Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Nástřik dutin proti korozi na zimu
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 3
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.10.2012 , 18:34   Citovat  

OKMAS napsal:
používal jsem body, terotex a jetě nějakou no name z baumaxu, nebo odkud a všechno bylo stejné...

A byly ty vosky ve spreji?
Taky záleží na stavu podkladu kam se ten vosk aplikoval.

Já mám velmi dobré zkušenosti se starým dobrým Rezistinem ML. Ten udělá opravdu velkou a odolnou vrstvu. U něho nehrozí, že se po jednom roce vymeje z dutin ven.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
OKMAS je teď offline  OKMAS
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 20.10.2012 , 22:42   Citovat  

mám kompresor a pistoli na dutiny...
jasná věc, že záleží hlavně na podkladu, ale když máš 18let staré auto, tak v těch dutinách dávno není čistej plech...

michal232 je teď offline  michal232
0
PříspěvekZaslal: 22.10.2012 , 19:00   Citovat  

Ahoj, chci se zeptat na násřiky spodků. Co říkáte na tuto značku?? tudy odkaz Nebo jakou jinou značku by jste mi doporučili??

angel.CZ je teď offline  angel.CZ
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 22.10.2012 , 20:03   Citovat  

[quote="michal232"]Ahoj, chci se zeptat na násřiky spodků. Co říkáte na tuto značku?? tudy odkaz Nebo jakou jinou značku by jste mi doporučili??[/quote]

Mám tam 3plechovky tohoto tudy odkaz a na dutiny jednu plechovku tudy odkaz koupíš to do 600kč a myslím že wurth je jedna z nejlepších značek na tohle, zatím spokojenost. na jaře snad budu mile rád překvapen že nic nenajdu Mrk

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 22.10.2012 , 21:17   Citovat  

Ano, WÜRTH je opravdu kvalita (taky si za ní nechávají zaplatit), ale i tady platí, že podklad pro "bodýčko" musí být dokonale čistý a odmaštěný.
Pokud nebude, tak se ten nástřik začne loupat, voda a nečistoty se dostanou pod něj a bude to horší než bez nástřiku.
Nejsem zastáncem těchto nástřiků právě kvůli problematické přípravě povrchu pod ně.
Vím, že mě za to tady budou kamenovat, ale na spodku mnohem lépe funguje ten "hnusný, stále lepivý" Tlumex Plast. Ten nikdy neztvrdne a neloupe se ani na špatně očištěném povrchu. Bohužel na částech s plastizolem hrozně dlouho lepí.

kefa je teď offline  kefa
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 22.10.2012 , 21:43   Citovat  

Petr 78 napsal:
Ano, WÜRTH je opravdu kvalita (taky si za ní nechávají zaplatit), ale i tady platí, že podklad pro "bodýčko" musí být dokonale čistý a odmaštěný.
Pokud nebude, tak se ten nástřik začne loupat, voda a nečistoty se dostanou pod něj a bude to horší než bez nástřiku.
Nejsem zastáncem těchto nástřiků právě kvůli problematické přípravě povrchu pod ně.
Vím, že mě za to tady budou kamenovat, ale na spodku mnohem lépe funguje ten "hnusný, stále lepivý" Tlumex Plast. Ten nikdy neztvrdne a neloupe se ani na špatně očištěném povrchu. Bohužel na částech s plastizolem hrozně dlouho lepí.

Každý si nechá za kvalitu zaplatit. To je prostě daný fakt.
O proti minulosti je to už daleko přijatelnější. A pokud narazíš na normálního obchoďáka, veřím tomu, že ti cenu udělá hodně podobnou s cenami různých nesmyslů z různých márketů nebo konkurenční Auto Kelly.

co se týká ochrany spodku, tak souhlasím s očištěním. pro jistotu bych se to ještě nabál natřít nějakou základovkou a pak bodýčko. Nebo místo bodýčka tam šupnout vosk na spodky, nebo to stříknout stříkatelným polyuretanem, který se používá na překrývání probodovaných origo plechů. Cest je několik. Je to jen o tom co kdo chce jak investovat

michal232 je teď offline  michal232
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2012 , 18:48   Citovat  

Dík za rady, dneska jsem byl pro 4 plechovky výrobku WÜRTH, tak se dotoho můžu od zítra pustit. Úsměv

Karel 21 je teď offline  Karel 21
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2015 , 22:09   Citovat  

Chtěl bych vystříkat dutiny a spodek auta voskem dle diskuze a doporučení materiálem od Wurtu. Nesplňuji ale moc podmínek proto, abych si to udělal sám (vybavení, kompresor nemám a sprejem stříkat nechci, zvedák, pistole ani dostatek zkušensotí). Proto bych se chtěl zeptat, zda by jste mi nemohli někoho doporučit, případně i nějaký spolehlivý a pečlivý autoservis v Praze a okolí.

Díky za typy a rady!!

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
PavelK je teď offline  PavelK
0
PříspěvekZaslal: 25.8.2015 , 13:47   Citovat  

Mám podobný dotaz jako předchozí. Chtěl bych vystříkat dutiny a spodek auta voskem dle diskuze a doporučení. Nemám bohužel žádné potřebné nářadí ani zkušenosti. Místní klempíř mi tedy sdělil, že by nástřik nedělal (Honda FR-V, r.v. 2008), ale moc se mi tento názor nezdá. Co myslíte? Nevěděli byste případně o někom spolehlivém Beroun a okolí? Moc děkuji!!

SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 25.8.2015 , 20:07   Citovat  

Začínám mít pocit, že to snad nikdo nedělá...? Úsměv
Můj taťka se mne taky tuhle ptal, zda bych o něčem nevěděl, tak taky očekávám s čím kdo přijde... přátele

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 25.8.2015 , 20:08   Citovat  

PavelK napsal:
Mám podobný dotaz jako předchozí. Chtěl bych vystříkat dutiny a spodek auta voskem dle diskuze a doporučení. Nemám bohužel žádné potřebné nářadí ani zkušenosti. Místní klempíř mi tedy sdělil, že by nástřik nedělal (Honda FR-V, r.v. 2008), ale moc se mi tento názor nezdá. Co myslíte? Nevěděli byste případně o někom spolehlivém Beroun a okolí? Moc děkuji!!

Ten klempíř je nejspíš "odborník", když nedoporučuje dodatečnou konzervaci dutin. To je ta nejlepší věc co může majitel pro svoje auto udělat, aby se jeho životnost značně prodloužila.
Dodatečný nástřik spodku je už jiná věc - tam to nemusí být vždy přínosem.
Pokud jsou na spodku auta orezlá místa, tak rozhodně nedoporučuju je jentak přestříkat nějakým "bodýčkem".
Rezlo by to pod nástřikem ještě víc.
Orezlá místa se musí nejdřív ošetřit (obrousit, odmastit, natřít základovkou) a až pak se můžou přestříkat ochranným nátěrem.
Bohužel tohle nikdo v žádném servisu dělat nebude, takže pokud to chceš mít pořádně, tak si to udělej sám.

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 25.8.2015 , 20:11   Citovat  

SaKaL napsal:
Začínám mít pocit, že to snad nikdo nedělá...? Úsměv
Můj taťka se mne taky tuhle ptal, zda bych o něčem nevěděl, tak taky očekávám s čím kdo přijde... přátele

A ty se divíš?
Je s tím spousta práce, bordelu a nakonec si za to ani nemůže servis moc říct.
Já bych to na kšeft taky nedělal.

Anebo, když už to někdo na kšeft dělá, tak kvalita za moc nestojí.
Můj táta by mohl vyprávět, když si nechával u svého Favorita ve značkovém servisu vystříkat dutiny a nastříkat spodek.

martinpetricek2 je teď offline  martinpetricek2
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 27.8.2015 , 13:04   Citovat  

Ja taky přemejšlím nad ochranou podvozku , ale nejak vlastnoručně , bohužel prostředky taky nemám , už jsem nekde aplikoval Rodexol s aklytonem ale zakladovku pod to jsem nepoužil .

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 27.8.2015 , 14:35   Citovat  

martinpetricek2 napsal:
Ja taky přemejšlím nad ochranou podvozku , ale nejak vlastnoručně , bohužel prostředky taky nemám , už jsem nekde aplikoval Rodexol s aklytonem ale zakladovku pod to jsem nepoužil .

Však Alkyton je jako základovka Mrk
Ve spojení s Rodexolem asi to nejlepší, čím můžeš orezlá místa na podvozku ošetřit. je to dobrý

martinpetricek2 je teď offline  martinpetricek2
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.8.2015 , 13:13   Citovat  

Tak to je fajne Úsměv Velmi šťastný Jeste to musím dokončit na zbytku auta než vypukne zničující zima Velmi šťastný daval jsem ho i do podběhů kol na boční straně to vydrželo pěkně , ale jak lítá bordel od kol tak mě to nekde už chybí Velmi šťastný tam by to chtělo asi něco odolnějšího Velmi šťastný

PavelK je teď offline  PavelK
0
PříspěvekZaslal: 28.8.2015 , 17:08   Citovat  

Omlouvám se za zcela "lama" dotaz HaHaaa . Jak už bylo napsáno v předchozích dotazech - ideálně tedy do dutin vosk... A ještě - Rodexol s Alkytonem se používají už na místa, která jsou lehce chycená nebo mohu použít na spodek i preventivně? To bych asi zvládl i sám Velmi šťastný . Díky!

SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 28.8.2015 , 20:17   Citovat  

PavelK napsal:
Omlouvám se za zcela "lama" dotaz HaHaaa . Jak už bylo napsáno v předchozích dotazech - ideálně tedy do dutin vosk... A ještě - Rodexol s Alkytonem se používají už na místa, která jsou lehce chycená nebo mohu použít na spodek i preventivně? To bych asi zvládl i sám Velmi šťastný . Díky!

Rodexol je stabilizátor koroze - tudíž tam, kde koroze není, tak defacto nic neudělá... A natírat celý spodek auta? No nevim, asi by to vyšlo na pár peněz, ale tak třeba jo...
Alkyton je v podstatě taková lepší základovka a barva v jednom a má také v sobě nějaké ty antikorozní pigmenty, takže se taky trochu váže na rez (nicméně Ti nevytvoří "novou" tvrdou sloučeninu jako Rodexol).

Zdenda9 je teď offline  Zdenda9
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2018 , 21:58   Citovat  

Ahojte, prosím jen o upřesnění.
Chystám se na dutiny a není mi jasná ta, do které by se mělo jít přes kufr...
Je to ta jakože za bočními "kapsami"? Pod okénkem sundám plast.lištu + tapecírunk - to je ono?
Děkuji Úsměv

-toyo- je teď offline  -toyo-
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.5.2018 , 15:38   Citovat  

Používám Dinitrol vosk na dutiny na své auto i známých a pohoda sopťa sopťa Honda odkaz

0
PříspěvekZaslal: 17.5.2018 , 21:58   Citovat  

Dinitrol ML mám už objednaný, ale přemýšlím, jestli do prahů před tím voskem nestříknout ještě třeba stabilizátor koroze. To auto má 20let, shnilé to není, ale uvnitř prahů to orezlé bude. Když dám ten vosk přímo na rez, tak se rezavění asi nezastaví, ne?
Jaký na to máte názor? Děkuji

optimas je teď offline  optimas
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 18.5.2018 , 14:55   Citovat  

Kolik se musí naředit Resistin ML na stříkání dutin. Já to zkoušel neředěné a šel jen vzduch a v nádobce šlo cítit jak v ní bublá, ale přes hadičku nic. po chvilce stříkání bylo v hadičce vidět jak pomalinku leze resistin ven. Tak jsem ho zředil podle návodu a zase nic. Někde jsem četl, že se musí naředit až na 1:1, ale to pak přeci nemůže voskovat. Když jsem stříkal tou pistolí spodek Tlumex plastem tak to šlo parádně bez ředění, ale pak Resistin nešel

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.5.2018 , 12:19   Citovat  

Jelikož nikdo neporadil tak jsem to zkusil znovu. Naředil jsem ML jako vodu a nalil do plechovky a našrouboval na pistol s hadičkou. A stejně nic nestříkalo. Pak jsem si všiml, že nahoře na tom závitu kde se zespod šroubuje ta pixla je dírka a ucpal jsem ji prstem a v ten moment to vychrstlo ven. Pustil jsem dírku a přestalo stříkat. Tak mi řekněte co je to za bordel?

0
PříspěvekZaslal: 20.5.2018 , 22:11   Citovat  

optimas napsal:
Kolik se musí naředit Resistin ML na stříkání dutin. Já to zkoušel neředěné a šel jen vzduch a v nádobce šlo cítit jak v ní bublá, ale přes hadičku nic. po chvilce stříkání bylo v hadičce vidět jak pomalinku leze resistin ven. Tak jsem ho zředil podle návodu a zase nic. Někde jsem četl, že se musí naředit až na 1:1, ale to pak přeci nemůže voskovat. Když jsem stříkal tou pistolí spodek Tlumex plastem tak to šlo parádně bez ředění, ale pak Resistin nešel

Rezistin ML jsem do dveří nanášel štětcem. Na dutiny se má ředit (aby zatekl) 5-10% technickým benzínem.
Zkoušel jsem to stříkat rozprašovašem (zahradním), ale ztroskotalo to. Po chvilce to nešlo natlakovat - nabobtnala gumička v pumpičce (silikonová..?) a bylo to na wc . Teď budu dělat prahy a vezmu na to sprej, s rozprašovačem to neklaplo.

Nevím tedy jak to děláš ty, toto je má zkušenost.

Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.5.2018 , 22:13   Citovat  

Zdenda9 napsal:
Dinitrol ML mám už objednaný, ale přemýšlím, jestli do prahů před tím voskem nestříknout ještě třeba stabilizátor koroze. To auto má 20let, shnilé to není, ale uvnitř prahů to orezlé bude. Když dám ten vosk přímo na rez, tak se rezavění asi nezastaví, ne?
Jaký na to máte názor? Děkuji

S Dinitrolem ML mám výborné zkušenosti, skvěle penetruje, není potřeba před něj stříkat cokoliv jiného.
Spíš bych řekl, že by to mohlo být kontraproduktivní. Hlavní je s tím nešetřit a stříkat důkladně. Pro trvalý efekt se to musí jednou za pár let opakovat.

0
PříspěvekZaslal: 20.5.2018 , 22:20   Citovat  

Jarek napsal:
S Dinitrolem ML mám výborné zkušenosti, skvěle penetruje, není potřeba před něj stříkat cokoliv jiného.
Spíš bych řekl, že by to mohlo být kontraproduktivní. Hlavní je s tím nešetřit a stříkat důkladně. Pro trvalý efekt se to musí jednou za pár let opakovat.

Děkuji, to jsem potřeboval vědět Úsměv
Prosím tě, ten Dinitrol se prodává buď v 1/2L spreji nebo v 1L, který používáš ty? Na ten litrový se (předpokládám) přidělává nějaká hadička..?

Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.5.2018 , 9:56   Citovat  

No ke spreji je taky vhodné použít rozstřikovací hadičku, prodává se zvlášť nebo si ji vyrobit.
1L balení je určené na pistoli ke kompresoru.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.5.2018 , 16:11   Citovat  

Jo, spreje taky používám, ale je to drahé jal čuně. Proto mám tu pistol na spodek a dutiny s hadičkou. Vím že se to má ředit do dutin 5-10% technickým benzínem, ale roblém je že to z té hadičky nestříká
Jde z toho jen vzduch. Zkoušel jsem to naředit ještě více a taky nic. Sundal jsem hadičku a stříkalo to perfektně, ale bez hadičky to do dutin nedostanu. Dám hadičku zpět a zase nic nestříká. Pak jsem viděl tu dírku a zacpal jsem ji a začlo to stříkat. Jenže když jsem vypnul pistol a držel dírku dál tak to z hadičky teklo proudem protože ta plechovka byla natlakovaná a všechno se tlačilo ven. Každý píše že mu to jde super, ale mě to nejde ani p..u a to mě štve a nevím proč. mám tuhle pistol

0
PříspěvekZaslal: 21.5.2018 , 21:43   Citovat  

S pistolí jsem ještě nedělal, proto jsem to nevěděl. Díky.

Mně to s tou cenou přijde jaksi nastejno - když 1L Dinitrol ML pro pistol stojí 295,- a 0,5L sprej 138,- tak není to jedno..?

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.5.2018 , 19:55   Citovat  

No není, protože 1L Resistinu stojí 155 kč a 500ml Resistinu stojí 135kč a to je jeden z levnějších. Některé spreje stojí i 170kč a navíc tu litrovku můžeš ještě poředit technickým benzínem.

0
PříspěvekZaslal: 29.5.2018 , 22:38   Citovat  

Já ale srovnával Dinitrol, ano - Resistin v plechovce vyjde nejlevněji.

Vyzkoušel jsem Dinitrol ve spreji na prahy a přijde mi docela dobrý. Dobře se mi s tím dělalo, líp než s Resistinem ve dveřích a velmi vzlíná je to dobrý

Obsah fóra Honda-club.cz   
Nástřik dutin proti korozi na zimu
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina