Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 
Zaslat odpověď

Strana 126 z 126
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2021 , 9:58   Citovat  

Nestačím se divit, co se tady řeší za kraviny.
Piškote, zase z Hondy nedělej víc než je. Dobíjení a startování je navržené pro EFB technologii. S lepší AGM už by to holt vycházelo dráž. Velmi šťastný
Ta OEM Varta není ničím výjimečná, ale proti gustu... Já ji vyhodil po pěti letech, baterku beru jako spotřebák, napětí klesalo po delším odstavení pod 12.4V a já nemám rád v tomhle ohledu překvapení.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.1.2021 , 14:02   Citovat  

Jéje, tolik vosích hnízd na nohou... Velmi šťastný

Mimochodem, nemám pocit, že bych se do někoho navážel, ale budiž. Omluva všem zúčastněným, jo? pifko
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.1.2021 , 14:04   Citovat  

Obraťme list.

Zaujal mě rozdíl lišty 5 a půl roku na autě, a lišty měsíc a půl na autě...

IMG_20210129_120148.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20210129_120148.jpg, 597.79 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.1.2021 , 14:22   Citovat  

anunaki napsal:
Piškote, zase z Hondy nedělej víc než je. Dobíjení a startování je navržené pro EFB technologii. S lepší AGM už by to holt vycházelo dráž. Velmi šťastný
Ta OEM Varta není ničím výjimečná, ale proti gustu... Já ji vyhodil po pěti letech, baterku beru jako spotřebák, napětí klesalo po delším odstavení pod 12.4V a já nemám rád v tomhle ohledu překvapení.

Jasně, souhlas. Honda je, co je. Že má Civica jako čtvrté nejprodávanější auto je taky fakt.
Taky nemám rád překvapení, jako kdysi přijedu s Accordem, po dvou hodinách návštěvy chci odjet, a nic, ani se neroužly kontrolky, Pozdější zjištění prošlehlý článek u Bannerky. Tuším tři roky stará. A šla zpátky Yuasa...

Proto jsem tu rozvířil debatu ohledně té Varty, a sklouzlo to do diskuse, zda startovací proud je ovlivněn vnitřním odporem baterky. Já říkám, že ne.
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.1.2021 , 15:53   Citovat  

Nema nekdo zajem o originalni raminka steracu pro 9g? Gumicky tam jsou taky origo, ale jsou uz stare.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 30.1.2021 , 17:10   Citovat  

Piškot: Startovací proud je dán hlavně plochou desek, ale přijde mi logické, že zvýšený vnitřní odpor staré/vadné baterie omezí proud, který je baterie schopna dodat.
Jakákoliv značka baterie může odejít po relativně krátké době. Ta Bannerka musela mít nějaký výrobní problém, který by třeba tester u nové baterie odhalil, viz.: tudy odkaz
Shodou okolností je to taky Bannerka.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 30.1.2021 , 17:46   Citovat  

anunaki napsal:
Piškot: Startovací proud je dán hlavně plochou desek, ale přijde mi logické, že zvýšený vnitřní odpor staré/vadné baterie omezí proud, který je baterie schopna dodat.

Děkuji za technický pohled. Pro někoho ale konstrukce desek (velikost, plocha materiál)=vnitřní odpor, což tak není.

Jasně, že jsem měl s Bannerkou štěstí na špatný kus, v té velkovýrobě ani nelze očekávat 100 % kusů dobrých.
Ta Yuasa byla originál, sloužila tuším 10 let, a i po krachu Bannerky, se ji povedlo "zformovat" a sloužila ještě nějaký pátek.
Teď tam mám zase Bannerku, 5 let (?), a po čtyřech měsících stání stačilo na chvíli připojit ji k nabíječce, ačkoli palubka všechno svítili, jen se prostě neotočil motor.

Teď už se do nové baterky pro Tourera nepohrnu, i kdyby byly mrazy, tak to dá. Ovšem v létě při šestiletém výročí vygeberuji ekologickou zátěž v podobě staré baterky, alébrž koupím originál Vartu ( Úsměv ) novou. Nač něco pro další zimu pokoušet... Velmi šťastný
   Návrat  
MesiahCZ je teď offline  MesiahCZ
PříspěvekZaslal: 31.1.2021 , 11:56   Citovat  

Omlouvam se, ze zasahuji do bazeriove diskuze, ale nenasla by se tu nejaka dobra duse, ktera by me nechala prohlednout a nasednout do tourera (na trase Ceska Lipa - Melnik/Praha)? Ceka me nakup vozu a toto je jeden z kandidatu.
   Návrat  
bphot0 je teď offline  bphot0
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 1.2.2021 , 10:01   Citovat  

MesiahCZ napsal:
Omlouvam se, ze zasahuji do bazeriove diskuze, ale nenasla by se tu nejaka dobra duse, ktera by me nechala prohlednout a nasednout do tourera (na trase Ceska Lipa - Melnik/Praha)? Ceka me nakup vozu a toto je jeden z kandidatu.

Jeden Tourer mam na Kladne. Pripadne napis SZ
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 8:31   Citovat  

Ještě se naopak vrátím k bateriové diskusi, protože moje baterka bude končit pátou zimu.

V servisu mi při jedné z prohlídek při měření akumulátoru řekli, že má baterie potřebuje dobít a že mám buď jezdit s výhřevem sedačky, nebo manuálně zapnutými světlomety. Důvodem je, že dnešní auta dobíjí většinou jen při dobrždování nebo plavné jízdě.

Vybral jsem si výhřev, protože děti už nechci Úsměv a auto se mi líbí víc, když svítí jen LEDkami a šetří to zárovky. Bohužel to moc napětí na aku nezvedlo - asi tak na 12,35V a dost. Nicméně už je to 2 roky, při příštím měření aku jsem si to porovnával a napětí bylo vyšší, ale kapacita se už nespravila.

Teď v lednu jsem se tomu začal víc věnovat, jednak jste to zde řešili, jednak jsem chtěl vědět, jak to je u našeho nového HR-V Sport.

Pomocí OBD-II a BT během cesty 250km tam a 250km zpět jsem zjistil, že dobíjení přes výhřev sedačky moc nefunguje. Zato spolehlivě funguje, když ručně rozsvítím světla. Takže kdo chce dobíjet akumulátor, rozhodně si musí ručně rozsvítít hlavní světloměty. Pak to tam posílá trvale těch 14,3-14,6 V.

Mimochodem HR-V Sport funguje úplně stejně. Nevím vlastně, jestli ruční rozsvícení za dne nějak změní režim světel z denních RL na potkávací, ale alternátor začne spolehlivě dobíjet. Ohřev sedadel funguje stejně chaoticky jako u Tourera.
   Návrat  
HonzaC je teď offline  HonzaC
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 13:05   Citovat  

Ještě jde údajně nějak docela jednoduše "znefunkčnit" to inteligentní dobíjení přímo na baterce, nemáte to někdo na C9G takto nastavený, otázka co rizika? popsáno třeba zde tudy odkaz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 14:38   Citovat  

Zase ta baterka její dobíjení...Úsměv
Když už to pustím z hlavy, někdo s tím přijde...

Už jsem to tu někdy psal, že máme kameru na palubních 12 V, a tak mohu pěkně online, pak i v klidu doma, koukat, jak se jednotlivé druhy jízdy a profily tratí projevují na tom inteligentním dobíjení. Vesměs žádná věda, nic chaotického, jediná jistota jsou ta světla a pak kvalt na neutrál z kopce.

Jsem asi fakt nenormální uživatel, nebo naopak až moc normální z hlediska inženýrů Hondy. AutoStop nevypínám, klimoška na Auto, tedy poté, co nechám ofukem rozmrazit sklo, světla na Auto, a baterka kroutí už šestý rok bez známek únavy.
Jistě, nelze předpokládat, že je jako nová, ale abych tancoval kolem ohně a zaříkával ji? To možná u koncernu...Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.2.2021 , 14:53   Citovat  

anunaki napsal:
Piškote, zase z Hondy nedělej víc než je. Dobíjení a startování je navržené pro EFB technologii.

Nedělám z Hondy víc, než je. Nemusím, prodejní čísla jsou jasná.

Bych to viděl, že jiný výrobce aut vezme hotové řešení nabíjení baterky, ať už EFB nebo AGM, prskne to do auta, a hotovo.

Já si myslím, že Honda vezme hotové řešení, poladí ho, aby sedlo k ostatním komponentům auta tak, aby to tvořilo vyvážený celek (z pohledu inženýrů Hondy). Ve výsledku naprosto nic nemusím řešit, jen někdy na výzvu motormanagementu baterku vyměnit.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 23.2.2021 , 11:30   Citovat  

Kluci, která pojistka a kde je na zapalovač u řadičky? Se stydím Včera mi do něj spadl klíč od vrat a evidentně jí zkratoval... to mi hlava nebere Bylo by mi to celkem jedno,ale mám tam napájení kamery... Cool

Než jí začnu hledat v nějakém návodu nebo se zkoušečkou...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.2.2021 , 14:40   Citovat  

podekuj rackymu

tudy odkaz

Podle me poloha 27 v pojistkovce nad spojkovym pedalem
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn