Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Elektrické dveře Accord Tourer 2003
Fórum: Exteriér
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další 
Zaslat odpověď

Strana 3 z 5
PetrJ. je teď offline  PetrJ.
0
PříspěvekZaslal: 21.10.2017 , 15:05   Citovat  

Ano, pročetl. Popíši detailněji:
1. Dnes při otevírání, nestalo se to mě, mělo ve dveřích praskat, měly být otevřeny avšak nedržely a opět zavřeny rukou.
2. Nějakou dobu zpět došlo k poruše na el. ovládání, dveře se zablokovaly a nešly otevřít(kontrolka Tailgate svitila), po odpojení baterky, fungovaly.
3. Předpokládám unavené plyn. vzpěry (původní) a nedržely v horní poloze.
4. Dveře jdou velmi ztuha otevírat(podstatně "ztěžkly"), ale neměl jsem odvahu je otevřít až do horní polohy, a to z důvodu, že při pohybu manuálně (bez el. pohonu), lupe (přeskakuje) levý zajížděcí hák v cca 1/3 až 1/2 své dráhy.

Protože nemám azyl v podobě dílny, na ulici se blbě cokoliv dělá, hledám někoho, kdo tomu rozumí. Bohužel mám obavu, že to bude horší než jen vzpěry, ty bych asi zvládl vyměnit.
Také jsem nenašel postup, jak co a kde rozebrat a tak bych nechtěl polámat úchyty. Proto, dotaz zda se najde dobrá duše na sev. Moravě, případně Olomoucku, která tomu rozumí?
Petr
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 22.10.2017 , 10:45   Citovat  

PetrJ. napsal:
Ano, pročetl. Popíši detailněji:
1. Dnes při otevírání, nestalo se to mě, mělo ve dveřích praskat, měly být otevřeny avšak nedržely a opět zavřeny rukou.
2. Nějakou dobu zpět došlo k poruše na el. ovládání, dveře se zablokovaly a nešly otevřít(kontrolka Tailgate svitila), po odpojení baterky, fungovaly.
3. Předpokládám unavené plyn. vzpěry (původní) a nedržely v horní poloze.
4. Dveře jdou velmi ztuha otevírat(podstatně "ztěžkly"), ale neměl jsem odvahu je otevřít až do horní polohy, a to z důvodu, že při pohybu manuálně (bez el. pohonu), lupe (přeskakuje) levý zajížděcí hák v cca 1/3 až 1/2 své dráhy.

Protože nemám azyl v podobě dílny, na ulici se blbě cokoliv dělá, hledám někoho, kdo tomu rozumí. Bohužel mám obavu, že to bude horší než jen vzpěry, ty bych asi zvládl vyměnit.
Také jsem nenašel postup, jak co a kde rozebrat a tak bych nechtěl polámat úchyty. Proto, dotaz zda se najde dobrá duše na sev. Moravě, případně Olomoucku, která tomu rozumí?
Petr
Dle toho co popisujes tam bude opravdu vice problemu, ktere asi sam nevyresis. Smutný
Ja jsem objednal vzpery a verim, ze to bude jen tim, protoze jinak se na dalku zaviraji.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Winie je teď offline  Winie
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.11.2017 , 17:03   Citovat  

Přidám taky svůj dotaz a občasný problém.
Mám acco poface 2006. Dveře fungují, ale občas se stane, že se otevřou, začnou řvát a zase se zavřou.
Napadnul mě nějaký sensor, nebo jednotka?

Stává se to náhodně, ale jestli mám začít řešit jednotku, nebo to přisuzovat vrtošivější elektronice?

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 8.11.2017 , 17:14   Citovat  

A otevřou se úplně? Mně slabší vzpěry dělaly, že se začaly otvírat, ale před půlkou to zapípalo a zavřelo...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2017 , 17:13   Citovat  

Otevřou se úplně, ale pak se ještě trošku dotáhnou, ale to je opravdu jen, dva - tři centimetry. Nicméně vzpěry můžu vyměnit. Stojí celkem prd.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2017 , 19:43   Citovat  

Winie napsal:
Otevřou se úplně, ale pak se ještě trošku dotáhnou, ale to je opravdu jen, dva - tři centimetry. Nicméně vzpěry můžu vyměnit. Stojí celkem prd.
¨To mi delalo taky, ze se obcas neotevrely a ted uz se neotviraji vubec Ble Pokud mas na mysli original vzpery tak ty zase takovy prd nestoji.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.11.2017 , 13:43   Citovat  

Dá se to přežít. V kontextu pohodlí s tím spojeného je to pár kaček. Už mám objednáno, tak snad to bude tím Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.11.2017 , 13:52   Citovat  

Winie napsal:
Dá se to přežít. V kontextu pohodlí s tím spojeného je to pár kaček. Už mám objednáno, tak snad to bude tím Úsměv
Na kolik Te vysly a jake jsi koupil? Dej pak vedet jestli pomohlo je to dobrý

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 14:01   Citovat  

Kupoval jsem LESJÖFORS v ELITu, vyměnil jsem a funguje to zatím bez problému.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 0:13   Citovat  

Winie napsal:
Kupoval jsem LESJÖFORS v ELITu, vyměnil jsem a funguje to zatím bez problému.
Diky za info. Delal jsi to sam? Jak hodne je to pracne a jak dlouho asi vymena trva? Kolik staly? Katalog Elit bez registrace nefunguje. cože cože ?

Joxa je teď offline  Joxa
0
PříspěvekZaslal: 12.12.2017 , 23:00   Citovat  

Ahoj, podařilo se mi opravit závadu na kufru, kdy samodiagnostika hlásila kód 33 - half latch sensor. Nutností bylo rozebrat tapec vrat a vytáhnout celou "closer unit" ven. Na obrázku je vidět celá jednotka, nahoře je zámek, dva bílé "bazmeky" co připomínají potenciometr jsou spínače. Ten vrchní spíná polohy zámku - half latch, full latch sensor. Když je zámek otevřený, jsou "průchozí" oba, v polovičně zavřené poloze rozepne kontakt half latch a při plném zavření rozepíná i full latch. Druhý bílý bazmek (více dole) je open a close sensor, udává polohu páky, která ovládá zámek. Je jednoduché tyto sensory rozebrat a provést údržbu (vyčistit, přihnout kontakty, namazat). Po této péči se závada stále projevovala, proměřil jsem kabeláž na případný zkrat nebo přerušení, toto se nepotvrdilo. Ukazovalo to tedy na vadnou řídící jednotku, neházel jsem však jednotku do žita..vytáhl jsem příslušné piny z dotčených konektorů a samice trochu přimáčkl, aby byl zaručen lepší kontakt. Závada se už po té neobjevila (od opravy cca 20x otevřen kufr). Jožka

DSC_0511.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DSC_0511.JPG, 1005.9 kB

Prelude 90 je teď offline  Prelude 90
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.12.2017 , 23:20   Citovat  

ty brďo to je stejne jak na KA8 před 10lety akorát že tam je o 3tí koncák navíc co je na podáváni pásu a řídící jednotka nic nehlásí :D taky sem přihnul,namazal a dveře dovřou,zamčou a podaj :gut:

Wikky je teď offline  Wikky
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2017 , 20:42   Citovat  

Ahoj mám tourera 2004 a stalo se mi že nešel zabouchnou kufr, zkusil jsem dveře podržet a zamknul jsem. Auto se zamklo ale kufr šel stale otevřít. A když jsem po par minutách přišel k autu a chtěl jsem otevřít nezaknutelnej kufr tak nešel otevřít ani dalkově. Takže se do kufru dostanu jen preš zadní sedačky a mechanickou pojistku na zámku pod tapcem. Neměl někdo podobnej problém?

Joxa je teď offline  Joxa
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2017 , 22:09   Citovat  

Wikky napsal:
Ahoj mám tourera 2004 a stalo se mi že nešel zabouchnou kufr, zkusil jsem dveře podržet a zamknul jsem. Auto se zamklo ale kufr šel stale otevřít. A když jsem po par minutách přišel k autu a chtěl jsem otevřít nezaknutelnej kufr tak nešel otevřít ani dalkově. Takže se do kufru dostanu jen preš zadní sedačky a mechanickou pojistku na zámku pod tapcem. Neměl někdo podobnej problém?

Měl jsem to stejné, jen k tomu došlo trochu jinak. Řešení je o pár příspěvků výše...Nejprve si ale udělej samodiagnostiku řídící jednotky kufru, u tebe to může být jiný problém. OK

ninja je teď offline  ninja
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2017 , 22:10   Citovat  

Zadej do googlu Honda Accord tail gate reset. Musíš otevřít víko, odpojit baterku na víc jak 10 sekund, připojit a potom mechanický zabouchnout kufr. A je hotovo. Aspoň myslím že si to pamatuju dobře. Dělal jsem to už před víc jak rokem.

0
PříspěvekZaslal: 14.12.2017 , 1:08   Citovat  

ninja napsal:
Zadej do googlu Honda Accord tail gate reset. Musíš otevřít víko, odpojit baterku na víc jak 10 sekund, připojit a potom mechanický zabouchnout kufr. A je hotovo. Aspoň myslím že si to pamatuju dobře. Dělal jsem to už před víc jak rokem.

Díky, zítra to zkusím OK

0
PříspěvekZaslal: 14.12.2017 , 7:55   Citovat  

Vyresetováno a funguje, díky moc přátele já už se bál že budu shánět novej zámek Velmi šťastný

Moooog je teď offline  Moooog
0
PříspěvekZaslal: 25.12.2017 , 23:20   Citovat  

Wikky napsal:
Vyresetováno a funguje, díky moc přátele já už se bál že budu shánět novej zámek Velmi šťastný

Nerad kazím nadšení, ale nejspíš se to zanedlouho přihodí znovu...

Pak jsou možnosti:
- nalomený kabel k motoru zámku v "pantu" dveří
- špatný spoj v konektoru ŘJ či zámku
- koncový spínač u mechanismu zámku

0
PříspěvekZaslal: 25.12.2017 , 23:53   Citovat  

Moooog napsal:

Pak jsou možnosti:

Zatím dobrý a až to přijde tak vím kde hledat chybu. Dík přátele

DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.12.2017 , 10:01   Citovat  

Moooog napsal:

Pak jsou možnosti:

me se to stalo pre trema lety a do ted nic

tomyks je teď offline  tomyks
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2018 , 19:33   Citovat  

Cus, taky prispeju svou troskou do mlyna. Dvere se doposud zaviraly i oteviraly bez problemu. Priblizne jednou za mesic se stalo ze na dalkac odskocily, ale jiz se nechtely zvednout. Prisuzuji to prilepen gume.
Cili pri poslednim zavreni patych dveri rucne se rozsvitila kontrolka. Nezaviral jsem je ja, takze krom toho ze jsem se na**al, jsem zjistil, ze nejdou otevrit, ani dalkacem. Navic pri zamykani necvakal ve dverich central. Vzhledem k casove tisni jsem zvolil navstevu autorizaku. Nechali si tam auto hned, za dva dny a po 3 hodinach prace opraveno. Jakou chybu hlasila jednotka presne nerekli, ale nejspis to bylo i po resetu bez odezvy a prej bylo nutne zkontrolovat celou kabelaz od ecu az k vratum. Dejme tomu. Prej byly pricinou zoxidovane kontakty, nejvice vsak primo ve vratech a snad i v te jednotce. Nicmeme jsem rad, ze jsem nemusel shanet funkcni jednotku a ze to fachci, pac jak jiz bylo zmineno, je to prijemna a uzitecna frajerinka ty elektricke dvere.

madlass je teď offline  madlass
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 9:44   Citovat  

Zdravím, poslední dobou mám problém, že zadní vrata nejdou dálkově, ani ručně otevřít, jedině zevnitř mechanicky. Otevřené jdou dálkově zavřít. K tomu se mi dvakrát stalo, že jsem vystoupil z nastartovaného auta a zamklo se. Může to mít nějakou souvislost? Porušený kabel jsem nenašel...Dík

Pepino_Honda je teď offline  Pepino_Honda
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 10:26   Citovat  

Jak jsem psal výše, občas jsem měl taky zásek s el. kufrem, Tourer 2006. Diagnostika hlásila chybu 33, tudíž sensor-snímač polohy, který se nachází v pátých dveřích. Vždy pomohlo odpojení baterky a tímto se restartovalo nastavení.
Nejprve provedena tedy demontáž obložení dveří. 1. Střední plastová část, 2. boční plastové části, 3. celkový plast obložení. Všude jen plastový cvočky, stačí lehce zabrat, jen u u velkého plastu jsou dva plastový šroubky a jeden šroubek v madlu u tlačítka. Následně 4 šrouby a vyndání celého motoru ven. Na první pohled vše krásně promazané, funkční, nic zřetelného. Pak jsme demontoval ty dva snímače polohy. Tyto jsem jen "rozlousknul" malým šroubovákem, páč jsem nevěděl, jak to pod tím vypadá Úsměv . Zde taky vše řádně namazáno, tak jsem jen více přiohnul ty stírací plíšky, aby se lépe dotýkaly ploch ve snímači. Pak už jen vše složit dohromady, ručně zavřít dveře, a pomocí DO otevřít a zavřít, aby si mohl načíst polohy dveří. Od té doby, tedy týden, zatím chodí Úsměv pístnice jsem zkontroloval, nepromazával jsem ani ozubení, dle mého mi to chodí vcelku rychle, nikde nic nedrhne, nepřeskakuje.

IMG_20180108_105252.jpg

IMG_20180108_105252.jpg, 189.9 kB

IMG_20180108_102148.jpg

IMG_20180108_102148.jpg, 515.63 kB

IMG_20180108_102731.jpg

IMG_20180108_102731.jpg, 185.23 kB

IMG_20180108_102720.jpg

IMG_20180108_102720.jpg, 139.51 kB

madlass je teď offline  madlass
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 18:22   Citovat  

Tak jsem to rozdelal, pacicky priohnul, ale porad nic. Je mi divne ze jdou dvere DO i cudlikem zavrit normalne, ale uz je neotevru. Jako kdyby pri zavreni doslo k odpojeni ele....

Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 22:26   Citovat  

madlass napsal:
Tak jsem to rozdelal, pacicky priohnul, ale porad nic. Je mi divne ze jdou dvere DO i cudlikem zavrit normalne, ale uz je neotevru. Jako kdyby pri zavreni doslo k odpojeni ele....

Těch "koncových poloh" je tam víc, chce to přes vyblikání chyb zjistit, o který přesně jde.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 22:59   Citovat  

madlass napsal:
Zkusel jsi odojit a pripojit baterku?

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 17:18   Citovat  

Pepino_Honda napsal:
Jak jsem psal výše, občas jsem měl taky zásek s el. kufrem, Tourer 2006. Diagnostika hlásila chybu 33, tudíž sensor-snímač polohy, který se nachází v pátých dveřích. Vždy pomohlo odpojení baterky a tímto se restartovalo nastavení.
Nejprve provedena tedy demontáž obložení dveří. 1. Střední plastová část, 2. boční plastové části, 3. celkový plast obložení. Všude jen plastový cvočky, stačí lehce zabrat, jen u u velkého plastu jsou dva plastový šroubky a jeden šroubek v madlu u tlačítka. Následně 4 šrouby a vyndání celého motoru ven. Na první pohled vše krásně promazané, funkční, nic zřetelného. Pak jsme demontoval ty dva snímače polohy. Tyto jsem jen "rozlousknul" malým šroubovákem, páč jsem nevěděl, jak to pod tím vypadá Úsměv . Zde taky vše řádně namazáno, tak jsem jen více přiohnul ty stírací plíšky, aby se lépe dotýkaly ploch ve snímači. Pak už jen vše složit dohromady, ručně zavřít dveře, a pomocí DO otevřít a zavřít, aby si mohl načíst polohy dveří. Od té doby, tedy týden, zatím chodí Úsměv pístnice jsem zkontroloval, nepromazával jsem ani ozubení, dle mého mi to chodí vcelku rychle, nikde nic nedrhne, nepřeskakuje.
Super prace Úsměv Skoda, ze nemas vice fotek toho co jsi ohybal a rozebiral.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 18.1.2018 , 21:18   Citovat  

není potřeba více fotek, je to vidět i na těchto Úsměv to musí dát každý, snad i ten, kdo je absolutně levý Úsměv ohýbal jsem ty plíšky na točícím dílu, jak je vidět na 4té fotce... Úsměv

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 31.1.2018 , 21:47   Citovat  

Tak 14 dní, téměř denodenního otevírání bylo OK... pak jsem jednou přijel domů, chtěl jsem tlačítkem otevřít a nic... jen to zapípalo a konečná... provedena diagnostika, opět chyba 33... tak se bude pokračovat důkladně ještě po konektorech, protože v těch "snímačích" to nebude.... opět pomohl "reset" přes baterku, ale vydrželo to jen pár otevření

Pepino_Honda napsal:
není potřeba více fotek, je to vidět i na těchto Úsměv to musí dát každý, snad i ten, kdo je absolutně levý Úsměv ohýbal jsem ty plíšky na točícím dílu, jak je vidět na 4té fotce... Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 31.1.2018 , 22:06   Citovat  

Pepino_Honda napsal:
Tak 14 dní, téměř denodenního otevírání bylo OK... pak jsem jednou přijel domů, chtěl jsem tlačítkem otevřít a nic... jen to zapípalo a konečná... provedena diagnostika, opět chyba 33... tak se bude pokračovat důkladně ještě po konektorech, protože v těch "snímačích" to nebude.... opět pomohl "reset" přes baterku, ale vydrželo to jen pár otevření

Tak to urcite neni moc potesujici po tom co jsi si s tim dal takovou praci. Kazdopadne jsem mel za to, ze u poface se zadne problemy nedeji. Ble
Urcite dej vedet az zjistis cim to bylo. Pokud se Ti to podari. Se mnou si ty dvere take tak nejak hraji porad dokola. Jednou to jde mesic pak jen pip a pak prijdu k autu a zase to jde. Pak to zase nejde a pomuze jen reset a tak porad dokola.
Obcas mi neco zavrci kdyz se vrata zavrou a zamykaji. Promazano a porad to same.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Elektrické dveře Accord Tourer 2003
Fórum: Exteriér
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina