Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak vyřešit rychlé blikáni u LED žárovek ve směrovkách?
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
MSX je teď offline  MSX
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 7.2.2020 , 17:50   Citovat  

Řeším teď dilema jak vyřešit rychlé blikání led žárovek v blinkrech u A8G. Máte někdo zkušenost s elektronickým přerušovačem?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.2.2020 , 18:11   Citovat  

MSX napsal:
Řeším teď dilema jak vyřešit rychlé blikání led žárovek v blinkrech u A8G. Máte někdo zkušenost s elektronickým přerušovačem?

Nutno zapojit mezikus odpor, např. Odpor pro LED žárovky

Na C10G jsem koupil nějaké ty novější "černé" krabičky, ale s nima mi to nefungovalo, s těmi odpory z odkazu ano. Samozřejmě na každou žárovku jeden, a správnou patici, dle toho, co tam máš. Ale zřejmě T20, jako je na A7G, C10G...

MSX je teď offline  MSX
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.2.2020 , 21:01   Citovat  

To je chytře vyřešeno. Nic se nemusí pájet apod. Úsměv
Co jsem vyčetl, tak si někdo stěžuje u některých typů na velké přehřívání a z toho plyne strach o bezpečnost. Pozoruješ něco takového, nebo se ti to jeví vše ok?
Investoval jsem do osram žárovek myslel jsem si že už to budou mít dořešené a bohužel nemají. A vracet nechci svítí to vše na výbornou.

JardaBar je teď offline  JardaBar
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.2.2020 , 22:01   Citovat  

Vyndat žárovky a naprat tam místo nich odpory nemá logiku. Propálíš stejně energie.
Přerušovač blinkrů musíš vyměnit za takový, co není závislý na odběru. Pro motorky se koupí snadno, třeba ho seženeš i pro auto. A nebo si ho nechat vyrobit nějakým kutilem.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.2.2020 , 22:06   Citovat  

MSX napsal:
To je chytře vyřešeno. Nic se nemusí pájet apod. Úsměv
Co jsem vyčetl, tak si někdo stěžuje u některých typů na velké přehřívání a z toho plyne strach o bezpečnost. Pozoruješ něco takového, nebo se ti to jeví vše ok?
Investoval jsem do osram žárovek myslel jsem si že už to budou mít dořešené a bohužel nemají. A vracet nechci svítí to vše na výbornou.

Měl jsem na A7G 2 roky, s Osram a vše OK. Je to teplé max., ale že by se to přehřívalo, odešlo, nebo něco zapálilo, to fakt ne. Teď to mám 1,5 roku na C10G, opět s Osram a stále funguje a OK. U A7F jsem to měl pod tapecírunkem v kufru, v C10G je to mezi kastlí a světlem, tak se to lépe chladí, jak se to dotýká kastle. Nebál bych se toho... Stojí to pár korun, tak kup a nech třeba půl hodiny blikat na varovný a uvidíš, zda se bojíš nebo nebojíš to tam nechat. Nevím proč, mě ta "černá" krabička nefungovala, a přitom jeden kluk v PL ji tam dal, nevím zda jsem měl totožnou, a tomu to šlo. Mě to jde jen s tím odporem.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.2.2020 , 22:09   Citovat  

JardaBar napsal:
Vyndat žárovky a naprat tam místo nich odpory nemá logiku. Propálíš stejně energie.
Přerušovač blinkrů musíš vyměnit za takový, co není závislý na odběru. Pro motorky se koupí snadno, třeba ho seženeš i pro auto. A nebo si ho nechat vyrobit nějakým kutilem.

U mě nešlo a nejde, a asi u většiny nejde o šetření energií, ale o vyndání oranžové žárovky a pak že LEDka hnedka svítí plně a ne že se rozsvěcuje a zhasíná. Ale každého věc, proč tam chce LED...

JardaBar je teď offline  JardaBar
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2020 , 8:01   Citovat  

Hmm, to je hrozně důležitý. Ale když ti LEDka umře, díky těm odporům to nepoznáš, protože odběr bude téměř stejný. S žárovkami, pokud nějaká rupne, máš hned díky rychlejšímu blikání zpětnou vazbu, že je něco špatně. Proto se takový přerušovač používá.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2020 , 8:56   Citovat  

JardaBar napsal:
Hmm, to je hrozně důležitý. Ale když ti LEDka umře, díky těm odporům to nepoznáš, protože odběr bude téměř stejný. S žárovkami, pokud nějaká rupne, máš hned díky rychlejšímu blikání zpětnou vazbu, že je něco špatně. Proto se takový přerušovač používá.

Bez grafů to nepochopím Mrk

MSX je teď offline  MSX
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2020 , 19:33   Citovat  

JardaBar napsal:

Samozřejmě, že spotřeba je příjemný bonus pro baterku,..., ale stejně jako neřeším u 2.4 spotřebu paliva, neřeším ani spotřebu energie u žárovek. Navíc cena těch OSRAM LEDek je úplně jinde. Když by byl vhodný přerušovač na auto 100% jdu raději do něj, ale narazil jsem jen pro moto. Takže hledám alternativu. Jde mi i o efekt LED žárovky a spolehlivost.
Navíc u koncového světla se mi zahříváním klasické žárovky deformují výřezy pro patice ve světlech.
Každopádně supr poznámka je, že když mi odejde žárovka nepoznám to jinak než že obejdu auto. OK

Jo a díky HIGHTOWER za tip na ty odpory.

Každopádně kdyby někdo měl zkušenost s tím přerušovačem v autě bylo by to super mi dát echo.

MSX je teď offline  MSX
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.2.2020 , 8:20   Citovat  

Nevíte kde v autě najdu ten sériový přerušovač? Někde u pojistek?

renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.2.2020 , 16:34   Citovat  

Taky jsem to chtěl řešit na FR-V , ale vzdal jsem to , můžeš mrknout tudy odkaz ale pochopil jsem že je to řízené elektronicky snad nějakým švábem ...

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.2.2020 , 20:25   Citovat  

Riešit spotrebu LED a halogénových žiaroviek pri smerovkách absolútne bezpredmetné. Iné by to bolo pri hl. svetlách, aj tam by som povedal že to má význam len pri elektro autách, kde sa hľadá každý watt.

Ja LED žiarovky riešim do smeroviek pravidelne, a keď sa dá, riešim vždy Osram. Za prvé, za tú cenu dostane človek adekvátnu kvalitu a spoľahlivosť a za druhé, nehrozí že to bude zle nadizajnované. LEbo nejaký číňan ani nevie čo je to ohnisko, kdežto inžiniering ond Osram Philips to kalkuluje od začiatku na tom aby sa zachovalo ohnisko.

Mal som tiež 50W rezistory a na smerovkách absolútne bezproblémovo!

Momentálne riešil switchback do C8G, takže biela pre DRL a žltá pre smerovku a také žiaľ OSram nerobí, zobral som číňana a vcelku to funguje OK.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak vyřešit rychlé blikáni u LED žárovek ve směrovkách?
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina