Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Článek: ALDA - servis a prodej náhradních dílů Honda
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další 
Zaslat odpověď

Strana 8 z 9
Bubaak je teď offline  Bubaak
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 10:28   Citovat  

Že to neřešíte v přímo sním?
Kdykoliv jsem měl nějakou připomínku, tak si ji buď snažil obhájit, nebo mi vysvětlil proč tak.
Teď mi shání díly na tu mojí MRtvolu a ukázal jsem mu že na CarDo jdou sehnat za pár drobných, tak mi rovnou řekl že za tyhle peníze nenakupuje ani on... ale taky mi vysvětlil proč to nakupuje tam kde to nakupuje a jeho argumenty nebyly jen list ve větru. Co jsem potřeboval to jsem si posháněl, to na čem chci mít záruku mi poshání/sháněl Alda.

Co se týče ceny práce, přítelkyně má Citroena C3, teď ho vrazila do servisu s tím že jí hučej zadní ložiska a mlátí přední náprava... stálo to 3500,- u Aleše bych se na tu cenu nedostal, ale taky bych nedostal auto co mu furt hučí zadní ložiska a přední náprava?.... , kuláky šly flexou a jen tam jebli nový... to pak aby to neměli na hodinu práce papa raději bych zaplatil 6-8 s ložiskama a měl jistotut, že to nekdo demontoval citlivě a skládal pečlivě.. dyť proto taky k Aldovi jezdím.

Stačí se podívat jak mění brzdový kotouče/destičky Alda a jak většina servisů... Než jsem poznal Aleše, měl jsem to taky za půl hoďky/hoďku vyměněný, ale.. teď když jsem je měnil posledně, trvalo mi to půl dne HaHaaa

Nevim, s Alešem jsem nikdy neměl problém se dohodnout, a vždy jsme našli společnou cestu Tak to valím bulvy
Určitě má spoustu chyb, ale ani tak je nepovažuji za tak závažný abych snim nebyl spokojen
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 11:07   Citovat  

Bubaak napsal:
Kdykoliv jsem měl nějakou připomínku, tak si ji buď snažil obhájit, nebo mi vysvětlil proč tak.
Teď mi shání díly na tu mojí MRtvolu a ukázal jsem mu že na CarDo jdou sehnat za pár drobných, tak mi rovnou řekl že za tyhle peníze nenakupuje ani on... ale taky mi vysvětlil proč to nakupuje tam kde to nakupuje a jeho argumenty nebyly jen list ve větru. Co jsem potřeboval to jsem si posháněl, to na čem chci mít záruku mi poshání/sháněl Alda.

Co se týče ceny práce, přítelkyně má Citroena C3, teď ho vrazila do servisu s tím že jí hučej zadní ložiska a mlátí přední náprava... stálo to 3500,- u Aleše bych se na tu cenu nedostal, ale taky bych nedostal auto co mu furt hučí zadní ložiska a přední náprava?.... , kuláky šly flexou a jen tam jebli nový... to pak aby to neměli na hodinu práce papa raději bych zaplatil 6-8 s ložiskama a měl jistotut, že to nekdo demontoval citlivě a skládal pečlivě.. dyť proto taky k Aldovi jezdím.

Stačí se podívat jak mění brzdový kotouče/destičky Alda a jak většina servisů... Než jsem poznal Aleše, měl jsem to taky za půl hoďky/hoďku vyměněný, ale.. teď když jsem je měnil posledně, trvalo mi to půl dne HaHaaa

Nevim, s Alešem jsem nikdy neměl problém se dohodnout, a vždy jsme našli společnou cestu Tak to valím bulvy
Určitě má spoustu chyb, ale ani tak je nepovažuji za tak závažný abych snim nebyl spokojen

Ahoj,
já se pod toto podepíši.

Jediný problém, co tu vlastně je, je cena. A díky tomu je hned člověk pochopitelně už nabroušený.

My: jsme občanské sdružení a pomáháme si, vzájemně bez nároku na odměnu, samozřejmě jsou činnosti, které zaplatit (osobně dělám čištění aut, rozhodně, když po mne někdo chce radu jak na to a co funguje, tak to taky není zadarmo, naštěstí u mne to lidi tak nějak sami navrhují, že to je hlavně má/nastudovaná/vyzkoušená a tudíž i zaplacená zkušenosti a praxe)

ALDA a jiné firmy: jsou firmy založené za účelem zisku. Můžeme logicky namístnout, že toto je nepřiměřený zisk. Ok - ŘEŠTE TO S NÍM!!!

On nekouše, vše se dá domluvit i já s ním řešil cenovky kotoučů a desek na svoji ESi a bylo mi jasné, že OEM HONDA budou tak na Kč 10.000,- plus a byli za asi Kč 12.500,- - holt jsem poděkoval a využil aftermarketu.

přátele
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
lazzzik je teď offline  lazzzik
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 12:53   Citovat  

Bubaak napsal:

Jen se optam.Alda meni kotouce a desky nejak specialne ze mu to trva pul dne.Nebo vcem to dela jinak nez jinde v servisu.
Ptam se ciste ze zvedavosti.Dik:-)
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 13:52   Citovat  

On je mění rychle na to jak... já když je měnil jeho způsobem, trvalo mi to půl dne Mr. Green
vše očistí, zkontroluje, kde je třeba opatlá to měděnkou.... nevyhodí desky s kotoučema a nenahodí novy a jeď.
   Návrat  
Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 14:11   Citovat  

Bubaak napsal:
On je mění rychle na to jak... já když je měnil jeho způsobem, trvalo mi to půl dne Mr. Green
vše očistí, zkontroluje, kde je třeba opatlá to měděnkou.... nevyhodí desky s kotoučema a nenahodí novy a jeď.
Meri i hazivost?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 15:16   Citovat  

Vezme auto, projedeho, probrzdí ho aby si brzdy sedly...
Když kotouče hazí, veme nový a hazející reklamuje to mi hlava nebere
   Návrat  
Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 16:15   Citovat  

Bubaak napsal:
Vezme auto, projedeho, probrzdí ho aby si brzdy sedly...
Když kotouče hazí, veme nový a hazející reklamuje to mi hlava nebere
V poradku, jen jsem se zeptal.
Je kazdeho vec jak co dela. je to dobrý

Kazdopadne pri kazde vymene kotoucu je vhodne vzdy hazivost zmerit.
   Návrat  
autodily-cardo.cz je teď offline  autodily-cardo.cz
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 20:56   Citovat  

Bubaak napsal:

Zde bychom si dovolili jen reagovat, neboť se tu o nás píše.
Nebudeme zde hodnotit ALDA servis, neboť s ním zkušenosti nemáme Úsměv
Pokavaď jde ale o námi dodávané díly, veškeré naše díly pochází buď přímo od výrobců nebo z jediného autorizovaného zdroje. Daný zdroj patří mezi největší evropské distributory autodílů a berou u něj i největší čeští distributoři autodílů.
Neexistuje tu tedy možnost, jak to v tom v citovaném textu může vyznít, že by námi dodávané díly nebyly dílem daných výrobců a měly by tím horší životnost apod.
Vratka peněz za vrácené díly a reklamace u nás vždy probíhají zcela korektně a mnohdy v lepším termínu než ukládají zákony ČR.
Toť vše.
Děkujeme.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:41   Citovat  

Reno nebo Cardo nebo kdo si Mr. Green

Rozhodně jsem se tě nijak nechtěl dotknout a nechtěl jsem se dotknout ani kvality vašich dílů, naopak když jsme s Aldou seděli nad vašim eshopem, chvalili jsme že nemáte žadné čínské "výrobky" a jedete kvalitu, alespoň na moje auto.

"Bohužel" ale máte ceny, jež jsou o cca 40% nižší, než nákupky pro běžného člověka v Elitu a podobných obchodech Mrk Proto se Ani Alda nemůže dostat na vaši cenu, pokud chce mít z dílu alespoň na chleba, což mu nemohu brát za zlé Tak to valím bulvy

Ještě jednou se omlouvám, jestli to tak vyznělo, rozhodně to tak myšleno nebylo přátele
   Návrat  
autodily-cardo.cz je teď offline  autodily-cardo.cz
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 24.6.2015 , 21:53   Citovat  

Zrovna jsem to vážně já Úsměv
Děkujeme.
Já to napsal hlavně pro případ, že by to někdo pochopil jinak přátele
   Návrat  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
PříspěvekZaslal: 25.6.2015 , 9:31   Citovat  

Honda Prelude 4G - vymena oleje 500, vymena brzdovky 500 (oba okruhy normal i ABS), lepeni zadniho skla 1200. Auto bylo pripraveny, vnitrek odstrojeny a rikal ze akorat docistoval lepenou plochu na kastli. Material jsem si privezl v kufru a koupil u ReNa (jak jinak meetallll ) takze za me spokojenost OK
   Návrat  
mortein je teď offline  mortein
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.7.2015 , 22:19   Citovat  

kandik napsal:
par holych fakt z posledniho servisu u Alda:
- auto jsem potreboval vyresit behem dovolene ktera me cekala a v samozrejmym zmatku v moji firme pred tim odjezdem jsem nemel energii lustrovat na netu cenu, kterou Alda rekl. Dohodnuta cena 21000,- za kompletni brzdy, spodni predni silenty ramen, zadni tycky stabiku a reseni vybijejici se baterie ( od lokalniho mechoše se uz vedelo , ze je tam nekde odber pri vypnutym aute a Alda hned pri predani vozu vyslovil dotaz na HandsFree, jestli ho pouzivam.) Vyjadril jsem mirny udiv nad cenou " nicmene budiž" a byl jsem ujisten, ze je v tom i rezerva, protoze mozna bude treba menit i zadni silenty prednich spodnich ramen, ze zarezly atd....
- faktura:

zvyseni ceny je udajne kvuli zadnim silentum, cili prdlajs rezerva.

- co se tyka cen ve fakture, zbezne jsem čeknul dve prvni polozky a jsou drazsi o cca 50% nez na prvnim doguglovatelnym shopu, dal jsem nelustroval.
- cena prace je 7300,- . Nejsem mechanik a neprislusi mi garazistum urcovat hodinovku, ale pri cenovce 500,-/hod ( coz je mam pocit cena autorizaku pri vyuziti HC slevy (?)) to je 14,5 hodiny prace. Trva vymenit brzdy, ctyri silenty, zadni stabiky a diagnostikou potvrdit problem s HF sadou ( a tu odpojit) 14,5 hodiny? nevim....

Ten člověk má hodně dobrý byznys, předražené díly a cena práce šílená. Výměna před. kotoučů a desek a změření odběru proudu z baterky i s odstřižením jednoho drátu Handsfree "za litr"... asi dělám něco špatně. Konkurence by měla ze mě radost, dělat to stejně.
Ale když mu ty peníze někdo dá, je vše v pořádku. Až na to razítko, které se tváří jako autorizovaný servis HONDA ČR, to bude zvedat cenu nejvíc...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.7.2015 , 22:55   Citovat  

Bubaak napsal:
Reno nebo Cardo nebo kdo si Mr. Green

Rozhodně jsem se tě nijak nechtěl dotknout a nechtěl jsem se dotknout ani kvality vašich dílů, naopak když jsme s Aldou seděli nad vašim eshopem, chvalili jsme že nemáte žadné čínské "výrobky" a jedete kvalitu, alespoň na moje auto.

"Bohužel" ale máte ceny, jež jsou o cca 40% nižší, než nákupky pro běžného člověka v Elitu a podobných obchodech Mrk Proto se Ani Alda nemůže dostat na vaši cenu, pokud chce mít z dílu alespoň na chleba, což mu nemohu brát za zlé Tak to valím bulvy

Ještě jednou se omlouvám, jestli to tak vyznělo, rozhodně to tak myšleno nebylo přátele

Odebírá-li p. Alda díly z Elitu na živnosťák, má tam lepší nákupní ceny jak v internetových eschopech. Sám jsem v Elitu registrován a slevy podle odběru začínají na 40%, při vyšším obratu se firma dostane až na 65% ceny neregistrovaného zákazníka..
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.7.2015 , 23:11   Citovat  

mortein napsal:
Odebírá-li p. Alda díly z Elitu na živnosťák, má tam lepší nákupní ceny jak v internetových eschopech. Sám jsem v Elitu registrován a slevy podle odběru začínají na 40%, při vyšším obratu se firma dostane až na 65% ceny neregistrovaného zákazníka..

To ovšem neznamená, že To bude konečnému zakazníkovi za ty ceny dávat, to jsou JEHO slevy ... Jen pro zamyšlení víte co stojí pořídit, vybavit a udržet v provozu průmerný autoservis? nejsou to tisice, desetitisíce, sta tisíce, ale miliony pokud chceš tedy poskytovat všechny služby, být kvalitní, jezdit po školení a nebýt ve vykouřený vlhký díře .... před pár lety Auto Kelly po**alo kompletně velkoobchodní a maloobchodní trh a všichni ostatní se toho chytají a množí se to goniometrickou řadou díky internetu... Všichni chceme ušetřit a ve finále budem mít všichni akoratá velký Ho**o, zrušte peníze a budem si jen přenechávat = Welcome in the Czech Republic

Edit: Nehodnotím Aldu, jeho ceny atd. beru to tak obecně pro zamyšlení ....
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.7.2015 , 23:57   Citovat  

reznicek9 napsal:
To ovšem neznamená, že To bude konečnému zakazníkovi za ty ceny dávat, to jsou JEHO slevy ... Jen pro zamyšlení víte co stojí pořídit, vybavit a udržet v provozu průmerný autoservis? nejsou to tisice, desetitisíce, sta tisíce, ale miliony pokud chceš tedy poskytovat všechny služby, být kvalitní, jezdit po školení a nebýt ve vykouřený vlhký díře .... před pár lety Auto Kelly po**alo kompletně velkoobchodní a maloobchodní trh a všichni ostatní se toho chytají a množí se to goniometrickou řadou díky internetu... Všichni chceme ušetřit a ve finále budem mít všichni akoratá velký Ho**o, zrušte peníze a budem si jen přenechávat = Welcome in the Czech Republic

Edit: Nehodnotím Aldu, jeho ceny atd. beru to tak obecně pro zamyšlení ....

Já nic nepsal o tom, že by to měl nechávat za nákupku, ale prohlédni si položky na vyfocené faktuře materiál/práce.
To je fakt síla. Asi jsme tady na Moravě hlupáci co nerozumí byznysu...
Ale každého věc a svědomí, dál se o tom nemám potřebu bavit.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.7.2015 , 7:13   Citovat  

mortein - jaký sním máš osobní zkušenosti?

A co je na zjištění odběru za 1000 špatně?

Mimo jiné, "odštípnutí jednoho drátu" je vidět že s Aldou nemáš vůbec žádný zkušenosti Tak to valím bulvy
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.7.2015 , 10:02   Citovat  

mortein napsal:
Já nic nepsal o tom, že by to měl nechávat za nákupku, ale prohlédni si položky na vyfocené faktuře materiál/práce.
To je fakt síla. Asi jsme tady na Moravě hlupáci co nerozumí byznysu...
Ale každého věc a svědomí, dál se o tom nemám potřebu bavit.

Fakturu vidím, ale nevidím tvoje auto, styl jeho práce atd ..
Jak jsem psal ber to v obecné rovině přátele
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2015 , 12:18   Citovat  

reznicek9 napsal:
Fakturu vidím, ale nevidím tvoje auto, styl jeho práce atd ..
Jak jsem psal ber to v obecné rovině přátele

Ja to tak prave beru, sam servisuji auta asi 50-ti stalym zakaznikum, kteri se ke me opakovane vraci a svete div se, kdyz prijede nekdo s Hondou tak je to takova srdecni zalezitost a podle toho taky k tomu autu a i cloveku pristupuji. Neni pro me problem udelat nektere drobne ukony temto lidem treba i zadarmo. Ted nedavno jsem jednomu klukovi vymenoval na C8G ulomene zpetne zrcatko, ktere jsem mu sam sehnal od kluku z clubu ze Slovenska a mel jsem radost ze se mi podarilo klukovi usetrit spoustu penez. Proc mu to poradne nenapalit a sedrit ho z kuze, ze? Uz jen to, ze mu lidi zavolaj z daleka a chtej poradit a on je odbyde, ze po telefonu auta nespravuje a zavesi je pro me neserioznost. Ja klidne poradim a mam dobrou zkusenost i s vrelym jednanim a ochotou servisaku ve znackovych servisech tady u nas. Ale jak uz jsem psal, je to kazdeho vec, kam sve auto da...
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.7.2015 , 12:43   Citovat  

mortein napsal:
Ja to tak prave beru, sam servisuji auta asi 50-ti stalym zakaznikum, kteri se ke me opakovane vraci a svete div se, kdyz prijede nekdo s Hondou tak je to takova srdecni zalezitost a podle toho taky k tomu autu a i cloveku pristupuji. Neni pro me problem udelat nektere drobne ukony temto lidem treba i zadarmo. Ted nedavno jsem jednomu klukovi vymenoval na C8G ulomene zpetne zrcatko, ktere jsem mu sam sehnal od kluku z clubu ze Slovenska a mel jsem radost ze se mi podarilo klukovi usetrit spoustu penez. Proc mu to poradne nenapalit a sedrit ho z kuze, ze? Uz jen to, ze mu lidi zavolaj z daleka a chtej poradit a on je odbyde, ze po telefonu auta nespravuje a zavesi je pro me neserioznost. Ja klidne poradim a mam dobrou zkusenost i s vrelym jednanim a ochotou servisaku ve znackovych servisech tady u nas. Ale jak uz jsem psal, je to kazdeho vec, kam sve auto da...

A až se o Tobě bude říkat, že jsi špatně poradil, tak se budeš bránit jak? Se stydím Auto nevidíš, neslyšíš, můžeš se spolehnout jen na (možná úplný) popis člověka, kterého jsi možná ani nikdy neviděl... Myslíš, že každý přizná, že to špatně popsal nebo řekne, že jsi mu špatně poradil?

P.S. Mně taky v práci často volají o radu a když se mi dostanou do ruky všechny podklady, tak v 99% zjistím, že po telefonu mi byla sdělena polovina informací, takže by moje rada byla chybná a mohl by z toho být pěkný průšvih. Takže po telefonu neradím a myslete si o solidnosti co chcete. Mě to za to nestojí.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2015 , 13:32   Citovat  

Hellborn napsal:
A až se o Tobě bude říkat, že jsi špatně poradil, tak se budeš bránit jak? Se stydím Auto nevidíš, neslyšíš, můžeš se spolehnout jen na (možná úplný) popis člověka, kterého jsi možná ani nikdy neviděl... Myslíš, že každý přizná, že to špatně popsal nebo řekne, že jsi mu špatně poradil?

P.S. Mně taky v práci často volají o radu a když se mi dostanou do ruky všechny podklady, tak v 99% zjistím, že po telefonu mi byla sdělena polovina informací, takže by moje rada byla chybná a mohl by z toho být pěkný průšvih. Takže po telefonu neradím a myslete si o solidnosti co chcete. Mě to za to nestojí.

Nerikam ze lze po telefonu vyridit vse, ale aspon projevim zajem a pokusim se zjistit co ma zakaznik na srdci a pokud usoudim, ze je to banalita, kterou by ten clovek mel byt schopen odstranit, tak mu poradim a domluvim se s nim ze kdyz to nezvladne at dojede. Ale ten pristup je dulezity, ne ta okamzita rada. Ten clovek se nakonec na to kolikrat vykasle a dojede s autem sam, protoze vidi ze mu chcete pomoct...
   Návrat  
bahamontes je teď offline  bahamontes
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.11.2015 , 20:11   Citovat  

Kdysi, když jsme ještě měl hondu, jsem služeb Aldy taky 1 - 2 x využil.Měl tehdy hodně výborných recenzí a já měl na autě nějaké drobnosti a hlavně bylo potřeba udělat spojku. Alda nabídnul super cenu za originální spojkovou sadu a přidali se k tomu nějaké brzdy, olej atd. Trošku se mi zdály drahé některé díly - hl. brzdové kotouče, tak sem ptal, jaké konkrétně tam bude dávat a tam mne zarazilo, že říkal, že nemají nějaké označení ani kód, že to jsou prostě nějaká levná bremba, přitom cenově mi to vycházelo na nějaké lepší, myslím brembo max. No, moc jsem to neřešil, potřeboval jsem tu spojku a moc se neumím v tomhle hádat, takže jsem to nechal být. Pak při vyúčtování tam myslím bylo o 1 - 2 tis. víc, než byl původní odhad, to myslím Alda zamluvil, že tam bylo něco navíc, že v té původní domluvě jsem něco neměl atd...Celkově jsem z toho měl lehkou pachuť, taky myslím výměna oleje 400 nebo 500 jen práce mi přišla dost, když už jsem v tom měl větší servis, tak jsem nečekal, že to takhle napálí. Nicméně servis dle mně odvedl dobře, měl výborné chování, auto se mnou projel, odvezl na metro při odevzdávání atd. Konečný pocit jsem měl, že Alda servis aut asi umí, výborně se o vše postará, ale taky si to nechá dost zaplatit. Vyřešil jsem to tím, že už jsem tam nejezdil. Co jsem se tehdy bavil s někým z HC, tak prý je to normální, že si zas při levné spojce na jiných dílech musí přirazit a jen za vyúčtovanou práci by se neuživil. Tak jsem to bral tak, že to holt vidím "jinak" a budu muset jezdit jinam, když se mi odhadem 100 - 120% přirážka za některé díly zdá moc. Je v pohodě, když človek ví vše dopředu a nějak se rozhodne, nicméně v mém případě byl problém v tom, že třeba ty brzdové kotouče mi vůbec nebyl schopen říct, jaké mají označení, tj. těžko jsem si mohl cenu pak porovnat, kolik stojí jinde. Každopádně mi ta cena za kotuče vycházela myslím na bremba max, což obšem Alda tvrdil, že to rozhodně tyto nejsou, že ty by stály ještě 2x tolik, než ty co tam dává.
   Návrat  
kandik je teď offline  kandik
Moderátor
PříspěvekZaslal: 9.11.2015 , 22:21   Citovat  

kdyz uz ten thread po case zase vyskocil, opet pridam dalsi faktickou poznamku (mimochodem, mam pocit, ze muj prispevek s ofocenou fakturou, ktery jsem zamerne plnil pokud mozno citove nezabarvenymi holymi nehodnoticimi fakty vyvolal reakce vesmes naprosto opacny Úsměv

fakticka poznamka/zkusenost s Aldovou pomoci po tlfonu. Pokud si pamatuju volal jsem pro telefonni radu nejmin dvakrat, v obou pripadech poradil. V druhym pripade, kdy mi v sobotu dopoledne dosla vlivem spechu a neschopnosti pouzit mozek nafta, a po doliti "pěší" nafty auto nechtelo chytit, mi prozradil onen fígl s balonkem v motoraku, vespolek jsme se tomu zasmali a bylo.
A k prispevku bahamontese - ta pasáž s tou pachutí - to sedí...
   Návrat  
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.11.2015 , 22:39   Citovat  

kandik napsal:

- cena prace je 7300,- . Nejsem mechanik a neprislusi mi garazistum urcovat hodinovku, ale pri cenovce 500,-/hod ( coz je mam pocit cena autorizaku pri vyuziti HC slevy (?)) to je 14,5 hodiny prace. Trva vymenit brzdy, ctyri silenty, zadni stabiky a diagnostikou potvrdit problem s HF sadou ( a tu odpojit) 14,5 hodiny? nevim....

Jen k práci, časově bych řekl, že ještě celkem slušně. Známý mi měnil stabilizátory, tyčky stabilizátorů, přední silentbloky nápravy (3 na každé straně), dělal to po práci, a dost se musel babrat s těmi silentbloky - zarezlý, rozřezával to, stabíky vepředu musel povolit nápravu, no celkem to napočítal na 24 h práce, samo, něco si třeba přidal, ale tak 16 hodin na tom strávil... A to auta dělá dnes a denně. Takže 14,5 hod. mi přijde celkem OK při tom, co tam vše dělal. Já měl ale cenovku 200,- Kč hodinovku, drobné jsem neměl, tak mi to nechal za 3.500,- Kč za práci, díly jsem měl všechny svoje.

Zeptej se Chrise, jak mu to dlouho trvalo výměna silentbloků a tyček stabíků, neví, zda si to dělal sám a nebo někam dával, ale měnil krom stabilizátorů to samé, co já...

A jen info, předem uvedená cena, dohodnutá, samozřejmě je jen předem, může se navýšit až o 20% bez souhlasu objednavatele, pokud by to bylo více, je už potřeba souhlas objednavatele. A to samé, pokud jde o zásadní opravu, která není objednána, tak zase jen se souhlasem. No a za poslední, objednavatel má dostat demontované díly zpět, pokud je chce! Byl jsem v Honda Jarov a tam už při podpisu objednávky mají, že je nechci vrátit, šlo o prkotinu, takže jsem to neřešil, ale při nějaké větší výměně doporučuji ty díly chtít minimálně vidět... (Jednou můj bývalý šéf dával opravit Forda, oprava za cca 35.000,- Kč, auto si vyzvedával a chtěl samozřejmě díly vrátit. Servis byl v kiss me , neb měl jen malou část a kdo ví zda vůbec ty díly, co demontoval, a tak všechno, co mu nevrátili, tak šéf neplatil, rázem v tom byl jen za 15.000,- Kč!)
   Návrat  
Petk@ je teď offline  Petk@
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.11.2015 , 22:51   Citovat  

R3S napsal:
no já zkoušel od něj nakoupit díly (lma a těsnění pod vtec) a bylo mi řečeno že tedka mění dodavatele a nic mi neprodá minimálně 3 měsíce

Dodavatel byla Honda chodov co na jaře skončila sopťa sopťa Úsměv a jen teda když by se někdo chytl toho že jsem mu řekl dražší cenu než alda což jsem často poslouchal když by volal neznamej človek potřebuju tohle a pak alda to má levneji , ale prostě já takovou slevu jako zamestnanec nedostal Úsměv Se stydím
   Návrat  
Hlavator je teď offline  Hlavator
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 10.11.2015 , 9:33   Citovat  

Tak uz mi to neda a neco prihodim. Myslim, ze uz muzu taky neco ohodnotit co se tyka Alda servisu.

K Alesovi jezdim asi 5-6 let. Celkove sem tam nechal uz nejaky ten peniz. A za sebe muzu rict, ze vzdy sem dostal zpet stare dily, ze jednani bylo vzdy fair, ze vzdy poradil ci doporucil a nikdy sem si na odvedenou praci nestezoval narozdil treba od zde drive uctivaneho PKM kam uz bych nikdy nejel nebo treba od toho jak mi sprznili lakovani dveri na Chodove.

Mrzi me dopad zdejsich reci na hodinovou sazbu! Ale Alesovo rozcarovani chapu! Zajimalo by me kolik z lidi si stezovalo na cenu primo u nej a kolik pouze zde! Nerikam, ze by vam pak slevil ale verim ze patricne cenu objasnil. Pokud se nekomu cena nezda ma prece pravo na to nejak reagovat a ma radu jinych servisu kam jezdit. Konkurence je snad dostatecna!

Pochopil bych tady debatu na tema kvalita prace. Jenze jak vidno tam mu neni co vytknout...

Ano - Ales si necha za praci zaplatit. Ano je to podnikatel a ty veci nedela protoze je to zapaleny Hondak a ze nas ma vsechny tak rad, ze nam ten servis poskytne za co nejmene abysme si tady o nem nemohli povidat.

Osobne tedy volim kvalitu, preciznost a uroven prace! A vim, ze to neco stoji-obzvlast kdyz na tom dela sam!

Nechci aby skoncil jako Krejza!! Ten delal sice za hubicku a dobre, ale za nedlouho se nechal tak zahltit praci az se spojil s totalnima neschopama a skoncilo to tak, ze mu tady auto uz neda do ruky asinikdo.

Vseobecne. Na odhadovanou cenu prace se zeptam nez mu sverim opravu. Protoze spousta dilu sezenu sam ocekavam, ze platim jen za praci a tudiz ocekavam ze cena za praci hold bude vyssi kdyz ho nenecham neco vydelat na dilech. Na druhou stranu dostavam papir s rozpisem kde vidim co kolik stalo tudiz mam prehled o cene za praci a pribl. casu! Pokud to rozporuji tak primo s nim a pravdepodobne se mi dostane vysvetleni! Pokud ho neakceptuji tak uz tam nejedu. Treba vam to pak stejne kvalitne ale mnohem levneji udelaji jinde-a treba taky ne Mrk
   Návrat  
Tomika je teď offline  Tomika
PříspěvekZaslal: 10.11.2015 , 9:52   Citovat  

Ales svou praci dela velmi kvalitne. Jediny problem je nacenovani prace a obcas dodrzovani terminu. Nechci uplne rict, ze jeho prace je predrazena, ale nektere jeho zakroky jsou ceneny bezpochyby podivne a casto se mi to zdalo hodne resp. napr. jinde stejny ukon stal polovinu. Proste u nej neexistuje hodinova sazba a cenu si stanovuje tak nejak jak uzna, ze to bylo narocne, nebo proste jak moc ho dana prace srala, nevim. Clovek pak nevi, jestli si jednou nauctuje tolik a podruhe zase jinak - proste si to clovek nemuze spocitat a byt si jisty, ze stejny ukon bude u nej stat vzdy stejne. Mel jsem s nim na to asi hodinovy rozhovor a nikam jsme se nedobrali - resp. ano nechces-li akceptovat muj system - jezdi jinam - coz uz take delam. Ale jinak praci odvedl vzdy dobre - takze kdyz nekomu nevadi zpusob a ceny, ktere si uctuje za nektere servisni ukony, bude o Hondicku dobre postarano. Kazdopadne vzdy udela odhad pred praci, tak vite na cem aspon cca jste. přátele
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.11.2015 , 10:41   Citovat  

Myslím si, že si může říct za práci třeba já nevím 1500,- kč / hod. Co mne však vadilo, bylo to mlžení o cenách dílů, že mi nebyl schopen říct, co mi tam dá za kotouče, pouze řekl cenu. Takže jsem si to nemohl nikde porovnat. Prostě jsou to nějaká obyč bremba a to mi muselo stačit. Dál bych doporučoval si při předávání vozu nechat přibližnou cenu rozepsat, co vše v tom je, u mne to úplně nesedělo a Alda to zdůvodnil myslím tím, že to a to v tom původně nebylo a to se pak těžko po cca 14 dnech rozporuje. Proto si nechat vše přibližně rozepsat a pak při předávání opraveného auta si to klidně projít a pak bude jasné, co v tom bylo a co ne, případně proč se cena zvedla, jde pak lépe argumentovat. Měl jsem z toho pocit, že toho Alda právě využívá a takto se mně cena zvedla zhruba o tu tisícovku myslím z 10 na 11t.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.11.2015 , 11:13   Citovat  

Ale co Ti dává za brzdy ti řekl, Tome - obyčejná Bremba, tedy hladké kotouče (pak už jsou jen drážkované nebo děravé) a obyčejné desky... Že Aleš nehledá nejlevnější díly, je pochopitelné - dělá servis, potřebuje díly od někoho,kdo mu nepošle třeba s jinýma dírama, když jsme u brzd.

Ad cena - vždy se ptám na cenu a vždy to +/- odpovídá. A jsem radši, když mi řekne "zavolej mi příští týden.", než "Jasně, přivez to." a auto tam pak do příštího týdne jen stálo...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.11.2015 , 11:34  Naposledy upravil bahamontes dne 10.11.2015 , 11:59, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Právě že neřekl, tvrdil, že vůebc nemají žádne označení, žádný kód, nic...Přitom dle udávané ceny jsem za podobnou cenu viděl na netu myslím ty bremba max. na více místech. Proto mi to přišlo výrazně dražší. Prostě nebyla možnost si porovnat za kolik mi tá on a za kolik bych je měl jinde. Spojka byla jasná, origo myslím nejméně 8 tis., on ji měl tuším za 4,5 tis., tak nebylo nad čím váhat. Všude jinde na faktuře jasně vidíš, kolik tě třeba "natáhli" na oleji, teď mám mazdu 626, tak jsem viděl staré faktury od předchozího majitele na shell helix ultra 5w 40 za cca 380/l, já to seženu za 120/l, tak se pak můžu svobodně rozhodnout, jestli to chci za 380 a servis mazda, nebo se domluvím jinde na výměně či si to vyměním sám a mám olej za 120/ l...To u Aldy u některých dílů nešlo. Práci ať si nasadí jak chce, ale ty díly mi to přišlo jako velké mlžení.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 10.11.2015 , 11:40   Citovat  

U Aldy, že by nešlo dovézt svoje díly? S tím jsem problém u něj nikdy neměl...
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Článek: ALDA - servis a prodej náhradních dílů Honda
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina