Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 478, 479, 480 
Zaslat odpověď

Strana 480 z 480
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 21.8.2021 , 22:35   Citovat  

Dělala, a to úplně všechny... Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Jakub Světlík je teď offline  Jakub Světlík
PříspěvekZaslal: 22.8.2021 , 10:23   Citovat  

Tak to se mi trošku ulevilo, bál jsem se, že jsem ty litry kapaliny do ostřikovačů nastrikal na přední světla zbytečně.
Je nějaká možnost zjistit, jestli to jsou xenony, bez toho abych světla rozmontoval?
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 23.8.2021 , 14:31   Citovat  

Pokud se ti někdo ve světlech nevrtal, tak máš xenony, protože tam jsou ostřikovače. Halogeny ostřikovače nemají. Pak bude označení na světlech (opět za předpokladu, že se v tom někdo nevrtal), čidla na zadní nápravě, jestli jsou vidět startéry a jednotky bez vyndání světla, nevím...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 24.8.2021 , 14:19   Citovat  

Diky, většinu mám, tak snad se nikdo nevrtal. Diky moc za rady je to dobrý
   Návrat  
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2021 , 20:44   Citovat  

Sú, stačí otvoriť svetlo od zadu.

Okrem toho ,štart výbojkya žiarovky je úplne iný, žiarovka svieti hned a keď sa vypne, tak postupne stmavne (vlákno má ešte dobeh), kdežto xenón má zmenu farby pri nábehu a keď sa vypne, tak svetlo zmizne okamžite
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 26.8.2021 , 19:44   Citovat  

Dekuji za tip, asi to budou xenony protože pomalu nabihaji, ale zhasinaji rychle.
Dekuji moc za rady.
   Návrat  
peterrrpn je teď offline  peterrrpn
PříspěvekZaslal: 12.9.2021 , 20:12   Citovat  

Viete mi poradiť nejaký Kit potrebujem pretesnit pumpu riadenia.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Matěj Krupař je teď offline  Matěj Krupař
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.9.2021 , 14:03  Naposledy upravil Matěj Krupař dne 16.9.2021 , 14:58, celkově upraveno 2 krát. Citovat  

Omlouvám se za amatérský dotaz, nejlépe k někomu s praxí:

Je to normální, že na straně sacích ventilů jsou matičky štelování "více zašroubované" a u výfukových "méně zašroubované"?

Jde mi o to, zda na fotkách je normální, "zdravý" stav Se stydím

Resp. takto: je na výfukových šroubech ještě spousta prostoru pro štelování? Je to tam.

EDIT: Odpověď na K20A.org: That’s normal make sure u do a valve adjustment since u have the cover off anyway. Doesn’t look like it’s ever been done

Sací s proměnnou vačkou, výfuk obyč:

IMG_20210914_181151.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20210914_181151.jpg, 1.67 MB

IMG_20210914_181204.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20210914_181204.jpg, 1.54 MB
   Návrat  
ninja je teď offline  ninja
4 háčka
Členství: Web
PříspěvekZaslal: 16.9.2021 , 14:52   Citovat  

Nikdy jsem neměl potřebu porovnávat zašroubovaní štelovacích šteftů. Každopádně, pokud je ještě kam nastavovat, tak je to ještě dobrý. V nejhorším se nechají vyndat vahadla a trochu je obrousit.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.9.2021 , 9:27   Citovat  

ninja napsal:
Nikdy jsem neměl potřebu porovnávat zašroubovaní štelovacích šteftů. Každopádně, pokud je ještě kam nastavovat, tak je to ještě dobrý. V nejhorším se nechají vyndat vahadla a trochu je obrousit.

To je zajímavá myšlenka, to broušení Je to tam.
Můj servisman říkal, že ještě tak 2x půjde ten starý motor (nikoli ten na snímku) seřídit "bezpečně". Tak teď už tomu vyjádření rozumím, jsou i další metody, možná ne až tak úplně bezpečné Velmi šťastný
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.9.2021 , 9:30   Citovat  

Nicméně mám ještě dotaz, při koupi motoru, i pokud předpokládám dobrý stav s nízkým nájezdem, prý měl ten motor hezký zvuk...
Bylo by vhodné nechat aspoň změřit tlaky na válcích? Nebo se mám na to vykašlat?
   Návrat  
ninja je teď offline  ninja
4 háčka
Členství: Web
PříspěvekZaslal: 17.9.2021 , 12:16   Citovat  

Matěj Krupař napsal:
To je zajímavá myšlenka, to broušení Je to tam.
Můj servisman říkal, že ještě tak 2x půjde ten starý motor (nikoli ten na snímku) seřídit "bezpečně". Tak teď už tomu vyjádření rozumím, jsou i další metody, možná ne až tak úplně bezpečné Velmi šťastný

Vzhledem k tomu že se ventily seřizují řádově v setinách, maximálně desetinách, tak se i samotné vahadlo obrousí nepatrně. Nic co by na životnost motoru se zaklepanými ventily hluboce pod limit mělo vliv.

Ke kontrole tlaků - Můžeš to změřit, ale lepší je mít na motor "měsíční záruku na vyzkoušení". Většina závad se projeví až v provozu (zejména spotřeba oleje).
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.9.2021 , 15:27   Citovat  

ninja napsal:
Vzhledem k tomu že se ventily seřizují řádově v setinách, maximálně desetinách, tak se i samotné vahadlo obrousí nepatrně. Nic co by na životnost motoru se zaklepanými ventily hluboce pod limit mělo vliv.

ok, to dává smysl.

ninja napsal:
Ke kontrole tlaků - Můžeš to změřit, ale lepší je mít na motor "měsíční záruku na vyzkoušení". Většina závad se projeví až v provozu (zejména spotřeba oleje).

To si moc neumím představit, jak bych pak motor "vracel" prodejci, že žere olej Velmi šťastný
   Návrat  
mi5 je teď offline  mi5
PříspěvekZaslal: 29.9.2021 , 19:32   Citovat  

Ahoj, mám problém s řazením zpátečky po výměně spojky a setrvačník. Už mě to unavuje, všechny kvalty jdou stejně, jen R jde děsně. Já to poface 6 kvalt nafta, nenapadá Vas kde může být chyba, výplach převodovky jsem už dělal 2 krát. Olej mtf origo, už jsem z toho tak unavenej, 1 věc se opraví a další 3 odejdou.

Díky Jirka
   Návrat  
Johny je teď offline  Johny
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 30.9.2021 , 8:15   Citovat  

Nazdar bando,

řešil někdo druhovýrobu tlumiče na Executive, respektive předělání packy pro nastavení výšky xenonů?
   Návrat  
OneHalf je teď offline  OneHalf
PříspěvekZaslal: 2.10.2021 , 12:16   Citovat  

Zdravim.
Neviem sa nikde dopátrat co znamenajú tieto kódy. Preklenoval sem pin 4 a 9 a podla vyblikání to ukazuje pokial dobre pozerám chyby na ABS 61 a 83. 61 sem našel a melo by znamenat nízke napätí pri startu. Ale 83 sem nikde nenašel. Neví nekdo co znamená kód 83? Alebo to není 83. Čítam tie chyby zle?
Tá engine kontrolka by malo byt P0341. Hlavne mi ide o VSA/ABS lebo mi nefunguje cruise control. Prikladám video. Budem vdačný za každú pomoc.

tudy odkaz
   Návrat  
scorpion je teď offline  scorpion
PříspěvekZaslal: 2.10.2021 , 19:20   Citovat  

OneHalf napsal:
Zdravim.
Neviem sa nikde dopátrat co znamenajú tieto kódy. Preklenoval sem pin 4 a 9 a podla vyblikání to ukazuje pokial dobre pozerám chyby na ABS 61 a 83. 61 sem našel a melo by znamenat nízke napätí pri startu. Ale 83 sem nikde nenašel. Neví nekdo co znamená kód 83? Alebo to není 83. Čítam tie chyby zle?
Tá engine kontrolka by malo byt P0341. Hlavne mi ide o VSA/ABS lebo mi nefunguje cruise control. Prikladám video. Budem vdačný za každú pomoc.

tudy odkaz

Čteš to dobře, chyba je ECM/PCM. Zkus chyby vymazat a jestli se znovu objeví, často se zobrazuje s dalšími chybami a nemusí to být hned jednotkou VSA.
   Návrat  
OneHalf je teď offline  OneHalf
PříspěvekZaslal: 2.10.2021 , 20:55   Citovat  

Díky za odpoved. Chybové hlášky VSA/ABS sem zmazal podle návodu tady na foru od uživatele "Kmoda".
Problém je že se chyby vyskytují pri studeném startu kdy je teplota cca pod 10°C venkovní teploty.
Když nastartuju studené auto tak svítí ABS, VSA a výkričník. Nefunguje cruise control(tempomat).
Když auto po zahrátí vypnu(cca 5min jízdy) a pak znovu nastartuju tak vše funguje jak má.
Žádné chyby VSA/ABS. Napätí na akumulátoru pri studeném startu(cca 10°C) poklesne na cca 10.5V což je myslím že v norme.
Potom nechápu proč VSA jednotka vypisuje chybu nízkeho napätí pri startu??? Akumulátor je nový. Alernátor je nový. Spoje + a - na baterce sú očištené. Spoje na alternátoru sú čisté. Všetky uzemňovací body sú očistené. Nikde sem nenašel zaoxidované spoje.
Stretol sa nekdo s nečím podobným? Pripadá mi to jak vadná baterie která pri startu neudrží požadované napätí které potom VSA jednotka vyhodnotí jak chybu. Ale baterka je nová! Nevím naco se zamerit. Nejaké rady? Dik.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 27.10.2021 , 13:28   Citovat  

Pěkně prosím, jakou spojkovou sadu byste doporučili na K20Z2?
Na běžné ježdění, pro dobrou životnost.
Třeba Exedy? tudy odkaz

A je potřeba kromě sady ještě něco dalšího, když půjde na nový motor? Gufera?
Starý motor ven a nový půjde dovnitř.
Děkuji.
   Návrat  
Alias je teď offline  Alias
1 háčko
PříspěvekZaslal: 31.10.2021 , 21:54   Citovat  

Johny napsal:
Nazdar bando,

řešil někdo druhovýrobu tlumiče na Executive, respektive předělání packy pro nastavení výšky xenonů?

Ahoj, zrovna to taky řeším, a monroe dělá přímo tlumiče na verzi s xenonama (MONROE 376167SP), žádný jiný výrobce to asi nedělá, pak jedině ze starého odbrousit a navařit na nový, ale do toho bych nešel Mrk
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.11.2021 , 20:12   Citovat  

Chalani dá sa vymeniť na soferovej strane tlmič, damper ktorý s nachádza na poloosi? Celé sa mi to popraskalo a hľadal som a že nieje dostupný tento diel. Má to číslo 44351-SDC-A61. Dúfam že nebudem musieť celú poloos meniť nakoľko poloosi sú ok auto netrase.
   Návrat  
crxmann je teď offline  crxmann
5 háček
PříspěvekZaslal: 15.11.2021 , 13:22   Citovat  

Chlapi řešil tady už někdo výfuk na Acco 2.0 tourer?
Existuje druhovýroba?
Alespon zadní tlumič?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.11.2021 , 9:22   Citovat  

crxmann napsal:
Chlapi řešil tady už někdo výfuk na Acco 2.0 tourer?
Existuje druhovýroba?
Alespon zadní tlumič?

tudy odkaz

Tady se řešilo na 2.4. Třeba má ten NOVAK i díly na 2.0. V posledním příspěvku jsou jména nějakých firem, třeba by se dalo je kontaktovat a poptat na 2.0.

Jinak jako levný jsem viděl Gerlach, ale taky jen na 2.4: tudy odkaz

Nebo poszukat cosz na Allegru? tudy odkaz

Taky už mám výfuk na hadry a asi to nepůjde vařit do nekonečna. Teď se mi objevily díry v trubce těsně před koncákem v místě příruby na uchycení, což je takové nešikovné místo na opravu... Zatím jsem to provizorně zalepil dvousložkovým hliníkovým tmelem Velmi šťastný Se stydím Který popraskal, ale drží na místě. Má dát 200 stupňů, asi to je trochu málo Se stydím
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2021 , 9:35   Citovat  

Alias napsal:
Ahoj, zrovna to taky řeším, a monroe dělá přímo tlumiče na verzi s xenonama (MONROE 376167SP), žádný jiný výrobce to asi nedělá, pak jedině ze starého odbrousit a navařit na nový, ale do toho bych nešel Mrk

Pozor.Pod tím tlumičem kmitání to pěkně hnije.Pak se tam poloosa ukrouti.Tlumice jsem skoro ze všech poloos na hondach sundal.Na cl9 je taky nemám a nikde nic netřese.
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.11.2021 , 22:21   Citovat  

mad_zed napsal:
Pozor.Pod tím tlumičem kmitání to pěkně hnije.Pak se tam poloosa ukrouti.Tlumice jsem skoro ze všech poloos na hondach sundal.Na cl9 je taky nemám a nikde nic netřese.

Oni řeší tlumiče pérování a ne poloosy...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.11.2021 , 16:42   Citovat  

Mám zase perličku... a dotaz: Co s tím?

Měnil jsem svíčky a svíčka v 1. válci byla shora zaplavená olejem... Celá zapalovací cívka se koupala v oleji Velmi šťastný

Chápu to správně, že je asi špatné to kruhové těsnění na tyčce té svíčky pod ventilovým víkem?

Když jsem si nechal posledně v servisu seřizovat vůle, tak se ta těsnění měnila. Nelibě jsem koukal, jak to tam mechanik rval hlava nehlava nějakými kleštěmi, nešla mu tam ta kruhová těsnění dobře napasovat nesouhlas Takže tohle je asi důsledek?

Dal jsem nové svíce, utřel jsem olej, jak to šlo, motor trochu zakuckal a pak asi ten steklý olej spálil a jede to dobře.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 20.11.2021 , 11:17   Citovat  

Riešim poloos je to v riti ma to asi o 30% menší priemer viete poradiť kde kúpiť aby to vydržalo aspoň 70000km? Zobrať z druhej lebo čo som čítal tak tie lacné náhrady nič nevydržia. Potrebujem to čim skôr!
   Návrat  
PavelPas je teď offline  PavelPas
PříspěvekZaslal: 22.11.2021 , 17:55   Citovat  

Ahoj,
potřeboval bych poradit a slyšet další názor.
Accord 7G 2003 2.4 na volnoběh netopí ani po půl hodině. Trubky k radiátoru studené, ventil otevřen. Motor ohřátý na standart trochu pod půlkou, rafika drží na místě. Zvednu otáčky na 2tis a začne proudit teplá voda do radiátoru topení .
Dále auto při popojíždění v kolonách při 30st i špatně chladilo, dával jsem to za vinu vysypanému původnímu chladiči. Chladič vyměněn, na doporučení servise preventivně i termostat. Děje se dále, ale v menší míře.
Pořád mě to vychází na malý tlak od vodní pumpy. Ale nedokážu si představit proč by měla mít menší výkon. Je to jen plechová vrtule.
Díky, Pavel Ble
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 23.11.2021 , 16:00   Citovat  

Zisťoval som tie poloosi a každý si hovorí po svojom jeden mi tvrdí kúp náhradu Ashika,
Maxgear, ATD,BRV (najlepšie skúsenosti),GSP cena od 105-176€ iný čo robí Hondy mi povie že náhrady sú nanic hadzu, vibruju sú problémové nevydrzia. Mám kupit z Hondy, alebo z druheho auta na diely prípadne repas. Repas stoji 90€. Z druhej Hondy 100-150€ tak zoberiem asi z druhej Hondy. Nemozem byť bez auta tri dni a ešte neviem s akým efektom to dopadne 20 ľudí to odporuca a 10 nie.
   Návrat  
Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.11.2021 , 16:59   Citovat  

PavelPas napsal:
Ahoj,
potřeboval bych poradit a slyšet další názor.
Accord 7G 2003 2.4 na volnoběh netopí ani po půl hodině. Trubky k radiátoru studené, ventil otevřen. Motor ohřátý na standart trochu pod půlkou, rafika drží na místě. Zvednu otáčky na 2tis a začne proudit teplá voda do radiátoru topení .
Dále auto při popojíždění v kolonách při 30st i špatně chladilo, dával jsem to za vinu vysypanému původnímu chladiči. Chladič vyměněn, na doporučení servise preventivně i termostat. Děje se dále, ale v menší míře.
Pořád mě to vychází na malý tlak od vodní pumpy. Ale nedokážu si představit proč by měla mít menší výkon. Je to jen plechová vrtule.
Díky, Pavel Ble

Podobné symptomy jsem měl při prasklém těsnění pod hlavou.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 478, 479, 480 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina