Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 8G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 
Zaslat odpověď

Strana 104 z 104
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.9.2020 , 18:14   Citovat  

Vymena filtru v sani, odmontuj klapku a vycisti prislusnym zpusobem, zkontroluj zda nekde neprisava vzduch nejaka podtlakova hadice, mrkni na PCV vetil z klikove skrini, kontrola svicek (jak jsou stare a jake tam jsou?), sesteluj si ventily. a vubec bych se nebal v prvni rade resetovat jednotku. Proste odpoj baterii, chvili to nech a zas zapoj. Nachystej si heslo radia Úsměv To stejne samozrejmne udelej i po tech servisnich ukonech!
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Michal.S je teď offline  Michal.S
PříspěvekZaslal: 6.9.2020 , 19:20   Citovat  

krtekm napsal:
Vymena filtru v sani, odmontuj klapku a vycisti prislusnym zpusobem, zkontroluj zda nekde neprisava vzduch nejaka podtlakova hadice, mrkni na PCV vetil z klikove skrini, kontrola svicek (jak jsou stare a jake tam jsou?), sesteluj si ventily. a vubec bych se nebal v prvni rade resetovat jednotku. Proste odpoj baterii, chvili to nech a zas zapoj. Nachystej si heslo radia Úsměv To stejne samozrejmne udelej i po tech servisnich ukonech!

Děkuji za odpověď.
Filtr byl měněný 7.5.2020 s olejem, olejovým filtrem a kabinovým filtrem, dle protokolu ze servisu proběhla kontrola svíček. Škoda že je rovnou nevyměnili. NGK ILZKR7B11GS 7960 ? Nebo dáváte jiné?
Je tu někde postup, návod, video, jak rozebrat a vyčistit tu klapku? Nebo co je myšleno příslušným způsobem ? Velmi šťastný
Máte nějaký odkaz kde PCV ventil případně koupit, a zároveň kde kupujete díly na Hondy? Nebo vše raději řešit přes autorizovaný servis?
Děkuji za odpověď. přátele
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Probos je teď offline  Probos
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 9:32   Citovat  

Michal.S napsal:
Dobrý den, ahoj, všem milovníkům Hondy.

Po dlouhém rozhodování jsem pořídil Accorda 8G s motorem 2,4.
Má najeto 140 000km, stav odpovídá, a zdá se že předchozí majitel z Německa to auto miloval. Nicméně jsem zaznamenal znepokojivý problém s motorem. Při akceleraci auto pocukává. Není to nijak výrazné, ale cítit to je. Nenašel by se někdo z okolí Plzně, kdo má stejnou motorizaci ? Chtěl bych se s ním svézt, a porovnat. Mám auto od středy, a v pondělí bych měl jet na diagnostiku zda je vše ok. Zatím netuším po čem jít. Při zkušební jízdě jsem tohle nezaznamenal, protože jsem nešel s plynem na podlahu. Přesedlali jsme z 3dvéřových aut s línýma motorama, a tohle bylo jako řídit náklaďák, takže na sportovní jízdu jsem neměl ani pomyšlení. Všiml jsem si toho na dálnici když jsem vezl auto domů, zaměřil se na to, a tvrdí to i moje žena když řídí. Stává se to hlavně při sešlápnutí plynu kdy je auto u 3000 otáček a akceleruje. Setkal se s tím někdo ?

Díky za reakce přátele

Ahoj, mám stejný problém. řešil jsem se svým servisákem - vyčištěná klapka, vše zkontrolováno, vyměněná lambda (byla prokousnutá od kuny). řešilo se všechno možný, nicméně nakonec bez výsledku. Servisák měl náhradní motor, tak říkal, že jediná možnost začít vyměnovat některé části motoru, postupně. Což by se už dost prodražilo. Nakonec jsem to nechal být. Od té doby najeto mnoho kilometrů. Problém se nezhoršuje, ani nezlepšuje. Ale nějak jsem si zvykl. Možná, že by to z části vyřešil reflash. Ale já to zkrátka přestal řešit Úsměv Problém zaznamenávám při akcelaraci na dvojku okolo těch 3t otáček. Ale ve vyšších otáčkiách je to myslím v pohodě.

Mimo to je nová baterie, nejnovější software v autě, klíňák... no, vyměnil jsem toho spoustu Úsměv

Takže tak Úsměv
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 11:02   Citovat  

Napadá mě palivová soustava od nádrže až po vstřiky...
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 19:13   Citovat  

Šel bych po tom nejjednodušším:
- vyměnit olej + výplach motoru
- výměna palivového + vzduchového filtru
- svíčky
- seřídit ventily
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 19:35   Citovat  

Děkuji všem za odpovědi.

Postupně odřeším všechna doporučení a dám vědět zda došlo k nějaké změně. Na příští týden mám předběžně domluvené seřízení ventilů, a diagnostiku.
Ví někdo jaké svíčky jsou dané z výroby ?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 19:49   Citovat  

Ja je nemenil. To jeste poresil predchozi majitel, ale mam u sebe poznamku: NGK ILZKR7B11GS odtrh 1.1, radsi si to over! Jsou to iridiove svice, ktere by se meli menit po 120k tusim Chápeš! Cooo???

tudy odkaz

OK OK OK tudy odkaz OK OK OK
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 19:56   Citovat  

Mě to dělalo jen na určitý benzín na 7g.Kupodivu nejvíc v Rakousku a na rakouský benzín...tam kde je na dálnici 100 a potřeba zrychlit na 130 to vibrovalo i na vyšší stupně okolo těch 3tis.
Stalo se mě to vícekrát a to jak před reflashem,tak i po něm.S kvalitním benzínem to nedělá.
K24A3.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 19:57   Citovat  

krtekm napsal:
Ja je nemenil. To jeste poresil predchozi majitel, ale mam u sebe poznamku: NGK ILZKR7B11GS odtrh 1.1, radsi si to over! Jsou to iridiove svice, ktere by se meli menit po 120k tusim Chápeš! Cooo???

tudy odkaz

OK OK OK tudy odkaz OK OK OK

Tušil jsem že to budou ty nejdražší Velmi šťastný Dle auta mě je to v náhradních dílech vyhodilo. Auto bylo ve 127 000 km ještě v autorizovaném servisu v DE. Tak předpokládám že svíčky vyměnili. Ale kontrolu určitě udělám. Rád bych viděl v jakém jsou stavu a jak pálí.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 20:00   Citovat  

mad_zed napsal:
Mě to dělalo jen na určitý benzín na 7g.Kupodivu nejvíc v Rakousku a na rakouský benzín...tam kde je na dálnici 100 a potřeba zrychlit na 130 to vibrovalo i na vyšší stupně okolo těch 3tis.
Stalo se mě to vícekrát a to jak před reflashem,tak i po něm.S kvalitním benzínem to nedělá.
K24A3.

A jak je to s tankováním 100 oktanového benzínu do 2,4. Může jej baštit?
   Návrat  
Adlok je teď offline  Adlok
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 20:23   Citovat  

Probos napsal:
Ahoj, mám stejný problém. řešil jsem se svým servisákem - vyčištěná klapka, vše zkontrolováno, vyměněná lambda (byla prokousnutá od kuny). řešilo se všechno možný, nicméně nakonec bez výsledku. Servisák měl náhradní motor, tak říkal, že jediná možnost začít vyměnovat některé části motoru, postupně. Což by se už dost prodražilo. Nakonec jsem to nechal být. Od té doby najeto mnoho kilometrů. Problém se nezhoršuje, ani nezlepšuje. Ale nějak jsem si zvykl. Možná, že by to z části vyřešil reflash. Ale já to zkrátka přestal řešit Úsměv Problém zaznamenávám při akcelaraci na dvojku okolo těch 3t otáček. Ale ve vyšších otáčkiách je to myslím v pohodě.

Mimo to je nová baterie, nejnovější software v autě, klíňák... no, vyměnil jsem toho spoustu Úsměv

Takže tak Úsměv

Ahoj, možná amatérský dotaz, ale co je myšleno tím "nejnovější software v autě"? To jako mluvíš o aktualizaci řídící jednotky auta? Jak se to dělá? Velmi šťastný Resp. jak poznám, jakou verzi tam mám? Nebo lze třeba řešit jen v autorizovaném servisu?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.9.2020 , 20:26   Citovat  

Michal.S napsal:
A jak je to s tankováním 100 oktanového benzínu do 2,4. Může jej baštit?

Může a baští jej rád... Velmi šťastný Já osobně to dělám zhruba tak, že 3x natankuju 95 a pak 1x 100. Jednou mi známý řekl, že se tím motor trochu pročistí, tak třeba je to aspoň trochu pravda... Každopádně si myslím, že to určitě neškodí. Jsem zvědavý, co na to řeknou místní odborníci, rád se přiučím... Úsměv
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.9.2020 , 13:31   Citovat  

Adlok napsal:
Ahoj, možná amatérský dotaz, ale co je myšleno tím "nejnovější software v autě"? To jako mluvíš o aktualizaci řídící jednotky auta? Jak se to dělá? Velmi šťastný Resp. jak poznám, jakou verzi tam mám? Nebo lze třeba řešit jen v autorizovaném servisu?

Ano, tím myšleno řídící jednotky. Mechanik musí mít nejnovější software a diagnostiku přes kterou to nahraje. Víc ti k tomu asi neřeknu ale myslím, že přímo v hodně to stojí kolem 600 Kč. Nebo tak nějak.
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 13.9.2020 , 14:50   Citovat  

Probos napsal:
Ano, tím myšleno řídící jednotky. Mechanik musí mít nejnovější software a diagnostiku přes kterou to nahraje. Víc ti k tomu asi neřeknu ale myslím, že přímo v hodně to stojí kolem 600 Kč. Nebo tak nějak.

Pokud jsi měl reflash a nechal jsi si přehrát software jednotky v Hondě, tak jsi o reflash přišel.
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.9.2020 , 14:52   Citovat  

Dotaz na LPG-čkáře. Jak velkou máte nádrž u Tourera? Co jsem měřil tak by se tam vlezla o průměru 650mm a výška max 25cm, což vychází na 65litrů. Je to real? Obětuji klidně pár litrů nádrže, ale nesnáším, aby mi to zvedalo podlahu kufru

IMG_20200913_145853.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20200913_145853.jpg, 2.32 MB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 13.9.2020 , 16:56   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Pokud jsi měl reflash a nechal jsi si přehrát software jednotky v Hondě, tak jsi o reflash přišel.

nene, já právě reflash neměl ani nemám. Jen jsem psal, že teoreticky by problém mohl řešit, protože tak nějak mám zato, že je to neduha z výrobního nastavení. Nejsem si jistý, ale jak jsem psal, vyměnili jsme všechno možný kromě samotných součástí motoru a na problém se nepřišlo.
   Návrat  
Petr_cze je teď offline  Petr_cze
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.9.2020 , 7:27   Citovat  

Ahoj, přemýšlím, že prodám svého Accorda 7G 2.2 i-CTDi a podívám se po 8G 2.2 i-DTEC.
Chtěl bych se zeptat, jak je to spolehlivostí i-DTEC, protože co jsem zatím googlil, tak moc chvály není i ceny ojetin jsou poměrně nízko.
Údajně problémy s PDF a jemu přidružených součástí.

S i-CTDi jsem naprosto spokojen, tak bych si nechtěl naběhnout, ale přece jen už je to 15 let staré auto a chtěl bych novější, a hlavně kombi kvůli rodině.

Díky za odpověď, klidně do SZ.
   Návrat  
cori je teď offline  cori
PříspěvekZaslal: 14.9.2020 , 19:28   Citovat  

Zdar. Sekl se mi sibr v horni poloze. Resetovat jed.otku oken nepomohlo. Je jeste neaka finta? Nebo musim zhodit stropnici abych se dostal k zapojeni? Jenom cvaka a nic se nedeje.
   Návrat  
maverick je teď offline  maverick
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.9.2020 , 20:43   Citovat  

Petr_cze napsal:
Ahoj, přemýšlím, že prodám svého Accorda 7G 2.2 i-CTDi a podívám se po 8G 2.2 i-DTEC.
Chtěl bych se zeptat, jak je to spolehlivostí i-DTEC, protože co jsem zatím googlil, tak moc chvály není i ceny ojetin jsou poměrně nízko.
Údajně problémy s PDF a jemu přidružených součástí.

S i-CTDi jsem naprosto spokojen, tak bych si nechtěl naběhnout, ale přece jen už je to 15 let staré auto a chtěl bych novější, a hlavně kombi kvůli rodině.

Díky za odpověď, klidně do SZ.

Vůbec bych se toho nebál, 2,2i-DTEC je velmi povedený motor, jediná neřest DPF...bohužel. Mám accorda dlouho a najeto spousty km, největší problémy začaly až kolem 400tis km (spojka/setrvák 40000,-, turbo repas 10000,-, výměník voda/olej 7000 čištění DPF-7500,-(naštěstí, protože nový stojí velmi moc peněz)) nyní mám najeto 550000km a musím zaklepat, po dlouhý době nic. jinak turbo jsem dělal 2x, často odchází(praská) potrubí EGR (7500 v hondě)jinde neseženeš. jen nechávat za provozu doběhnout přirozenou regeneraci DPF(pokud se sepne), a jezdit dálky, krátký trasy opravdu nemá rád, pak se rychleji plní dpf a častějš vypaluje. pravidelně měnit palivový filtr(samozřejmě pouze za originál) a olej max po 10tis.km a ten motor vydrží snad věčnost Úsměv Úsměv Úsměv
   Návrat  
iNtEgRaCZ je teď offline  iNtEgRaCZ
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.9.2020 , 8:49   Citovat  

cori napsal:
Zdar. Sekl se mi sibr v horni poloze. Resetovat jed.otku oken nepomohlo. Je jeste neaka finta? Nebo musim zhodit stropnici abych se dostal k zapojeni? Jenom cvaka a nic se nedeje.

Nejsem si jistej jestli si to nepletu s preludou ale neni nahodou vzadu na strope "špunt" pod kterým je možný šíbr ručně zavřít?
A k řešení příčiny, na to bych si vzal k ruce servisní manuál. Myslím, že je tu v tématu - jen to už bude pěkných pár stránek zpět.
   Návrat  
cori je teď offline  cori
PříspěvekZaslal: 15.9.2020 , 8:54   Citovat  

iNtEgRaCZ napsal:
Nejsem si jistej jestli si to nepletu s preludou ale neni nahodou vzadu na strope "špunt" pod kterým je možný šíbr ručně zavřít?
A k řešení příčiny, na to bych si vzal k ruce servisní manuál. Myslím, že je tu v tématu - jen to už bude pěkných pár stránek zpět.

7g ma, 8g nema. Prave sem jeste nemel cas to prolistovat. Bohuzel je kabelaz kde to trpi na zavady uprostred stropnice. A zatim se mi moc nechce rozdelavat interier. Tak zkousim jestli by nekdo me poradil Úsměv
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 15.9.2020 , 20:33   Citovat  

Mám naftu 132 kW a super auto. Ve 190 tisících km jsem měnil spojku a dvouhmotu, jinak naprostá pohoda a letí to fakt rychle. Facelift už má řadu much vychytanejch, ale je jich jako šafránu. A filtr pevných částic? Základem je tankovat Vervu a jezdit dálky, pak nemáš žádný trable.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.9.2020 , 17:37   Citovat  

Zdravím, stala se mi taková nepěkná věc, roztrhla se mi kůže na sedadle řidiče, dle známého čalouníka pravděpodobně stářím. Nemyslím si, že bych se tam za něco zahákl třeba knoflíkem na kalhotech nebo tak něco... Nevíte někdo o autočalounictví někde na Moravě? Zatím jsem našel narychlo jen JM-Design Teplice - má někdo zkušenosti? Jak říkám, mám tady poblíž čalouníka, a ten by se do toho i pustil, akorát musím sehnat materiál, co nejvíce podobný, on by musel objednat celý arch - nevíte, kde by se dal kus takové kůže sehnat? Řekněme 30x40cm nebo třeba i 50x50cm, plusminus... Dík za rady, budu i sám hledat dál.

DSC_3022b.JPG

DSC_3022b.JPG, 991.37 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2020 , 18:14   Citovat  

Kup na vrakale celou sedacku a prevlec to, nebo pouzij celou novou... Delal jsme to ted na svem, akorat ve svetle kuzi, coz je o dost pracnejsi sehnat. V tvem pripade muzes vzit i sedacku z anglickeho modelu, protoze resis jen podsedak!
   Návrat  
Radek_KA7 je teď offline  Radek_KA7
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2020 , 21:18   Citovat  

kolik km vydržela? ty boky taky brzo pujdou

vyměnil bych celej spodek jak říká krtekm
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.9.2020 , 5:18   Citovat  

370 000 km... Velmi šťastný No, uvidím, jak se mi bude dařit něco sehnat.

Radek_KA7 napsal:
kolik km vydržela? ty boky taky brzo pujdou

vyměnil bych celej spodek jak říká krtekm
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.9.2020 , 7:05   Citovat  

To je podle me slusny celkem. Ja me tu smulu, ze mi praskla na uplne nejdebilnejsim miste ani ne ve 190k. Ona nepraskla, ona se ta syntecka kuze jako by odlepila od podkladu na bocnici cele sedacky, kde se ani neopiras Bueee
   Návrat  
Domino2115 je teď offline  Domino2115
PříspěvekZaslal: 17.9.2020 , 19:48   Citovat  

Čaute.
Menil niekto z vás látkové vyhrievané sedadlá s manuálnym nastavovanim za kožené vyhrievané s elektrickým nastavovanim? Mal by som pár otázok, ďakujem.
   Návrat  
Houbar je teď offline  Houbar
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 12.10.2020 , 12:24   Citovat  

Tak sem si dnes udělal radost a byl upgrade radia Velmi šťastný

766BBEB3-5C66-4C19-B901-EB9ED17E3F8B.jpeg

766BBEB3-5C66-4C19-B901-EB9ED17E3F8B.jpeg, 2.97 MB
   Návrat  
Carlos66 je teď offline  Carlos66
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.10.2020 , 21:02   Citovat  

Punisher napsal:
Mám naftu 132 kW a super auto. Ve 190 tisících km jsem měnil spojku a dvouhmotu, jinak naprostá pohoda a letí to fakt rychle. Facelift už má řadu much vychytanejch, ale je jich jako šafránu. A filtr pevných částic? Základem je tankovat Vervu a jezdit dálky, pak nemáš žádný trable.

Ahoj, čeká mě taky výměna spojky. Na kolik tě to vyšlo?
Koukal jsem na Youtube a docela je to dost práce.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 8G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina