Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Představení nováčka
Fórum: Pro nováčky = pokusy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
I♥Honda je teď offline  I♥Honda
PříspěvekZaslal: 10.7.2016 , 13:01   Citovat  

Zdravím, konečně jsem se dočkal a mám řidičák, a hned svou první káru, je to CRX del Sol ESi, všechny díly sériové originální žádnej tuzing. Už jsem s ní byl na Honday 2016, kdo byl možná si vzpomene, zelená targa s koženým vnitřkem, asi jediná na sériovym podvozku takže nejvyšší targa ze všech Velmi šťastný no a rovnou se zde zeptám, vždy za studena mi po nastartování krátce něco vpředu u motoru zabzučí, když třeba auto stojí 8 hodin před prací tak to neudělá, jen když to stojí přes noc. Nevíte čím by to mohlo být ?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
oorrbb je teď offline  oorrbb
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 10.7.2016 , 16:45   Citovat  

podle me bzuci olej - olejovej filtr se naplni. Podle me je to normalni pokud kontrolka zhasne do cca 1 - 2s, ale musel bych to slyset.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
David.306 je teď offline  David.306
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.7.2016 , 17:13   Citovat  

I♥Honda napsal:
Zdravím, konečně jsem se dočkal a mám řidičák, a hned svou první káru, je to CRX del Sol ESi, všechny díly sériové originální žádnej tuzing. Už jsem s ní byl na Honday 2016, kdo byl možná si vzpomene, zelená targa s koženým vnitřkem, asi jediná na sériovym podvozku takže nejvyšší targa ze všech Velmi šťastný no a rovnou se zde zeptám, vždy za studena mi po nastartování krátce něco vpředu u motoru zabzučí, když třeba auto stojí 8 hodin před prací tak to neudělá, jen když to stojí přes noc. Nevíte čím by to mohlo být ?

ja bych to mozna typoval na starter.
   Návrat  
SpaceMan je teď offline  SpaceMan
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 7:44   Citovat  

Ahoj nováčku. Velmi šťastný

Je to po nastartování a nebo před nastartováním? Shasínají Ti všechny kontrolky? Ideální je, aby Ti někdo nastartoval auto a ty stál s otevřenou haupnou a natočil video. Takhle to může být cokoliv.

Obvykle:
- před nastartováním svítí kontrolka motoru a zároveň slyšíš tlačit benzinové čerpadlo. po 1-2 vteřinách čerpadlo přestane tlačit a kontrolka zhasne

- po nastartování je chvilku na malý okamžik zvýšený volnoběh, než se olej dotlačí do celého okruhu (cca na 2-3 vteřiny) a pak se volnoběh ustálí - u úplně studeného auta se drží na cca 1300-1600 otáček, u auta, co stálo po jízdě třeba 4-5 hodin, tak do 1200 otáček, u auta, co dojelo, normálně otáčky spadnou hned na klasiku 800-900 otáček.

BTW: určitě víš o stránkách tudy odkaz tak neváhej a zaregistruj se k nám. Zrovna plánujeme sraz na podzim a bude to velké... Mrk OK
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 9:36   Citovat  

Ma delSolka servo moturky na stelovani naklonu svetel? Kdysi davno, kdyz jsem mel (ted to moc nectete Úsměv ) Citroen ZX, tak tam ten jeden moturek nejak zlobil a taky si to obcas vrcelo a delalo co chtelo... (ostatne jako cely auto Velmi šťastný )
   Návrat  
tomyks je teď offline  tomyks
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 14:00   Citovat  

Vitej novacku a pochlub se nejakou fotkou.
Ten zvuk co popisujes, nebo podobny a kratce po nastartovani, hlavne teda rano, to jsem pozoroval asi na vsech nasich autech, a nekdy to bylo prave vice slyset. Rano budu poslouchat. V servise jsem se na to ptal, uz je to nejaky rok, a vazne uz si nevzpopminam jestli rikali ze to spina servo, nebo neco s abs? to mi hlava nebere Kdyby to nekdo vedel, docela by me to zajimalo. Kazdopadne prej je to normalni.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 14:07  Naposledy upravil SpaceMan dne 11.7.2016 , 14:08, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

SaKaL napsal:
Ma delSolka servo moturky na stelovani naklonu svetel? Kdysi davno, kdyz jsem mel (ted to moc nectete Úsměv ) Citroen ZX, tak tam ten jeden moturek nejak zlobil a taky si to obcas vrcelo a delalo co chtelo... (ostatne jako cely auto Velmi šťastný )

Ano, některé stupně výbavy to měli. Třeba moje sociální edice měla štelování výšky světel ve 4 krocích - 0 až 3. Servomotorky jsou součástí originální lampy. přátele Nicméně tady v tomto případě se světla nenastavují znovu při každém startu...
   Návrat  
Mrs the.Doctor je teď offline  Mrs the.Doctor
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 14:08   Citovat  

SpaceMan napsal:
Ahoj nováčku. Velmi šťastný

BTW: určitě víš o stránkách tudy odkaz tak neváhej a zaregistruj se k nám. Zrovna plánujeme sraz na podzim a bude to velké... Mrk OK

Ono už se něco plánuje?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 14:09   Citovat  

Mrs the.Doctor napsal:
Ono už se něco plánuje?

Ano, ano... mám to v hlavě a zatím viz FB je to ve hvězdách... Víc SZ.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 14:49   Citovat  

Wow tolik reakcí jsem nečekal Velmi šťastný no ale ten zvuk zní jako ty motorky světel, protože stejný zvuk má kamarád na Fordu Probe při naklápění světel. Mě to jako napadlo, ale říkal jsem si že je to blbost proč by se ozýval motorek naklápění při studeném startu Velmi šťastný auto jinak právě startuje tak jak má, nechám naběhnout čerpadlo, nastartuju, kontrolky zhasnou normálka... ale je pravda že nedávno se mi stalo že mi při jízdě do práce svítila kontrolka ABS, při cestě domů, tedy chcípnutí a nastartování už nesvítila, a teď to je vlastně asi týden v klidu, jen ten zvuk nevím co to je no... na delSol team jsem se zaregistroval.

DSC_0035_3.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DSC_0035_3.JPG, 3.64 MB

DSC_0034_5.JPG

DSC_0034_5.JPG, 3.49 MB

DSC_0051_1.JPG

DSC_0051_1.JPG, 3.36 MB
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 16:23   Citovat  

I♥Honda napsal:
Wow tolik reakcí jsem nečekal...

Wow, tak ta OK vypadá docela pěkně!
   Návrat  
tomyks je teď offline  tomyks
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 16:28   Citovat  

Krása OK
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 16:44   Citovat  

I♥Honda napsal:
Wow tolik reakcí jsem nečekal Velmi šťastný no ale ten zvuk zní jako ty motorky světel, protože stejný zvuk má kamarád na Fordu Probe při naklápění světel. Mě to jako napadlo, ale říkal jsem si že je to blbost proč by se ozýval motorek naklápění při studeném startu Velmi šťastný auto jinak právě startuje tak jak má, nechám naběhnout čerpadlo, nastartuju, kontrolky zhasnou normálka... ale je pravda že nedávno se mi stalo že mi při jízdě do práce svítila kontrolka ABS, při cestě domů, tedy chcípnutí a nastartování už nesvítila, a teď to je vlastně asi týden v klidu, jen ten zvuk nevím co to je no... na delSol team jsem se zaregistroval.

Wau! Tak ta je teda moc povedená. Hezký kousek. Gratulace ke koupi. Moc už jich takových není. přátele

Když ten zvuk zkusíš natočit, tak to bude asi nejlepší. je to dobrý
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 16:51   Citovat  

Díky díky, jasný zítra to ráno natočím. Edit: Tak dnes to kupodivu neudělalo... Honda je asi tak dobrá že se spravuje sama Velmi šťastný nebo mě napadlo že mohlo natýct do nějakýho konektoru a mohlo to blbnout než voda vyschla... Edit2: tak dneska to zas udělalo a já zrovna nenatáčel Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:05   Citovat  

konečně
Odkaz
   Návrat  
cocks je teď offline  cocks
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:20   Citovat  

Vitej Mrk
Opatrne s upravama a tuningem..seriovy auta na hezkejch kolech s maximem moznych originalnich dilu jsou cenene vic, nez nejaky upraveny.. Mrk
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:24   Citovat  

cocks napsal:
Vitej Mrk
Opatrne s upravama a tuningem..seriovy auta na hezkejch kolech s maximem moznych originalnich dilu jsou cenene vic, nez nejaky upraveny.. Mrk

To vím Úsměv Proto do toho ani moc zasahovat neplánuji, a když, tak jen vratné úpravy, žádný extrém Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:31   Citovat  

I♥Honda napsal:
To vím Úsměv Proto do toho ani moc zasahovat neplánuji, a když, tak jen vratné úpravy, žádný extrém Úsměv

Tak to je dle mého gusta.

K videu. Byla by potřeba namazat spojkové táhlo, ale není to nic tragického. A jinak je to s podivem, ale vážně mě nenapadá nic jiného, co by dělalo takový zvuk, než je nastavení výšky světel. Je to prostě zvuk elektromotorku, který PO NASTARTOVÁNÍ něco během 2 vteřin nastaví. Nepovažoval bych to za nějakou závadu. přátele je to dobrý
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:44   Citovat  

Spojka je hydraulicky ovládaná, tak není kde co mazat, samozřejmě to mě taky štve ale co nadělám, po zahřátí motoru ta spojka stichne. Ale ten zvuk po nastartování mi nejde do hlavy proč to dělá jen za studena a jen někdy...
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:50   Citovat  

Tak si v noci "stoupni" proti stěně, vratům garáže a sleduj světla, jestli se ti hýbou. Pak je to ten motorek.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 14:54   Citovat  

JardaBar napsal:
Tak si v noci "stoupni" proti stěně, vratům garáže a sleduj světla, jestli se ti hýbou. Pak je to ten motorek.

Dobrej nápad, díky
   Návrat  
KingsKiller je teď offline  KingsKiller
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 15:08   Citovat  

Me podobny zvuk na accu 4g dela nekdy abs nez vyhodnoti ze cidlo je K.O. a rozne se kontrolka...
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 15:09   Citovat  

A kde byla schovaná takováhle pěkná delSolka? Smím-li se ptát?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 17:12   Citovat  

KingsKiller napsal:
Me podobny zvuk na accu 4g dela nekdy abs nez vyhodnoti ze cidlo je K.O. a rozne se kontrolka...

To bude asi nejpravděpodobnější vzhledem k tomu že mi už jednou svítila no :/ otázka je jak zjistím které to je, nebo se mají měnit všechny ?

To SaKaL: Autosalon Maťátko, Dolní Rychnov-Sokolov. Velmi příjemný chlapík 77 let, tahá auta z Německa, měl tam i tuhle Solku na které udělal lemy a podlahu a prodal. Je potřeba doladit drobnosti ale vypadá že motor bude v poho, vyměnil jsem olej, mám najeto asi 4000 km a ještě si zatim nevzal ani kapičku, a ani na 180km cestě na Honday a zatápění na okruhu VTEC žádné vůle v řízení ani v kulise řadící páky, na 20 let starý auto úplně parádní stav. Úsměv
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 17:33   Citovat  

Tak hlavne poradne vyvoskovat zevnitr ty opravovany mista at to nemusis za rok resit znova... A na zimu idelane zavrit nekam pod strechu... Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 17:40   Citovat  

SaKaL napsal:
Tak hlavne poradne vyvoskovat zevnitr ty opravovany mista at to nemusis za rok resit znova... A na zimu idelane zavrit nekam pod strechu... Úsměv

Vyvoskovat ? a jak se to dělá ? to mam vzít třeba vazelínu a napatlat to zevnitř na ty sváry ?
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 19:45   Citovat  

Prodávají se vosky do dutin, ty tam dej...jsou to vysocevzlínavé srajdy.
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 15.7.2016 , 19:47   Citovat  

I♥Honda napsal:
Vyvoskovat ? a jak se to dělá ? to mam vzít třeba vazelínu a napatlat to zevnitř na ty sváry ?

Záleží na tom, jak moc to ten prodejce dělal / nechal dělat pořádně a poctivě. Nechci Tě hned strašit Úsměv
Je tady na to pár témat, kde se dá najít pár užitečných rad:
Koroze
Koroze - boj a prevence
koroze, tmelení, vysklívání, nástřik podvozku
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 31.7.2016 , 14:16   Citovat  

Chtěl bych se ještě zeptat na jednu drobnost, kdybych chtěl zpevnit konstrukci, má cenu obědnávat sadu 4 rozpěr ? (http://www.asc-tuningimports.cz/product/podvozek-a-rozpery/rozpery/dna-sada-rozpernych-tyci---honda-civic-5/4566) nebo by stačila ta přední horní ? ta je tam právě za celkem dobrý peníze (http://www.asc-tuningimports.cz/product/podvozek-a-rozpery/rozpery/dna-predni-horni-rozpera---honda-cr-x-de/997) a nebo horní obě, ale to už se cenově blíží k těm čtyřem (http://www.asc-tuningimports.cz/product/podvozek-a-rozpery/rozpery/bomz-racing-horni-predni-a-zadni-rozpera/465) chtěl bych vědět jaký na to máte názor jaká volba by byla nejvýhodnější a co už je pro mě zbytečné, abych zbytečně nevyhazoval peníze. Případně bych vzal i od někoho kdyby někdo něco měl. Nebo je to kravina a rozpěry byste vůbec nedávali ?
   Návrat  
Mourl je teď offline  Mourl
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.7.2016 , 17:10   Citovat  

Zadní spodní rozpěru bych vzal od Ljay viz: tudy odkaz
když už teda rozpěru. Zbytek určitě poradí nějaký zkušený jezdec Del-sol je to dobrý
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Představení nováčka
Fórum: Pro nováčky = pokusy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina