Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 6G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 323, 324, 325  Další 
Zaslat odpověď

Strana 324 z 325
RASTA je teď offline  RASTA
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 5.8.2019 , 11:16   Citovat  

tak zkus proměřit kabeláž, co vede k lambdě...a také zkontrolovat konektor
tím bych začal Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.8.2019 , 13:10   Citovat  

jardacarda napsal:
No je to čudné ale v takej istej honde accord ta lambda funguje dobre. Dnes som to skúšal. Tak neviem....

Obávám se, že co Accord, to originál...Úsměv
Každopádně se tu dočteš, že i s neoriginální lambdou motor funguje, ale např. do půl roku začne ECU zase házet chyby. I s nefunkčním vyhříváním (tedy podle ECU...Úsměv ) motor funguje, pokud se smíříš s tím, že otáčky padají po vyřazení až někam k nule (studený motor), spotřeba může být vyšší, a emise uděláš papírově... Úsměv
V Honda ESM je el. schéma, pojistku vyhřívání tam najdeš. Měřit kabeláž je tak trochu opruz, páč je to vše schované a v konektorech.
Za mě bych nic neřešil a pokud chceš auto ještě chvíli mít, peníze do origo lambdy bych dal a budeš mít klid. Ve finále to vyjde levněji, než strávený čas na bádáním...
   Návrat  
TMisa090 je teď offline  TMisa090
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.8.2019 , 22:50   Citovat  

Dotázek, řešil tu někdo budík teploty motoru ? ukazuje mi to co se mu líbí, stačí bouchnout do palubky a někdy se srovná Velmi šťastný docela mě to irituje jak mám neustále ručičku nahoře Velmi šťastný
   Návrat  
jardacarda je teď offline  jardacarda
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 5:41   Citovat  

Stale sa rozhodujem ci si to auto nechat. Za posledne 3 mesiace som na nom najazdil len 1000km. Teraz som zistil ze musim vymenit pravu manzetu na poloosi, predny lavy tlmic vytiekol, prestalo fungovat cd na bose radiu..... Problem je, ze to auto uz nema skoro ziadnu hodnotu. Predat sa do da tak za 800 euro..,

piskot napsal:
Každopádně se tu dočteš, že i s neoriginální lambdou motor funguje, ale např. do půl roku začne ECU zase házet chyby. I s nefunkčním vyhříváním (tedy podle ECU...Úsměv ) motor funguje, pokud se smíříš s tím, že otáčky padají po vyřazení až někam k nule (studený motor), spotřeba může být vyšší, a emise uděláš papírově... Úsměv
V Honda ESM je el. schéma, pojistku vyhřívání tam najdeš. Měřit kabeláž je tak trochu opruz, páč je to vše schované a v konektorech.
Za mě bych nic neřešil a pokud chceš auto ještě chvíli mít, peníze do origo lambdy bych dal a budeš mít klid. Ve finále to vyjde levněji, než strávený čas na bádáním...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 9:08   Citovat  

jardacarda napsal:
Stale sa rozhodujem ci si to auto nechat. Za posledne 3 mesiace som na nom najazdil len 1000km. Teraz som zistil ze musim vymenit pravu manzetu na poloosi, predny lavy tlmic vytiekol, prestalo fungovat cd na bose radiu..... Problem je, ze to auto uz nema skoro ziadnu hodnotu. Predat sa do da tak za 800 euro..,

OK
Acco je v podstatě neprodejné. Mám auto v daleko lepším stavu, mimo jiné technická až do 09/2021, a ani za 20 tisíc není zájem. Tak trochu jsem ho reinkarnoval teď na prázdniny, dobil baterku a přehodil gumy ze zimních na letní Úsměv, jinak nic. A po prázdninách ho zase postavím k baráku, kde bude čekat, až na něj budu mít čas. Na to, jaké je to fajn auto, si takovéhle zacházení ani nezaslouží, ale fakt ho nikdo nechce. Nechce...?
   Návrat  
Stevemaister44 je teď offline  Stevemaister44
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 12:49   Citovat  

Ahoj všem, dokázal by mi někdo přesně říct, jak těžký přívěs můžu táhnout? Jestli to chápu dobře, podle změny z roku 2013, můžu táhnout ze skupinou B i karavan, který nepřekročí maximální povolenou hmotnost tažného vozu. Tedy accord má provozní hm. 1405kg, max povolenou 1890kg a maximální povolenou soupravy 3290kg (což počítám je auto včetně přívěsu). Takže když budu mít karavan o provozní hmotnosti 1200 a maximální 1400kg, můžu s ním vyrazit pouze se skupinou B? Díky moc za odpověď!Úsměv
   Návrat  
Cody je teď offline  Cody
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 15:33   Citovat  

TMisa090 napsal:
Dotázek, řešil tu někdo budík teploty motoru ? ukazuje mi to co se mu líbí, stačí bouchnout do palubky a někdy se srovná Velmi šťastný docela mě to irituje jak mám neustále ručičku nahoře Velmi šťastný

Zkus napájet nějaký cin zezadu po sundání budíku dělají to studený odpory...mne taky po 20 km si to sedne a už ukazuje správně....to jsou malé věci tohle Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 15:34   Citovat  

piskot napsal:
OK
Acco je v podstatě neprodejné. Mám auto v daleko lepším stavu, mimo jiné technická až do 09/2021, a ani za 20 tisíc není zájem. Tak trochu jsem ho reinkarnoval teď na prázdniny, dobil baterku a přehodil gumy ze zimních na letní Úsměv, jinak nic. A po prázdninách ho zase postavím k baráku, kde bude čekat, až na něj budu mít čas. Na to, jaké je to fajn auto, si takovéhle zacházení ani nezaslouží, ale fakt ho nikdo nechce. Nechce...?

Má pravdu ten chlapec...ceny spadly na nesmyslné částky a nikoho to auto neláká a nikdo ho nechce...já mám atr po servise jen ošklivá kastle ale ne schnila a ani za 100 nikdo nic...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 20:00   Citovat  

Stevemaister44 napsal:
Ahoj všem, dokázal by mi někdo přesně říct, jak těžký přívěs můžu táhnout? Jestli to chápu dobře, podle změny z roku 2013, můžu táhnout ze skupinou B i karavan, který nepřekročí maximální povolenou hmotnost tažného vozu. Tedy accord má provozní hm. 1405kg, max povolenou 1890kg a maximální povolenou soupravy 3290kg (což počítám je auto včetně přívěsu). Takže když budu mít karavan o provozní hmotnosti 1200 a maximální 1400kg, můžu s ním vyrazit pouze se skupinou B? Díky moc za odpověď!Úsměv

přesně tak, ale až na to, že accord má na kouli max. 1300 kg (budeš to mít v TP), takže by si v přívěsu mohl mít max 100 kg
   Návrat  
Phoxinus je teď offline  Phoxinus
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.8.2019 , 17:13   Citovat  

Aby se neco delo, tak jsem nakoukl pod sukýnku a prahy jsou perfektni, cekal sem lisku. Horsi je predni cast za prahy a trosku nosniky. Odstranit ten gumoasfalt, to bude porod naštvanej

E087730B-06B7-4CBB-A1B3-20C7EDEB82CF.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
E087730B-06B7-4CBB-A1B3-20C7EDEB82CF.jpeg, 2.4 MB

67A67D32-151D-4FB6-B2D1-067F55BB873E.jpeg

67A67D32-151D-4FB6-B2D1-067F55BB873E.jpeg, 2.18 MB

F6941162-9E48-43F4-AB61-AF709C62C8CA.jpeg

F6941162-9E48-43F4-AB61-AF709C62C8CA.jpeg, 2.08 MB

94B2A5E2-C937-4B29-9207-AF68359E507D.jpeg

94B2A5E2-C937-4B29-9207-AF68359E507D.jpeg, 3.27 MB
   Návrat  
Stevemaister44 je teď offline  Stevemaister44
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 11:28   Citovat  

Ahoj všem,

rád bych se zeptal, jestli tady není nějaký kutil nebo zda nevíte o někom, kdo by mi udělal nové brzdové potrubí. V pátek mi ruplo a jak se tak všude ptám, vychází to na 9 000 s prací s brzdovýma hadičkama. Jsem schopen si sehnat slušně materiál (trubky, brembo hadičky) a vejdu se do 2000,- ale není kdo by to rozumně udělal. K tomu mám v háji zadní nápravu (silentbloky, ramena, stabilizačky...) Investice v servisu za tohle vše mi řekli asi 30000,-Kč, což se mi samozřejmě nevyplatí. Pustil bych se do toho sám, ale nemám pořádně kde, jak to zvednout, pořádný nářadí atd. Kdyby tu byl někdo koho to baví, umí a byl by schopen pomoct, budu moc rád! Díky Hondaři! Úsměv
   Návrat  
Pichacek je teď offline  Pichacek
PříspěvekZaslal: 9.9.2019 , 17:56   Citovat  

Zdravím všechny, vím že se to tady už několikrát řešilo, teď to ale nemůžu dohledat. Někudy mi pořád teče do Accorda. Vždy mám kaluž u řidiče pod nohama, resp koberec pod pedalama. Řeším to už skoro rok a nemůžu na to přijít. Stačí aby jednou zapršelo a mám rybník. Auto nemusí jet, mám tam mokro i když auto stojí a prší. Dneska jsem po dešti objevil kapku vody za pedálama jakoby na stěně mezi kabinou a motorem. Kudy by tam mohlo téct? Ještě dodám že jsem zkoušel ucpat přední odtoky od šíbru, abych ho vyloučil. Nepomohlo to. Moc děkuju za odpověď.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.9.2019 , 12:47   Citovat  

To Pichacek: Já mám někdy rybníček vzadu u rezervy. Vepředu bych podezíral netěsnost nahoře mezi těsněním okna, střechy a bočního panelu. Možná by taky neškodilo kouknout se pod plastovou mřížku, co jsou stěrače.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.9.2019 , 13:15   Citovat  

Děkuju, jako první kouknu pod ty stěrače.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.9.2019 , 19:12   Citovat  

To Pichacek: Napadla mě hardcore možnost. Někde tam pod tou plastovou mřížkou musejí být odtoky vody. Kanály pak jdou podle všeho někudy vnitřkem a ústí dolů pod auto. Zkontroloval bych zevnitř u pedálů izolaci, zda někde za ní není prorezlé místo či něco podobného.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.9.2019 , 19:45   Citovat  

Myslíš pod těmi mřížkami u stěračů?
   Návrat  
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 10.9.2019 , 20:55   Citovat  

piskot napsal:
To Pichacek: Napadla mě hardcore možnost. Někde tam pod tou plastovou mřížkou musejí být odtoky vody. Kanály pak jdou podle všeho někudy vnitřkem a ústí dolů pod auto. Zkontroloval bych zevnitř u pedálů izolaci, zda někde za ní není prorezlé místo či něco podobného.

Tyto "kanály" vedou jakousi okapničkou ven,nejčastěji přez podběh či dutý nosník,pokud možno nejkratší cestou ven.Určitě soudruzi z Japonska nevymysleli odtok vody skrz auto.Ale pokud by jsi měl tyto okapničky ucpané,zaplnil by se prostor vodou,odnesl to asi jako první mechanismus stěračů a voda by natekla do rozvodu topení/ventilátoru.Jenže ventilátor je u spolujezdce. Zkoušel jsi netěsnost bausetu kolem okna?Nebo pokud máš v autě nataženou kabeláž na zesilovač,tak průchod může být špatně utěsněn,dále je tam několik dalších průchodů na kabelový svazek,vstup a výstup hadice do topného tělesa,a tak podobně. Pokud máš jistotu,že je to u řidiče, zkouknul bych tyto průchody mezi motorovým prostorem a kabinou.Ale určitě se to neobejde bez demontáže části přístrojovky a plastů na sloupkách kolem okna
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 13:32   Citovat  

To Mickey Mouse: Odvod vody do podběhu z prostoru stěračů jsem naposledy viděl u Š120... Úsměv
Acco má odvod na tuty někudy nosníkem dolů pod auto.
Jak píšeš, bez detailní kontroly prostoru pedálů, volantové hřídele, utěsnění průchodů, atd., nelze přijít na to, co je špatně.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.9.2019 , 15:00   Citovat  

Právě když auto stojí tak je to horší, než když je v pohybu...jak píše piškot těsnění okna,těsnící okrasné listy,tamtudy přes stropnici to teče podívej se na karoserii před pedalama, tam to obvykle hnije když odkryjes koberec....já měl vždy u rezervy jak píše piškot skrz ty listy, těsnění okna,zadní světla....Accord 6g není tedy moc vodevzdorny a korozivzdorné auto Úsměv
   Návrat  
PetrAC6g je teď offline  PetrAC6g
PříspěvekZaslal: 18.9.2019 , 11:13   Citovat  

piskot napsal:

Ahoj,
Řeším stejný problém,neoriginální lambda, a po cca roce se mi začalo dít, při studeném motoru,nastartuji, a otáčky spadnou téměř k nule a pak si to přidá a jsou někde cca pod 1000.
Takže by to mohlo být tou neorigo sondou?

Ještě mě napadlo,už je hodně stará baterka,mohlo by to být, že jí to při startu hodně vycucne a hned altik hodně bere a tím to hodně zatíží motor po startu ?

A teď jsem se z příspěvku dočetl že by to mohlo být tou lambdou možná. ..

Neví prosím někdo, kolik chtějí za origo sondu
Na 1.8 f18b2 ?

Moc díky

Petr
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.9.2019 , 19:38   Citovat  

Čůs

Pouštěl se někdo z vás do větší výměny silentbloků ? jak na přední tak zadní nápravě. Auto už je takové plavé, citím každou spáru a rád bych komfort. Vizuálně popraskané jsou, za ty roky asi mají nárok.
Chtěl jsem vyměnit uložení tlumičů a aby to nebyla jen taková " drbka " tak k tomu něco přihodit Velmi šťastný
Nečekám nic levného, jestli se to vyplatí na starou plečku, to vyhodnotím po hrubém cenovém nástřelu. Mechanik mi něco říkal o 18tis za zadní nápravu.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.9.2019 , 11:17   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Ahoj,
Řeším stejný problém,neoriginální lambda, a po cca roce se mi začalo dít, při studeném motoru,nastartuji, a otáčky spadnou téměř k nule a pak si to přidá a jsou někde cca pod 1000.
Takže by to mohlo být tou neorigo sondou?

Ještě mě napadlo,už je hodně stará baterka,mohlo by to být, že jí to při startu hodně vycucne a hned altik hodně bere a tím to hodně zatíží motor po startu ?

A teď jsem se z příspěvku dočetl že by to mohlo být tou lambdou možná. ..

Neví prosím někdo, kolik chtějí za origo sondu
Na 1.8 f18b2 ?

Moc díky

Petr

Na baterku zapomeň, tou to není.
A cena lambda sondy? V servisu jsi se ptal? Osobně tipuji cca. 5-6 tisíc...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2019 , 14:27   Citovat  

Phoxinus napsal:
Čůs

Pouštěl se někdo z vás do větší výměny silentbloků ? jak na přední tak zadní nápravě. Auto už je takové plavé, citím každou spáru a rád bych komfort. Vizuálně popraskané jsou, za ty roky asi mají nárok.
Chtěl jsem vyměnit uložení tlumičů a aby to nebyla jen taková " drbka " tak k tomu něco přihodit Velmi šťastný
Nečekám nic levného, jestli se to vyplatí na starou plečku, to vyhodnotím po hrubém cenovém nástřelu. Mechanik mi něco říkal o 18tis za zadní nápravu.

Za mě jsem se do ničeho takového nepouštěl a mám pocit, že těch silentbloků na nápravách najdeš pomálu. Tzn. 18 tisíc, a to jen za zadní nápravu, to si raději přijeď pro naše Acco. Je komplet a za "dvacku"...

Plavání spíš způsobují vymleté čepy horních předních ramen, možná i kuláky řízení.
Co tu najdeš ve vlákně a "plave" internetem, originální gumy, např. uložení zadního vodícího ramena, bývají nevylisovatelné, a dobré (značka) blbě k sehnání, zda vůbec.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.9.2019 , 19:18   Citovat  

Osobně si myslím, že je něco s tím uložení tlumičů. Volant se nevrací lineárně jak bych si představoval, na kočičácích se to chová divně. K tomu zase kopou přední kotouče.
Silenty na nápravách by chtěly určitě, ramena a ramínka je otázka no.
Čepy a řízení by měly být cajk, ty se demontovaly a vracely při výměně spodních kuláků. Možná kdyby to nebyl sedan Velmi šťastný díky za nabídku Úsměv Ale projet bych se projel, ať mohu srovnat jízdní vlastnosti vůči mému Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.9.2019 , 21:31   Citovat  

Phoxinus napsal:
díky za nabídku Úsměv Ale projet bych se projel, ať mohu srovnat jízdní vlastnosti vůči mému Velmi šťastný

Rokycany, volno mám do konce týdne... OK
   Návrat  
jardacarda je teď offline  jardacarda
PříspěvekZaslal: 29.9.2019 , 7:44   Citovat  

Lambda vyriesena. Kupena z vraku auta. Zistil som vsak, ze mam poškodený pletenec. Aké má rozmery? Kde kúpiť?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.9.2019 , 9:22   Citovat  

jardacarda napsal:
Zistil som vsak, ze mam poškodený pletenec. Aké má rozmery? Kde kúpiť?

Tohle bych nechal na mechanikovi, stejně to (nejspíš) nebudeš dělat ty.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.10.2019 , 15:39   Citovat  

Podělím se o nacenění ( mat.) na podvozek accorda přimo v hondě.

3AC926CF-929A-4044-8D89-7DA6A87768FF.jpeg

3AC926CF-929A-4044-8D89-7DA6A87768FF.jpeg, 1.87 MB

91EACF5E-7E93-4A6D-9C53-91BB05C31FBF.jpeg

91EACF5E-7E93-4A6D-9C53-91BB05C31FBF.jpeg, 1.85 MB

BA567882-4F4A-48EE-9D8A-C3ADB85A86E9.jpeg

BA567882-4F4A-48EE-9D8A-C3ADB85A86E9.jpeg, 1.85 MB

E1D2A04F-7F43-4274-90C7-5CDE07124919.jpeg

E1D2A04F-7F43-4274-90C7-5CDE07124919.jpeg, 1.73 MB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.10.2019 , 10:08   Citovat  

slušný Velmi šťastný Velmi šťastný Velmi šťastný
jedině sehnat silenty podle rozměrů do těch ramen, které honda prodává jako celek a hned se cena o dost poníží Úsměv
   Návrat  
PetrAC6g je teď offline  PetrAC6g
PříspěvekZaslal: 25.10.2019 , 16:19   Citovat  

Zdravím všechny,
Odešla mi Lambda na 1.8 f18b2, a dal jsem nějakou neorigo za 1000 Kč a po roce a to zase zlobí.

Měl by prosím někdo tip na nějakou levnější,
Co funguje a vydrží?

Origo stojí 7500 Kč zkouším se proto nejdřív zeptat, zda existuje levnější náhrada...

Díky Petr
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 6G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 323, 324, 325  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina