Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Výpis všech povolených ráfků do TP
Fórum: Dotazy a návrhy pro vedení OS H-C
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
redcivic6 je teď offline  redcivic6
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 12:27   Citovat  

Čau klube, chtěl bych se zeptat, jak si nechat vypsat do TP všechny povolené ráfky a pneu na Honda Civic 6G. Momentálně mám v TP jen 172/65 R14 82, 185/60 R14 82S na ráfcích 5.5J x 14 a 6J x 14. Předem děkuji za pomoc Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 13:38   Citovat  

Špatně položený dotaz, nic takového neexistuje, pouze na úrovni výrobce auta a to už v TP máš.

Chceš-li jiný rozměr, je nutné jít na to opačně, tj. hledat, zda pro daný typ disku existuje schválení pro daný typ auta a jaké rozměry gum k tomu sedí. Dle toho pak lze zapsat do techničáku cokoliv, pokud si to někdo nechal schválit.

Tj. chceš-li 15", hledej 15" disky, které se na tvé auto dají nasadit a pak hledej v certifikátu disků, zda je i homologace pro tvé auto. Pokud ano, pak právě na základě toho ti to zapíšou do TP.

Namátkou jsem zkusil elektrony.cz, tam se podíval, co na C6G sedí roztečí (4x100) a např. tyto Platiny schválení mají, k tomu gumy 195/60/15 nebo 205/55/15. tudy odkaz

Hledat můžeš samozřejmě dál, zkusil bych třeba přímo konfigurátory jednotlivých značek (Brock, Borbet...).
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
redcivic6 je teď offline  redcivic6
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 13:58   Citovat  

Já už totiž mám pěkné pavučinové ráfky JIL (7Jx15H2), ale nikde jsem je nenašel a nevím, jak teď postupovat, aby mi je zapsali do TP.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 14:38   Citovat  

Můžete zkusit kontaktovat výrobce a zjistit, zda je měl na Civika někdy schválené. Alternativně můžete najít stejný rozměr jiného výrobce, který certfikát má a nechat si to zapsat. Kola budou stále neschválena, ale rozměr schválený bude a to je už o dost menší riziko průšvihu. Reálně už Vám nikdo nic nemůže, na STK jen zkontrolují rozměr a ten v TP bude. V případě pojistné události jsem zatím o tom, že by někoho popotahovali za neschválené disky ve schváleném rozměru, neslyšel. Ale je dobré si toho být vědom a s tím do toho jít. Plně legální to bude jen když budete mít certifikaci přímo od výrobce disků, tj. to, co jsem odkazoval pro Platin.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 16:22   Citovat  

redcivic6 napsal:
Já už totiž mám pěkné pavučinové ráfky JIL (7Jx15H2), ale nikde jsem je nenašel a nevím, jak teď postupovat, aby mi je zapsali do TP.

No otázka samozřejmě je jestli jsou homologované pro provoz - to by šlo zjistit podle čísla KBA, které by na nich mělo být.
Pokud nemáš typový list (dá se sehnat od dovozce - já sehnal na OZ, Rial a Speedline) nebo TÜV, tak nezapíšeš..
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 16:25   Citovat  

skyline napsal:
Můžete zkusit kontaktovat výrobce a zjistit, zda je měl na Civika někdy schválené. Alternativně můžete najít stejný rozměr jiného výrobce, který certfikát má a nechat si to zapsat. Kola budou stále neschválena, ale rozměr schválený bude a to je už o dost menší riziko průšvihu. Reálně už Vám nikdo nic nemůže, na STK jen zkontrolují rozměr a ten v TP bude. V případě pojistné události jsem zatím o tom, že by někoho popotahovali za neschválené disky ve schváleném rozměru, neslyšel. Ale je dobré si toho být vědom a s tím do toho jít. Plně legální to bude jen když budete mít certifikaci přímo od výrobce disků, tj. to, co jsem odkazoval pro Platin.

No pokud to úřad zapíše správně (ne jako pod který spadám, který napíše jen 8x17 ET38 a pár rozměrů pneu), tak to nepomůže... Správně by úřad měl zapsat i výrobce kol a typ (Thomason TN1), případně i číslo KBA, protože schvaluje použití konkrétních kol podle typového listu na konkrétní auto...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 22.2.2021 , 19:36   Citovat  

Hellborn: díky za opravu, já to nikdy nedělal, ale kamarádovi zapsali rozměr, ne KBA. Myslel jsem, že je to standardní procedura a měl jsem to v záloze ve chvíli, kdy bych něco neschváleného chtěl, tak to obejít právě takto. Stejně je to celé jen nesmyslná buzerace, zločin bez oběti. Jak vidím, dobře, že jsem to nezkoušel, kdo ví, jak to chodí dneska (resp. díky za info, že to tak chodí v vás Velmi šťastný ). Nicméně pro redcivic6 by to mohlo být nepříjemné překvapení.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Výpis všech povolených ráfků do TP
Fórum: Dotazy a návrhy pro vedení OS H-C
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina