Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Sady ALU ráfků z druhé ruky, problém zápisu do TP
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Darkover je teď offline  Darkover
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2020 , 16:48   Citovat  

Zdravím, potřebuju sehnat druhou sadu ráfků pro letní gumy, ale je to pakárna... mám jediný zapsaný rozměr R14x5,5J ET45; 175/65 což je teda absurdně omezující při shánění... buď je to drahé nebo otlučené až hanba. Dnes jsem si myslel, že jsem narazil na originální sadu i s logem Hondy za dobrou cenu, ale zase... šířka 6J a zális 35...

Přece musí na Hondu Jazz GD1 2005 existovat větší variace rozměrů než jeden jediný... na moje staré auto Opel Corsa B rv96 jsem měl zapsáno v TP asi 6 variant od kol ke tříkolce až ke kolům od traktoru. Kde/jak se to dá řešit?

Díky moc!
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2020 , 16:52   Citovat  

Je nutne najit kola s TUV/ABE certifikatem pro Jazze a pak nechat zapsat. Takze bych hledal na strankach vyrobcu, typicky se v nabidce zobrazuji pouze kola pro dane auto schvalena (nebo lze takovou podminku nastavit).

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2020 , 21:26   Citovat  

Honda moc možností kol nedává.

Pokud koupíš kola s typovým listem (třeba elektrony.cz, e-pneumatiky,cz. lexani a další), tak si můžeš nechat zapsat kola od 14´´ po 17´´. A v typovém listu budeš mít několik možných pneu a několik si jich vybereš.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 11:48   Citovat  

jsou firmy ktere ti prodaji typovy list, akorat je otazka jestli neni lepsi nez davat za typovy list 2 tisice si koupit nove kola vcetne typoveho listu, tam mas jistotu ze typovy list je original a ne padelek jako je to u vetsiny firem prodavajicich typove listy

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 11:59   Citovat  

Jedině sehnat TL od dovozce kol (na OZ mi vydal Lexani, na Rial a Speedline jsem taky sehnal od dovozce). Velmi překvapil Rial, který ho dovzel kurýrem až ke dveřím a chtěli za to asi 200,- Kč... Speedliny byly za litr... Ale byla to kola už buď na autě nebo od kamaráda. Na C9g Tourer čekám na nová rovnou s TL.. A vím, že technik na "mojí" STK je pečlivý a ověřuje si KBA čísla vzhled atd., tak tam by TL např. z typovelisty.cz neprošel...

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 13:06   Citovat  

Podíval jsem se jen tak "cvičně" na Brock. Pro GD1 má hromadu disků jejich "béčková" značka RC Design, ve velikostech od 14" do 16". Je toho na výběr hromada, akorát je potřeba to dle certifikátu nechat zapsat do TP. Mrkni do jejich konfigurátoru, je tam vše ke stažení a stačí filtrovat tak, aby to bylo mělo ABE a pak ještě pro jistotu certifikát projít a ověřit si, že tam GD1 skutečně zapsaný je. Zkusil jsem dva designy, oba v pořádku.

Tímto způsobem bych řešil i jeté disky, pokud se ještě vyrábějí - šel bych na stránku výrobce a podíval se na certifikát. Případně zkusil googlit certifikát pro i nevyráběná kola, třeba to půjde najít bez toho, aby člověk musel někam psát. Ale je toho k mání hodně, takže proč to hrotit s něčím komplikovaným, když lze snadno najít něco, kde to nebude problém.

0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 13:57   Citovat  

Chápu, že to nemyslíte špatně, ale já přece nemůžu dát disky za 10tis. na auto za 30tis. Musí to být funkční a jezdit, design prostě není priorita.

Samozřejmě, že jsem se u prodávajících ptal, jestli mají typové listy, ale za dva roky jsem neviděl kola z bazaru, ke kterým by to někdo měl (spíš na mě divně koukaj).

Celou situaci podtrhuje fakt, že se tam dají dát legálně i velmi podivné rozměry, pokud teda vypláznu 10 a více tisíc za novou sadu. Mě fascinuje ten systém, vyžadující kus papíru, který je prakticky nedostupný, pokud nehodlám zaplatit státní zkušebnu.

Nebo mi někdo dá typový list aniž bych musel koupit tu sadu? Jako mi přijde lepší dát 2tis za TP a 1500 za sadu než dělat dojem s Jazzem na tuning srazu.

2bep je teď offline  2bep
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 14:26   Citovat  

to Darkover: Každá sranda něco stojí a je celkem jedno kolik stojí auto, na které chceš kola dát. Jazz se tady většinou prodával na plechách, až nejvyšší výbavy měly z výroby hliníky.

Zkus se obrátit přímo na Hondu, jaké alternativní rozměry Ti případně dopíšou do TP podle Tvého VINka, pokud tam máš jen jeden.
Tady tudy odkaz jsem dohledal pro Jazz 2005 v EU tyto originální rozměry:
5,5Jx14 ET45 + 175/65R14
6JJx15 ET53 + 185/55R15
6Jx16 ET51 + 195/50R16

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 16:41   Citovat  

Darkover: taky je možné nic nekupovat, ne? Jak píše 2bep, každá sranda něco stojí.

Navíc prodávající mít typový list nemusí, typový list musí mít kola. Tj. vidím na prodej kola - podívám se, zda k nim lze typový list dohledat - pokud ano, můžu je koupit a je mi fuk, jestli ho majitel má (nebo jestli o tom vůbec ví).

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 13.3.2020 , 17:39   Citovat  

Proč bys nemohl dát kola za 10tis. na auto za 30? To je někde zakázané? Nebo nechceš? Můžeš si dát kola jaká chceš a nezapisovat. To je jen Tvoje volba.

Já si zapisoval kola i jen kvůli jinému ET a "utrácel" za typové listy. Aspoň jsem se nemusel starat ohledně TK a případně pojišťovny...

Jinak nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci... Kola z druhé ruky jsem koupil 3x - 2x od lidí z klubu, které znám a věřím jim a jednou za mladých let mim klub a samozřejmě ta kola byla křivá a nepoužitelná, utratil jsem další peníze za rovnání.. Nová kola i se zapsáním by vyšla nastejno.

Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
1
PříspěvekZaslal: 14.3.2020 , 0:44   Citovat  

Já mám třeba na autě kola dražší než je hodnota auta HaHaaa
Ale teď k tématu. Kdysi jsem se byl informovat přímo v Hondě,jak je to s dopsáním úprav a různých neautorizovaných (od výroby nedodávaných) komponentů .Odkázali mě přímo na centrální ředitelství Hondy v EU,kamsi do Vídně, kde prý sídlí z každého státu nějaký zástupce. Komunikace přez email,kdy mě buď navedli,jak to vše zlegalizovat,nebo mě rovnou odkázali kam si zajít a co,jak a kde vyplnit.Celkem solidní přístup, odpověď přišla většinou do druhého dne. Jen jednou mě odkázali někam mezi záda a nohy (slušně řečeno),že mnou požadovaná úprava je z hlediska výrobce / Hondy nepřijatelná a nepřípustná , že by to byl moc velký zásah (jednalo se mi o zlegalizování turba či kompresoru.Prý by to byl moc velký nárůst výkonu a auto na tohle nebylo zkonstruované. Každopádně mi poradily jaké přesné rozměry a jak velké/malé et může na voze být a jak k toho dosáhnout. Například na céru mám legálně nasazeny dvourozměrné alu -205/r16 et25 na přední nápravě a 215/r16 et15 na zadní Velmi šťastný .Měli by jste vidět nechápavé výrazy české policie, když mě za to chtěli pokutovat a zjistili,že nemůžou pořádnej výtlem
Řešil jsem to,ale už je to nějaký pátek s tímto konkrétním pánem-viz email jiri.rames@honda-eu.com .Teď by tam měl teoreticky sedět jistý Jan Bartoš. Ale zkus tam napsat a uvidíš, co ti napíší. I když,pokud vážně sídlí ve Vídni (oficiálně potvrzené to nemám,řekli mi to v Hondě, já řešil vše přez e-mail),tak aktuální situace s Covidem 19 tvou záležitost možná trochu pozdrží. V případě zájmu bych na ně někde měl mít i telefonní číslo. Zkusím dohledat

0
PříspěvekZaslal: 14.3.2020 , 6:45   Citovat  

Díky moc Mickey, zkusím tuhle cestu.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Sady ALU ráfků z druhé ruky, problém zápisu do TP
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0