Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda FR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další 
Zaslat odpověď

Strana 12 z 13
Robot je teď offline  Robot
PříspěvekZaslal: 4.7.2019 , 6:48   Citovat  

Stepa...je mi jasný, že s nárustajícími km to bude jiný, ale zatím vše OK. Tak snad bez poruchy vydřží nadále..Jináč teďka už mám nějak přes 145 tis km (jináč chápej moje učurávání, já měl leta Fiata, tohle je pro mě jako když Kolumbus objevil Ameriku Velmi šťastný .... ne dělám si tak trochu srandu, auta jsem měl i jiný Japonce(mám), ale to FR-V je prostě skvělý. Měl jsem na zkoušku CR-V a nemůžu si pomoct, ale to FR-V mi sedlo v rukou ohodně líp))....co se týče cen za navigaci, tak je to takhle:

Rádio: 115 USD včetně kamery - 2580 kč
Adaptér na volant: 33 USD - 740 kč
Držák kamery: 7,5 USD - 170kč
Připojovací kabel Honda: 2 USD - 45kč
interierová folie: 5 USD - 110 kč
Originál rámeček s plechem Honda: ca. 2800 kč
Nějaká šroubky a konektory: ca. 200 kč
Větrák: ca. 100kč

Celkem za rádio i s kamerkou 3650 + 2800 ten blbej rámeček + 300 za konektory a větrák. Celkem 6750kč

Samozřejmě je možný koupit levnější 9" 1GB RAM rádio a to je za 80-90 USD, anebo 7" za 65 USD a sehnat lacinější rámeček. Viděl jsem ho v JP za nějakých 1600, ale nevykomunikoval jsem to. Psal jsem tam několikrát a nkdo mi neodpověděl...njn
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
coudu je teď offline  coudu
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 4.7.2019 , 9:35   Citovat  

Mmm to si mě nepotěšil stím ne-hlukem... náš Edix má najeto 87K a zní jak TDI Velmi šťastný . Nechal jsem to očekovat v Hondě, napíchly, projeli a prej vše ok takže to mě trochu uklidnilo.
No nechám je ještě pořešit ventilový vůle a snad to ztichne...

DOTAZ - K20 - mělo by se měnit těsnění když se sundá víko ?
V Hondě mi bylo řečeno že musej objednat sadu než zkouknou ventilové vůle...

Robot Tak ať se ti ta instalace radia zadaří. OK
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 6.7.2019 , 10:05  Naposledy upravil Robot dne 9.7.2019 , 9:23, celkově upraveno 3 krát. Citovat  

Tak se mi povedlo zapojit rádio a vše krásně fungovalo (audio, video, youtube,wifi - internet, BT, navigace - nahrál jsem Sygic mapy a vše OK), kromě ovládání z volantu, protože ten adaptér prostě nerozpozná can bus signál a nic se neukazuje(alespoň jsem teda nebyl schopný ho nastavit, ikdyž dle stránky výrobce musí fungovat). Bude nutný asi ještě dokoupit adapter Connects2 CTSHO 001.2 viz tyhle UK stránky, kde je odzkoušený tudy odkaz . Bohužel jsem se ale nesetkalpo půldení instalaci s pochopením doma, protože je to prý nevzhledné a moc velké , a nefunguje to ovládání, a rámeček je černý a není v dekoru dřeva...atd.atd., takže další investice v podobě funkční adapteru za ca. 1200 kč se nesetkala s úplným pochopením a tudíž jsem to zase vypojil a dal starou navigaci.
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.7.2019 , 14:50   Citovat  

Nejsem elektrikář , ale myslím , že ještě tato Honda na can-bus u sterea nejede.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.7.2019 , 6:17   Citovat  

Chlapci čím krmíte ty vaše FR-V?.....Používáte někdo prémiový benzín 98-100 oktanů bez biosložky(ETBE), anebo používáte N95 s biolihem, který nabízí všechny čerpačky?...Jak jste případně na tom se spotřebou?

BENZINA - Verva100 - pouze složka ETBE bez biolihu
OMW - MaxxMotion 100+ - pouze složka ETBE bez biolihu
Shell - Vpower Racing - pouze složka ETBE bez biolihu
EuroOil - BA98 super plus - pouze složka ETBE bez biolihu
MOL - EVO 100 plus - složka EBTE a do 1% biolíh

Všechny benzinky jinak používají N95 s poměrem biolihu od 0-5%...je to kvůli biomandátu

Jaký tedy kdo máte zkušenosti a o kolik se vám snížila spotřeba při přechodu na prémiový benzín? Nejvíce by měl být dle různých fór asi pravděpodobně Maxxmotion 100 od OMW
   Návrat  
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 10.7.2019 , 15:37   Citovat  

Robot napsal:
Chlapci čím krmíte ty vaše FR-V?.....Používáte někdo prémiový benzín 98-100 oktanů bez biosložky(ETBE), anebo používáte N95 s biolihem, který nabízí všechny čerpačky?...Jak jste případně na tom se spotřebou?

BENZINA - Verva100 - pouze složka ETBE bez biolihu
OMW - MaxxMotion 100+ - pouze složka ETBE bez biolihu
Shell - Vpower Racing - pouze složka ETBE bez biolihu
EuroOil - BA98 super plus - pouze složka ETBE bez biolihu
MOL - EVO 100 plus - složka EBTE a do 1% biolíh

Všechny benzinky jinak používají N95 s poměrem biolihu od 0-5%...je to kvůli biomandátu

Jaký tedy kdo máte zkušenosti a o kolik se vám snížila spotřeba při přechodu na prémiový benzín? Nejvíce by měl být dle různých fór asi pravděpodobně Maxxmotion 100 od OMW

Ahoj,sice nemám přímo FR-V,ale celkově se mi na hondách nejvíce osvědčil 98 octanů benzín. Spotřeba cca 0,5-0,7l dolů,auto je svižnější, je to znát hlavně do kopce.Problém je,že ale málokde mají dnes 98,takže většinou tankuji 97,5 Velmi šťastný Velmi šťastný (15litrů 95oct a 15 litrů 100octan).Jinak na spotřebu u nás nejlepší benzín na Pap oil,kam se na ně hrabe OMW či Shell
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 21.8.2019 , 5:11   Citovat  

Zdar chlapci.

Tak mě čeká výměna hlavního spojkového válce. Promazávání už vůbec nepomáhá a včera se mi dokonce pedál špatně vracel, jako by se přidíral(to ani nemluím o skřípání při zmáčknutí zhruba asi ve dvoupolohách při mačkání pedálu). Pedál jsem promazal u válce jako vždy a několikrát rychle zmáčknul, tím se začal opětovně dobře vracet ale nechci riskovat, aby se mi to stalo někde daleko od domu, aby se přestal vracet spojkový válec. Máte nějaký typ, jakého výrobce spojkového válce mám použít. Mělo by to být toto tudy odkaz OEM číslo 46920-S7A-A05 (pro Honda FR-V 2.0, r.v.2005) . Jaký by jste tedy použili, nebo jaké máte zkušenosti s výrobci těchto prvků tudy odkaz
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.8.2019 , 8:50   Citovat  

Čím to mažeš?
   Návrat  
Matěj Krupař je teď offline  Matěj Krupař
PříspěvekZaslal: 21.8.2019 , 9:27   Citovat  

coudu napsal:

DOTAZ - K20 - mělo by se měnit těsnění když se sundá víko ?
V Hondě mi bylo řečeno že musej objednat sadu než zkouknou ventilové vůle...

Mi na K20Z2 vždycky v servisu při seřizování ventilových vůlí to těsnění mění, takže asi to je vhodné.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 21.8.2019 , 12:01   Citovat  

Stepa napsal:
Čím to mažeš?

Mazal jsem to bílou vazelínou ve spreji Den Braven(co se tady doporučovala). To pomáhalo dlouho, ale teď už nepomůže ani teflonovej sprej, WDčko,Konkor, i nějakej penetrační olej od Presta jsem zkoušel a prostě nic Smutný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.8.2019 , 15:35   Citovat  

Vazelina OK, ale WDcko rozleptava gumu a tesneni. To tam nedavej!
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 10:28   Citovat  

Klucí říká vám něco úprava do sání tzv. PŘÍVSTŘIK VODÍKU DO SÁNÍ? tudy odkaz .... je to od CZ firmy H2i system tudy odkaz ...jsou tam nějaký instalace na Hondách. Zajímavá je tam instalace na Accordech s 2.0i vtec a 1.8i vtec motory tudy odkaz ....u toho dvoulitru šel majitel z průměrný spotřeby ca.9 litrů na nějakých 6,5 litru. Máte někdo zkušenosti s touhle montážně velmi lehkou úpravou?
   Návrat  
tomas5t je teď offline  tomas5t
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 19:18   Citovat  

Ahoj všichni ✌️
Řešil tu už někdo dpf?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.9.2019 , 18:58   Citovat  

A co mas za problem?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 3:32   Citovat  

Robot napsal:
Klucí říká vám něco úprava do sání tzv. PŘÍVSTŘIK VODÍKU DO SÁNÍ? tudy odkaz .... je to od CZ firmy H2i system tudy odkaz ...jsou tam nějaký instalace na Hondách. Zajímavá je tam instalace na Accordech s 2.0i vtec a 1.8i vtec motory tudy odkaz ....u toho dvoulitru šel majitel z průměrný spotřeby ca.9 litrů na nějakých 6,5 litru. Máte někdo zkušenosti s touhle montážně velmi lehkou úpravou?

pořádnej výtlem tvl zas nějak Goauldská technologie tady! zničíš si motor...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 3:33   Citovat  

Matěj Krupař napsal:
Mi na K20Z2 vždycky v servisu při seřizování ventilových vůlí to těsnění mění, takže asi to je vhodné.

Díky, asi to tak bude.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 6:25   Citovat  

Stepa napsal:
A co mas za problem?

Zatím je problém že se mi rozsvítila kontrolka dpf. V různých diskuzích jsem se dočetl že by se měl filtr automaticky vyčisti ale to se nestalo:-\:-\tak by mě zajímalo jestli Honda frv má samočistící filtr nebo je nutný repas?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 6:25   Citovat  

Stepa napsal:
A co mas za problem?

Zatím je problém že se mi rozsvítila kontrolka dpf. V různých diskuzích jsem se dočetl že by se měl filtr automaticky vyčisti ale to se nestalo:-\:-\tak by mě zajímalo jestli Honda frv má samočistící filtr nebo je nutný repas?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 8:13   Citovat  

1)Filtr se vyčistí, ale musí na to dostat podmínky. Jaké máš nájezdy?
2)V manuálu máš napsáno, co znamená svítící kontrolka DPF, tak se na to mrkni. Viz dole...
3)Pokud už jenom kontrolka svítí, tak si můžeš "pogratulovat" a jet to nechat mechanicky vyčistit(pokud nepomůže regenerace vnucená natvrdo v servisu)
4)Doufám, že používáš adekvátní olej...

DPF1.png

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DPF1.png, 116.08 kB

DPF2.png

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DPF2.png, 195.25 kB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.9.2019 , 10:48   Citovat  

[quote="Stepa"]1)Filtr se vyčistí, ale musí na to dostat podmínky. Jaké máš nájezdy?
2)V manuálu máš napsáno, co znamená svítící kontrolka DPF, tak se na to mrkni. Viz dole...
3)Pokud už jenom kontrolka svítí, tak si můžeš "pogratulovat" a jet to nechat mechanicky vyčistit(pokud nepomůže regenerace vnucená natvrdo v servisu)
4)Doufám, že používáš adekvátní olej.

To už se ani nemusím zabývat překladem, protože předchozí majitel nechat při prvním rozsvícení kontrolky dof zhasnout v servisu:/

Kontrolka dpf se mi rozsvítila v Chorvatsku takže jsem s tím najel přes 1200km ....

Nicméně díky moc za odpověď
   Návrat  
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 7.9.2019 , 15:06   Citovat  

[quote="tomas5t"]
Stepa napsal:
1)Filtr se vyčistí, ale musí na to dostat podmínky. Jaké máš nájezdy?
4)Doufám, že používáš adekvátní olej.

To už se ani nemusím zabývat překladem, protože předchozí majitel nechat při prvním rozsvícení kontrolky dof zhasnout v servisu:/

Kontrolka dpf se mi rozsvítila v Chorvatsku takže jsem s tím najel přes 1200km ....

Nicméně díky moc za odpověď

Na čištění dpf se dělá/prodává přípravek.Není to bůhví jaký šlágr,ale trochu to pomůže. Je to nouzová záležitost. Vyšroubuješ čidlo co je v dpf filtru (vypadá podobně jako lambda) a celé to vystříkáš.Doporučuji stát co nejdál od civilizace,protože to,co ti vyleze z výfuku,rozhodně radost sousedům nepřinese Velmi šťastný .Každopádně aspoň na chvíli budeš mít klid,nebude ti to padat do nouzáku a máš čas si promyslet a probrat s mechanikem,zda se ti vyplatí nechat vyměnit celý dpf filtr,nebo ho jen profesionálně vyčistit
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.9.2019 , 10:47   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Na čištění dpf se dělá/prodává přípravek.Není to bůhví jaký šlágr,ale trochu to pomůže. Je to nouzová záležitost. Vyšroubuješ čidlo co je v dpf filtru (vypadá podobně jako lambda) a celé to vystříkáš.Doporučuji stát co nejdál od civilizace,protože to,co ti vyleze z výfuku,rozhodně radost sousedům nepřinese Velmi šťastný .Každopádně aspoň na chvíli budeš mít klid,nebude ti to padat do nouzáku a máš čas si promyslet a probrat s mechanikem,zda se ti vyplatí nechat vyměnit celý dpf filtr,nebo ho jen profesionálně vyčistit

Díky za tip,určitě zkusím... je to dobrý
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 24.9.2019 , 11:04   Citovat  

Zdravím ve spolek Úsměv

Používá tu někdo aplikaci diagnostika v mobilním telefonu?
   Návrat  
ALAIII je teď offline  ALAIII
PříspěvekZaslal: 2.10.2019 , 4:48   Citovat  

Zdravím. Měl bych dotaz na vyblikání chyby, demontáž a typ jaké čidlo koupit na Hondu FR V 1,8 2007. Zkoušel sem to tady projít, ale přímo na tento typ sem nic nenašel (nebo se nevyznám v označení aut Se stydím) . Děkuji
   Návrat  
Smradok je teď offline  Smradok
PříspěvekZaslal: 2.10.2019 , 8:44   Citovat  

Na diagnostiku je potrebne pouzit OBD II konektor /diagnostiku, ja pouzivam konektor s Bluetooth, ktory komunikuje s mobilom kde mam aplikaciu - platenu/par euro/ Torque , jednoduche a prakticke, chybove kody nacita - da sa v pripade pripojenia na internet hned zistit o co ide - a dokaze ich aj vymazat Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 3.10.2019 , 7:17   Citovat  

ALAIII napsal:
Zdravím. Měl bych dotaz na vyblikání chyby, demontáž a typ jaké čidlo koupit na Hondu FR V 1,8 2007. Zkoušel sem to tady projít, ale přímo na tento typ sem nic nenašel (nebo se nevyznám v označení aut Se stydím) . Děkuji

Na zjištění chyby potřebuješ nějakou základní diagnostiku. Čidla buď v Hondě, někdo objednává z Japonska, nebo vrakáč. Druhovýroba moc není...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.10.2019 , 7:20  Naposledy upravil Robot dne 17.10.2019 , 8:07, celkově upraveno 3 krát. Citovat  

Kluci chtěl bych se zeptat, čeká mě v brzké době výměna předních brzdových destiček. Kotouče jsou OK, tak by mě zajímalo, jaké by jste doporučili destičky na starší kotouče. Stačí nějaké obyčejné (Meyle,Valeo), nebo mám sahnout rovnou po TRW nebo Textar. Předem díky za rady

UPDATE:...použil jsem brzdové destičky značky TEXTAR pro přečtení jiného fóra zde na Honda clubu a můžu říci, že se to zatím jeví dobře. Co se týče brzdného účinku tak je to někde jinde, než staré destičky. Auto se chová při brždění lépe a hlavně mi nevybrují kotouče při intenzivnějším, delším bždění.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.10.2019 , 18:29   Citovat  

Stepa napsal:
Na zjištění chyby potřebuješ nějakou základní diagnostiku. Čidla buď v Hondě, někdo objednává z Japonska, nebo vrakáč. Druhovýroba moc není...

Právě že mi nic nenašla Smutný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.10.2019 , 9:05   Citovat  

ALAIII napsal:
Právě že mi nic nenašla Smutný

1. Svítí kontrolka ABS po zapnutí zapalování, nebo zhasne?
2. Kdy vyčítáš ty chyby? Když máš zapnuté zapalování?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.10.2019 , 15:59   Citovat  

Stepa napsal:
1. Svítí kontrolka ABS po zapnutí zapalování, nebo zhasne?
2. Kdy vyčítáš ty chyby? Když máš zapnuté zapalování?

Jasně že svítí i s VSA, občas zhasne takže to bude na 99% cidlo jen sem chtěl vědět které. Jsou dost zarezlí. Skusím je stříknout odrezovačem, sundat a vyčistit. A vyfoukat i kroužky. Četl sem tady na foru, že tuhle chybu nenajde čtečka, že se vyblikává. No uvidíme po víkendu.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda FR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina