Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 435, 436, 437 ... 453, 454, 455  Další 
Zaslat odpověď

Strana 436 z 455
tommy6g je teď offline  tommy6g
PříspěvekZaslal: 14.1.2019 , 21:59   Citovat  

Když je tu zmínka o kalibraci, tak s venkovním teplomerem mám ten samy problém a nemyslím si, že by to mohlo jit nějak nastavit, maximálně teplota, která se zobrazí ze muže být námraza nebo se mýlím?

A ještě jedna otazka, jde nějak nastavit, spíše přes diagnostiku, průměrná spotreba? Ukazuje mi to o cca 0,5 L - 1l méně než je pak reálná.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Crash86 je teď offline  Crash86
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.1.2019 , 22:17   Citovat  

Co se týče spotřeby tak nevím, ale venkovní teplota u poface poštelovat jde. Pokud si dobře vzpomínám, tak rozptyl jsou 3 stupně dolů i nahoru. Je to někde v příručce....takže Šmudlo hledej Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.1.2019 , 22:35   Citovat  

Fiskus napsal:
To je možné, tlumiče na testech byly tři na 90% jeden na 70%, počítám že původní u tak starého auta asi nebudou. Pokud vím tak tam patří sachsy že? Na předku je jeden horší takže časem půjdou na výměnu.

Mě příšel 8g civik v sedanu spíše houpavější trochu jako avensis, ale byl krásně tichý i na dírách, v accordu ty rány slyším i cítím - sice žádná hrůza ale je to tam, tak se ptám jak to vnímaj ostatní. Dík za postřehy.

tak druhovyroba nebude nikdy tak meka jako prvovyrobni OEM a vetsina druhovyroby je cca stejne tvrda .. ono nekdo koupy auto se treba 70-100000km uz z zvadlym podvozkem mysli ,ze je to pohodlny pac jsou tlumice mekky ,ale kdyz je tlumic novej nebo jeste ma vetsinu sve pruznosti tak bude odost tvrdsi nez nakej kterej ma na hrbu vetsi najezd ,tedy porovnavat podvozky to bys musel mit uplne stejny pneu rozmer i znacku a pak stejny najezd ,jinak to je srovnani irelevantni ... pokud je to tvrdy dej si tam vyssi profil pneu .. nic lepsiho nevymyslis ..
   Návrat  
Marceloo82 je teď offline  Marceloo82
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 0:14   Citovat  

Dalsie jazdenie a meranie spotreby, cisto mesto, trasi asi 10km, obcas dlhsie 12,5L na zimu to nieje az take, ale akurat som odkrutil 500km po dialnici, rychlost vacsinou len 120km/h obcas trochu cez 130 ked som predbiehal a spotreba 9,4L Cize mozem skusat cim to je, zmeram tlaky a asi skusim vymenit lambdu.
   Návrat  
edy je teď offline  edy
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 8:15   Citovat  

Marceloo82 napsal:
Dalsie jazdenie a meranie spotreby, cisto mesto, trasi asi 10km, obcas dlhsie 12,5L na zimu to nieje az take, ale akurat som odkrutil 500km po dialnici, rychlost vacsinou len 120km/h obcas trochu cez 130 ked som predbiehal a spotreba 9,4L Cize mozem skusat cim to je, zmeram tlaky a asi skusim vymenit lambdu.

Co ti na té spotřebě divného?
Tenhle styl jízdy odpovídá spotřebě,to co píšeš jezdím 2.4 tak kolem 10-11 litrů
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 8:26   Citovat  

edy napsal:
Co ti na té spotřebě divného?
Tenhle styl jízdy odpovídá spotřebě,to co píšeš jezdím 2.4 tak kolem 10-mz11 litrů

Plynula jazda po dialnici 10-11L sa ti zda byt OK? A to mas na 2,4 este aj 6tku.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 10:32   Citovat  

Marceloo82 napsal:
Plynula jazda po dialnici 10-11L sa ti zda byt OK? A to mas na 2,4 este aj 6tku.

ma sestku ,ale toci o malinko mene nez ty na petku ,proste ten motor nema silu tak ma vyssi spotrebu co natom nechapes ,2.4 ma vyssi kroutak tak ma pri zatezi na dalnici cca stejnou spotrebu ,to tak vypada ,kdyz zde par setrilku napise ze jezdi za 7L a pak bezny uzivatle kouka jak puk kdyz mu to zere 10L v zime .. ja jezdim z UFem za 9-10L a motor ma najeto 60000km... samozrejme lambda muze byt KO ,ale to bys mel nejspis odost vetsi spotrebu ,ja na VTI mel s KO sondou 14L spotrebu .. motor mel najeto 100000km bez spotreby oleje .. jako klidne ji zmer a tlaky taky ,ale v cem tito pomuze ,udelas GO motoru jen aby tito zralo o max litr mene ...? dej si tam LPG a neres spotrebu..
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 10:46   Citovat  

Marceloo82 napsal:

A co se ti na tom zdá divné? Velmi šťastný Kolik máš najeto? Manuál/automat? sedan/tourer?
   Návrat  
c-ya je teď offline  c-ya
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 11:21   Citovat  

tommy6g napsal:
Když je tu zmínka o kalibraci, tak s venkovním teplomerem mám ten samy problém a nemyslím si, že by to mohlo jit nějak nastavit, maximálně teplota, která se zobrazí ze muže být námraza nebo se mýlím?

A ještě jedna otazka, jde nějak nastavit, spíše přes diagnostiku, průměrná spotreba? Ukazuje mi to o cca 0,5 L - 1l méně než je pak reálná.

Tak jsem otevřel uživatelskou příručku a našel něco o teploměru a jeho nastavení:

Nejprve něco k umístění a funkci teploměru:
Snímač teploty je umístěn uvnitř předního nárazníku. Z tohoto důvodu může být hodnota teploty ovlivněna odrazem tepla od vozovky,teplem motoru a okolním provozem. To znamená,že hodnota teploty nebude přesná,dokud vozidlo nepřesáhne rychlost 30 km/h. Po začátku jízdy není snímač teploty zcela aklimatizovaný,proto může trvat několik minut než se zobrazí správná teplota.

K nastavení multifunkčního displeje (a posléze teploty) je potřeba provést tuto proceduru:
Několik ovládacích prvků vozidla si můžete nastavit podle svých představ. Pro změnu nastavení musí být zapalování zapnuté v poloze II a vozidlo musí stát. U vozidel s automatickou převodovkou musí být zařazena poloha P, u vozidel s mechanickou převodovkou musí být zatažena parkovací brzda.

Při zapnutém zapalování do polohy II, déle než 3 sekundy přidržte tlačítko INFO a uvolněte jej. Na multifunkčním displeji se objeví obrazovka CUSTOMIZE ENTRY (položky přizpůsobení). Po každém stisknutí tlačítka INFO se zobrazení změní podle obrázku. Zvolte, kterou z nabídek přizpůsobení chcete změnit.
SPEED ALARM (rychlostní alarm)
CHG SETTING (změna nastavení)
LANGUAGE (jazyk)
DEFAULT ALL (výchozí vše)

Pro nastavení teploměru vyberte CHG SETTING a následně ADJUST OUTSIDE TEMP. DISPLAY.
Venkovní teplotu zobrazenou na multifunkčním displeji lze změnit v rozmezí -3°C až 3°C.
Na 2 sekundy se objeví obrazovka potvrzení a potom se vrátí obrazovka CUSTOMIZE ENTRY.
Chcete-li tento režim opustit aniž byste změnili současné nastavení, zvolte a stiskněte tlačítko SEL/RESET.
Chcete-li nastavit teplotu, stiskněte tlačítko INFO a volbu potvrďte stisknutím tlačítka SEL/RESET.

Více info v uživatelské příručce na stránkách 100-113. Tabulka možností nastavení v přiložených obrázcích. Snad to vyjasní pár dotazů Úsměv

menu1.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
menu1.JPG, 72.65 kB

menu2.JPG

menu2.JPG, 65.76 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 14:59   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
ma sestku ,ale toci o malinko mene nez ty na petku ,proste ten motor nema silu tak ma vyssi spotrebu co natom nechapes ,2.4 ma vyssi kroutak tak ma pri zatezi na dalnici cca stejnou spotrebu ,to tak vypada ,kdyz zde par setrilku napise ze jezdi za 7L a pak bezny uzivatle kouka jak puk kdyz mu to zere 10L v zime .. ja jezdim z UFem za 9-10L a motor ma najeto 60000km... samozrejme lambda muze byt KO ,ale to bys mel nejspis odost vetsi spotrebu ,ja na VTI mel s KO sondou 14L spotrebu .. motor mel najeto 100000km bez spotreby oleje .. jako klidne ji zmer a tlaky taky ,ale v cem tito pomuze ,udelas GO motoru jen aby tito zralo o max litr mene ...? dej si tam LPG a neres spotrebu..

Dost ma to prekvapilo, ratal som ze v meste bude tak 10-12L ale ze bude mimo mesta 9-9,5L som teda necakal. Duplom ked aj rozne recenzie ludia pisali na jazdenky a ine spotreby mimo nesta, tu tiez boli mimo mesto pisane ine, preto mi to nedalo.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 15:13   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
A co se ti na tom zdá divné? Velmi šťastný Kolik máš najeto? Manuál/automat? sedan/tourer?

Nemam porovnanie s inym Accordom, len s tymto asi 5tis km. Len sa mi proste zda na 2,0 Hondu ktora ide vyrovnane rychlostou cca 120Km/h vela tych 9,5L.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 15:56   Citovat  

DOHCVTEC napsal:

Moje UFO má taky teď 60tis. a spotřebu dle PP 7.3l (C9g Tourer to samé dle PP)... A po zahřátí se auto neloudá - mimo obec se pohybuje spíše mimo předepsané limity (výjimka bylo páteční sněžení, kdy jsem musel na těch 90 zpomalit, ale spíš kvůli loudalům okolo..). Se stydím S 2.4 za 10 bych musel mít hodně pedál na podlaze...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 16:03   Citovat  

Marceloo82 napsal:
Nemam porovnanie s inym Accordom, len s tymto asi 5tis km. Len sa mi proste zda na 2,0 Hondu ktora ide vyrovnane rychlostou cca 120Km/h vela tych 9,5L.

no myslel ,kolik ma accord najeto HaHaaa ,spotreba se odviji od xy faktoru ,ale cekat ze bude jezdit 2.0 benzin bezne za 8 a mene je nesmysl ,si vem ,ze jiny 2.0i jinych zancek zerou i vice ,my mely daewoo leganza s 2.0 a auto nevazilo moc a motor byl v top kondici a ani muj fotr co dokazal jezdit na vti za nakych 7L ,na leganze nesvedl mene nez 11L ..
   Návrat  
edy je teď offline  edy
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.1.2019 , 16:15   Citovat  

Marceloo82

Trochu téma,které patří jinam
Já reagoval na kombinaci couračky ve městě a studený motor je spotřeba u mé a rozhodně i u ostatních 2.4 okolo 12L běžná.
Plynulá jízda okolo 120km/h jak píšeš se dá asi na těch 8-9 litrů stlačit, osobně jezdím spíše rychlejším tempem a na spotřebu moc nehledím, průměr mám 10-11 rád řadím VTEC a 6 stupeň dávám až nad 2.5tis/ot
   Návrat  
mi5 je teď offline  mi5
PříspěvekZaslal: 16.1.2019 , 10:02   Citovat  

Mám takový dotaz ohledně řízení. Mám vuly na volantu a tedy nejspíš v hřebenu řízení. Všechny dily podvozku jsou vyměněny nebo repasovany. Vůle je hlavně v řízení, aspoň tak mi to připadá. Cvaka v tom, všechny klouby a čepy jsem vyměnil. Jde nějak dotáhnout šnek(kolo) na řízení? Kamarád říkal že jo.
   Návrat  
pata.vfr je teď offline  pata.vfr
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.1.2019 , 21:08   Citovat  

Marceloo82 napsal:

Ahoj, s 2,4 Tourer v manuálu jsem (klidně) jezdil za 8,07 (město, okresky bez kolon) OK
Pak šel do LPG Velmi šťastný
   Návrat  
edy je teď offline  edy
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.1.2019 , 21:42   Citovat  

pata.vfr napsal:
Ahoj, s 2,4 Tourer v manuálu jsem (klidně) jezdil za 8,07 (město, okresky bez kolon) OK
Pak šel do LPG Velmi šťastný

To musí bejt děsná nuda Tak to valím bulvy Bueee pořádnej výtlem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.1.2019 , 21:46   Citovat  

edy napsal:

asi bydlis na kopci vid a zpet te tahly pořádnej výtlem
   Návrat  
R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 0:24   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
my mely daewoo leganza s 2.0 a auto nevazilo moc a motor byl v top kondici a ani muj fotr co dokazal jezdit na vti za nakych 7L ,na leganze nesvedl mene nez 11L ..

Jenže tyhle 90. korejské "popelnice" vždycky žraly nesmysl. Ať to byla vlajková loď Legenza, Espero, Lanos, Nubira. Motory byly vždy snad prehistorické agregáty Opelu tak dvě generace zpět. Však si moc dobře pamatuju na Daewoo Nexia, což byl převlečený Kadett z 80. let a už v době uvedení na trh to auto bylo zastaralé. Mr. Green

K24A3/Z3 jsou moderní atmosféry s trošku jinou charakteristikou a součástkami. Co si budeme povídat. A i starší Hondy byly mnohem dál než Daewoo a spousta jiných. HaHaaa
   Návrat  
pata.vfr je teď offline  pata.vfr
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 1:33   Citovat  

edy napsal:

Byla, ale když vozíš rodinu nebo jezdíš stejnou trasu z/do práce tak toho moc nenaspěcháš zzzzzzz
Tím neříkám, že to někdy nevyvětrám svatoušek VTEC Je to tam. ... i když proti motorce je to extra těžký parník, který se řídí jako motokára Velmi šťastný
   Návrat  
scorpion je teď offline  scorpion
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 8:39   Citovat  

Já bych se taky rád vyjádřil ke spotřebě. Jezdil jsem cca 8 měsíců s 2.0, kde jsem měl dlouhodobý průměr 8,4 - 8,7 a na dálnici skrz absenci 6 jsem se níž nedostal a celkově výjimečně se podařilo zajet nádrž pod 8. Teď už víc jak rok jezdím s 2.4 a taky si eviduji každé tankování a dlouhodobý průměr je 9,22 (ujeto 17796 km a projeto 1644 l). Nejmíň co se mi podařilo, bylo 7,57 co jsme jeli do Chorvatska a první nádrž jsem jel poměrně poklidně max. 120 km/h (pak už jsem se pod 8 nedostal). Běžných GPSkových 130 km/h a pod 8 se nedostanu, to se pohybuje tak 8,2 - 8,5. Osobně si tady myslím, že reálně možné je jezdit 8 - 9, já tomu občas dám napít, ale jinak v podmínkách co jezdím, což je trasa Vizovice - Zlín (cca 60% město) se pod 9 nedostanu. Jinak jezdím město na 4 a mimo řadím 6, takže točím okolo 2k ot./min. Tento rok bych rád reflashnul, tak třeba spotřeba klesne. A ještě jedno takové nej Velmi šťastný, nejhorší spotřebu má 10,31 na nádrž, ale to není bežný provoz, prostě občas se jedem s kámošema projet, takže i na to všechno si myslím, že na to jak je to velký motor, tak spotřeba slušná VTEC
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 10:03   Citovat  

Ja to tu asi prestanem citat Velmi šťastný Jeden pise ze spotreba 12,5L v meste a 9,5L na dialnici pri 120km/h je OK a potom dalsi traja napisu ze maju o niekolko litrov nizsie spotreby. Tak to koukám!
   Návrat  
gratzi je teď offline  gratzi
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 10:15   Citovat  

Marceloo82 napsal:
Ja to tu asi prestanem citat Velmi šťastný Jeden pise ze spotreba 12,5L v meste a 9,5L na dialnici pri 120km/h je OK a potom dalsi traja napisu ze maju o niekolko litrov nizsie spotreby. Tak to koukám!

Ono záleží vždycky na stylu jízdy... Někdo jezdí "na spotřebu", jiný jede "na benzín" HaHaaa
Při kratších cestách do práce - cca 15 km, mám s 2.0 kombajnem průměr tak 9,8 l, když jedu třeba do Práglu z Plzně, po dálnici, jsem tak na 8 - 8,5 l. A jezdím spíš na benzín, než na spotřebu...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 12:25   Citovat  

Marceloo82 napsal:

...ruzny tereny a trasy nejsou nikdy srovnavat,nemluve otom ,ze pro nekoho poklidna jizda je uplne neco jineho nez pro tebe ,pro nej je to dat napit motoru a pro jineho to bude zase duchodcovska jizda , kazdej ma jinej styl ,cit na pedal a dokaze snim efektivne pracovat ,dale mas kondici motoru ,ber to tak ,ze na prumernem motoru a prumerne trase s prumernim ridicem ,je kolem deseti realna spotreba ,nehledej vtom zadny generalky motoru a podobne ,proste je to tak .. treba u mne bylo fuk jakej motor jsem mel jestli to byl 1000cc nebo 3000cc od 50koni az po 300koni ,vzdy jsem mel spotrebu kolem deseti litru , ber to tak ,cim silnejsi motor tim nizsi spotreba pokud jsi zvyklej na urcitou dynamiku a zatez .. rikam jakmile das LPG prestanes resit spotrebu pac i pri te nejvyssi spotrebe budes natom lepe nez naka nafta ..
   Návrat  
Rado1983 je teď offline  Rado1983
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 19:06   Citovat  

Ahojte.Po dlhsej dobe som sa zase rozhodol pre hondu.Accord 7g tourer 2.2 ctdi.Samozrejme uz ma daco odbehane takze budu dake investicie a prvou bude zrejme podvozok.
Zda sa mi ze riadenie je trochu tuhsie a volant sa nevracia do stredovej polohy.Ostane trochu vytoceny.Aj pri klasickej jazde 90km/h je taky tuhsi.Dalsia vec je ze ked idem konstantnou rychlostou a pridam,tak mi volant stoci jemne doprava a ked uberem plyn,tak ho vrati naspat.Celkovo sa mi vidíze auto menej stabilne a musim trosku bojovat s volantom.Na accord som cital same chvaly ohladne jazdnych vlastnosti takze by som sa chcel k nim pridat.
Mali ste podobny problem?Ja typujem daky spodny čap ale este som nebol na zdvyhaku.
Vdaka
   Návrat  
Job!k je teď offline  Job!k
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 19:08   Citovat  

Zdravím,

má někdo pu silenty na Accordu?

Jediný co jsem našel je psb bushing a ty dělaj jen ten velký puk na spodní přední rameno.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 20:19   Citovat  

Rado1983 napsal:
Ahojte.Po dlhsej dobe som sa zase rozhodol pre hondu.Accord 7g tourer 2.2 ctdi.Samozrejme uz ma daco odbehane takze budu dake investicie a prvou bude zrejme podvozok.
Zda sa mi ze riadenie je trochu tuhsie a volant sa nevracia do stredovej polohy.Ostane trochu vytoceny.Aj pri klasickej jazde 90km/h je taky tuhsi.Dalsia vec je ze ked idem konstantnou rychlostou a pridam,tak mi volant stoci jemne doprava a ked uberem plyn,tak ho vrati naspat.Celkovo sa mi vidíze auto menej stabilne a musim trosku bojovat s volantom.Na accord som cital same chvaly ohladne jazdnych vlastnosti takze by som sa chcel k nim pridat.
Mali ste podobny problem?Ja typujem daky spodny čap ale este som nebol na zdvyhaku.
Vdaka

na kazde accordu kterej bych koupil a je fuk co kdo delal a kolik km ma,bych vymenil hnedka spodni cepy a cepy rizeni ,bud OEM nebo Lemforder ,hodne udelaj i predni puky ty odchazej jako prvni a maj za nasledek tahani do strany taky ,dale koukni na ulozeni prednich tlumicu jestli neni vyzvejkany vetsinou je a malokdo nato kouka ,pak bych vymenil ulozeni stabilizatoru a tycky taky ,neni to drahy a vymenu hnedka poznas .. a necekal bych na vymenu VSECH naplni a filtru a motor to samy , poradne zkontrolovat aby se ti to pak neprodrazilo .. tyhle accordy jsou uz docela levny ,ale takovou dvacku je treba mit rezervu abys pak nebyl prekvapen ..
   Návrat  
Rado1983 je teď offline  Rado1983
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 20:24   Citovat  

Vďaka.Už sa na tom pracuje.Keby bol daky zdvihak k dispozicii tak by som uz vedel na com som Smutný Tie naplne a filtre uz mam nakupene.
   Návrat  
edy je teď offline  edy
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 20:24   Citovat  

Job!k napsal:
Zdravím,

má někdo pu silenty na Accordu?

Jediný co jsem našel je psb bushing a ty dělaj jen ten velký puk na spodní přední rameno.

Teď jsem na to koukal u Rusáků,podle kódů v klidu koupíš Mrk

Screenshot_20190116-183622.jpg

Screenshot_20190116-183622.jpg, 584.83 kB
   Návrat  
mi5 je teď offline  mi5
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 21:25   Citovat  

mi5 napsal:
Mám takový dotaz ohledně řízení. Mám vuly na volantu a tedy nejspíš v hřebenu řízení. Všechny dily podvozku jsou vyměněny nebo repasovany. Vůle je hlavně v řízení, aspoň tak mi to připadá. Cvaka v tom, všechny klouby a čepy jsem vyměnil. Jde nějak dotáhnout šnek(kolo) na řízení? Kamarád říkal že jo.

Nikdo nic?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 435, 436, 437 ... 453, 454, 455  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina