Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Ekoteror pokračuje...........
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 
Zaslat odpověď

Strana 4 z 4
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.2.2021 , 19:57   Citovat  

skyline:
Pokud to ještě jde, tankuji stále na Eurooilu. Koukám, že i "tam dole" lze také u EO koupit BA95 bez bioethanolu. Před tankováním kouknu, kde je závoz bez bia, doplním aditivum a natankuji "čistý" benzín. Zatím se mi to "pár" let daří. Stáhni apku Eurooil v android marketu a jsi v obraze, kde je čisto Úsměv

Screenshot_20210211-195158_EuroOil.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
Screenshot_20210211-195158_EuroOil.jpg, 359.45 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 6:11   Citovat  

Jopeeeno napsal:
skyline:
Pokud to ještě jde, tankuji stále na Eurooilu. Koukám, že i "tam dole" lze také u EO koupit BA95 bez bioethanolu. Před tankováním kouknu, kde je závoz bez bia, doplním aditivum a natankuji "čistý" benzín. Zatím se mi to "pár" let daří. Stáhni apku Eurooil v android marketu a jsi v obraze, kde je čisto Úsměv

Já si to jen pro zajímavost stáhl a v okolí Prahy a v Praze jsem nenašel žádnou EuroOlil, kde by nebylo 4,9% bioethanolu Smutný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 6:39   Citovat  

Jopeeeno: apku mám jak jsme se o tom bavili od loňska, bohužel nikde v okolí nebylo nic bez lihu. Teď jsem ji otevřel a v Brně je bez lihu prakticky všechno, zajímavé. Ale může to být náhoda, že zrovna teď jsou "bezlihové" závozy v této oblasti.

Co ten jejich "Optimum N95E", má smysl to kupovat? Bohužel, kvalitu závozu ukazují pouze u nafty a N95, pro N95E a pro N98 (do Zetka) ne...

HIGHTOWER: co máš za toho lexe? Že s tím otravuju tady, jen už do 10G asi nechodíš...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 7:26   Citovat  

HIGHTOWER:
Jo, no Ble
Bavili jsme se o tom s klukama z FCB skupiny a máš pravdu, ve "stověžaté" je to s čistým benzínem mizerné Smutný

skyline:
Už nevím, že jsem to probíral i s Tebou, tak snad už mi "neťuká na dveře" ten němec, který schovává klíče a brýle Velmi šťastný
U nás na severu, resp. v okolí mého bydliště/zaměstnání, "čistou" 95 zatím najdu vždy. Kéž by tomu tak bylo co nejdéle.
Jinak, co se týče Optimalu, tak ten jsem kdysi tankoval do předchozích aut. No, ale po příchodu E5 jsem se pídil, jak na tom tenhle benzín je a z přílohy stáčecího lístku jsem se dozvěděl, že Optimal obsahuje bioethanol. Tím dnem pro mě přestal Optimal existovat.
V době emisního honu mi to ale dává smysl. "Nucený" poměr biosložek tak (vždy) naplní povinným přidáváním ethanolu do slušně aditivovaného benzínu. A čistý benzín "neprzní" ethanolem. Tedy alespoň většinou (v mém okolí).
Z toho všeho mi tak, alespoň nyní, vychází nejlépe právě BA95 od Eurooilu.
"Zušlechťování" Vervy 100 v poslední době mě také odradilo od používání tohoto benzínu v motorce, sekačce a pile. Ještě donedávna jsem Vervu 100 v uvedených motorech používal, ale s ohledem na výše uvedené, jsem i tam začal používat palivo od Eurooilu. Aditivum od Millers oils, nebo VIF nestojí zase takový balík.
Třeba je ETBE v "prémiovém" palivu user friendly, ale jsem stará škola a nehodlám na tom, co se paliv týče, nic měnit je to dobrý
   Návrat  
stani-stani je teď offline  stani-stani
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.2.2021 , 7:32   Citovat  

Jopeeeno napsal:
skyline:

Hmmm, zajímavé.. Nevíš prosím zda se i u jiných firem dá koupit "čistý" benzín?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 12:56   Citovat  

Nemám přehled. Jezdím jen na Eurooil.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 14:52   Citovat  

Tak jsem si stáhnul tu app Eurooil, a nejenom v Č.B., ale v celém Jihočeském kraji nemají "čistý" benzín.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 15:13   Citovat  

Někde jsem zahlídl, že síť EuroOil chce koupit Total...
Znamená to i jiný benzín?
Neberou pumpy už z rafinerek N95 benzín "obohacený" o ten biolíh?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 16:32   Citovat  

Ano, Total, nebo Eni (Agip). Eurooil totiž není v Evropě tak známý a Čepro si od toho slibuje vyšší výtoče, povýšené čerpáním zahraničních řidičů/dopravců.

Něco málo už prozrazuje text:

Značka za poplatek z litru

Podmínky chystaného partnerství jsou jasně definované. „Je to nastavené tak, že bychom platili z každého litru určitý poplatek majiteli značky. Ale cenotvorba, provozování čerpací stanice a veškerý majetek zůstane ve správě společnosti Čepro. Je pro nás důležité, abychom si udrželi samostatnost v obchodním rozhodování, “ vysvětluje Duspěva, jenž odmítá, že by kvůli tomu měly na čerpacích stanicích jím vedené firmy pohonné hmoty zdražit. „Pokud ano, půjde o haléřové položky,“ řekl Duspěva s tím, že společnost si zkusila tento model zkalkulovat a dává jí finanční smysl.

Čepro by mělo zaplatit i přemalování a předělání všech stanic. K tomu by mělo dojít už v příštím roce. „Náklady na rebranding půjdou za námi. Očekáváme, že mohou být do 200 milionů korun. Nám se to potkává s přirozenou úpravou čerpacích stanic,“ dodává Duspěva s tím, že zároveň s modernizací by měla v příštím roce proběhnout i automatizace zhruba čtyřiceti čerpacích stanic, které by pak byly otevřeny nonstop.

Akce bude mít velký dopad na rozdělení trhu s pohonnými hmotami. EuroOil je totiž v současnosti třetí nejsilnější hráč po Benzině a Molu.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 16:48   Citovat  

No ale bude si Total dovážet vlastní benzín nebo bude brát např. z Kralup, jako ostatní?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 17:01   Citovat  

Total má rafinérii v Sasku. Těžko říct, jaké jsou/budou podmínky tohohle obchodu. Zda budou odebírat z Unipetrolu jen část paliv, či vše, se dnes asi nedozvíme.
Moc velkou radost z toho logicky nemám.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.2.2021 , 18:52   Citovat  

Syntetický benzín Porsche se blíží fázi testování. Může zachránit konvenční auta
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.3.2021 , 14:24   Citovat  

Automobilky na rozcestí: sebevražda elektrickým proudem je jedinou možností
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.3.2021 , 10:24   Citovat  

Model Kona už automobilka svolala ke kontrole v říjnu, a to kvůli aktualizaci softwaru po sérii požárů.
tudy odkaz
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Ekoteror pokračuje...........
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina