Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101, 102  Další 
Zaslat odpověď

Strana 99 z 102
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.2.2019 , 16:36   Citovat  

anunaki: Je to "jen" o tom, jak se kdo o své auto stará. Někdo je hypochondr, někdo salámista. Jestli ti systém ohledně oleje po 14 tis. km nic nepřipomenul, asi neměl důvod...Úsměv Nevíme, co inženýři Hondy vymysleli. Když zase použiju slova příručky, je tam jasně napsáno, že když je v autě systém na to připomínání, tak klidně může být v motoru "voda" 0W-20. Když ne, klidně až 10W-30. Z toho lze usuzovat, že tvých 14 tisíc ještě bylo pro systém "v pohodě".
Mě osobně je nějaký systém na připomínání putna, olej měním po cca. 10 tis. km, a ostatní servisní úkony tak nějak podle citu, s nápovědou viz. ta tabulka, co tu je. Že to má smysl vidím na našem Accu, 195 tis. jen s vyměněnou lambdou...

Servisu je v podstatě naprosto jedno, co při servisní prohlídce vymění, vždy záleželo na mně, co jsem si naporoučel.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 4.2.2019 , 16:42   Citovat  

Vyhrabal jsem přehled [url=https://uloz.to/!E9FyOwxlarJF/kalkulace-servisnich-nakladu-civic-tourer-pdf]servisních úkonů[/url] pro Civic Tourer do najetí 130tkm. Jsou tam uvedeny intervaly výměn palivového filtru, svíček, převodového oleje atd.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.2.2019 , 17:41   Citovat  

anunaki:
Není zač, Tome OK
V podstatě bych se na ten "vyhodnocovací systém by Honda" nedíval nijak dogmaticky, jak už tu padlo a správně. Ke kompu si sedla partička inženýrů a na základě nasbíraných dat "napsali program" , který se pak v praxi promíjí do provozu (hlášky na PP). De facto neexistuje žádné čidlo kvality oleje, nebo tak něco. Jelikož jsem člověk se spoustou otázek, ptal jsem se na tento "zázrak moderní techniky" ve výjojovém centru Škodovky, když jsem tam měl služebku. ŘJ vyhodnocuje "styl jízdy" (počet studených startů, délku jízd, akcelerace, otáčky motoru, prostě zacházení s autem) a na základě proměnných, pošle auto do servisu. Jsou to jen algoritmy, žádná kvalitativní měření.
Proto jsem rád, že to taky tak chápete, chlapi. Určitě nebudu čekat, než mi ŘJ vyhodnotí, že mám ucpaný vzduchový filtr. Ten jsem měnil, když už nebyl fakt nic moc, a to už po roce a půl provozu (černošedý hnůj). ŘJ ho ale považovala za schopný. S olejem to vidím stejně. Kdysi jsem dělal kapkové testy, dnes to řeším podle uvážení. Když vím, že jsem se celou dobu coural jen po městě, tak pošlu olej z motoru ven třeba už po 6.-7.000 km. Když bylo období, jde se jezdilo i dál, jde ven kolem 10.000 km. Příručky, nepříručky, hlášky, nehlášky...
Na co není dobré zapomínat je brzdovka a nemrzka, ať se děje, co se děje, v žádném autě tyto kapaliny nenechávám déle, než 36 měsíců. Obvzlášt v době masivního používání ESP (to v případě brzdovky).
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.2.2019 , 17:43   Citovat  

anunaki napsal:
Vyhrabal jsem přehled [url=https://uloz.to/!E9FyOwxlarJF/kalkulace-servisnich-nakladu-civic-tourer-pdf]servisních úkonů[/url] pro Civic Tourer do najetí 130tkm. Jsou tam uvedeny intervaly výměn palivového filtru, svíček, převodového oleje atd.

Super, za mě dík. OK

Těch 30 tis. km na olej je síla... KO
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 4.2.2019 , 19:46   Citovat  

Piskot: kdyz se podivas, je tam uvedena 6x vymena mot. oleje, takze to vychazi po 20tkm. Kazdpodne i to je moc. Kolegyne byla ted na garancce s Golfem 1.2TSI a rozplyvala se, ze ma interval vymeny oleje 30tkm, ze to je vyhodny. Komu neni rady...

Jopeeeno: Brdovou kapalinu chci nechat vymenit letos. Myslel jsem, ze chladici kapalinu by zatim stacilo promerit, jestli je ok. Nebo fakt po trech letech degraduje???
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.2.2019 , 20:03   Citovat  

anunaki:
Nechej to vyměnit, vleze se tam toho málo a uvidíš, co za sajrajt z trubek vyleze, DOT4 už to připomínat příliš nebude Úsměv

S tou nemrzkou je to tak na půl. Někdo jen proměruje, někdo dá pár stovek za novou kapalinu. Vycházím z toho, že jakákoli kapalina, ať už cirkulující, nebo bez pohybu, vlivem okolního prostředí degraduje. Na nemrzku také působí změny tlaku, teplot, korozivní prostředí... Jasně, možná jsem až moc puntičkář, a třeba pacient, ale pár stovek navíc mě ještě nezabilo. Už to tak prostě mám, autům dávám jakýsi nadstandard a podle toho také vypadají Honda Určitě bych to tam nenechával déle, jak čtyři léta.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.2.2019 , 8:33   Citovat  

anunaki napsal:
Piskot: kdyz se podivas, je tam uvedena 6x vymena mot. oleje, takze to vychazi po 20tkm. Kazdpodne i to je moc. Kolegyne byla ted na garancce s Golfem 1.2TSI a rozplyvala se, ze ma interval vymeny oleje 30tkm, ze to je vyhodny. Komu neni rady...

Jopeeeno: Brdovou kapalinu chci nechat vymenit letos. Myslel jsem, ze chladici kapalinu by zatim stacilo promerit, jestli je ok. Nebo fakt po trech letech degraduje???

interval
max 2 roky nebo 30000 km ..... 6

Že mění častěji, to je jen +.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.2.2019 , 10:34   Citovat  

piskot: na druhé stránce je pro benzin poznámka, že v praxi výměna rok/20tkm. Nicméně i to je moc, těch 10tkm pro běžný provoz je ideál, při převažování krátkých tras bych měnil ještě dřív, jak uvádí Jopeeeno.

Mimochodem pak si kupte ojetinu, kdo třeba takhle často mění olej? Většina to určitě nebude a dá autu za rok jenom to, co je nezbytně nutné a někdy ani to ne. Nebo tam leje doporučenou vodu 0W-20.

Kamarád mi říkal, že VW uvádí, že nemrznoucí směs je doživotní. Asi mají nějakou speciální směs podle recepisu ještě z wehrmachtu. to mi hlava nebere

Jopeeeno: Díky za info. je to dobrý
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 5.2.2019 , 15:32   Citovat  

Nemá někdo na léto kola 8x17 ET +/- 40? Stránky elektrony.cz straší možnou potřebou úpravy kastle, což u těch plastových lemů moc reálně nevidím.. Se stydím
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 5.2.2019 , 18:25   Citovat  

prostuduj polske civic forum, tam to myslim resili i s fotkama jak to maji na aute
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 5.2.2019 , 23:31   Citovat  

No snad to zvládnu s překladačem... Dík. OK
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 11:35   Citovat  

anunaki napsal:
piskot: na druhé stránce je pro benzin poznámka, že v praxi výměna rok/20tkm. Nicméně i to je moc, těch 10tkm pro běžný provoz je ideál, při převažování krátkých tras bych měnil ještě dřív, jak uvádí Jopeeeno.

Mimochodem pak si kupte ojetinu, kdo třeba takhle často mění olej? Většina to určitě nebude a dá autu za rok jenom to, co je nezbytně nutné a někdy ani to ne. Nebo tam leje doporučenou vodu 0W-20.

Tohle už je offtopic

Je fajn se o auto starat.
Ale :
- jsme už poněkud dál, než kdy fakt bylo potřeba oleje měnit včetně použití výplachového oleje
- materiály a konstrukce motoru jsou nesrovnatelné s dobou byť jen před 10 lety
- na dnešní nájezdy aut v pohodě stačí i ty longlife oleje/intervaly, kdo má auto dýl jak 5-7 let je už socka
- když se s motorem něco stane, je to většinou v záruce, takže je to pak o tom, kdo má jaké koule na dohadování se se servisem

Jo, a třeba tady proti prodlouženému servisnímu intervalu na výměnu oleje nic nemají... tudy odkaz
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 12:35   Citovat  

piskot napsal:
T
- na dnešní nájezdy aut v pohodě stačí i ty longlife oleje/intervaly, kdo má auto dýl jak 5-7 let je už socka

V tom případě je hlavně socka i ten, kdo má auto starší 5-7 let. Čímž chci říct, že mi sice nevadí, že jsem socka, ale ani s tím nesouhlasím.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 13:40   Citovat  

Nemyslím si. Tím, jak jsou auta složitější a motory "posílené" o různé vychytávky typu "řízené dobíjení", emisní systémy, jako jsou EGR, GPF apod., či provozována palivy s eko příměsemi, není úplně na místě domnívat se, že péče je jednodušší, nebo resp. nedůležitá, než v době před 10 lety. To, co v autě nemám, se nemůže porouchat. Žádná z popisovaných věcí, neučiní auto trvanlivější, proto se k věci stavím, jak stavím.

S pozdravem,
místní "Socka" Ble
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 13:48   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Nemyslím si. Tím, jak jsou auta složitější a motory "posílené" o různé vychytávky typu "řízené dobíjení", emisní systémy, jako jsou EGR, GPF apod., či provozována palivy s eko příměsemi, není úplně na místě domnívat se, že péče je jednodušší, nebo resp. nedůležitá, než v době před 10 lety. To, co v autě nemám, se nemůže porouchat. Žádná z popisovaných věcí, neučiní auto trvanlivější, proto se k věci stavím, jak stavím.

S pozdravem,
místní "Socka" Ble

pořádnej výtlem souhlas

jinak XENON04 by mel mit uz na toureru naky 18ky ,mozna se prihlasi a ukaze jak to ma Úsměv
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 14:32   Citovat  

já to tady sleduju Úsměv

na 9g točím 7x16 ET 40 (úplně v pohodě) + oem 17"
na 10g oem 17"+ 8x18 ET 40

nicméně při přezouvání můžu ty 18 zkusit na jednu stranu tourera nasadit, samotnýho by mě zajímalo, jak by mu slušely Úsměv

tomason má na 9g tourer schválený dokonce 8,5x18 ET 40, takže podle mě by se to vejít mělo
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 14:38   Citovat  

Xenon: je to dobrý

A nebudeš ty 18" přezouvat tak za měsíc? Se stydím Se stydím Velmi šťastný Že bych po další výplatě objednal kola..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 15:04   Citovat  

Jste tu nějací chytlaví.... Je to tam.
S naším Acco jsem socka čtyřnásobná...Úsměv

To Jopeeeno: Bavili jsme se tu o motorovém oleji, tak sem netahej ty ostatní "zbytečnosti"... OK I když s tou poznámkou lze jen souhlasit. O to víc je fajn, že to inženýři Hondy zvládli tak, že o těch "zbytečnostech" v podstatě nevíme. I když, jeden problémek tu je, benzín v oleji u 1.5t...

Ono podle mě se výrobci aut snaží zasít do podvědomí lidí to, že auto je spotřební zboží, kup, používej, a o nic víc se nestarej. Že ale cena aut, resp. kupní síla lidí, tuhle snahu těžce podkopává, nějak neberou na vědomí.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 15:43   Citovat  

Piskot: dneska nejde o kvalitní mazání a ochranu motoru a tím zajištění jeho spolehlivé funkce, ale o ekologii (spotřeba, emise) a nízké servisní náklady. Lidem a zejména provozovatelům flotil se líbí, že do servisu jedou až za 30tkm či dokonce 50tkm. A tomu článku, že mázaní motoru longlife olejem je při těchto vysokých nájezdech OK, nevěřím ani omylem. pořádnej výtlem

A co ty koupíš po Tourerovi? Děsně to letí, aby ses nechtěně nestal sockou. HaHaaa
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 16:05   Citovat  

anunaki napsal:
Piskot: dneska nejde o kvalitní mazání a ochranu motoru a tím zajištění jeho spolehlivé funkce, ale o ekologii (spotřeba, emise) a nízké servisní náklady. Lidem a zejména provozovatelům flotil se líbí, že do servisu jedou až za 30tkm či dokonce 50tkm. A tomu článku, že mázaní motoru longlife olejem je při těchto vysokých nájezdech OK, nevěřím ani omylem. pořádnej výtlem

A co ty koupíš po Tourerovi? Děsně to letí, aby ses nechtěně nestal sockou. HaHaaa

Čéče, s Tourerem sockou klidně budu. Už kroutíme spolu čtvrtý rok, resp. pátý (před FL), no, s krátkým C9G už šestý. Pořád je to neokoukané auto, pořád jeho praktičnost nic nepřekonalo, na dnešní dobu jednoduchý a bezproblémový motor, ale nebudu skrývat, že pokud Honda v jedenácté generaci přijde se stejně povedeným kombíkem, klidně s hybridem, nastane generační výměna...Úsměv

Jo, a trefil jsi to, emise především, a tak trochu je s podivem, že se u Hondy na základní funkci oleje v motoru nevykašlali.
   Návrat  
Moooog je teď offline  Moooog
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 18:18   Citovat  

piskot napsal:
Těch 30 tis. km na olej je síla... KO

Trochu offtopic, já bych to zase tak nehrotil.

Na A7G s motorem 2.2i-CTDi měním olej dle doporučení po 20 tis, občas tedy 2-3t přejedu. Pár posledních výměn už nejedu Castrol, ale nějaký sudový Orlen, výměna s filtrem i prací do 1500,-
Aktuálně má najeto přes půl mega a motor stále jak nový, za těch 20t dojedu na měrce kousek nad minimum, jak přes kopírák.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 19:21   Citovat  

Moooog napsal:
Trochu offtopic, já bych to zase tak nehrotil.

Na A7G s motorem 2.2i-CTDi měním olej dle doporučení po 20 tis, občas tedy 2-3t přejedu. Pár posledních výměn už nejedu Castrol, ale nějaký sudový Orlen, výměna s filtrem i prací do 1500,-
Aktuálně má najeto přes půl mega a motor stále jak nový, za těch 20t dojedu na měrce kousek nad minimum, jak přes kopírák.

Hele, jsou tu tací, kterým je moc i 20 tis. km na výměnu oleje... Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 19:57   Citovat  

piskot:
Ten článek je sice fajn, ale po deseti letech se mnohé změnilo (to ovšem neznamená, že s ním úplně nesouhlasím /radši mám ale Černého/). Osobně bych olej LL do auta nedal, ale pro ty, kteří ráno auto nastartují a večer po tisíci ujetých kilometrech vypnou, proč ne. Vždy je to však o kompromisu a i oleje LL jsou jistým kompromisem.

Jen pro upřesnění, aby ta "zmiňovaná kur.ítka" mohla správně a dlouho fungovat, je právě zapotřebí dodržovat řádně mazací plán. Proto jsem to tu zmiňoval Úsměv
S LL oleji, po nákladních vozidlech, přišel koncern VW. Vpomínám si na dobu, kdy vypustili motore TDI P-D. Všichni chrochtali blahem, servisní intervaly progresivní, až někdy k 35.000 km. Jenže po čase se mj. vydíraly vačky a ejhle, změna firemní normy oleje na 506.01 (LL) a 505.01 (pevný interval). V podstatě museli vymyslet jiný a jinak aditivovaný olej, aby ty motory neměly havárie. No a znám dost případů, kdy majitelé přešli na pevný interval, tedy co 15.000 km. Nevím, já bych tomu 100% věřil u náklaďáků a busů, kde se motor odvaluje v nízkých otáčkách, ale ve svém autě bych to nechtěl. Ale to už jsem OT.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 20:19   Citovat  

piskot napsal:
Hele, jsou tu tací, kterým je moc i 20 tis. km na výměnu oleje... Úsměv

Nevím na co narážíš, ale měním po 6-7tis.km... svatoušek Velmi šťastný
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 20:50   Citovat  

Hellborn napsal:
A nebudeš ty 18" přezouvat tak za měsíc? Se stydím Se stydím Velmi šťastný Že bych po další výplatě objednal kola..

nic neslibuju, kola mám v garáži tak 1km od baráku, v týdnu se tam modrákem za světla nedostanu...
nějakej víkend, když bude auto umytí by to snad šlo Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2019 , 21:26   Citovat  

Hellborn napsal:
Nevím na co narážíš, ale měním po 6-7tis.km... svatoušek Velmi šťastný

My máme provoz auta takovej, že se mi výměna oleje v podstatě vždycky povede realizovat před opravdovou zimou/mrazy a před letní sezónou. A zrovna letos v lednu se to krylo s hláškou systému připomínání. Ale jak jsem psal, nějakej systém je mi putna, hlavně, že do opravdových mrazů, co jsou vždycky na přelomu ledna února, jdu s novou olejovou náplní... Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.2.2019 , 7:34   Citovat  

piskot: ideální kombinace. OK Jaký oleje dáváš na zimní a letní sezónu?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.2.2019 , 10:02   Citovat  

anunaki napsal:
piskot: ideální kombinace. OK Jaký oleje dáváš na zimní a letní sezónu?

Asi jsem moc důvěřivej, zatím to nechávám na servise. Podle dokladu tam lejou nějakej Shell 5W-30. Jak na zimu tak na léto. U šmuclerů na rovinu řekli, že tam 0W-20 dávat nebudou.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.2.2019 , 10:55   Citovat  

Piskot: Já teď druhou sezónu budu dávat Valvoline Synpower 5W-30 ACEA A3/API SL.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.2.2019 , 11:02   Citovat  

anunaki napsal:
Piskot: Já teď druhou sezónu budu dávat Valvoline Synpower 5W-30 ACEA A3/API SL.

Já si myslím, že až tak nezáleží na výrobci oleje, hlavní je, že v motoru něco je a z našeho honďáckého pohledu se to mění každých cca. 10 tisíc km. Např. do Acca leju tohle tudy odkaz a 195 tisíc má na hrbu bez ztráty kytičky.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101, 102  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina