Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 6G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 315, 316, 317  Další 
Zaslat odpověď

Strana 316 z 317
Uroroboros je teď offline  Uroroboros
PříspěvekZaslal: 12.5.2018 , 0:57   Citovat  

Zdravím, mám dotaz.

Je možnost přehodit přední brzdové třmeny z klasických jednopístkových za dvoupístkové z Type R - dostal jsem nabídku na celé brzdové třmeny, tak jestli je vůbec reálná možnost jejich swapu, nebo se to nevyplatí?? - motor F20B6.

Díky za odpověd Úsměv VTEC
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 18:28   Citovat  

Uroroboros napsal:
Zdravím, mám dotaz.

Je možnost přehodit přední brzdové třmeny z klasických jednopístkových za dvoupístkové z Type R - dostal jsem nabídku na celé brzdové třmeny, tak jestli je vůbec reálná možnost jejich swapu, nebo se to nevyplatí?? - motor F20B6.

Díky za odpověd Úsměv VTEC

Podle Honda ESM zřejmě ano, ale nevím, jaká je rozteč šroubů na držáku třmenů.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 18:30   Citovat  

Ukázka, v jaké kondici je motor po 192 tis. km.
Ty svíčky mají za sebou prokazatelných 110 tis. km.

IMG_20180515_171111.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20180515_171111.jpg, 798.63 kB

IMG_20180515_171140.jpg

IMG_20180515_171140.jpg, 788.29 kB
   Návrat  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 18:46   Citovat  

Ahoj, montoval jste někdo na Accord 6g tažné zařízení?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.5.2018 , 16:53   Citovat  

Pro zajímavost, co dokázal F20B6 přežít... tudy odkaz
Od cca. 6 minuty je to zajímavý... Mrk
   Návrat  
SlaveZer0 je teď offline  SlaveZer0
PříspěvekZaslal: 2.6.2018 , 15:00   Citovat  

Jaký rozměr, případně jakou značku spojkové sady na A6G F20B6?
   Návrat  
DavCZa je teď offline  DavCZa
PříspěvekZaslal: 4.6.2018 , 20:23   Citovat  

Dobrý večer.

Budou pasovat (4x114,3)? Jen pro jistotu se ptám. A neznáte někoho šikovného na renovaci kolem Brna?

Přeji pěkný večer.

David

33869723_10215899950273662_149861510720520192_n.jpg

33869723_10215899950273662_149861510720520192_n.jpg, 71.79 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 8:33   Citovat  

DavCZa napsal:
Dobrý večer.

Budou pasovat (4x114,3)? Jen pro jistotu se ptám. A neznáte někoho šikovného na renovaci kolem Brna?

Přeji pěkný večer.

David

Jaké mají ET? Rozměr ráfku? Rozměr středící díry? Těch 114,3 mm je v pořádku, ale to je asi zbytečná poznámka... Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 8:46   Citovat  

piskot napsal:
Jaké mají ET? Rozměr ráfku? Rozměr středící díry? Těch 114,3 mm je v pořádku, ale to je asi zbytečná poznámka... Úsměv

No nevím, jestli to z té paní vydyndám. Asi se na to budu muset jet podívat. Říkala, že to bylo na Hondě.
Ještě má tuhle fotku...

elektrony.jpg

elektrony.jpg, 78.07 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 10:08   Citovat  

DavCZa napsal:
No nevím, jestli to z té paní vydyndám. Asi se na to budu muset jet podívat. Říkala, že to bylo na Hondě.
Ještě má tuhle fotku...

Na které Hondě...?Úsměv Napověděly by rozměry gum.
Podle toho roku 98 už jsou ty disky docela muzeální kousek... I když to zase může být jen rok výroby toho "deklíku"...
Škoda, že to není větší záběr, tzn. záběr celé zadní strany disku, ty údaje tam bývají vyražené.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 11:03   Citovat  

piskot napsal:
Na které Hondě...?Úsměv Napověděly by rozměry gum.
Podle toho roku 98 už jsou ty disky docela muzeální kousek... I když to zase může být jen rok výroby toho "deklíku"...
Škoda, že to není větší záběr, tzn. záběr celé zadní strany disku, ty údaje tam bývají vyražené.

Asi tak nějak, ale pokud to má pouze kosmetické vady, tak se to dá opravit. Ani to není Češka, tak se domlouváme anglicky. No napsal jsem jí, ať detailně vyfotí vnitřní stranu těch elektronu.

Měla na tom 185 60 r15, což je můj rozměr, myslím...

Ještě dodala další fotku. Boha to je komunikace s ní. Vyplatila by se vůbec renovace? Tedy pokud by velikosti souhlasily?

elektrony2.jpg

elektrony2.jpg, 56.59 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 14:50   Citovat  

DavCZa napsal:
Asi tak nějak, ale pokud to má pouze kosmetické vady, tak se to dá opravit. Ani to není Češka, tak se domlouváme anglicky. No napsal jsem jí, ať detailně vyfotí vnitřní stranu těch elektronu.

Měla na tom 185 60 r15, což je můj rozměr, myslím...

Ještě dodala další fotku. Boha to je komunikace s ní. Vyplatila by se vůbec renovace? Tedy pokud by velikosti souhlasily?

Správný/předepsaný rozměr gumy na A6G je 195/60 R15.
Disky 15x6J ET 60 (to ET Úsměv).

A renovace? Otázka je, zda jsou ty rýhy do laku nebo už do hmoty disku.
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 16:12   Citovat  

DavCZa: renovace kol jsem zrovna nedávno psal do jiného topicu, takže to teď zkopíruju i sem:

Nevím, co s tím dělají (tj. jestli vůbec něco brousí), každopádně odřená kola (podobně jako je to na obrázku výše od p.dawe) jsem dával do komaxitu v Dobosu v Troubsku: tudy odkaz

Cena 500 kč/ks (15" a 17" stejná), lak plus 100 kč/ks. Sada tedy vč. laku 2400 (bez lakování je komaxit matný, to se mi nelíbilo a myslím, že lak navíc funguje jako extra ochrana). Nevýhodou je omezený výběr barev, vzorník sice dlouhej jak telefonní seznam, ale reálně ti řeknou, že kvůli jednomu člověku nebudou kupovat celou pixlu a ať si vybereš z 2-3 odstínů. Naštěstí stříbrná byla na Miatu skoro přesná a na Acco jsem chtěl tmavší než origo, takže taky spokojenost. Kola jsou jak nová, kde to bylo dodřené není poznat i když něco bylo docela hluboké (nicméně netuším, jestli se to srovnalo tryskáním nebo jestli s tím museli ještě něco dělat).

Dodací lhůta do týdne. Naposled jsem tam byl loni v létě, takže se mohlo něco změnit, ale ceny byly stejné snad už před 10 lety.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 16:49   Citovat  

Tohle ještě půjde zachránit...?

Mimochodem, ochcané od psů...

Alessio.jpg

Alessio.jpg, 2.04 MB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 19:32   Citovat  

piskot napsal:
Správný/předepsaný rozměr gumy na A6G je 195/60 R15.
Disky 15x6J ET 60 (to ET Úsměv).

A renovace? Otázka je, zda jsou ty rýhy do laku nebo už do hmoty disku.

No půjdu se na to podívat, třeba ještě srazím cenu. Máš pravdu, předepsaný rozměr je 195 na 60, jsem se sekl Mrk
   Návrat  
PetrAC6g je teď offline  PetrAC6g
PříspěvekZaslal: 9.6.2018 , 22:14   Citovat  

Zdravím všechny 6Gčkaře.

Bohužel dnes při těch velkých deštích přítelka jela naším 6G accordem a projela louží, spíš jezerem na silnici,
a jak z něj vyjela ,říkalaže to poškubávalo, chvílema ano, chvílema se jí to zdálo dobré.Dojela ještě asi 4 km domů.
kontrolka motoru se jí nerozsvítila.
Když jsem to pak šel vyzkoušet, motor naskočí, po chvíli se mi rozsvítila kontrolka. zkusil jsem popojet, vše se jeví ok.
Ale když lehce párkát přidám plyn, a pak pustím, a padají otáčky na volnoběh, spadne to skoro až k nule, trochu se to párkrát zhoupne téměř od nuly k cca 500 ot. a pak se to ustálí.
když jsem otevřel kapotu, a ručně lehoucne skokově přidal plyn, bylo vidět i na řemenicích ,jak se to párkrát zhoupne, než se to ustálí. to spadnutí při hupu mi přijde až dost do nízkých ot.
Možná si to vsugerovávám, ale zdá se mi při poslechu při tom jemném protůrování, že to má chvilkama zvuk jak nafťák.- že cvakají ventily. oleje v motoru je akorát.

poznatky : prej když vyjela z té vody, párkrát bylo slyšet hvízdnutí řemenu od altíku, prej jí to dělá stejný zvuk, když spíná klima.

Napadla mě voda v sání, nebo že to vytopilo altík ( nevím zda dává nějaké signály dál pro chod motoru) ,
Nebo jestli je reálné, aby přeskočil třeba o zub rozvodový řemen , dole na klice ? nevíte,jak moc je to tam chráněno ?

Začal bych asi nejdřív elektrikou,než se hrabat do rozvodů , tj. vyblikat tu chybu,pak zkusit vyměnit altík (mám náhradní) ,zkusit dopnutí řemenu od altíku..

Když jsem u vyblikání chyby, nějak jsem to tu nemohl najít, pochopil jsem, že při vyplém klíčku vyzkratuju kouskem drátu ten 2 pinový konektor u spolujezdce nad nohama, pak zapnu klíček a počítám intervaly blikání kontrolky MIL ?

Předem moc všem děkuji za pomoc, tipy, co by to mohlo být ...

Motor je to F18B2 1,8i. rok auta 2000 předface.

díky, Petr.

Doplněno : přemýšlím nad tím, mohl by to celé delat pridreny,hodně pridreny altik ??
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.6.2018 , 8:15   Citovat  

To je tak pustit přítulku za volant...Úsměv

Popisované symptomy ukazují na první lambda sondu.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2018 , 8:29   Citovat  

Ahoj, diky za tip. Tady je jen jedna pred catem, uz je tam druha, asi 8 let, a pritulka rikala, ze se ji nedavno rozsvitila kontrolka MIL, vypla zapla motor a uz nesvitila.
Asi nejdriv vyblikam chyby a uvidi se dal...
Jak na neco prijdu, rad se podelim o zkusenosti..

Petr

piskot napsal:
To je tak pustit přítulku za volant...Úsměv

Popisované symptomy ukazují na první lambda sondu.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.6.2018 , 10:36   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Ahoj, diky za tip. Tady je jen jedna pred catem, uz je tam druha, asi 8 let, a pritulka rikala, ze se ji nedavno rozsvitila kontrolka MIL, vypla zapla motor a uz nesvitila.
Asi nejdriv vyblikam chyby a uvidi se dal...
Jak na neco prijdu, rad se podelim o zkusenosti..

Petr

Vyblikání ECU je v podstatě základ pro další zkoumání. OK A pak ECU zresetovat a čekat napjatě, zda si ECU znova blikne"...Úsměv
   Návrat  
capino je teď offline  capino
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 10.6.2018 , 11:22   Citovat  

OEM DO 01-02 anglán
   Návrat  
Stevemaister44 je teď offline  Stevemaister44
PříspěvekZaslal: 11.6.2018 , 8:24   Citovat  

Ahoj všem,

včera jsem projel v Jihlavě asi 20 cm hlubokou vodou (možná víc), která blokovala silnici po silné bouři. Jela všechna auta, tak jsem neváhal a jel taky, ale asi jsem byl nižší...a tak se mi rozsvítila kontrolka motoru, ve vodě auto trošku cuklo, ale následně ujelo bez problému 200 km. Nevíte čím to může být? Natekla voda do výfuku? Nebo tečla nějaký čidlo atd.? Trochu se mi dostala i dovnitř auta přes spolujezdce. Mám zkusit vyresetovat přes kontrolku motoru anebo co bych měl udělat?

Díky moc za rady Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.6.2018 , 8:49   Citovat  

Stevemaister44 napsal:
Ahoj všem,

včera jsem projel v Jihlavě asi 20 cm hlubokou vodou (možná víc), která blokovala silnici po silné bouři. Jela všechna auta, tak jsem neváhal a jel taky, ale asi jsem byl nižší...a tak se mi rozsvítila kontrolka motoru, ve vodě auto trošku cuklo, ale následně ujelo bez problému 200 km. Nevíte čím to může být? Natekla voda do výfuku? Nebo tečla nějaký čidlo atd.? Trochu se mi dostala i dovnitř auta přes spolujezdce. Mám zkusit vyresetovat přes kontrolku motoru anebo co bych měl udělat?

Díky moc za rady Úsměv

Předně vyblikat ECU, pak uvidíš. Napadá mě druhá lambda za katem, ta se asi vykoupala určitě. Pak je tam čidlo polohy klikovky, atp.
   Návrat  
Stevemaister44 je teď offline  Stevemaister44
PříspěvekZaslal: 11.6.2018 , 9:02   Citovat  

piskot napsal:
Předně vyblikat ECU, pak uvidíš. Napadá mě druhá lambda za katem, ta se asi vykoupala určitě. Pak je tam čidlo polohy klikovky, atp.

OK, zkusím vyblikat chybu...to čidlo, pokud se nějak nespálilo, by mělo stačit vyčistit a prostříknout kontaktolem ne? Úsměv
   Návrat  
SlaveZer0 je teď offline  SlaveZer0
PříspěvekZaslal: 11.6.2018 , 22:29   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Zdravím všechny 6Gčkaře.

Bohužel dnes při těch velkých deštích přítelka jela naším 6G accordem a projela louží, spíš jezerem na silnici,
a jak z něj vyjela ,říkalaže to poškubávalo, chvílema ano, chvílema se jí to zdálo dobré.Dojela ještě asi 4 km domů.
kontrolka motoru se jí nerozsvítila.
Když jsem to pak šel vyzkoušet, motor naskočí, po chvíli se mi rozsvítila kontrolka. zkusil jsem popojet, vše se jeví ok.
Ale když lehce párkát přidám plyn, a pak pustím, a padají otáčky na volnoběh, spadne to skoro až k nule, trochu se to párkrát zhoupne téměř od nuly k cca 500 ot. a pak se to ustálí.
když jsem otevřel kapotu, a ručně lehoucne skokově přidal plyn, bylo vidět i na řemenicích ,jak se to párkrát zhoupne, než se to ustálí. to spadnutí při hupu mi přijde až dost do nízkých ot.
Možná si to vsugerovávám, ale zdá se mi při poslechu při tom jemném protůrování, že to má chvilkama zvuk jak nafťák.- že cvakají ventily. oleje v motoru je akorát.

poznatky : prej když vyjela z té vody, párkrát bylo slyšet hvízdnutí řemenu od altíku, prej jí to dělá stejný zvuk, když spíná klima.

Napadla mě voda v sání, nebo že to vytopilo altík ( nevím zda dává nějaké signály dál pro chod motoru) ,
Nebo jestli je reálné, aby přeskočil třeba o zub rozvodový řemen , dole na klice ? nevíte,jak moc je to tam chráněno ?

Začal bych asi nejdřív elektrikou,než se hrabat do rozvodů , tj. vyblikat tu chybu,pak zkusit vyměnit altík (mám náhradní) ,zkusit dopnutí řemenu od altíku..

Když jsem u vyblikání chyby, nějak jsem to tu nemohl najít, pochopil jsem, že při vyplém klíčku vyzkratuju kouskem drátu ten 2 pinový konektor u spolujezdce nad nohama, pak zapnu klíček a počítám intervaly blikání kontrolky MIL ?

Předem moc všem děkuji za pomoc, tipy, co by to mohlo být ...

Motor je to F18B2 1,8i. rok auta 2000 předface.

díky, Petr.

Doplněno : přemýšlím nad tím, mohl by to celé delat pridreny,hodně pridreny altik ??

Ahoj, ohledně toho zvuku jako nafťák a při spínání klimy, možná to nebude s vodou vůbec souviset, já jsem to řešil jako samostatný problém o pár pár stránek dál, nakonec to bylo spojkové ložisko, při sešlápnutí spojky klepání zmizelo, po čase se začala projevovat špatná spojka, teď mám po výměně a je po divných zvucích při zapnuté klimě i po klepání. Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.6.2018 , 11:33   Citovat  

Ahoj,

Moc diky za tip piskotovi na lambdu, vyblikal jsem a nejdriv hlasilo 41= vyhrivani lambdy a po vymazu 1= lambda jako takova.
V patek snad vymenim, dam vedet jak jsem dopadl a jakou jsem tam dal snad si to bude rozumet... napisu.

Pro :
Stevemaister44

Haled to co pises se mi stalo presne to samy ted v destich(pritulce)
Od ty doby to skubalo porad jeste cca 5 km domu. Vyblikano 41=vyhrivano lambdy, po vymazu 1= lambda jako takova. V patek ji snad budu mit, dam vedet jestli si rozumi.

Snad to nebude neco dalsiho napr. To cidlo klikovky a pod, no urcite vam napisu...

Zvuk taky jako naftak... ale odpijil jsem uplne lambdu a uz to nedela
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.6.2018 , 12:00   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Ahoj,

Moc diky za tip piskotovi na lambdu, vyblikal jsem a nejdriv hlasilo 41= vyhrivani lambdy a po vymazu 1= lambda jako takova.
V patek snad vymenim, dam vedet jak jsem dopadl a jakou jsem tam dal snad si to bude rozumet... napisu.

Pro :
Stevemaister44

Haled to co pises se mi stalo presne to samy ted v destich(pritulce)
Od ty doby to skubalo porad jeste cca 5 km domu. Vyblikano 41=vyhrivano lambdy, po vymazu 1= lambda jako takova. V patek ji snad budu mit, dam vedet jestli si rozumi.

Snad to nebude neco dalsiho napr. To cidlo klikovky a pod, no urcite vam napisu...

Zvuk taky jako naftak... ale odpijil jsem uplne lambdu a uz to nedela

OK
Co se týče lambdy, zkušenosti ukazují, že pořádně funguje jen originál. Náhrady sice taky, ale jen chvíli.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.6.2018 , 13:27   Citovat  

Taky si myslim ze origo lambda bude nejlepsi...
Tusim pres casem nekdo psal ze regulacni, tj. Prvni stoji kolem 7 tis?
Tady druha neni.. i v druhovyrobe ta druha zadni je drazsi,predpokladam ze i origo bude drazsi...?
Dam vedet jak tahle za 1000 kc funguje, pokud pojede auto pojede pekne a spotreba bude ok, a vydrzi jako predchozi lambda za 1000 kc cca 8 let a cca 50 tis. Km, bude to pekny...
Petr

Doplneno : kolik tak ma zivotnost origo lambda ? Tusim ze nekdo najizdi 100 i 200 tis. Km

piskot napsal:
OK
Co se týče lambdy, zkušenosti ukazují, že pořádně funguje jen originál. Náhrady sice taky, ale jen chvíli.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.6.2018 , 13:56   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Taky si myslim ze origo lambda bude nejlepsi...
Tusim pres casem nekdo psal ze regulacni, tj. Prvni stoji kolem 7 tis?
Tady druha neni.. i v druhovyrobe ta druha zadni je drazsi,predpokladam ze i origo bude drazsi...?
Dam vedet jak tahle za 1000 kc funguje, pokud pojede auto pojede pekne a spotreba bude ok, a vydrzi jako predchozi lambda za 1000 kc cca 8 let a cca 50 tis. Km, bude to pekny...
Petr

Doplneno : kolik tak ma zivotnost origo lambda ? Tusim ze nekdo najizdi 100 i 200 tis. Km

Tak pokud bych měl nájezd 50t km za osm let, tak bych taky neřešil, zda dát auto origo nebo druhovýrobu a tisícovka co osm let je prd náklad...Úsměv
Originál lambda drží nejspíš podle toho, jak s tím kdo jezdí, možná i podle toho, jak kvalitní benzín bere. U našeho Acca vydržela 150 tis. km, odešlo to vyhřívání, a dal jsem s ní i bez problémů emise. Ale jelikož nám Acco sloužil jako daily car, šli jsme do originál sondy (ta cena nevím jak dnes, ale tenkrát byla těch cca. 7 tisíc), abych do budoucna nic neřešil.
   Návrat  
sunnx je teď offline  sunnx
1 háčko
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 14.6.2018 , 9:30   Citovat  

Zdar nastaly nám vedra a řeším zas po 2 letech klimu. Máte taky tyto problemy? Já bych se z toho zbláznil vzdy po dvou letech to netěsní a vždy je to spoj výparník trubka v motoru. Tesněníčko vypadá v pořádku a stejně to fičí jak blázen. Už mě nebaví furt kupovat ten samej kroužek. Kolega co dělal klimy řikal že je tam tlak asi 8 atmosfer a to tesnění to časem prostě nedá. Jak to probíhá u vás?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.6.2018 , 11:29   Citovat  

Ahoj,
U naseho acc 6g 1.8i jsem pred 2 roky zjistil unik na ty hadici vepredu.rovnou jsem vymenil susic a chladic.u vstupu do vymeniku jsem dotahl a uvidime...

Jinak tad by melo byt 550 gramu...

Petr

sunnx napsal:
Zdar nastaly nám vedra a řeším zas po 2 letech klimu. Máte taky tyto problemy? Já bycch se z toho zbláznil vzdy po dvou letech to netěsní a vždy je to spoj výparník trubka v motoru. Tesněníčko vypadá v pořádku a stejně to fičí jak blázen. Už mě nebaví furt kupovat ten samej kroužek. Kolega co dělal klimy řikal že je tam tlak asi 8 atmosfer a to tesnění to časem prostě nedá. Jak to probíhá u vás?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 6G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 315, 316, 317  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina