Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
CRX Del Sol Targa - PO KOUPI PROBLÉM S MOTOREM - PLS HELP!!!
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 2
Kathrin je teď offline  Kathrin
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:16   Citovat  

monty napsal:
aha, no co na to říct Smutný .napadá mě "chybama se člověk učí" ..takhle nevím kolik to auto stálo , ani v jakým stavu je jinak,pokud bude prodejce hodnej tak ti vrátí pár tisíc ,pokud ne nic nenaděláš.za 8-10 t se dá koupit celkem slušná d16,ideálně kupovat v chodu , změřit si tlaky , zkusit jestli nečudí .za odpoledne ti to nějakej kámoš přehodí a jezdíš.

Dnes jsme ji odvezli na dílnu a až to prohlídnou, jak stav celkový, tak sta motoru, tak budou možnosti řešení....z prodávajícího prachy jen tak nedostanu, kdoví, jestli je vůbec ještě nějaké má...musela bych zatlačit jedině jinak... naštvanej
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:19   Citovat  

palban napsal:
Tak už víme že motor při koupi běhal na tři válce a kouřil . Nějak nechápu co ten prodávající mohl zatajit?

Pane bože, nic nevím, ale nejspíš to tak bude, jsem ženská, jak jsem to asi měla poznat, když jsem spoléhala na někoho, kdo tomu měl rozumět? naštvanej naštvanej když jsem auto kupovala, měla jsem zato, že po zkontrolování je vše ok.... Chápeš!
   Návrat  
palban je teď offline  palban
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:24   Citovat  

Kathrin napsal:
Pane bože, nic nevím, ale nejspíš to tak bude, jsem ženská, jak jsem to asi měla poznat, když jsem spoléhala na někoho, kdo tomu měl rozumět? naštvanej naštvanej když jsem auto kupovala, měla jsem zato, že po zkontrolování je vše ok.... Chápeš!

Můžeš pouze poděkovat tomu co to prohlížel. Pokud jezdíš 4 měsíce na tři válce , nemá cenu ty tlaky ani měřit.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:24   Citovat  

JardaBar napsal:
Vždy je to kupec, kdo kupuje a nemusí. Nechci aby to vypadalo moc přísně, ale sportovní auto z roku 92, které prolezlo mnoha rukama, co od něj lze čekat?! Prostě obrovské riziko koupě ojetiny, je třeba kupovat s rozvahou.
Ponaučení pro příště zní, lépe auto prověřit.
A co nyní? Prodat (někomu kdo dá auto co cajku) a nebo opravit (koupě jiného motoru je asi nejlepší cesta).

Mě bylo řečeno 2. majitel a první v ČR...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.10.2016 , 22:26   Citovat  

palban napsal:
Můžeš pouze poděkovat tomu co to prohlížel. Pokud jezdíš 4 měsíce na tři válce , nemá cenu ty tlaky ani měřit.

Ano, bohužel dotyčný se na mě maximálně přiživil... to snad ne
   Návrat  
SpaceMan je teď offline  SpaceMan
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 8:47   Citovat  

Aj karamba, tak jsem jen zběžně prolétl poslední stránku a rady jsou ve své podstatě stejné, jako jsem Ti dával já. Díky Hellbornovi za náhled do práva (to je mi na míle vzdálené). Škoda, žes to nezkusila konzultovat i přes telefon např. se mnou nebo někým dalším zkušeným. Z mého pohledu - pokud někdo říká, že tlaky pod 10 jsou u 20+ let starého Honda motoru v cajku, tak žije ve velkém omylu. Ale jak už jsem Ti psal, tak po bitvě je každý generál.

Kdyby bylo nejhůř, tak bych věděl o jednom motoru, který potřebuje jen malou péči. Vždycky jezdil slušně a nebyla to žádná olejnička. Asi bych věděl domluvit i nějakou zajímavou cenu. přátele
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 10:03   Citovat  

SpaceMan napsal:
Aj karamba, tak jsem jen zběžně prolétl poslední stránku a rady jsou ve své podstatě stejné, jako jsem Ti dával já. Díky Hellbornovi za náhled do práva (to je mi na míle vzdálené). Škoda, žes to nezkusila konzultovat i přes telefon např. se mnou nebo někým dalším zkušeným. Z mého pohledu - pokud někdo říká, že tlaky pod 10 jsou u 20+ let starého Honda motoru v cajku, tak žije ve velkém omylu. Ale jak už jsem Ti psal, tak po bitvě je každý generál.

Kdyby bylo nejhůř, tak bych věděl o jednom motoru, který potřebuje jen malou péči. Vždycky jezdil slušně a nebyla to žádná olejnička. Asi bych věděl domluvit i nějakou zajímavou cenu. přátele

Ano, ano, jakmile budu od kluků ze servisu vědět, jak to vypadá, dám echo....pokud by byl motor v dezolátním stavu a bylo nutno vyměnit, tak bych určitě byla moc ráda... přátele je to dobrý moc děkujuu!!!
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 10:19   Citovat  

JardaBar napsal:
Vždy je to kupec, kdo kupuje a nemusí. Nechci aby to vypadalo moc přísně, ale sportovní auto z roku 92, které prolezlo mnoha rukama, co od něj lze čekat?! Prostě obrovské riziko koupě ojetiny, je třeba kupovat s rozvahou.
Ponaučení pro příště zní, lépe auto prověřit.
A co nyní? Prodat (někomu kdo dá auto co cajku) a nebo opravit (koupě jiného motoru je asi nejlepší cesta).

Jardo,
přísně? Nikoliv, pravdivě!
je to dobrý přátele

Jako u mne v tématu.
Mrk

A já to beru, přeci jen už mám v h-c.cz a mezi lidmi už něco za sebou, takže je mi to jasné, že to myslíš dobře. Ale vidím její situaci teď jako já v roce 2006, když jsem auto kupoval od Kuťáka, s tím rozdílem, že auto Kathrin má pěkné celkově exteriérm ok. To má mnohem lepší.

Tudíž ten motor/blok, je nejlepší volba, jak auto zachránit.
V tom, jak píše Spacík a jiní, shodneme. Taky by byla možnost sehnat blok - minimálně. Stejně bude řešit srovnání hlavy, zabroušení ventilů, těsnění, případně gufera ventilů, protože, když už to je venku, udělat, co možná nejpoctivěji a komplexněji, proč? Vyjde to nejlevněji, když už rozhodit, tak udělat celé.

přátele Mrk
   Návrat  
Mrs the.Doctor je teď offline  Mrs the.Doctor
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 11:54   Citovat  

Nějak jsem si nevšimla, kolik auto stálo... ale je fakt, že když jede auto na tři válce, poznal by to snad i hluchý... cos to s sebou měla za experta? Bueee to mi hlava nebere
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 12:00   Citovat  

Mrs the.Doctor napsal:
Nějak jsem si nevšimla, kolik auto stálo... ale je fakt, že když jede auto na tři válce, poznal by to snad i hluchý... cos to s sebou měla za experta? Bueee to mi hlava nebere

A je nějak podstatné, kolik stálo? Min. rok chtěl 65, letos 55 a já ho koupila za 38....možná by to i hluchý poznal, ale pouze v případě, že tomu rozumí...pokud jedeš kupovat první auto, asi to nepoznáš....dotyčný to poznat měl...možná poznal a přesto neřekl....co já vím... Ble Toho experta tady stejně nikdo nezná... cože cože ?
   Návrat  
chatek je teď offline  chatek
3 háčka
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 12:53   Citovat  

Kathrin napsal:
A je nějak podstatné, kolik stálo? Min. rok chtěl 65, letos 55 a já ho koupila za 38....možná by to i hluchý poznal, ale pouze v případě, že tomu rozumí...pokud jedeš kupovat první auto, asi to nepoznáš....dotyčný to poznat měl...možná poznal a přesto neřekl....co já vím... Ble Toho experta tady stejně nikdo nezná... cože cože ?

to ti dal asi 17000 tisíc na novej motor Tak to koukám!
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
KolonicnyR je teď offline  KolonicnyR
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 13:00   Citovat  

Nevim co tady resit, novy motor se da koupit za hubicku, vzdyt se prodava tolik delsolek Úsměv

Zkus uhrat akorat slevu a je to Úsměv
   Návrat  
rudy5 je teď offline  rudy5
2 háčka
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 13:45   Citovat  

reklamovať 24r či koľko staré auto ktoré si riadne odskúšala absolovovala skúšobnú jazdu a mala k tomu pri sebe ešte aj človeka čo sa tomu"rozumie" ? inak ja keby predávam tak staré auto tak do zmluvy na 100% napíšem že auto predávam na súčiastky je to z dôvodu že u tak starého auta človek nemôže vedieť čo sa stane na druhý deň a každý kto kupuje auto a ešte k tomu tak staré by ho chcel mať skoro zadarmo a ešte v 100% stave , pritom môžu byť radi že to vôbec jazdí . Bohužiaľ toto bola len a len tvoja chyba a mala si zobrať človeka čo sa tomu naozaj rozumie teraz ti nezostáva nič iné len riešiť čo najlacnejšiu opravu.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Mrs the.Doctor je teď offline  Mrs the.Doctor
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 14:29   Citovat  

Kathrin napsal:

V tom případě bych to brala jako slevu na nový motor..jak píše Chatek. Pokud jsem si všimla, minimálně jeden je na prodej tady na HC. Jeden nedávno prodával Minor a Spaceman se také nabízel.. do 50ti tis. Kč. se v pohodě vlezeš a bude to vyřešené.

Pořád nechápu, co by lidi v dnešní době za pár peněz chtěli... sopťa sopťa Ble
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 14:38   Citovat  

Já myslím, že už všichni teď víme, co se dalo udělat lépe a jinak. Aneb jak jsem psal, po bitvě je každý generál... Kathrin už taky ví, jak příště nakupovat auto. Až se teď na to mrknou servisáci a daj Kathrin nějaké info, tak se dá řešit dál...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 16:25   Citovat  

SpaceMan napsal:
Já myslím, že už všichni teď víme, co se dalo udělat lépe a jinak. Aneb jak jsem psal, po bitvě je každý generál... Kathrin už taky ví, jak příště nakupovat auto. Až se teď na to mrknou servisáci a daj Kathrin nějaké info, tak se dá řešit dál...

Ano,presne tak....snad to dobre dopadne.... Bueee zmatenej
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 16:28   Citovat  

rudy5 napsal:
reklamovať 24r či koľko staré auto ktoré si riadne odskúšala absolovovala skúšobnú jazdu a mala k tomu pri sebe ešte aj človeka čo sa tomu"rozumie" ? inak ja keby predávam tak staré auto tak do zmluvy na 100% napíšem že auto predávam na súčiastky je to z dôvodu že u tak starého auta človek nemôže vedieť čo sa stane na druhý deň a každý kto kupuje auto a ešte k tomu tak staré by ho chcel mať skoro zadarmo a ešte v 100% stave , pritom môžu byť radi že to vôbec jazdí . Bohužiaľ toto bola len a len tvoja chyba a mala si zobrať človeka čo sa tomu naozaj rozumie teraz ti nezostáva nič iné len riešiť čo najlacnejšiu opravu.

Tak ono se Ti taky jednoho krasneho dne muze stat,ze budes nekomu verit a dopadnes,jak ja Chápeš! Tak to valím bulvy Mrk
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 19.10.2016 , 16:31   Citovat  

SpaceMan napsal:

Jakmile budu vedet nejake info,dam vedet.... je to dobrý Mrk
   Návrat  
spectrecz je teď offline  spectrecz
1 háčko
PříspěvekZaslal: 21.10.2016 , 9:15   Citovat  

Poslední válec je evidentně bez komprese, zbytek na servisním limitu, příčin může bejt samozřejmě víc. Diagnostika měřením dynamické komprese - místo svíčky se dá čidlo tlaku a za chodu motoru se na osciloskopu zachytí křivka průběhu tlaku ve válci z níž lze posléze vyčíst kudy to fouká. To bych asi udělal já jako první, pak teprve kupoval hlavy a bloky a něco rozebíral...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.10.2016 , 11:40   Citovat  

spectrecz napsal:
Poslední válec je evidentně bez komprese, zbytek na servisním limitu, příčin může bejt samozřejmě víc. Diagnostika měřením dynamické komprese - místo svíčky se dá čidlo tlaku a za chodu motoru se na osciloskopu zachytí křivka průběhu tlaku ve válci z níž lze posléze vyčíst kudy to fouká. To bych asi udělal já jako první, pak teprve kupoval hlavy a bloky a něco rozebíral...

Souhlasím a tuto cestu jsem doporučoval. přátele
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 27.10.2016 , 19:08   Citovat  

Ahojte... H+

takže, věc pokročila, auto bylo dnes jak na zvedáku pro kontrolu, tak se řešil motor, jak již mi někteří psali/říkali, tak byl podpálený ventil,nicméně šálky a další v pořádku, čili jen určité věci na výměnu...jinak celkový stav více než vyhovující...dost věcí udělaných...Targuše je na zákrok objednaná na 21.11., takže koncem listopadu by snad už mohla chrnět doma....snad vše dobře dopadne...jakmile budu vědět další informace, tak se zase ozvu... je to dobrý papa
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 30.10.2016 , 14:38   Citovat  

Kathrin napsal:
Ahojte... H+

takže, věc pokročila, auto bylo dnes jak na zvedáku pro kontrolu, tak se řešil motor, jak již mi někteří psali/říkali, tak byl podpálený ventil,nicméně šálky a další v pořádku, čili jen určité věci na výměnu...jinak celkový stav více než vyhovující...dost věcí udělaných...Targuše je na zákrok objednaná na 21.11., takže koncem listopadu by snad už mohla chrnět doma....snad vše dobře dopadne...jakmile budu vědět další informace, tak se zase ozvu... je to dobrý papa

Kači,
to rád slyším ... držím palce.

přátele je to dobrý
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 30.10.2016 , 21:37   Citovat  

M@jk napsal:
Kači,
to rád slyším ... držím palce.

přátele je to dobrý

Doufám, že to bude ok, pak písnu co vše se dělalo... Mrk je to dobrý moc děkuju! přátele
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 31.10.2016 , 9:16   Citovat  

Tak to dopadlo ještě hodně dobře. Nicméně když už to máš takhle dole, tak by stálo za to zjistit, proč jsou obecně ty tlaky tak nízké. Psala si, že máš 8-9-9-3. Ten podpálený ventil by vysvětlil ty 3, ale co zbytek? to mi hlava nebere

Test na těsnost kroužků kolem pístu je celkem jednoduchý - naliješ olej na píst a koukáš, zda mizí... Sundaná hlava je, takže rovnou zkontrolovat/opravit. Spodek říkáš, že je OK. Tak snad pokud se udělá vršek, tak to spodek ustojí. přátele
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
CRX Del Sol Targa - PO KOUPI PROBLÉM S MOTOREM - PLS HELP!!!
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina