Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další 
Zaslat odpověď

Strana 31 z 32
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 3.6.2020 , 15:56   Citovat  

Densa doporučoval i Dany (typer.cz), ne? to mi hlava nebere
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 3.6.2020 , 16:21   Citovat  

anunaki napsal:
For Honda Odyssey RB3/4 (except Absolute)

Zajímavé. Ody má jediný motor - K24. Mě z toho vychází, že nejlepší je zajet do Hondy a nechat je vyměnit svíčky tam. Mnoho povyku pro nic.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
LeXXiii je teď offline  LeXXiii
PříspěvekZaslal: 3.6.2020 , 17:04   Citovat  

Mi prostě přijde zvláštní, že tady ty NGK nejdou sehnat v Evropě, když těch aut tady musí jezdit spusta...

Skyline: Mi zase příjde zbytečné kvůli takové blbosti jakou je výměna svíček jezdit do značkového servisu i se starším autem, kde si za úplně stejnou svíčku řeknou 3x-4x tolik. Pokud by nebyla jiná volba, nebo měl obě ruce levé, tak bych do autorizaku určitě zajel Mrk

Určitě dám do auta, jen to co je předepsané a nebudu laborovat s jinými svíčkami. Už jsem chtěl objednat ty předepsané Denso, ale trošku jste mě zvyklali s tou kvalitou. Ja bych tam měl nejraději ty NGK, které všichni akorát chválí a daval jsem je i do předchozí Hondy.
   Návrat  
jonik je teď offline  jonik
2 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 9:35   Citovat  

Ahoj,

zkoušel jste někdo přidat origo bluetooth handsfree do auta, kde není (výbava sport)? Je tam udělaná nějaká příprava? Že bych koupil bluetooth modul+ovládání na volant..

Popř. nemáte odzkoušené nějaké řešení přídavného bluetooth, které by se ovládalo z origo rádia? Vím že existují parroty a podobně, ale nelíbí se mi ty přídavný tlačítka a displeje.. Se stydím
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 9:35   Citovat  

LeXXiii: svíčka za 3-4x víc? Jako fakt? Na Hondě jsem měnil naposled na A8G už dávno, takže se mi to nechce hledat, ale na Lex loni a 474 Kč bez DPH. Pochybuju, že je to v Hondě víc a pochybuju, že je to "3-4x víc" než kdybych ji koupil jinde. O vrtání se v motoru a šikovných ručičkách si myslím svoje (pár takto doprasených aut už jsem svého času zažil, takže od té doby jen rozumně staré a jen s jasnou servisní historií). Ale auto je tvoje, takže jen do toho.
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 11:19   Citovat  

Skyline: výměna svíček je opravdu rutinní záležitost, když se teda ví jak, je vercajk a momenťák. Tohle si udělám sám, než aby mě to nějaký trouba v servisu třeba nesprávně utáhnul. Navíc se mrknu na svíčky v jakém jsou stavu a kamerou na stěny válců, písty a ventily.
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 11:49   Citovat  

skyline napsal:
LeXXiii: svíčka za 3-4x víc? Jako fakt? Na Hondě jsem měnil naposled na A8G už dávno, takže se mi to nechce hledat, ale na Lex loni a 474 Kč bez DPH. Pochybuju, že je to v Hondě víc a pochybuju, že je to "3-4x víc" než kdybych ji koupil jinde. O vrtání se v motoru a šikovných ručičkách si myslím svoje (pár takto doprasených aut už jsem svého času zažil, takže od té doby jen rozumně staré a jen s jasnou servisní historií). Ale auto je tvoje, takže jen do toho.

OK
Zapalovací svíčky Denso, nebo NGK, které jsem doposud kupoval do svých aut, vycházejí +- kolem 500 Kč za kus. A samozřejmě, že v autorizáku za ně 3x víc nechtějí (ověřeno ve FOMI)OK
V HR-V k nim byl docela špatný přístup, neboť šachtice v hlavě válců jsou nasměřované k motorové přícce. U "našich" aut je ale přístup exklusivní.
Výměna není složitá, tedy pokud to nedělá nějaký trouba. Dost těch troubelínů totiž mj. zapomíná vyfoukat stračeným vzduchem zmiňované šachtice v hlavě válců, takže jim při vytažení svíček, napadá veškerý prach a nečistoty do spalovacího prostoru. Však co, hlavně, že jsem si svíčky doma vyměnil sám Velmi šťastný Další chuťovka je pak odhadnutí správného utahovacího momentu svíčky. Ne vždy totiž postačí finální utažení o 15", nebo momentovým klíčem. Svíčky mají různě tvarované podložky a postup tak není vždy stejný.
Když ale víš, jak správně postupovat, krom toho, není marné se občas kouknout do spalovacího prostoru, kolik je třeba na pístech karbonových úsad, atp.
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 13:25   Citovat  

Právě, už vidím v servise, jak to poctivě vyfukují. Když jsem si v jednom nejmenovaném Honda servise nechal vyměnit blbou brzdovou a spojkovou kapalinu, tak je po roce tmavá. Jasně, protože to jen odsáli z těch dvou rezervoárů, šmejdi. A nechat je tam zkontrolovat ventilovou vůli??? Hahaha.
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 13:43   Citovat  

anunaki napsal:
Právě, už vidím v servise, jak to poctivě vyfukují. Když jsem si v jednom nejmenovaném Honda servise nechal vyměnit blbou brzdovou a spojkovou kapalinu, tak je po roce tmavá. Jasně, protože to jen odsáli z těch dvou rezervoárů, šmejdi. A nechat je tam zkontrolovat ventilovou vůli??? Hahaha.

Tak, samozřejmě to lze aplikivat i na autorizák, nebo "garážníka, bez debat, Tome. Vše je jen o lidech a o tom, jak moc se tomu konkrétnímu jedinci chce makat, nebo šidit.
Na druhou, autorizák má k dispozici alespoň servisní informace, což se u složitějších oprav může hodit. Pokud to ale nedělá nýmand. Ale to jsme zase na začátku... Prostě je to o přístupu Ble
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.6.2020 , 13:55   Citovat  

anunaki, Jopeeeno: zmrvit může kdokoliv cokoliv. Ale když má auto servisní knížku, aspoň vím, kdo to byl. Když mi majitel vykládá, jak autorizákům nevěří a všechno si dělá sám a líp, tak holt někdo se zaraduje - a já odcházím. Šance, že v autorizáku něco zvořou je dle mého řádově nižší, než že to zvoře Franta Vopička vod vedle, o člověku, který to dělá úplně poprvé ani nemluvím. Pochopitelně je to o složitosti úkonu, ale třeba ty svíčky - kolik už jsem četl článků o autech z bazaru, kde nějaký šikula strhl závit, zamaskoval, hejl koupil a oprava za desítky tisíc? Taky jistě někdo, kdo "věděl jak na to" a "přece s tím nepojedu do servisu".

Jak říkám, auto je LeXXiiiho, ať si s ním dělá, co chce. Já na to zase budu mít názor jaký chci Úsměv

BTW a to říkám jako člověk, který kdysi na S120 měnil olej před barákem, rozdělat, vyčistit a složit karburátor uměl za 45 minut a lanko od plynu v odstavném na dálnici taky nebyl problém. Doba ale pokročila a s tím moje chuť to dělat (bez ohledu na schopnosti, které už taky nemám Velmi šťastný ) a současně čím víc člověk hledí na to, co se přihodilo jiným, tím míň tady chce zakládat topic "auto tohle a tohle nedělá, čím to může být?".
   Návrat  
georgino je teď offline  georgino
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.6.2020 , 7:07   Citovat  

jonik napsal:
Ahoj,

zkoušel jste někdo přidat origo bluetooth handsfree do auta, kde není (výbava sport)? Je tam udělaná nějaká příprava? Že bych koupil bluetooth modul+ovládání na volant..

Popř. nemáte odzkoušené nějaké řešení přídavného bluetooth, které by se ovládalo z origo rádia? Vím že existují parroty a podobně, ale nelíbí se mi ty přídavný tlačítka a displeje.. Se stydím

Tohle jestli vyřešíš, tak by mě to určitě zajímalo.
   Návrat  
tomas80 je teď offline  tomas80
PříspěvekZaslal: 9.6.2020 , 16:43   Citovat  

kluci, ten usb vstup pod opěrkou ruky nejde spárovat s rádiem?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 9.6.2020 , 21:06   Citovat  

Jak spárovat? Na flashku fungují oba..
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 7:35   Citovat  

myslím tím přehrávání mp3 z flashky.
   Návrat  
sadlos je teď offline  sadlos
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 10:26   Citovat  

tomas80 napsal:
myslím tím přehrávání mp3 z flashky.

To samozřejmě jde. Osobně mám jen problém s tím, že když mám na flashce větší množství alb (padesát a víc), tak to hrozně dlouho načítá (klidně 3 hodiny cesty, než se to chytne). Jakmile se to ale načte, tak už to funguje nafurt...

Jiný problém jsem nezaznamenal.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 10:46   Citovat  

Mně normálně přehrávají mp3 v obou autech oba vstupy. Stačí přepnout zdroj... spíš jestli to není háklivé na formátování flasky.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 12:59   Citovat  

kde se prosím vás přepíná zdroj ? to bude ten problém. to jsem právě hledal.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 13:24   Citovat  

Myslel jsem na volantu - tlačítko "source". Se stydím
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 13:29   Citovat  

jsem vůl. hledal jsem volbu na radiu. díky!
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 19:07   Citovat  

na 2017 prepinam na radiu, vpravo nahore, myslim AUX
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.6.2020 , 21:25   Citovat  

marek.82 napsal:
na 2017 prepinam na radiu, vpravo nahore, myslim AUX

Já mám "tablety" a tam než bych se promačkal a zase tam hodil zpět údaje, tak radši volant... Ale divil bych se, kdyby to na rádiu nebylo.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.6.2020 , 7:31   Citovat  

už mi to frčí. načetlo se to až po chvíli, takže zpočátku chaos. ještě jsem postřehl, že mluvíte o dvou vstupech na usb. vím jen o jednom... zřejmě u vyšších výbav jsou dva.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.7.2020 , 14:52   Citovat  

nikde nemůžu najít specifikaci k chladící kapalině. potřebuji trochu dolít a nechci tam cpát destilku. poradí prosím někdo kapalinu k 1,8? díky!
   Návrat  
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 11.7.2020 , 18:19   Citovat  

Je to chladící kapalina Honda typ 2 myslím.Odlili mě jí v servisu do litrovky,protože jí měli jenom v sudu.Pozor,je už naředěná.
   Návrat  
davidx86 je teď offline  davidx86
PříspěvekZaslal: 26.7.2020 , 17:28   Citovat  

Ahoj, nachazi se tady nekdo z Ostravy nebo okoli kdo ma zkusenosti s Civic 9g a byl by ochoten zajit na prohlidku vozu do bazaru? (mam vyhlidnute nejake vozy a jeden z nich je i s automatem takze by se hodily i nejake zkusenosti s timto). Samozrejme to nebude zadarmo. Prosim info do SZ vcetne toho kolik za to budete chtit zaplatit.
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.8.2020 , 18:47   Citovat  

Dával jsem nové zadní kotouče a desky , netušíte jak je seřídit , ručka jde trochu moc nahoru a na stk to nemají moc rádi...
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2020 , 21:29   Citovat  

renda4 napsal:
Dával jsem nové zadní kotouče a desky , netušíte jak je seřídit , ručka jde trochu moc nahoru a na stk to nemají moc rádi...

Po instalaci nových kotoučů a destiček jde ručka moc nahoru? Něco je špatně... Ble
Řekl bych, že Civic má klasické vahadlo, přístupné po demontáži loketní opěrky.

Edit : tudy odkaz
   Návrat  
Jurek je teď offline  Jurek
PříspěvekZaslal: 10.8.2020 , 10:54   Citovat  

Ahoj,mam civica 9g 1.4 rv.2013 a pokazde kdyz couvam a slapnu na brzdu,jako by neco lupne,podle me to jde od brzd,ze by se hly desky,nebo ja nevim,dela to pouze pri zmene jizdy vpred,vzad,pri jizde pouze vpred to nic nedela. Ma nekdo podobnou zkusenost,pripadne radu co by to mohlo byt? Dekuji za info.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.8.2020 , 12:38   Citovat  

Žádný podezřelý zvuk jsem nezaznamenal... A to jsem na to hodně citlivý..
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.8.2020 , 9:13   Citovat  

Po instalaci nových kotoučů a destiček jde ručka moc nahoru? Něco je špatně... Ble
Řekl bych, že Civic má klasické vahadlo, přístupné po demontáži loketní opěrky.

Edit : tudy odkaz

Přesně , seřízeno...
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina