Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak ochránit proti korozi???
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 
Zaslat odpověď

Strana 9 z 9
alien44 je teď offline  alien44
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 23:15   Citovat  

Ivoss napsal:
O Rodexolu jsem četl, že málo penetruje (moc rychle schne) a přes nepropustný film, který udělá, už rez nelze více napenetrovat. Naopak hodně prý penetruje ten Hostagrund, ale zase se rzí nijak nereaguje, jen vytěsní vlhkost (využije ke svému vytvrzení) a zabrání přístupu další vlhkosti. Napadlo mě použít klasický bezoplachový odrezovač, stabilizovat s ním rez a následně po zaschnutí penetrovat Hostagrundem. Na to pak Alkyton. Nikdo nezkoušel Hostagrund blokátor rzi?

Zkoušel jsem Hostagrund blokátor rzi na zkorodované zábradlí vloni. Zatím nic nevylezlo ale jsou na tom dvě vrtsvy základu S2003 a dvě vrstvy jednošichtovky, takže to už asi nikdy nevyleze Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 23:18   Citovat  

Ivoss napsal:
O Rodexolu jsem četl, že málo penetruje (moc rychle schne) a přes nepropustný film, který udělá, už rez nelze více napenetrovat. Naopak hodně prý penetruje ten Hostagrund, ale zase se rzí nijak nereaguje, jen vytěsní vlhkost (využije ke svému vytvrzení) a zabrání přístupu další vlhkosti. Napadlo mě použít klasický bezoplachový odrezovač, stabilizovat s ním rez a následně po zaschnutí penetrovat Hostagrundem. Na to pak Alkyton. Nikdo nezkoušel Hostagrund blokátor rzi?

U Rodexolu hodně záleží za jé teploty to děláš.
Když je hodně teplo (nad 20°C) tak opravdu zasychá rychle a nestihne se vsáknout do rzi. To ale píšou i v návodu na obalu.
S tím odrezovačem by to samozřejmě bylo dokonalý, ale kdo by se s tím na spodku takhle babral?
Tím by se nátěr spodku hrozně časově protáhl.
   Návrat  
Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 27.9.2016 , 20:16  Naposledy upravil Kendik dne 27.9.2016 , 23:07, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ozivim toto tema. V kvetnu 2012 jsem dal dve vrstvy jen Rodexolu na cast lopaty. První foto je po roce a druhe po 6 letech ve vlhkem sklepe a obcasnem odhrabavani snehu. Úsměv

lopata2012.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
lopata2012.jpg, 1.3 MB

IMG_5343.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_5343.JPG, 1.94 MB
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.9.2016 , 20:59   Citovat  

a zkousel nekdo hameride Velmi šťastný ten sa dava i na rez Velmi šťastný
   Návrat  
Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.9.2016 , 22:26   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
a zkousel nekdo hameride Velmi šťastný ten sa dava i na rez Velmi šťastný
Ten jsem testoval pred par lety a ono to sice vypada po natreni hezky, ale pod tim to pekne rezne dal a po nedlouhe dobe pres tu barvu proleze, takze nedoporucuji. Úsměv

Asi jsem koupil ten spatny Polsky Velmi šťastný On se totiz pry vyrabi ve dvouch tovarnach a kazda je v jine zemi Úsměv Asi tak jako gumove medvidky pro CR a jinde se vyrabi pro NDR a oni ti Nemecti medvedi maji opravdu lepsi chut Velmi šťastný
   Návrat  
Probos je teď offline  Probos
2 háčka
PříspěvekZaslal: 28.9.2016 , 8:42   Citovat  

Kendik napsal:
Ten jsem testoval pred par lety a ono to sice vypada po natreni hezky, ale pod tim to pekne rezne dal a po nedlouhe dobe pres tu barvu proleze, takze nedoporucuji. Úsměv

Asi jsem koupil ten spatny Polsky Velmi šťastný On se totiz pry vyrabi ve dvouch tovarnach a kazda je v jine zemi Úsměv Asi tak jako gumove medvidky pro CR a jinde se vyrabi pro NDR a oni ti Nemecti medvedi maji opravdu lepsi chut Velmi šťastný

Takže ten rodexol splnil účel? V případě, že se někde objeví koroze, mám ho mít po ruce ? Úsměv

Co mě ale zajímá je, jakou vést účinnou prevenci proti korozi? Řekněme, že každé auto má svoje slabá místa - u C6G typické lemy, na A8G kolem šíbru, apod...

Jak se o tohle pořádně starat, aby koroze vubec nevznikla? Lemy časteji umýt, navoskovat? Nějaké železné části co nejdou vidět akytonem? Zase u toho šíbru třeba tam to v prostoru uvnitř nebudu nijak voskovat nebo tak, stačí to udržovat čisté, suché? Díky Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
PříspěvekZaslal: 30.9.2016 , 23:09   Citovat  

Probos: aby nerezly zadní lemy, tak je důležité důkladně vyvoskovat dutiny mez blatníkem a podběhem.
Dostaneš se tam z kufru. Musí se voskem vyplnit spára mezi blatníkem a podběhem.
Pak už stačí jenom spodek auta pravidelně umývat od bordelu (drží v sobě vlhkost) a nehrozí, aby ti zadní lemy zrezly.
Taky doporučuju odstranit tu gumu "lemovku" co je na hraně lemu blatníku.
Obnaženou hranu a spoj dvou plechů utěsnit karosářským tmelem a přetřít několika vrstvami Alkytonu.

Jinak Rodexol velmi doporučuju. Pokud se někde objeví rez a není možné jí mechanicky odstranit, Rodexol poslouží perfektně.
Na zreagovaný Rodexol pak několik vrstev Alkytonu a je opraveno. Pokud ne na trvalo, tak na hodně dlouho. Mrk
   Návrat  
LinkinPark je teď offline  LinkinPark
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 23:13   Citovat  

zdravím, pripravujem sa na oštetrenie podvozku svojho accorda pozdávaju sa my produkty firmy DINITROL.

Produkty by som použil :

Dinitrol RC800 1lit (stabilizátor hzde)
DINITROL 447 čierna 1 lit (ochraný nater)
DINITROL ML Spray 500ml (ochrana dutín)
DINITROL 500 310ml (lepidlo na medzery medzi blatníkmy...)

Spolu to výjde na 80€

zaujma ma váš nazor čo si o tom myslíte pripádne nejake rady, či lepšie produkty... Nápad je tu!
   Návrat  
lazzzik je teď offline  lazzzik
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.5.2018 , 20:03   Citovat  

Ahoj,tak jsem si to tady procetl od prvni stranky a udelal si nejaky obrazek, co a jak udelat.
Nyni v lete bych se rad vrhnul na sveho ufouna pac jako jak je orezly ze spoda, to je fakt strasne.Jedna se predevsim o zadni napravu a zadni spodek auta.Nejake mista jsou dobre dostupna ale nektere jsou hure.
A rad bych znas vas nazor jestli muj postup bude spravny, na mista, kam se nedostanu abych rez poradne odrbal,natru rodexolem a nasledne na to alkyton? Nebo po tom rodexolu musim dat zakladovku a pak az vrchni batvu? A je potreba na vechni barvu od alkytonu davat jeste nejaky tlumex nebo neco?
Diky za reakce
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
PříspěvekZaslal: 19.5.2018 , 7:23   Citovat  

Na Rodexol jsem nikdy žádnou základovku nedával. Rovnou Alkyton nebo Hammerite a vždy bez problémů.
Tím Tlumexem se asi nic nezkazí, ale nechal bych to nejdříve řádně vytvrdnout a vyschnout...
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.5.2018 , 12:36   Citovat  

Jak pise Petr...nechat poradne zaschnout a az potom bodycko. Pokud to jde na nezaschlou barvu, tak se to naleptava.
   Návrat  
-toyo- je teď offline  -toyo-
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.5.2018 , 20:35   Citovat  

já používám jako stabilizátor Dinitrol rc900 a spokojenost , po zaschnutí dám základ a pak barvu...
   Návrat  
maryo je teď offline  maryo
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.5.2018 , 23:20   Citovat  

Moc nechápu ty dobrý zkušenosti s Rodexolem. Natřeli jsem tim dost míst na opískovaný kastli. Na pár místech, kde ještě zbyly stopy rzi (a to opravdu jen menší stopy na místech kde to nešlo vyvařit), který jsme obrousili na zdravej kov, jsme nanesli pár vrstev Rodexolu, někam míň, někam víc. Auto je několik měsíců ve vyhřívaný garáži. Tam, kam jsme ho nedali, to je po pár měsících zdravější než tam, kde byl. Vlastně to trochu zrezlo víceméně hlavně tam. Rozhodl jsem se to sundat a vypotřeboval jsem na to 4 litry toluenu. Na dvou místech, kde jsme použili Brunox, je to krásný.
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.5.2018 , 6:24   Citovat  

To je náhoda. Dinitrol RC900 už mám koupený a v několika dnech se chystám na aplikaci. V tech. listu se uvádí: "Pokud jste aplikovali přípravek i na plochy, kde nemůže reagovat se rzí, je třeba ho následně odstranit resp. omýt vodou.". Zeptám se, jakou máš zkušenost? Otřeš to hadrem nebo to opláchneš vodou? Za jak dlouho po aplikaci se to musí z těch ploch odstranit? Nebo se to může opláchnout hned? Mělo by se asi počkat na tu reakci se rzí...
Díky za info.

-toyo- napsal:
já používám jako stabilizátor Dinitrol rc900 a spokojenost , po zaschnutí dám základ a pak barvu...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak ochránit proti korozi???
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina