Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
CRX Del Sol Targa - PO KOUPI PROBLÉM S MOTOREM - PLS HELP!!!
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
Kathrin je teď offline  Kathrin
PříspěvekZaslal: 17.10.2016 , 16:34   Citovat  

Honda Ahojte Honda ,

mám prosbu, v červnu jsem si dovezla vysněnou Del Solku, jela jsem s doprovodem, který vlastní dvě, abych měla někoho, kdo autům rozumí...už v začátku si auto bralo víc oleje, než je normální, tak jsem dolívala, proběhla kompletní výměna oleje včetně proplachového. Následné dolití 1l a pak ještě cca 0,5l, aby bylo dostatek. Jelikož je to moje první, nepřišlo mi nějak zvlášť divné, že auto nejede tak, jak by jet mělo, jen při situacích, jako např. pokud otáčky klesaly pod 2tis., auto netáhlo, to samé při předjíždění, plyn do podlahy a mě lezly oči z důlků, kdy už předjedu nebo kopec ne moc prudký na 4, plyn skoro v podlaze a auto jsem málem tlačila. Pak byly změřeny tlaky v motoru a to s hodnotami - 8-9-8-3 Bueee a zde vznikla má otázka, co budu dělat? Hodně lidí mi řeklo, že GO nemá smysl, někdo zase radil, abych koupila motor druhý (jenže to bych mohla dopadnout stejně). Nebo to proste nechat řádně prohlídnout a rozhodnout se až na základě, co bude špatné? Hold tu teď sedím, jako hromádka neštěstí a přemýšlím, co si počnu.....prosím poradíte mi rozumné řešení? Nechat- prodat- nebo jiná varianta? KO Bueee Bueee Bueee Bueee
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 17.10.2016 , 16:42   Citovat  

Jako u většiny věcí jde o otázku peněz. GO se udělat dá, budeš mít (skoro) jistotu, že je motor dobrý a že něco vydrží. Ale bude to stát dost peněz.
Nejjednodušší a asi i nejlevnější je sehnat jiný motor, i když se stoprocentní zárukou to nebude nikdy.
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.10.2016 , 16:44   Citovat  

Podobné dilema jsem měl před pár lety s preludou... Nakonec jsem se rozhodl pro ekonomicky výhodnější cestu a vyměnil motor.. Vše bylo OK OK
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.10.2016 , 16:56   Citovat  

jakubM napsal:
Podobné dilema jsem měl před pár lety s preludou... Nakonec jsem se rozhodl pro ekonomicky výhodnější cestu a vyměnil motor.. Vše bylo OK OK

A kdybych sehnala druhý motor, vlezu se třeba něco kolem 10tis.?
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.10.2016 , 17:09   Citovat  

a jakej tam máš motor? D16 nebo B16?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.10.2016 , 18:26   Citovat  

jakubM napsal:
a jakej tam máš motor? D16 nebo B16?

D16
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 15:48   Citovat  

Kačko,
Tvé situace mi líto o to víc, protože na chlup stejnou situaci jsem měl já v roce 2006. A prodávající, stejný přístup.

Holt já už to vyřešil jinak. Dnes bych to opět řešil jinak.

Ale pokud jsou tlaky jaké jsou, prodávající nechce o ničem slyšet, tak nezbývají než dvě možnosti:
- využít svého práva spotřebitele, je-li platná kupní smlouva -> NAPIŠ UŽIVATELI Hellborn - určitě rád poradí
- holt se do toho pustit nejlevnější formou, koupit lepší blok, těsnění pod hlavou, srovnat hlavu a blok a kapaliny a jezdit, ať se alespoň nějaké peníze vrátí anebo prodat.

Držím palce.

My se uvidíme v Pátek ve Zlíně.
přátele
   Návrat  
palban je teď offline  palban
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 17:13   Citovat  

M@jk napsal:
Kačko,

Ale pokud jsou tlaky jaké jsou, prodávající nechce o ničem slyšet, tak nezbývají než dvě možnosti: využít svého práva spotřebitele, je-li platná kupní smlouva -> NAPIŠ UŽIVATELI Hellborn - určitě rád poradí

Myslíš tím reklamovat snížené tlaky na 19 let starém motoru ? HaHaaa
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 17:19   Citovat  

palban napsal:
Myslíš tím reklamovat snížené tlaky na 19 let starém motoru ? HaHaaa

Ehm,
samozřejmě. HaHaaa

Ty, já i ostatní určitě víme a vidíme, že tlaky, které popsala Kačka hovoří o motoru ve smrti, špatně fungujícím, pokud ji byl prodán funkční motor, tak toto není, baterku a věci okolo nikdo neřeší, jsou nepodstatné. Záleží, jak je sepsána smlouva!
Úsměv

Záleží, co je ve smlouvě napsáno!
- byla upozorněna na tento stav a je součástí předávacího protokolu o technickém stavu vozidla?
- nebyla upozorněna?
- je ve smlouvě uvedeno, že se jedná o použité zboží a je vše bez záruky?

Atd.
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 19:45   Citovat  

No nevím, řešit reklamaci 20-letýho motoru po více jak 4 měsících od koupě odlítaného auta, mi přijde trochu mimo. Ano, máme tu nějakou smlouvu (v 99% staženou z netu a bez čtení podepsanou, jen pro klid v duši a pro přepis vozu) poté nějaké zákony (které vymýšlí v ideálním případě skopové hlavy) a blabla kdesi cosi. Myslím, že lidi mezi sebou by se měly řídit selským rozumem a rozumnou úvahou. A néééé se pořád ohánět legislativou atd. to bychom museli mít každý svého právníka a žít jenom uředničinou Úsměv. Když jdu koupit auto tak, je mi jasné, že se může něco podělat je to jen stroj. Neříkám, aby nebyla nějaká ochrana bezprostředně po obchodu, protože bohužel existují lidé, kteří by se snažili na tom zbohatnout, ale po 4 měsících řešit motor, když u koupě byly 3 osoby? Tobě se M@jku taky vysypal motor, a přitom dáváš autu maximální péči a ted si vezmi, že by jsi auto před 4 měsíci prodal a někdo by za tebou ted přišel, že chce zaplatit G.O. motoru, to by jsi mu to v klidu proplatil? Myslím, že jen tak ne, je pravda, že třeba se to tobě stát po zkušenostech, který si zřejmě měl stát nemůže pač by jsi to měl jištěný tou smlouvou, ale to se zase vracíme zpět na začátek mého příspěvku Úsměv přátele

Jinak co se týče Kathrin, zkus nejdřív poptat motor, třeba zde na foru, je to sice taky risk, ale nejlevnější varianta Úsměv nebo zkusit prodat celé auto s padlým motorem a sehnat něco slušnějšího ...
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 19:52   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
No nevím, řešit reklamaci 20-letýho motoru po více jak 4 měsících od koupě odlítaného auta, mi přijde trochu mimo. Ano, máme tu nějakou smlouvu (v 99% staženou z netu a bez čtení podepsanou, jen pro klid v duši a pro přepis vozu) poté nějaké zákony (které vymýšlí v ideálním případě skopové hlavy) a blabla kdesi cosi. Myslím, že lidi mezi sebou by se měly řídit selským rozumem a rozumnou úvahou. A néééé se pořád ohánět legislativou atd. to bychom museli mít každý svého právníka a žít jenom uředničinou Úsměv. Když jdu koupit auto tak, je mi jasné, že se může něco podělat je to jen stroj. Neříkám, aby nebyla nějaká ochrana bezprostředně po obchodu, protože bohužel existují lidé, kteří by se snažili na tom zbohatnout, ale po 4 měsících řešit motor, když u koupě byly 3 osoby? Tobě se M@jku taky vysypal motor, a přitom dáváš autu maximální péči a ted si vezmi, že by jsi auto před 4 měsíci prodal a někdo by za tebou ted přišel, že chce zaplatit G.O. motoru, to by jsi mu to v klidu proplatil? Myslím, že jen tak ne, je pravda, že třeba se to tobě stát po zkušenostech, který si zřejmě měl stát nemůže pač by jsi to měl jištěný tou smlouvou, ale to se zase vracíme zpět na začátek mého příspěvku Úsměv přátele

Jinak co se týče Kathrin, zkus nejdřív poptat motor, třeba zde na foru, je to sice taky risk, ale nejlevnější varianta Úsměv nebo zkusit prodat celé auto s padlým motorem a sehnat něco slušnějšího ...

Panie,
souhlasím, ale to by lidé ten selský rozum, jako Ty, já a další, museli používat. Evidentně Kačka bohužel narazila a dokonce i s člověkem, který autům rozumí, což je zvláštní minimálně. No a prodávající dává ruce pryč, alespoň dle jejího popisu. No budiž, co taky, že? On ten rozum použil, jak to udělat, aby neměl odpovědnost a ona v dobré víře ... a jsmae na začátku Tvého příspěvku. Tudíž Ti nezbývá než použít jakékoliv dostupné páky, když ostatní se domluvit v rámci fiar play nehodlají.

A ano, máš pravdu, po zkušenostech, které jsem měl určitě, bych dnes takové auto nekoupil. Můj příběh před 10ti lety byl "némlich" to samé!!!

Tudíž, už i já jsem Kačce říkal, nechť sežene lepší blok a hotovo. Nejlevnější.

přátele je to dobrý
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 20:07   Citovat  

No jo, ale tvrdit, že tlak kolem 8 je u toho motoru normální, moc normální není... to mi hlava nebere
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 20:08   Citovat  

Hellborn napsal:
No jo, ale tvrdit, že tlak kolem 8 je u toho motoru normální, moc normální není... to mi hlava nebere

Pavle,
díky, že jsi tu. Na toto jsem obrázek. To je minimálně uvádění v omyl.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 20:09   Citovat  

Já to už si s Katrin psal někdy předevčírem... Mrk
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 20:38   Citovat  

Hellborn napsal:

Co je normální stav u 19let starého motoru ? Pro někoho je zázrak že ještě běží , někdo čeká stav nového motoru . Z dnešních aut po 19i letech nepojede žádné Úsměv Neznám prodávajícího ani kupujícího , ale u tak starého auta se může stát cokoli , nikdo nemůže zaručit že druhý den po koupi nepovolí těsnění pod hlavou , nezlomí se polosa , nezadře rozdělovač .......
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 20:58   Citovat  

Prodávající by měl mít papír s tlaky kolem 8 bar, které jsou podle něj normální... Za 1tis.km vzal 1.5l oleje (podle prodávajícího to tolik nežralo). Dle smlouvy auto nemá skryté vady...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 21:47   Citovat  

M@jk napsal:
Ehm,
samozřejmě. HaHaaa

Ty, já i ostatní určitě víme a vidíme, že tlaky, které popsala Kačka hovoří o motoru ve smrti, špatně fungujícím, pokud ji byl prodán funkční motor, tak toto není, baterku a věci okolo nikdo neřeší, jsou nepodstatné. Záleží, jak je sepsána smlouva!
Úsměv

Záleží, co je ve smlouvě napsáno!
- byla upozorněna na tento stav a je součástí předávacího protokolu o technickém stavu vozidla?
- nebyla upozorněna?
- je ve smlouvě uvedeno, že se jedná o použité zboží a je vše bez záruky?

Atd.

Na tento stav jsem upozorněna nebyla, na fb mi napsal prodávající, že věděl, jaké jsou tlaky,ale nikde prej nebyly 3 atm., prej jinak by to do smlouvy uvedl, jaké tlaky jsou... HaHaaa , ve smlouvě je sice uvedeno, že se jedná o starší věc, ale nic o záruce. V podstatě jen psal - nevím, co mám teď dělat a že jsem mu zkazila náladu.... to mi hlava nebere
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 21:49   Citovat  

Hellborn napsal:

Haha, prej tlaky nad 10 by mi vystřelily kapotu, málem jsem umřela smíchy, když i kámošova máti má na Feldě cca 13 HaHaaa
   Návrat  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 21:52   Citovat  

pokud ten papír ukázal kupujícímu mám obavy že = seznámil se stavem.ten koho ssebou měla nevedel že takový tlaky jsou malý ?jestli to označil jako normální je smutný ale nikdo z nás u toho nebyl tzn neznáme kontext(" normální u techdle starejch aut"?)(já tuhle dostal zdupa že o 400k autě jsem řekl že nejede- ve skutečnosti jsem řekl že nejede jak by mohlo kdyby se to a to udělalo jinak(a majitel to ví tež ).
myslím že to je skoro bez šance , být to po týdnu , do měsíce dejme tomu ale po 4 ?kolikrát to mohlo být v omezovači, kolikrát to mohlo jet po d1 200+ .neber to kathrin osobne neříkám že to tak je, ale v pohledu ze strany prodávajícího to klidně mohlo být a proč by na to měl doplácet.navíc tlaky a spotřeba oleje jste věděli tzn top stav to asi taky nebyl.
je to možná tvrdý ale dle mýho pohledu realita .být to v bazaru tak by se nikdo nebavil ,protokol o stavu = vrak na sešrotování.
bohužel nedá se ani dobře poradit , koupený druhý motor muže být ve stejným nebo jen o chlup lepším stavu než stávající a go = kupa peněz.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 21:53   Citovat  

Kathrin napsal:
že jsem mu zkazila náladu.... to mi hlava nebere

No jo, jsi ošklivá... Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 21:53   Citovat  

Hellborn napsal:
Prodávající by měl mít papír s tlaky kolem 8 bar, které jsou podle něj normální... Za 1tis.km vzal 1.5l oleje (podle prodávajícího to tolik nežralo). Dle smlouvy auto nemá skryté vady...

Přesně tak...a to v den koupě vznikl dotaz, bere olej? Néééé... Ble
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 21:57   Citovat  

1,5l na 1t je slušná dymovnice minimálně pod kopcem zakouřit musel,to nebylo poznat pri jízdě ?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:00   Citovat  

monty napsal:
pokud ten papír ukázal kupujícímu mám obavy že = seznámil se stavem.ten koho ssebou měla nevedel že takový tlaky jsou malý ?jestli to označil jako normální je smutný ale nikdo z nás u toho nebyl tzn neznáme kontext(" normální u techdle starejch aut"?)(já tuhle dostal zdupa že o 400k autě jsem řekl že nejede- ve skutečnosti jsem řekl že nejede jak by mohlo kdyby se to a to udělalo jinak(a majitel to ví tež ).
myslím že to je skoro bez šance , být to po týdnu , do měsíce dejme tomu ale po 4 ?kolikrát to mohlo být v omezovači, kolikrát to mohlo jet po d1 200+ .neber to kathrin osobne neříkám že to tak je, ale v pohledu ze strany prodávajícího to klidně mohlo být a proč by na to měl doplácet.navíc tlaky a spotřeba oleje jste věděli tzn top stav to asi taky nebyl.
je to možná tvrdý ale dle mýho pohledu realita .být to v bazaru tak by se nikdo nebavil ,protokol o stavu = vrak na sešrotování.
bohužel nedá se ani dobře poradit , koupený druhý motor muže být ve stejným nebo jen o chlup lepším stavu než stávající a go = kupa peněz.

Pozor, on nám žádný papír neukazoval ani před náma nic neměřil, vyjádřil se k tomu až včera na fb....že to bylo měřené a byly tam makové takov tlaky...a ten, co to se mnou jel kupovat tvrdil, že jančím, že on má u svojí taky takové, že je to v pořádku,...takže si o tom/něm už myslím své...ono je totiž velmi pravděpodobné, že ten motor jel na ty tři válce celou dobu od koupě, protože mi to přijde, že jede stejně...dnes to mechoš poznal už po zvuku...tak nechápu, že už mi to neřekli v druhém servisu, když to měli nastartované... to mi hlava nebere
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:03   Citovat  

monty napsal:
1,5l na 1t je slušná dymovnice minimálně pod kopcem zakouřit musel,to nebylo poznat pri jízdě ?

To víš, že jo, dnes jsem se na to mechoša ptala, proč to tak čoudí....jenže při koupi jsem hold spoléhala na to, že tomu dotyčný rozumí... naštvanej
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:04   Citovat  

Hellborn napsal:
No jo, jsi ošklivá... Úsměv

Já jsem zlatá, protože kdybych byla vošklivá, tak ho tím rozjezdím na fašírku... naštvanej Bueee Je to tam.
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:10   Citovat  

Jen pro doplnění - to se tady bavíme o té co máš v garáži?
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:12   Citovat  

Kathrin napsal:
To víš, že jo, dnes jsem se na to mechoša ptala, proč to tak čoudí....jenže při koupi jsem hold spoléhala na to, že tomu dotyčný rozumí... naštvanej

aha, no co na to říct Smutný .napadá mě "chybama se člověk učí" ..takhle nevím kolik to auto stálo , ani v jakým stavu je jinak,pokud bude prodejce hodnej tak ti vrátí pár tisíc ,pokud ne nic nenaděláš.za 8-10 t se dá koupit celkem slušná d16,ideálně kupovat v chodu , změřit si tlaky , zkusit jestli nečudí .za odpoledne ti to nějakej kámoš přehodí a jezdíš.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:13   Citovat  

SaKaL napsal:
Jen pro doplnění - to se tady bavíme o té co máš v garáži?

Ano...
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:14   Citovat  

Vždy je to kupec, kdo kupuje a nemusí. Nechci aby to vypadalo moc přísně, ale sportovní auto z roku 92, které prolezlo mnoha rukama, co od něj lze čekat?! Prostě obrovské riziko koupě ojetiny, je třeba kupovat s rozvahou.
Ponaučení pro příště zní, lépe auto prověřit.
A co nyní? Prodat (někomu kdo dá auto co cajku) a nebo opravit (koupě jiného motoru je asi nejlepší cesta).
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:14   Citovat  

Kathrin napsal:
Pozor, on nám žádný papír neukazoval ani před náma nic neměřil, vyjádřil se k tomu až včera na fb....že to bylo měřené a byly tam makové takov tlaky...a ten, co to se mnou jel kupovat tvrdil, že jančím, že on má u svojí taky takové, že je to v pořádku,...takže si o tom/něm už myslím své...ono je totiž velmi pravděpodobné, že ten motor jel na ty tři válce celou dobu od koupě, protože mi to přijde, že jede stejně...dnes to mechoš poznal už po zvuku...tak nechápu, že už mi to neřekli v druhém servisu, když to měli nastartované... to mi hlava nebere

Tak už víme že motor při koupi běhal na tři válce a kouřil . Nějak nechápu co ten prodávající mohl zatajit?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
CRX Del Sol Targa - PO KOUPI PROBLÉM S MOTOREM - PLS HELP!!!
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina