Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jezdíte někdo na Etanol E85?
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 33
GrygarMartin2 je teď offline  GrygarMartin2
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 4.2.2010 , 23:56   Citovat  

Leje někdo do své hondy etanol e85? Cena je velice příznivá, známej s tím nemá problém, máte někdo zkušenost nebo rady v jakém poměru to brat? Vžhody či nevýhody?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Grundig je teď offline  Grundig
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 2:52   Citovat  

Já E85 jezdim nebo spiše to testuju dál. na civoj C4G 1.5 dual point. 1:1 s naturalem to je OK i při zimních startech a to bylo i přes - 23. samotny E85 jsem taky zkoušel musel jsem ale posunout předstih a při prvních mrazech se opět vráti k 1:1 pac byly horší starty. 1:1 v porovnání s naturalem je to bez rozdilu.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
665+1 je teď offline  665+1
Administrátor
PříspěvekZaslal: 6.2.2010 , 8:40   Citovat  

Co lambda sonda ? všude píšou, že to chce jinak A/F.

par problemu, co si pamatuju je: Neni to kvalitní palivo - filtry se zanašej, obsahuje vodu... i se na to prodávaj speciální filtry

jinak pár slintů:

Bioethanol je označení pro ethanol vyrobený technologií alkoholového kvašení z biomasy – obvykle z rostlin obsahujících větší množství škrobu a sacharidů. Vedle rostlin obsahujících škrob, jako jsou kukuřice, obilí a brambory, jsou nejčastěji používanou surovinou cukrová třtina a cukrová řepa. Zatímco rostliny obsahující cukr se fermentují přímo, musí se u rostlin s obsahem škrobu škrob nejprve enzymaticky přeměnit na cukr. Vyrobený bioethanol se může přímo používat ve spalovacích motorech jako pohonná hmota. Ale v praxi se čistý ethanol nepoužívá, spíše se v množstvích 5 % až 10 % přimíchává do konvenčních minerálních paliv. Pomocí ethanolu se zvyšuje oktanové číslo a snižuje se množství emisí CO2.

Široké uplatnění má zejména třtinový alkohol v Brazílii, kde se používá jako automobilové palivo. V 80. letech byly zhruba dvě třetiny automobilů v Brazílii vybaveny speciální úpravou motoru, která jim umožňovala jezdit na čistý alkohol. Dnes se nové automobily již takto neupravují, zato veškerý automobilový benzín v Brazílii obsahuje 26 % třtinového alkoholu. S touto směsí mohou pracovat běžné spalovací motory.

Bioethanol vyrobený z kukuřice se rovněž používá jako aditivum do většiny automobilových benzínů v USA. Obsah alkoholu v USA je většinou 10%. O přínosu bioethanolu v palivech se vedou spory – existují názory jak pro rozvoj hybridních pohonů, tak kritické studie, které naopak vytýkají malý celkový příspěvek k snižování emisí CO2, dopad na ceny plodin, z nichž se bioethanol vyrábí apod. Po dramatickém zvyšování cen plodin v roce 2007 a první polovině roku 2008, následoval stejně dramatický propad, většina expertů se následně domnívá, že za zvýšením cen stály spekulativní nákupy při poklesu realit a akciových trhů.

a koukam ted i na Wiki - E85 ve standardních motorech (eng) a píšou tam o tom
   Návrat  
jagy je teď offline  jagy
3 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2010 , 11:34   Citovat  

Neverte tem bludum, ze to jde lit do seriovek. Oni chcou samozrejme prodat. Pokud neupravite pal. system, smes, tak neusetrite ani to nepojede lip.

CNG me nezajima a nechtel bych to ani zadarmo.. tohle je v USA osvedcene, staci mrknout na fora nebo na youtube.
   Návrat  
silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 6.2.2010 , 13:10   Citovat  

Podle toho co jsem cetl by to zas takovy problem nemel byt.. http://www.change2e85.com/servlet/Page?template=Myths
Konverzni kit co upravi delku vstriku podle paliva v nadrzi je otazka 5-6kkč.
Instalace je celkem jednoducha:

Odkaz

Chtelo by to vyzkouset Úsměv
   Návrat  
vti [906team] je teď offline  vti [906team]
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 9:26   Citovat  

vtivti napsal:
proc ne?kdyz borec psal ze na to jezdi se skodarnou 1.6 i s vr6 ze na to jezdil,proc myslis ze by to bylo spatne?dik

ty si pisal este toto
citace:
mam motor 2.0T 142kw s upravenou jednotkou na cca240ps,a benzinu to taky dava daleko vic nez serie

ak je to dobre naladene, tak to bolo asi aj tym, ze sa zvysil plniaci tlak a teda paliva tam ide viac prave preto (inak zvysovat davkovanie paliva je konktraproduktivne, lebo benzinovy motor potrebuje presne nejake mnozstvo, ani menej ani viac)
E85 je palivo, ktoreho potrebujes viac (o tych 30-40%) oproti tomu istemu stavu pri benzine, prave preto sa upravuju mapy na konkretne palivo a ak mas motor, ktory ma uz teraz 240ps a seriove vstrekovace a palivovu pumpu, tak sa obavam, ze aj keby si to chcel naladit pre E85, tak uz nebudu stacit.
   Návrat  
silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:48   Citovat  

Nejake info: http://en.wikipedia.org/wiki/E85_in_standard_engines
A video kde rozebiraji motor non-FFV auta ve kterem se jezdilo na E85 (v USA, u nas by to treba vypadalo jinak, nevim).
http://www.youtube.com/watch?v=I-MNQFlRilE
   Návrat  
dj-bobr je teď offline  dj-bobr
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.6.2010 , 13:32   Citovat  

O širokopásmové lambdě do budoucna uvažuju.. i tu stávající změřit indikátorem s ledkama a LM3914, jaký hodnoty to hází. Předpokládám, že to cukání bude špatnou směsí - při plném plynu to necuká vůbec (jede bez použití lambdy).

EDIT: E85 by měl jít ředit beztrestně klidně i N91, ne? oktanů to sice má dost, ale je mi jasný, že jenom o to tady nejde..
   Návrat  
monty je teď offline  monty
Moderátor
PříspěvekZaslal: 16.6.2010 , 5:14   Citovat  

sablos napsal:
je to v podstatě 85% líh tak by měl mít o něco málo jiný poměr.

neco málo pořádnej výtlem 9:1 proti 14,7 : 1 to fakt skoro nepoznáš Velmi šťastný
p.s. sablosi nevztahuj to na sebe , jen se mi líbila ta věta .
E85 = 85 % lihu 15% benzínu,pokud domíchám benzín tak se a/f poměr zvedá
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.6.2010 , 15:09   Citovat  

sablos napsal:
stojí min a hlavně když ty naše starý krabice točíš nepotřebuješ řidit směs lambda stejně nefachá ve vysokejch tak je to šumák, aspon se svezeš.

vsak to je ten problem, ak ides kludne, tak ides cez closed loop - podla lambdy ale ak tomu osolis, tak frcis na chudobnu zmes... zaklad je nepliest si pojmy - AFR a lambda nie je to iste.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.6.2010 , 7:08   Citovat  

Další zkušenosti z víkendu:
Do prázdné nádrže jsem nalil mix E85 za stovku a N95 za stovku, tedy 4 litry éčka a 3 litry benzínu. Jel jsem s hodně lehkou nohou a ujel jsem na to 165km. To mi přijde osobně dost dobře použitelný Úsměv
pocit z jízdy úplně stejný, jako na normální benzín..
   Návrat  
Matylda je teď offline  Matylda
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2010 , 19:30   Citovat  

dj-bobr napsal:
Další zkušenosti z víkendu:
Do prázdné nádrže jsem nalil mix E85 za stovku a N95 za stovku, tedy 4 litry éčka a 3 litry benzínu. Jel jsem s hodně lehkou nohou a ujel jsem na to 165km. To mi přijde osobně dost dobře použitelný Úsměv
pocit z jízdy úplně stejný, jako na normální benzín..

A máš tam tu krabičku na úpravu předstihu?
Mě právě také nahlodává kamoš- má to teda na felicii,ale říkal že se mu zdá že je motor méně hlučný a prý se mu motor vyčistil od "karbonu"(aspoň myslím že to tak říkal)
Má to někdo na 6g 3D 1,4?
   Návrat  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2010 , 9:11   Citovat  

přidám svojí osobní zkušenost s E85, i když jsem tvrdil, že to do auta nedám, tak jsem jednoho dne neodolal a do prázdné nádrže nalil 16l N95 (500,- kč), z toho jsem ujel asi 45km takže předpokládám, že v nádrži bylo cca 12-13l N95 kterou jsem "říznul" 20l E85 ...
po odjezdu od čerpačky jsem nic nepocítil, ráno start OK jen jiný smrádek z výfuku, odpoledne auto kuckalo, netáhlo, volnoběh nedržel ...
další den ráno naprosto OK, auto jelo výborně, ale odpoledne se opakovalo jako předchozí den, auto bez tahu, volnoběh nedržel, což jsem už nevydržel a nádrž dolil do plna N95
celkově najeto asi 140km

takže míchací poměr (téměř) 2:1 (E85/N95) se neosvědčil a do dalšího testování se už pouštět nebudu, za ty nervy a případné poškození mi to nestojí
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2010 , 22:19   Citovat  

Dneska jsme nalili na Trilobitu za dvě stovky E85 do prázdné nádrže Felicie 1.3MPi. Té to chutnalo podstatně míň než Cívoj - chvilku dobrý, ale než jsme najeli na Jižní spojku, začalo to cukat a hůř táhnout a probíralo se to až nad 4000ot. Naředili jsme to N95 a začalo to být použitelné, ale asi jen stěží na normální ježdění..
   Návrat  
Skylinee je teď offline  Skylinee
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2010 , 22:47   Citovat  

dneska jsem to zkusil nalejt do ATR ale je to poměr tak 3:1 Velmi šťastný 3 Benzínu a 1 Éčka Velmi šťastný trochu jsem se bál tak proto. Změnu jsem nespozorval tak příště zkusím 2:1 Se stydím
   Návrat  
Kondik je teď offline  Kondik
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 8:40   Citovat  

master88 napsal:
Tak včéra jsme s Osirisem na průmyslové natankovali 30 BA95 a 20 E85 a auto jelo velmi pěkně. Nicméně je otázkou zdali to opravdu nenamáhá sání, filtry atd. zbytečně moc. Vím, že se tu hádáte, nicméně dokázal by mi někdo kompetentní říct, zdali je takhle dobré jezdit, špatné jezdit. Jaká jsou rizika atd. Né že bych o tom neuvažoval do CTR, ale zatím koukám, že názory jsou spíše negativní.

Natoto jsem Vas na to a jezdim na to od doby co je to tam k mani a zatim jezdime normalne , takze bych rekl ze v nejakej rozumnem pomeru urcite by to mohlo jit, treba 2 dily benzinu 1 etanolu.

Tady je to slibene Etanol video

tudy odkaz

Bez uprav bych to tam nedaval cisty to je jasna.
Jak jsem rikal , sebrat dva kanistry , benzinu a etanolu a prilevat a zkouset, empiricka zkusenost je to dobrý
   Návrat  
Cajz je teď offline  Cajz
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 12:30   Citovat  

Lidi na to nejezdete a uz vubec do nelejte do HONDY je to max do starých skodovek.Na PHM se usetrit nedá.Pokud nemáte konexe s nekým komu patří benzinka.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 13:00   Citovat  

nechapem, co sledujete tymito pokusmi naliat to v roznych pomeroch do serioveho auta.
ak chce niekto vyuzit potencial tohto paliva, tak by mal mat minimalne sirokospektralnu lambdu a moznost upravovat mapy a to nielen palivove ale aj predzapalove. E85 ma nizsiu vyhrevnost ale viac oktanov a tiez iny pomer palivo/vzduch, finalne to znamena, ze na normalnom aute s tym moc neusetris ale na upravenych autach s vysokym kompresnym pomerom alebo preplnovanim je to dobra nahrada drahych vysokooktanovych paliv.

btw: v madarsku jazdi na sprintoch na cistu E85 jeden civic 1.5 turbo, swapnuta D16Z6 hlava a jazdi uz casy 11.7s@192kmh, pricom je vykuchany asi podobne ako wheelmanovo 5G.
   Návrat  
ladis.biker je teď offline  ladis.biker
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 15:22   Citovat  

E85 označuje složení 85%ethanolu a 15% naturalu, na zimu se poměr může měnit, tuším až k 70 eth/30 nat%
Výhoda tohoto paliva spočívá ve schopnostech odolávat detonacím (srovnává se s 101 - 109 oktany, záleží na výrobci)a nižší teplota hoření, tudíž se motor tolik nezahřívá.
Nicméně pro dosažení výkonu a vlastností motoru jezdícího na benzín je nutné obohacení směsi o 20 - 40% vůči klasickému benzínu.

Sám E85 používám ve svém autě, kde mám programovatelnou jednotku a širokopásmou lambdasondu. Při nalití E85 a nastavení na benzín se hodnota AFR (poměr vzduchu a paliva) dostala k hodnotám 18 -20 AFR (ideál je 14,7) a motor chcípal a nejel. Po upravení koeficientů v ECU cca o 30%+ se hodnoty AFR dostaly pod 14,7 a s autem se dalo normálně jezdit, nicméně jsem musel ještě předělat akcelerační koeficienty. Na benzín jsem naměřil 172 koní, po nalití E85 a doladění paliva jsem naměřil 170 koní, průběh byl celkově plynulejší a hladší. Jinak se auto na E85 tolik nezahřívá.

Další zkušenost s E85 mám na Felicii 1,6 8V na autocross s webery 45mm, na benzín naměřeno 117 koní. Po nalití E85 a zvětšení trysek spolu se zvýšením předstihu naměřeno 130 koní, průběh byl opět plynulejší. Jelikož byly k dispozici jen vetší hlavní trysky, bylo auto v nízkých otáčkách nepoužitelný, po přidání plynu v cca 1500 ot. auto chcíplo. Majitel se raději vrátil k benzínu, kompletní pretyskování by bylo dost nákladný stále s nejistým výsledkem.
   Návrat  
osiris je teď offline  osiris
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 17:11   Citovat  

me neslo o to aby to na to jezdilo lip, 1 litr stoji 24,50 a natural 95 stoji 33,20 a to myslim hovori za vsechno... na tech 20ti litrech je to uz o 200kc coz je urcite znat, jak to teda poskozuje seriovej motor, kdyz je to tak spatny ? zkusil jsem to poprvi, auto jezdi uplne stejne jako predtim ( 35litru benzinu +20litru ethanolu )
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 17:42   Citovat  

osiris napsal:
me neslo o to aby to na to jezdilo lip, 1 litr stoji 24,50 a natural 95 stoji 33,20 a to myslim hovori za vsechno... na tech 20ti litrech je to uz o 200kc coz je urcite znat, jak to teda poskozuje seriovej motor, kdyz je to tak spatny ? zkusil jsem to poprvi, auto jezdi uplne stejne jako predtim ( 35litru benzinu +20litru ethanolu )

vsak som pisal, ze potrebujes upravit ECU tak, aby davkovala spravne palivo, kedze idealny pomer je iny ako pri benzine. jedna vec je, ze kolko ta bude stat uprava a druha, o kolko paliva viac potrebujes aby to fungovalo spravne. v priemere pocitaj o 30% viac paliva, ktore je sice lacnejsie ale spotreba o tretinu vacsia a ked si to prepocitas, tak si cenovo na podobnom cisle ako benzin.
   Návrat  
master88 je teď offline  master88
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 20:10   Citovat  

pokud máš knock tak by upravování ECU potřeba být neměla ne?
   Návrat  
Leke je teď offline  Leke
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 21:31   Citovat  

Neignoruje nahodou ECU signal z knocku stejne jako z O2? to mi hlava nebere
Doufam ze ne.
   Návrat  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 21:34   Citovat  

Leke napsal:
Neignoruje nahodou ECU signal z knocku stejne jako z O2? :ehh:
Doufam ze ne.

jak jako? myslis pri plnym plynu ne? to ignoruje, co vim z toho co tu na foru bylo receno.
   Návrat  
Leke je teď offline  Leke
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 21:39   Citovat  

Jo,sory.Ano,pri plnem plynu samozrejme Mrk
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.7.2010 , 23:33   Citovat  

master88 napsal:
pokud máš knock tak by upravování ECU potřeba být neměla ne?

knock je na to, aby predzapal znizoval, so zmesou to nema nic spolocne.
btw: na europskom trhu nemal ziaden civic na OBD1 knock senzor, tak neviem co tu riesite...
   Návrat  
Sweet_Acid je teď offline  Sweet_Acid
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.8.2010 , 17:41   Citovat  

Tak jsem koukal po forech a po vsem moznym na netu a E85 se jeví jako šance uspořit, jsou i jené názory, jinak co se týče map, protože ke správnému spalování E85 je potřeba více paliva neř N95, tak jsem si udělal EXCEL tabulku která veme original mapy a přepočítá nové mapy podle kompresních poměrů, případně podle potřeby kdo jak chce, na nahrání map se dá použít CRONE, takže když to někdo testne budu rád, jelikož mám zatím motor D13B2 s karecem, tak mužu zkoušet jen míchání paliv ale mapy si neupravim : (((

fuel maps N95 - E85.xlsx
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  fuel maps N95 - E85.xlsx
 Velikost:  21.4 kB
 Staženo:  407 krát

Návrat  
Antony je teď offline  Antony
PříspěvekZaslal: 30.8.2010 , 12:06   Citovat  

Čekal jsem tady více poznatků a rad a tak taky něco přihodím do placu.
Po přečtení posledního SM, kde se obšírněji tímto tématem zabívají, jsem se rozhodl taky to vyzkoušet. Velmi dobře je tam popsáno co to s motorem dělá, jak to funguje atd. Citovat to by bylo hodně zdlouhavé a kdo má zájem, ať si SM koupí. Natankoval jsem poměr 1:1, po ujetí cca 100km jsem začal pozorovat první zlepšení a po 200km se motor jeví takto:na volnoběh běží normálně, hůř se rozjíždí(bez plynu), od 3000ot znatelný nárust tahu a od 5000ot je to znát asi nejvíc. Auto v 5lidech akcelerovalo jako ve dvou, trochu víc se zahřívá při tahu, spotřebu zatím nevím, ale odhaduji nastejno s BA95. Smrad z výfuku žádný, ikdyž jsem vrazil hlavu až ke koncovce. Negativa - delší startování cca o 1s a rozvícená kontrolka závady motoru, což by se mělo spravit snížením mísícího poměru ve prospěch benzínu anebo úpravou řídící jednotky. Jenom zatím nevím jak a kde. Toď zatím vše, další zkušenosti dám po delším zkoušení.
P.S. Líh neobsahuje vodu ale dokáže je na sebe vázat(nádrž a potrubí) a tak ze začátku může motor kuckat a zlobit
   Návrat  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
PříspěvekZaslal: 30.8.2010 , 12:56   Citovat  

Antony napsal:
Čekal jsem tady více poznatků a rad a tak taky něco přihodím do placu.
Po přečtení posledního SM, kde se obšírněji tímto tématem zabívají, jsem se rozhodl taky to vyzkoušet. Velmi dobře je tam popsáno co to s motorem dělá, jak to funguje atd. Citovat to by bylo hodně zdlouhavé a kdo má zájem, ať si SM koupí. Natankoval jsem poměr 1:1, po ujetí cca 100km jsem začal pozorovat první zlepšení a po 200km se motor jeví takto:na volnoběh běží normálně, hůř se rozjíždí(bez plynu), od 3000ot znatelný nárust tahu a od 5000ot je to znát asi nejvíc. Auto v 5lidech akcelerovalo jako ve dvou, trochu víc se zahřívá při tahu, spotřebu zatím nevím, ale odhaduji nastejno s BA95. Smrad z výfuku žádný, ikdyž jsem vrazil hlavu až ke koncovce. Negativa - delší startování cca o 1s a rozvícená kontrolka závady motoru, což by se mělo spravit snížením mísícího poměru ve prospěch benzínu anebo úpravou řídící jednotky. Jenom zatím nevím jak a kde. Toď zatím vše, další zkušenosti dám po delším zkoušení.
P.S. Líh neobsahuje vodu ale dokáže je na sebe vázat(nádrž a potrubí) a tak ze začátku může motor kuckat a zlobit

Lih VZDY obsahuje alespon cca 0.5% vody...

citace:
Protože vazby C–O i O–H jsou polární, je proto molekula ethanolu polární. Rozpouští se proto je velice špatně v nepolárních rozpouštědlech, s polárními rozpouštědly (např. s vodou) se většinou mísí neomezeně. S vodou vytváří tzv. azeotropickou směs, která obsahuje 95,57 hmotnostních procent ethanolu a která za normálního tlaku (1013 hPa) vře při 78,1 °C, přičemž složení plynné a kapalné fáze je stejné. Proto se směs tohoto složení již nedá další destilací rozdělit.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 30.8.2010 , 13:00   Citovat  

PreludeZ napsal:
Lih VZDY obsahuje alespon cca 0.5% vody...

citace:
Protože vazby C–O i O–H jsou polární, je proto molekula ethanolu polární. Rozpouští se proto je velice špatně v nepolárních rozpouštědlech, s polárními rozpouštědly (např. s vodou) se většinou mísí neomezeně. S vodou vytváří tzv. azeotropickou směs, která obsahuje 95,57 hmotnostních procent ethanolu a která za normálního tlaku (1013 hPa) vře při 78,1 °C, přičemž složení plynné a kapalné fáze je stejné. Proto se směs tohoto složení již nedá další destilací rozdělit.

chcel si napisat asi 4%
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jezdíte někdo na Etanol E85?
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina