal: 7.2.2011 , 9:25  Předmět:    
Tak to koukám! pátý bod... brr husina po zádech, to bych ani nevěřil, že to je možný...
No každopádně přitvrzení je rozhodně dobře, pryč s těma co si tu z toho dělaj holubník.
Dobrá práce je to dobrý OK H+
mot
Partner H-CČlánky: 1
Komentáře: 27
 Zaslal: 7.2.2011 , 11:53  Předmět:    
Jojo, tohle bylo potřeba, když vidím co se tady poslední dobou děje... Tak snad takové opatření přinese výsledky. OK
sopta
4 háčkaČlánky: 1
Komentáře: 3
 Zaslal: 7.2.2011 , 12:17  Předmět:    
tak uvidíme, jak rychle se to fórum pročistí…nedělám si naděje, že by se hříšníci chytli za nos, zamysleli nad svým chováním a změnili se, ty si prostě sami vyBANují a bude pokoj... je to dobrý
kachnacrx
4 háčkaČlánky: 1
Komentáře: 3
 Zaslal: 7.2.2011 , 12:50  Předmět:    
je to dobrý AKCEPT ve všech bodech Chápeš!
Tak to má být.Výstižně napsáno.
capino
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 4
 Zaslal: 7.2.2011 , 13:48  Předmět:    
třikrát hurá je to dobrý
btw, bylo by hodně náročné při doživotním banu zakázat přístup z dané IP adresy aby nebyla možná opětovná registrace nechtěného člena?
Hlavator
Partner H-CČlánky: 0
Komentáře: 1
 Zaslal: 7.2.2011 , 13:52  Předmět:    
DOBŘE!!
crxmann
5 háčekČlánky: 16777129
Komentáře: 91
 Zaslal: 7.2.2011 , 14:10  Předmět:    
capino: to samozřejmě problém není (už jich několik je). Ale je to trochu komplikovanější u sdílených IP.
happy
3 háčkaČlánky: 0
Komentáře: 1
 Zaslal: 7.2.2011 , 14:20  Předmět:    
super. jsem zato rad. jen nevim (mozna to je doresene) ci maji karty nejakou zivotnost. myslim zeby to bylo fair. muzu ji vyfasnout trebas neumyslnym porusenim neceho ... tak jak se umazavaj trestny body na ridicak po roce ...
OK OK OK
Brian_x3
1 háčkoČlánky: 0
Komentáře: 1
 Zaslal: 7.2.2011 , 15:15  Předmět:    
Tak to má být Úsměv
silenec
Partner H-CČlánky: 1
Komentáře: 11
 Zaslal: 7.2.2011 , 15:26  Předmět:    
Spravne, jen se bojim, ze se zabanovani hned vrati zpatky, protoze neexistuje zpusob jak odhalit vytvoreni noveho uctu pokud se dotycny sam neprozradi Smutný
sopta
4 háčkaČlánky: 1
Komentáře: 3
 Zaslal: 7.2.2011 , 15:31  Předmět:    
To Happy: karty řeší novoroční amnestie, ne? Mrk


Rating box? ? neni


  Články
 
  Pravidla H-C přitvrzují
  Sekce: Klub
  Zaslal:  6.2.2011 , 23:10
   
AUTOR: sopta
4 háčka
Založen: 18.3.2007
Články: 1
Komentáře: 3

Hodnocení: 4.43/5.00 [7]

Technika Jak na to Klub Srazy a výlety Novinky a historie Partneři Můj příběh


 
Přejdi na:  
 
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
You cannot post articles in this chapter
You cannot edit your articles in this chapter
You cannot delete your articles in this chapter
You cannot rate articles in this chapter
You cannot approve articles in this chapter

You cannot post comments in this chapter
You cannot edit your comments in this chapter
You cannot delete your comments in this chapter
You cannot rate comments in this chapterBoard Security

(98973 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: poslední témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.0407s ][ Dotazy: 55 (0.0129s) ][ GZIP on - Debug on ]