Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Odhlucneni kabiny Civic 6G EK
Fórum: Interiér a Hi-Fi
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Doomm je teď offline  Doomm
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 13:56   Citovat  

Cautem, zacina mi cim dal vic vadit hluk od pneumatik pri jizde, hlavne pri vyssich rychlostech, mam v planu vytlumit 3mm tlumici pasky jak vnejsi plast dveri, tak i tapicirung, vzadu demontovat plasty (3dver) a vytlumit je taky a stejne i vnejsi plast auta, mate nekdo zkusenost? nebo nejaky rady a poznatky? diky
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Speedey je teď offline  Speedey
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 14:03   Citovat  

kup lepší pneu,přestanou ti hučet a máš to bez práce je to dobrý

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 14:07   Citovat  

Speedey napsal:
kup lepší pneu,přestanou ti hučet a máš to bez práce je to dobrý
T1R TOYO ... jsou spatny? muzu si koupit ty eko pneu, prej jsou nejtizsi ale taky oproti treba tem toyo nemaji takovy jizdni vlastnosti

Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 14:09   Citovat  

zrovna ty sipaci hucej nejvic, taky sem si uz parkrat pohraval s touhle myslenkou, ale u me to uz ztratilo vyznam. Chtel sem vytlumit tapeci a ty zadni velky plasty.

Bazzi je teď offline  Bazzi
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 14:10   Citovat  

Doomm napsal:
T1R TOYO ... jsou spatny? muzu si koupit ty eko pneu, prej jsou nejtizsi ale taky oproti treba tem toyo nemaji takovy jizdni vlastnosti
každý šípáky hučej prostě něco za něco Tak to valím bulvy

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 14:11   Citovat  

Becky napsal:
zrovna ty sipaci hucej nejvic, taky sem si uz parkrat pohraval s touhle myslenkou, ale u me to uz ztratilo vyznam. Chtel sem vytlumit tapeci a ty zadni velky plasty.
a znas nekoho kdo to ma nejak osetreny? popripade by mohl dat nejaky info

Speedey je teď offline  Speedey
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 14:20   Citovat  

jak píšou kluci směrovky (do šípu) jsou hlučný nejvíc, já jsem koupil EK3 a mám tam Barum Brilantis 185/65 14 není to žádná hitparáda taky je chci dát pryč ale s hlučností nemám problém..ono taky záleží na šířce pneu atd...ale bude to asi problém celé kastle a tu asi jen tak neodhlučníš..

sopta je teď offline  sopta
4 háčka
1
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 16:32   Citovat  

tak na tohle téma ti můžu napsat hodně, protože s tím bojuju už dlouho a boj jsem ještě nevzdal Velmi šťastný
Moje dosavadní situace:
1) přední dveře komplet vylepený 4mm Tescound s ALU (jak zevnitř vnější plech dveří po celé ploše, tak nahrazení origo igelitu zakrývajícího vnitřek dveří) po celé ploše
- pocit z vozu že je bytelnější, hluk to nějaký ubere, ale né od kol, podvozku a výfuku, spíš vnější hluk a člověk má mnohem lepší pocit při otvírání/zavírání dveří, že to není takovej papíráček + rozdíl v audiu

2) zadní boční kapsy v úrovni zadní sedák až zadní lampy (vnitřek i vnějšek) vylepen 3mm Tecsound bez ALU + vnitřní kapsy v úrovni zadního sedáku vyplněný molitanem
- ubyl hluk od zadních kol a trochu vnější hluk do kabiny, při vibracích od subowooferu přestala drnčet bočnice v úrovni zadního sedáku
- nemusíš se bát molitanu, vlhkost žádnou nebre ani tam nic nekoroduje, teď při celolaku se to po cca 2 letech od vylepení otevíralo aby se vyvařily lemy a žádný problém, molitany suchý, nikde na nich žádná plíseň apod. známka výskytu vlhkosti
- 3mm Tecsound bez ALU nebrat jako náhradu origo igelitu na uzavírání větších děr, bortí se,jak není zpěvněn ALU

3) kompletní polepení podlahy pod noha + přední a zadní sedačkou + tunelu + cca 30cm přední motorové přepážky z kabinové strany (dál jsme se nedostali, aniž by se musela demontovat palubka a další věci kolem)
4mm Silent Coat Extra od AutoOzvuceni.cz klubáckého partnera + na tom 8mm Silent Coat Noise Isolator
- zatím nejdramatičtější rozdíl v úbytku hluku od podvozku, motoru i výfuku
- rozdíl v úbytku hluku opravdu razantní, dřív drsný "řach" od podvozku když jsem vjel do nějaký díry se změnily v mnohem kultivovanější "žuch" mnohem bližší moderním vozům, na hladkém asfaltu jako je nově v Praze napr. na části magistrály je od podvozku totální ticho, na hrubým asfaltu stále hluk, ale nahony vzdálený tomu co zná každý majitel starší Hondy
- SilentCoat od Hifila můžu fakt doporučit, je lepší než Tecsound
- hodně práce odvedl ten Noise Isolator, který taktéž mohu doporučit, není to levný, ale kdo chce odhlučňovat, enměl by zde šetřit
- změny jsou tak razantní, že člověk musí trochu přehodnotit vnímání rychlosti podle celkového hluku Úsměv
- díly polepení středového tunelu totálně zmizel hluk od střední části výfuku (mám středový tlumič Supersprint), slyšet je už jen koncový tlumič (taktéž Supersprint), ale to je nejspíš také tím, že při vylepování nezbyl materiál na velepení zadní části - kufr a spol, až se dodělá i to, bude to zase velkej rozdíl
- hodně se utlumil zvuk od motoru, když se netočí ve VTECu, je o hodně kultivovanější a utlumenější a jízda s autem je tak mnohem příjemnější, po sepnutí VTECu je to ale stále to pravé ořechové a člověk se nemusí být, že by byl o tuto slast ochuzen, VTEC nic nezastaví Velmi šťastný

Auto s tímto odhlučněním je na hony vzdálené origo stavu, jízda s ním je nesrovnatelně konfortnější (v hlukovém slova smyslu) a můžu vřele doporučit. Proti moderním autům je to stále málo, hlavně přední kola jsou stále na hrubším alsfaltu slyšet, tam to opravdu bude chtít víc vylepit tu motorovou přepážku a hlavně nějak ošetřit přední podběhy, nacpat tam za plastový podběhy něco tlumícího, kurt u mě, kde je hodně sníženej podvozek, takže kola defakto plně vyplňují podběhy a hluk od pneumatik nemá kam odcházet jako u sériového podvozku, kde je kolo od podběhu jenpřeci o dost dál...
Díky tomu, že není vylepen zadek auta je stále slyšet koncový tlumič výfuku, který je teď z celého auta to nejhlučnější, tím jak se utišil motor a střední část výfuku prostě hluk od něj vylezl víc do popředí, chce to opravdu vylepit celý auto, zadek u trojdveřáku s hlasitějším výfukem (Supersprint ale zdaleka není žádnej uřvánek) zadek vytlumit ještě trochu víc)

4) čalounění všech sloupků + stropu (jako)alcantarou s 4mm molitanem
- taky malá změna, hluk se tolik nenese vozem

Moje plánované úpravy - zmíněné vylepení motorové přepážky + předních podběhů (nutnost, koukal jsem na C9g, že tam je pod plastovým podběhem taky nějaký koberec z bavlněného rouna cca 15mm vysoký, tam to chce ale asi něco nenasákavého, zatím nevím co, možná ten Noise Isolator v 12mm verzi) + dovylepení zádi, kde zároveň nahradím né moc funkční Tecsound 3mm bez ALU Silent Coatem Extreme 4mm.

silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:10   Citovat  

sopta: mas zjistene nebo spocitane kolik takove vytlumeni prida na vaze auta?

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:23   Citovat  

silenec napsal:
sopta: mas zjistene nebo spocitane kolik takove vytlumeni prida na vaze auta?

Tecsound 4mm s ALU dává 7kg/m2 - přední dveře 3 dveřáku spolknou 2 m2...... +15 kg
Tescound 3mm bez ALU 5kg/m2 - zadní bočnice + podběhy 2 m2................. +10 kg
Silent Coat Extra 4mm 6 kg/m2 - podlaha cca 2,3 m2......................... +13,8 kg
Silent Coat Noise Isolator 8mm - hmotnost nula nula prd, komplet 1kg?...... +1 kg

Suma sumárum tam mám teď cca 40 kg odhlučnění. Pro někoho hodně, pro někoho bezpředmětné.
Nicméně změny výrazné a kdo má svoje auto rád a došel do podobné situace jako já, tj. že je už na ten neustálej řev a hučení kol až moc starej a přesto to ještě nestačí na to, aby se vzdal lásky k VTEC tak se těch 40kg dá obětovat.
Já osobně si to částečně vynahradil tím, že jsem šel s 8kg váhou dolů Velmi šťastný

crxmann je teď offline  crxmann
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:39   Citovat  

a co ta truhlářská vymoženost co vozíš? Velmi šťastný

silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:43   Citovat  

Diky OK
Odhlucneni bych taky bral, ale uz mam v aute lpg ktere pridalo +30kg , zesilovac +5kg a sice jsem sel s vahou taky dolu, ale dalsich +40kg by uz bylo na 1.5tku asi moc a uz by to nejelo vubec, tak zatim budu muset odhlucnovat zvuky auta hlasitou hudbou (ktera by po odhlucneni znela mnohem lip, ja vim, ale clovek nemuze met vsechno hned, nastesti jsem jeste na rev a huceni dostatecne mlady, tak to neni takovy problem) Cool

Fish je teď offline  Fish
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:53   Citovat  

to Sopta: Zajímalo by mě,kolik dB ubylo? Neměřil si to náhodou a nesrovnával např. se c9g?

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:57   Citovat  

Fish napsal:
to Sopta: Zajímalo by mě,kolik dB ubylo? Neměřil si to náhodou a nesrovnával např. se c9g?

hele tohle by mě zajímalo taky, leč bohužel...
navíc to tak nějak dělám postupně, dveře se lepily kamžitě co jsem auto koupil kvůli muzice, zadní podběhy hned po tom, ale ten zbytek je novej (a jsem z něj nadšenej, ten Noise Isolator fakt funguje geniálně)...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 17:59   Citovat  

crxmann napsal:
a co ta truhlářská vymoženost co vozíš? Velmi šťastný

jooo tak ta funguje taky překvapivě velmi dobře, ubírá hluk od středovýho tunelu, zrovna v sobotu jsem to měl venku a jel do OBI pro další dřevo, abych na tom zase dál pracoval a rozdíl až překvapivej Úsměv

jinak pro neznalé - stavím si novej středovej tunel, vysokej, širokej, s odkládacím prostorem a pohodlnou loketní opěrou Úsměv

crxmann je teď offline  crxmann
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 18:01   Citovat  

sopta napsal:
jooo tak ta funguje taky překvapivě velmi dobře, ubírá hluk od středovýho tunelu, zrovna v sobotu jsem to měl venku a jel do OBI pro další dřevo, abych na tom zase dál pracoval a rozdíl až překvapivej Úsměv

jinak pro neznalé - stavím si novej středovej tunel, vysokej, širokej, s odkládacím prostorem a pohodlnou loketní opěrou Úsměv

mě se to líbí...sice mi to neladí s designem palubky...ale fandím ti Mrk

Fish je teď offline  Fish
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 18:03   Citovat  

sopta napsal:
hele tohle by mě zajímalo taky, leč bohužel...
navíc to tak nějak dělám postupně, dveře se lepily kamžitě co jsem auto koupil kvůli muzice, zadní podběhy hned po tom, ale ten zbytek je novej (a jsem z něj nadšenej, ten Noise Isolator fakt funguje geniálně)...

Škoda,to by mě celkem zajímalo..
Mě přijde,že C6G hučí úplně stejně jako C5G,žádný pokrok Úsměv Dají se někde najít tabulky pro srovnání?

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 18:07   Citovat  

crxmann napsal:
mě se to líbí...sice mi to neladí s designem palubky...ale fandím ti Mrk

někde se začít musí...tohle trvá nejdýl (protože na to nemám čas) a tak jsem tím začal...palubka ale půjde změnit záhy a bude neméně zdařilá. Celkově se má jednat o relifting C5g, zůstanou základní tvary, ale dostanou materiály a prvky poplatné době. To ale až přes léto, budu na to potřebovat šikulu Ajsíka s CNC, aby mi udělal nějaké věci, né všechno jde dělat na koleně, aby to ve výsledku k něčemu vypadalo... A hlavně to vše musí být i funkční, proto třeba v toms tředovým tunelu mám velkou kapsu, kapsu na tužku která pořád v autě v těch tvrdých plastech někde rachotila, malou přihrádku se schovanou USB zásuvkou atak, prostě vše musí nejen vypadat, ale i fungovat jinak je to k prdu, nestavím to pro parádu na tung sraz
Ale bude to myslím hodně dobrý, až to bude hotový Mrk

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 18:13   Citovat  

Fish napsal:
Škoda,to by mě celkem zajímalo..
Mě přijde,že C6G hučí úplně stejně jako C5G,žádný pokrok Úsměv Dají se někde najít tabulky pro srovnání?

Já myslím že mezi 5g a 6g nebude žádný rozdíl, možná miniaturní někde v materiálu třeba podlahy, že bude z pevnější oceli, protože 6g bude celkově tužší, ale co se hluku týče, řekl bych že je to stejný...

tabulky jsem zatím nikde nepotkal, ale taky jsem je nehledal, jde o subjektivní pocit dle toho jak ty auta znám

ajdus je teď offline  ajdus
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.5.2012 , 21:54   Citovat  

pokial je to len hluk od gum, tak by som radsej kupil druhe a neriesil tlmenie. Mal som kedysi obute Pirelly P5000 Drago a tie nenormalne hucali uz pri 50kmh. Teraz jazdim uz 3. sezonu Bridgestone ER300, a hluk od gum minimalny, viac pocujem motor a aerodynamicky hluk. Jazdim z 90% dialnicu, a tie gumy su super (sipaky Pirrely sa mi zdali o chlp lepsie pri zatacani na vode, ale aj v buducnosti pojdem zas do Bridgestone).

hometuner je teď offline  hometuner
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.5.2012 , 9:47   Citovat  

spoťa : hele a co se zaměřit ještě na nástřik/nátěr podvozku zespoda ? Co takhle udělat vícero nátěrů/nástřiků, tak aby ta vrstva byla třeba 5mm (hlavně středovej tunel)

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.5.2012 , 10:12   Citovat  

hometuner napsal:
spoťa : hele a co se zaměřit ještě na nástřik/nátěr podvozku zespoda ? Co takhle udělat vícero nátěrů/nástřiků, tak aby ta vrstva byla třeba 5mm (hlavně středovej tunel)

Nástřik/nátěr čím? klasickým nástřikem podvozku, kterej slouží pouze k ochraně karoserie?
Nejde o to napatlat na karoserii co nejvíc vrstev, ty vrstvy taky musí mít nějakou funkčnost, schopnost pohlcovat vibrace (Silent Coat) nebo hluk (Noise Killer). To máš jako když zeď baráku ztlustíš o 1 vrstvu cihel navíc, zvuk ponese skoro stejně jako zeď slabší, pak na to prdneš stejnou vrstvu polystyrenu a je ticho. Stejný je to s autem, prostě je třeba na to používat hmoty k tomu určené, protože to, že vypadjí stejně ještě neznamená, že fungují stejně.

Pro mě osobně je teď tak trochu otazník co s těma předníma podběhama, co tam narvat, aby to mocně utlumilo hluk a přitom to nebylo nasákavý, nedrželo to vlhkost, od který by auto mohly dutiny dál reznout, v C5g tyhle prostory za plastovogumovejma podběhama nejsou zrovna vodotěsný, takže tam bude vlhkosti dostatek a smáčivá látka, co bude držet vlhkost nebude zrovna to pravé ořechové...
Jak jsem psal, měl jsem možnost nahlédnout pod podběh C9g, protože testovací C9g 2.2 Hondy ČR novináři už 3x rozstřelili a po jdné z oprav mu chyběla pravá řpední lišta co lemuje blatník předního kola...a tam je normálně pod tím plastovým podběhem fakt asi 15mm bavlněné rouno - něco jako toto

Wena.Honda je teď offline  Wena.Honda
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.5.2012 , 13:39   Citovat  

nasol pod auto pořádnej laďák a máš po problému HaHaaa HaHaaa

gear je teď offline  gear
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.5.2012 , 14:20   Citovat  

mám v plánu taktéž tlumit C6 4D. nakoupeno už mám 14 plátů Vibraflexu 50x50cm tl 2.5mm(strop, všechny dveře, přepážka motoru), dále k tomu přibude filc tl min 1cm (na strop a podlahu), na kapotu zespodu Sinus Live akustická pěna pro odhlučnění motoru a do tapecu mám v plánu dostat co nejvíce materiálu z akustické pěny taktéž od Sinus Live s uhlíkovými vlákny tl. 2cm pro ještě lepší odhlučnění dveří. Vibraflex vyztuží proti vybracím a filcy společně s pěnou by měly co nejvíce pohltit hluk z venku.

Uvidím jak to dopadne, každopádně nárůst hmotnosti min 30kg, spíš přes těch 40 jak tu psal Sopta, ale... :twisted:

je to dobrý

prakticky tímto způsobem vytlumil své C7G 5D Stepa a chválil si to OK

Bully je teď offline  Bully
Moderátor
0
PříspěvekZaslal: 8.5.2012 , 17:13   Citovat  

To same se resilo i na UFO-foru pro C8G. Myslim si ze spoustu poznatku vyuzijes taky, budou urcite univerzalni Mrk to tema je tady: tudy odkaz

Josee je teď offline  Josee
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 7.7.2013 , 20:18   Citovat  

Přikládám fotky, jak jsem řešil odhlučnění já. Tahle sestave je funkční, při poklepání na dveře není zvuk plechový ale spíš připomíná tlustou desku dřevěného stolu. Vibrace zmizely uplně a v autě je daleko větší ticho od venkovního hluku. Jedinou nevýhodou je váha IPY na dveřích vám přidá cca 2kg (zase celou roli tam nenaflákáte). Snad to někomu pomůže, kdo nechce utrácet tisíce za drahé folie a nedává do auta hudbu nad 50 000,- Kč Honda Nápad je tu!

1. V první fázi jsem použil obyčejnou ipu, která se mi válela doma, sundal jsem z ní tu folii, aby se k sobě role neslepila (docela pakárna). Následně jsem jí nahřál horkovzduškou než začla bublat a přilepil na plech (nedoporučuji zahřívat na plechu kuli laku).

2. Pak jsem využil tlumexplast (půjde použít i gumoasfalt) v první vrstvě jsem vytřel spáry mezi jednotlivými pláty IPI. Druhou vstvou jsem přetřel celé pláty a spáry, doporučuji hlavně hrany IPI (v případě nedokonalého přilepení by tam mohla zatékat nebo kondenzovat voda)

3. Průduchy ze dveří jsem přelepil mirelonem, pro přichycení a případnou budoucí demontáž jsem volil tzv. medvědí ho vno.

4. Pro odhlučnění zbytku jsem vylepil celý tapecák 5mm mirelonem, na přichycení jsem použil oboustranou izolepu, možno koupit kdekoliv v Auto dílech

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.7.2013 , 16:57   Citovat  

Josee napsal:
Přikládám fotky, jak jsem řešil odhlučnění já. Tahle sestave je funkční, při poklepání na dveře není zvuk plechový ale spíš připomíná tlustou desku dřevěného stolu. Vibrace zmizely uplně a v autě je daleko větší ticho od venkovního hluku. Jedinou nevýhodou je váha IPY na dveřích vám přidá cca 2kg (zase celou roli tam nenaflákáte). Snad to někomu pomůže, kdo nechce utrácet tisíce za drahé folie a nedává do auta hudbu nad 50 000,- Kč Honda Nápad je tu!

1. V první fázi jsem použil obyčejnou ipu, která se mi válela doma, sundal jsem z ní tu folii, aby se k sobě role neslepila (docela pakárna). Následně jsem jí nahřál horkovzduškou než začla bublat a přilepil na plech (nedoporučuji zahřívat na plechu kuli laku).

2. Pak jsem využil tlumexplast (půjde použít i gumoasfalt) v první vrstvě jsem vytřel spáry mezi jednotlivými pláty IPI. Druhou vstvou jsem přetřel celé pláty a spáry, doporučuji hlavně hrany IPI (v případě nedokonalého přilepení by tam mohla zatékat nebo kondenzovat voda)

3. Průduchy ze dveří jsem přelepil mirelonem, pro přichycení a případnou budoucí demontáž jsem volil tzv. medvědí ho vno.

4. Pro odhlučnění zbytku jsem vylepil celý tapecák 5mm mirelonem, na přichycení jsem použil oboustranou izolepu, možno koupit kdekoliv v Auto dílech

Teda nic proti, ale v tom autě bych nechtěl sedět takhle v parným letním dni, kdy třeba stálo několik hodin na vypečeným parkovišti zmatenej
Ten Mirelon je ti tam totálně na 2 věci, ten sice umí odhlučnit kročejovej hluk, ale tím jeho schopnosti končí. V audiu ti nic neodhluční a na uzavření dveřního prostoru je taky k ničemu, protože je prostě průzvučnej, tudíž ti stále bude docházet jak k akustickýmu zkratu (potkají se navzájem převrácené sinusoidy zvuku z prostoru před a za membránou středobasu), tak nedojde k uzavření dveřního prostoru (ikdyž to u dveří auta nikdy úplně nejde, vždy tam budou škvíry) a tím vytvoření ozvučnice pro středobas, který pak získá oporu vzduchu za membránou (čímž se podpoří basy a zvýší zatížitelnost reproduktoru) Mrk

Josee je teď offline  Josee
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 18.7.2013 , 0:16   Citovat  

sopta napsal:
Teda nic proti, ale v tom autě bych nechtěl sedět takhle v parným letním dni, kdy třeba stálo několik hodin na vypečeným parkovišti zmatenej
Ten Mirelon je ti tam totálně na 2 věci, ten sice umí odhlučnit kročejovej hluk, ale tím jeho schopnosti končí. V audiu ti nic neodhluční a na uzavření dveřního prostoru je taky k ničemu, protože je prostě průzvučnej, tudíž ti stále bude docházet jak k akustickýmu zkratu (potkají se navzájem převrácené sinusoidy zvuku z prostoru před a za membránou středobasu), tak nedojde k uzavření dveřního prostoru (ikdyž to u dveří auta nikdy úplně nejde, vždy tam budou škvíry) a tím vytvoření ozvučnice pro středobas, který pak získá oporu vzduchu za membránou (čímž se podpoří basy a zvýší zatížitelnost reproduktoru) Mrk

Jak jsem psal výše, nešlo mi o odhlučnění kuli hudbě nýbrž odhlučnění klepajících se plechů a bordelu z venku. Proto jsem ani nechtěl investovat do drahých folií. Jinak se zápachem byl problém tak týden než se odpařil zbytek benzínu, teď už nic absolutně cejtit není a slunce do toho může prát třeba celý den. Mirelon možná neudělá super akustickej efekt, ale utlumilo to hluk z venku, rozhodně to je dle mého pocitu lepší než ta konfigurace co sjela z linky. Ale přít se tu s nikým nehodlám, je to každého věc jak si to udělá, jen jsem hodil levný typ na funkční věc. Klidně si můžeš kdykoliv přijet čuchnout Velmi šťastný Kdyby to nefungovalo sklopim hlavu, že to nebyla zrovna dobrá cesta a neházim to sem Mrk

Jagi je teď offline  Jagi
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.7.2013 , 17:32   Citovat  

mirelon.. pruzvučnej? Dejme tomu že proti těm special věcem není tak dobrej... ale cena-výkon super. Stačí když nedrnčí vše oklo...

tazthedevil je teď offline  tazthedevil
0
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 8:58   Citovat  

Tak to závisí na stavu baterky a samozřejmě co vše je na rádio napojené , případně jak tady : tudy odkaz to by asi moc dlouho nehrálo bez anstartování. Ale je možnost dopřidat prostě další baterku no, pokud se jedná o obytnak a nemůže být nastartovaný pořád. Jinak DAB je v tuto chvíli se už šíři v tuto chvíli i po Čr slušnou rychlosti. Během roku 2019 se má pokrát už cca 80% Čr.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Odhlucneni kabiny Civic 6G EK
Fórum: Interiér a Hi-Fi
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina