Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o CR-V 3G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Další 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 32
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 12:14   Citovat  

romča napsal:
Ma jeste nekdo nejake zkusenosti s motorem 2.0 i-vtec ohledne spotreby

tudy spritmonitor.de
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 12:22   Citovat  

Takto je to lepší, 2,0 i-VTEC (150k) 6MT Úsměv
   Návrat  
romča je teď offline  romča
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 12:30   Citovat  

Tak to jsem si myslel ze s mym stylem jizdy a cestou kterou jezdim se dostanu kolem 7l ale podle toho asi ne...to jedine s crv 4g s 2wd
   Návrat  
Pavel jazz je teď offline  Pavel jazz
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 12:36   Citovat  

romča napsal:
Ma jeste nekdo nejake zkusenosti s motorem 2.0 i-vtec ohledne spotreby

Mam 3G a od zari co ji mam tak dlouhodoba 7,8 mam najeto necely 4 tisice. A kratkodobou co nuluju po kazdym tankovani zalezi hodne podle stylu jizdy mesto do 8,5 a kdyz jedu s mrnousem dalnice okresky tak 7,5 . Ale jeste mam malo najezdeno tak to neni moc ustaleny pac mi to neda a obcas tomu dam napit. Bal jsem se ze to bude vetsi zrout ale veril jsem ze kdyz jazz jezdi za prdlajs tak ze tohle nebude na danou kategoriji hruza oproti rozezrany evrobsky benzinovy produkci
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Moderátor
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 13:13   Citovat  

Pavel jazz napsal:
Mam 3G a od zari co ji mam tak dlouhodoba 7,8 mam najeto necely 4 tisice. A kratkodobou co nuluju po kazdym tankovani zalezi hodne podle stylu jizdy mesto do 8,5 a kdyz jedu s mrnousem dalnice okresky tak 7,5 . Ale jeste mam malo najezdeno tak to neni moc ustaleny pac mi to neda a obcas tomu dam napit. Bal jsem se ze to bude vetsi zrout ale veril jsem ze kdyz jazz jezdi za prdlajs tak ze tohle nebude na danou kategoriji hruza oproti rozezrany evrobsky benzinovy produkci

A zkousel jsi nekdy spocitat kilometry vs litry v nadrzi podle tankovani? Nevim jak Tobe, ale mne palubni pocitac pekne keca, litr pro nej neni problem...
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 14:06   Citovat  

presne tak, palubak keca, vzdycky ukaze 0,5- 1,2 litru mensi spotrebu

po meste jezdim 9,5 ( mereno podle tankovani ) , s castyma zastavkama 10,5

dalnice zalezi podle toho kolik jedes , pri 150-160km/h klidne za 14 litru
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 14:45   Citovat  

Nedávno jsem četl test spotřeby CRV benzin vs.diesel, na trati dlouhe 230 km/ okrsky a město/ vyšel diesel 7,3 l a benzin 7,9l,
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 15:16   Citovat  

SaKaL napsal:
A zkousel jsi nekdy spocitat kilometry vs litry v nadrzi podle tankovani? Nevim jak Tobe, ale mne palubni pocitac pekne keca, litr pro nej neni problem...

Dvakrat jsem to pocital podle dotankovani a lisilo se to jednou o 3 destetiny a podruhy o 2 . Pak sem to dal uz nepocital pac je to stejne jedno. Je fakt ze to mam jako druhy auto ze s nim jezdim kdyz jedu s mrnousem a to jezdim podle pravidel nebo s nim jezdim o vikendu do prace po spojce kdyz neni provoz jinak jezdim porad jazzikem
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 28.12.2014 , 15:23   Citovat  

A i kdyby to zralo o litr vic nez pise PP tak pri tech km co najezdim je pro me nafta apsolutne nerentabilni a hlavne se mi ten parafin hnusi. Ja si chtel puvodne koupit civic tourer ale nejak to nevyslo Velmi šťastný CRV mi prislo praktictejsi jako rodiny a podarilo se mi sehnat peknou ojetinku. Takze co sem usetril na aute muzu prolejt do paliva pifko
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.1.2015 , 17:24   Citovat  

Máte někdo zkušenosti u CRV 3.gen.se světlým interiérem a světlými koženými sedačky / údržba, kvalita a pod . / děkuji Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.1.2015 , 18:41   Citovat  

romča napsal:
Máte někdo zkušenosti u CRV 3.gen.se světlým interiérem a světlými koženými sedačky / údržba, kvalita a pod . / děkuji Úsměv

No jak sice textil ale co jsem videl u Aldy CRV s kozenkovym interierem pac to co je na sedadlech je uměla kuze a jeste to byla ta světla varianta tak jsem rad ze mam hadr v cerny
   Návrat  
Civinka je teď offline  Civinka
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2015 , 19:24   Citovat  

HynekVTi napsal:
Mě by zajímalo, jak je na tom crv s prostorem na zadních sedačkach. Jedná se mi hlavně o to, když se tam dají dvě autosedačky, zda-li je tam ještě jedno plnohodnotné místo k sezení? A jak je na tom accord 8g?

Já měla CR-V 2g. a teď srovnávám s civic 7G/3Dsport a za mě moc velký rozdíl není. navíc pro mě (164cm) i přístup pro zapnutí prostřední sedačky/podsedáku došt špatný zatímco do civica si prostě zalezu celá a zapnu Úsměv vejde se tam i třetí člověk, jak do civic tak CR-V ale řádná sláva to není, pokud nemá do 50kg a nemá zimní bundu Velmi šťastný
   Návrat  
Wries je teď offline  Wries
PříspěvekZaslal: 10.1.2015 , 9:50   Citovat  

Za 7litru s tim jezdit nebudes ani nahodou. Ted v zime mam na 18" kolech ve meste spotrebu pres 9 litru a to jezdim s detma pomalu, jinak ve meste bezne kolem10 litru v zime. na dojizdeni do prace to neni moc prakticky auto, je velky, buds vnem sam.
auto mam od letoska, az budu mit chvilku napisu tady recenzi.
jinak svetla kuze neni moc prakticka, nejhorsi jsou ty svetly plasty, ktery musis udrzovat. Byl jsem na jednom aute co melo 50 tis.km a sedadlo ridice uz bylo uspinene, ale vse se da vycistit, ze jo Úsměv
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 10.1.2015 , 17:15   Citovat  

jaké jezdíte na CR-V III. kola, pneu (velikost - značka) a jak se to projevuje na řízení, stabilitě a komfortu auta ? Úsměv
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.1.2015 , 18:24  Naposledy upravil marek.82 dne 10.1.2015 , 20:32, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Rom. napsal:
jaké jezdíte na CR-V III. kola, pneu (velikost - značka) a jak se to projevuje na řízení, stabilitě a komfortu auta ? Úsměv

zimni 235 neco 18
letni 245/45-19

vyssi 18tky lepsi na diry , 19 lepsi na delsi cesty , spotreba vychazi zhruba stejne , v zime auto vetsinou pred vyjezdem necham zahrat na miste takze spotreba je mimo
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.1.2015 , 18:48   Citovat  

CR-V r.v. 2012 Lifestyle 2.0 VTEC vlastním cca 3 měsíce, takže takové první poznatky. Předně chci poděkovat hlavně Mattikovi, který zde na fóru neúnavně prověřuje VIN a s jeho pomocí jsem odfiltroval spoustu bouraných nebo jinak pro mě nevhodných aut. CRV jsme sháněl ¾ roku, ve výbavě a v benzínu MT s nízkými km co jsem chtěl já, bylo opravdu málo aut a ta pěkná jsou prodaná řádově za pár dní, někdy hodin. Nakonec jsem koupil u Honda dealera referenční.
K autu samotnému: 2.0 Vtec 150k není žádný dravec , ale v rodinném autě se nezávodí ( na to mám motorku a okruhy) , takže mi to nevadí. Pokud chci předjet musí se podřadit, motor nemá krouťák jako nafta s turbem. Při mých km za rok a vzhledem ke spolehlivosti atmo benzínu jsem ale o naftě neuvažoval. Reálný rozdíl ve spotřebě není tak velký. Auto je hodně praktické (hlavní důvod pro koupi), má velký kufr a hlavně prostor na zadních sedadlech (sklopná a posuvná) největší ve své třídě. Po koupi jsem na výstavě seděl ve všech těch Kugách, Quasqaích, Huyndaích atd., ale nikde není tolik místa na kolena. Pro třetí generaci hovoří i slušná světlá výška (uvažoval jsem i o 4.g, ale ta mě prostě za srdce nevzala, nelíbí se mi vzhledově a je to už prakticky jen vyšší kombík). Terén co jsem zatím zkoušel bez problémů, jak bláto, tak sníh.
Drobné neduhy, co jsem zatím zjistil:
- Středový tunel mě tlačí do pravého kolene při delší cestě (mám 193 cm), 4g. ho má polstrovaný
- Zklamání z přednesu audiosoustavy ( a to mám 6+1 – autorádio s 6CD měničem a subwoofer pod sedadlem spolujezdce), o subwooferu není skoro vědět, musel jsem se přesvědčit zda tam vůbec je, lépe hraje u konkurence i základní audiosoustava. Jinak rádio je perfektně ovladatelné, jednoduché, ovládání na volantu, USB vstup funguje dobře a changer CD také
- U benzínu chybí spodní kryt motoru-což mě u čtyřkolky překvapuje, to i obyč. oktávka má alespoň plastový. V důsledku toho je na rok a půl starém autě koroze šroubů v motoru apod.
- Malá nádrž, nemožnost dotáhnout el. okna dálkou, nemá el. kufr, neustálé pípání systému při čemkoliv a podobné prkotiny, které mi ale tolik neva.
Věděl jsem přesně proč CRV chci, jaké chci a s jakou výbavou, takže nejsem ničím překvapen a celkově je to, co jsem očekával. Největší výhodou auta je vnitřní prostor a praktičnost.
   Návrat  
Conty je teď offline  Conty
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.1.2015 , 11:47   Citovat  

Tak se taky přidám ze zkušeností ohledně spotřeby.
CR-V 2,2i-cdti máme necelý 3 roky, najeto cca 60 tis. km. Spotřeba se dlouhodobě drží kolem 7,2 l (spočítaná za posledních 40t km dle skutečně tankovaných litrů a ujetých km, palubní počítač lže směrem k lepší spotřebě, oproti němu je skutečnost tak +0,3l). U spotřeby hodně záleží na typu silnice. Můj nejčastější profil je PHA – ČB, takže I.třída a dálnice. Jezdím spíš defenzivě, na závodění CR-Véčko není, ale když se na dálnici rozjede, tak je těžko k zabrždění.

Po dálnici si i těch 8,5l/100 vezme, když se jede okolo těch 150 km/h. Když budu chtít a pojedu po dálnici kolem 130/140 tachometrovejch, pak dojedu do Chorvatska/Itálie i za 6,5l/100 (několikrát ověřeno), po I.třídách po ČR kolem 110km/h lehce po 7l/100. Poslední dobou jezdím spíš po městě a auto docela trpí, i když vyjíždí z garáže, kde je cca 15 °C, spotřeba cca 8l/100.
Ve většině tankuju Maxxmotion, Verva Diesel a oproti běžné naftě je spotřeba o 0,2 až 0,3 l lepší. Třeba Shell V-Power Diesel se motoru vůbec nelíbí. Na druhou stranu cenově to vychází pak při rozdílu cen a spotřeby nastejno. Ale to je asi spíš o pocitu.
Po spotřebě jsme před koupí moc nepídil, zkazky, že se dá jezdit pod 7l jsou asi pravdivý, ale pouze pokud je motor pro mě pocitově hodně podtáčenej, nebo se s autem jezdí na velkou pohodu a mimo město po okreskách.
S dlouhodobou spotřebou mezi 7 a 7,5l jsem spokojenej. Auto jezdí tak 40% město, 60% mimo. Hold motor to koncepcí není nejnovější a dřív jsem jezdil za 9,5l benzínu.

Jinak přes léto jezdím 225/60/18R Dunlop Grandtrek ST30, v zimě 225/60/R18 Bridgestone Blizzak LM-80. Co se spotřeby týče tak asi jako u běžnejch pneumatik rozdíl mezi zimní/letní, takže spotřeba o něco horší u zimní. U porovnání jízdních vlastností to bude podobný, samozřejmě zimní měkčí, ale u tohohle profilu a typu auta hledat limity/výrazné odchylky, je podle mě taky mimo. Na tou jsou jiný auta. I když Dunlopy mě na polygonu smyku docela překvapily, jak drží (i na to jak už byly sjetý).
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 12.1.2015 , 8:45   Citovat  

Rom. napsal:

tak já asi začnu 17kami co mám na autě a uvidím ...
v COC listě mám ještě 18" a 19", ale ty (19") už se mi zdají dost velké to mi hlava nebere
   Návrat  
nekmar je teď offline  nekmar
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.1.2015 , 16:37   Citovat  

Rom. napsal:
tak já asi začnu 17kami co mám na autě a uvidím ...
v COC listě mám ještě 18" a 19", ale ty (19") už se mi zdají dost velké to mi hlava nebere

Na CRV III jsem měl zimní 235/55-18, letní 245/45-19, 19ky byly z Honda Access, vypadaly a seděly na CR-V naprosto perfektně, nicméně na zimu jsem byl rád za 18ky - opravdu o dost měkčí OK

crv.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
crv.jpg, 63.44 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.3.2015 , 14:40   Citovat  

Ahoj,

jaké máte zkušenosti s příjmem rádia ve Vašich CR-Véčkách?
Osazen mám Pioneer F900BT a příjem rádia je dost nekvalitní, OEM rádio jsem nezkoušel, takže nemám porovnání, a i proto se ptám.

Jedná se o nedostatečně dimenzovanou anténu na CR-Véčku, nebo spíš chybu Pioneeru. to mi hlava nebere Pokud jezdím stejné trasy v jiných autech, pak i na obyčejném rádiu za pár stovek hraje rádio výborně, ale je fakt, že ta auta mají prutovou anténu.

Řešili jste někdo něco podobného?

Díky Úsměv

PS: Jasně poslouchat můžu hudbu z jiných zdrojů, ale ne tak často se přinutím si udělat nový výběr a v poslední době stejně nejradši poslouchám jenom auto HaHaaa
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.3.2015 , 18:19   Citovat  

Mam OEM Honda radio a s prijmem nejak vetsi problem nemam, ale je pravdou, ze v minulem aute jsem naladil jednou tolik stanic, ale tam jsem mel hudbu dodelavanou. Vim, ze na antene u radia jsem daval nejaky mezikus , takovej valecek,ktery mi zesilil signal a chytil jsem o 50 procent vic stanic. Takze bych sel touto cestou. Kazdpopadne bych si tipnul, ze chyba ke na strane Honda , ne v radiu, protoze jak jsem psal vyse audio v Honde stoji za prd, mam 6+1 s OEM radiem-menic na 6CD a hraje to hrozne, subwoofer prakticky neni slyset. Je tu o premium audiu i vlakno, kde si na to vsichni stezuji v Accordech, coz je to samy. Budu to casem resit vymenou repro a vytlumenim, protoze me to fakt stve,kdejaka oktavka hraje lip.
   Návrat  
rocky33 je teď offline  rocky33
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.4.2015 , 14:25   Citovat  

Jenom takový informační dotaz , kde se prosím nachází diagnostická zásuvka a jaký je třeba kabel pokud by chtěl udělat diagnostiku pomocí vagu. Nějaké kabely jsem viděl z OBDII na nějaký 3pin Honda. Díky.
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 10.4.2015 , 17:00   Citovat  

rocky33 napsal:
Jenom takový informační dotaz , kde se prosím nachází diagnostická zásuvka a jaký je třeba kabel pokud by chtěl udělat diagnostiku pomocí vagu. Nějaké kabely jsem viděl z OBDII na nějaký 3pin Honda. Díky.

OBD2 zasuvku najdes pod volantem vpravo dole (viz foto).
Nevim co ma za kabel VAG, ale predpokladam, ze snad taky OBD2 standard, ne? Takze by to melo jit normalne pripojit bez nejake dodatecne redukce, ne? Otazkou je, co to bude a zda vubec neco, umet...

2015-04-10-17-57-12.png

2015-04-10-17-57-12.png, 2.5 MB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.4.2015 , 17:24   Citovat  

Jo tak to je paráda , to bude sedět na 100% . Já jenom že mi známý bude měnit olej a bude se muset asi přes to nastavit další servisní interval pokud se tam nastavuje.
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 10.4.2015 , 17:38   Citovat  

rocky33 napsal:
Jo tak to je paráda , to bude sedět na 100% . Já jenom že mi známý bude měnit olej a bude se muset asi přes to nastavit další servisní interval pokud se tam nastavuje.

Tak to buď v klidu... Servisní interval se na předface nikde nenastavuje...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.4.2015 , 17:50   Citovat  

Tak díky , o jednu starost méně , já jenom aby se mě potom něco na přístrojovce nerožlo Úsměv .
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.4.2015 , 5:36   Citovat  

Další věc co mě na autě rozčiluje Úsměv Hoši měnil někdo manžetu řadičky za nějakou ušitou z kůže? Ta co tam je se začíná loupat , je to nějaká laciná koženka i když volant a hlavice řadičky jsou z kůže. Je ta hlavice našroubovaná ? a ten chrom rámeček jenom nacvaklý? Nějaká rada by nebyla ? mám jenom bobky aby mě něco neprasklo při té demontáži.
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 12.4.2015 , 6:37   Citovat  

rocky33 napsal:
Další věc co mě na autě rozčiluje Úsměv Hoši měnil někdo manžetu řadičky za nějakou ušitou z kůže? Ta co tam je se začíná loupat , je to nějaká laciná koženka i když volant a hlavice řadičky jsou z kůže. Je ta hlavice našroubovaná ? a ten chrom rámeček jenom nacvaklý? Nějaká rada by nebyla ? mám jenom bobky aby mě něco neprasklo při té demontáži.

Jo tak tohle je taky taková "vlastnost", která se borcům v Honda vážně povedla to mi hlava nebere wokurka
Já to zatim zabarvuju lihovkou, nicméně je to pruda na to koukat, chápu...
Z obrázku sestavení toho moc poznat nejde, na YT jsem toho taky moc nenašel (jen snad tady tudy odkaz ), tak podle toho sundat ten panel ovládání topení a pak tam zkusit nějak zašmátrat rukou... nevim no... Když jsem se o tom bavil s Aldou, tak řikal, že mi to radši sundá sám... Úsměv
Každopádně když bys někde řešil náhradu, tak dej vědět, taky bych se přidal...

CR-V - instrument panel - driver side.jpg

CR-V - instrument panel - driver side.jpg, 141.97 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.4.2015 , 7:40   Citovat  

Díky moc za informace , těch věcí co mě tam štvou je víc i když to jsou takové prkotiny. Zatím se seznamuji a doufám že časem se mě je podaří doladit. CR-V by si chtěl delší čas nechat . Plánuji hlavně nějak ošetřit ten spodek auta , za chvíli mě čekají komplet přední brzdy , zadek už je měněn. Potom by chtěl ještě udělat komplet brzdiče nebo vypadají jak kdyby byly na autě 20let. Pokud se mě podaří sehnat za rozumný peníz starší , nechám je opískovat a dám na ně zinek. Na autě co jsem měl jsem to dělal a vypadalo to parádně.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.4.2015 , 8:11   Citovat  

rocky33 napsal:

Sundání je jednoduché. Vymáčknout panel topení dle YT. Pak už jen směrem nahoru "vytrhnout" celý šedý panel i s řadičkou. Díky tomu pak už můžeš odšroubovat hlavici řadičky a můžeš měnit. Nahoře v kroužku je "kůže je stažená páskem, v šedém panelu přichycená sponama. Není se čeho bát.
Původní jsem taky už měnil za originál. Taky jsem si nechal udělat kopii, ale to se moc nepovedlo. Asi to bude chtít lepšího čalouníka..
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o CR-V 3G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina