Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[3]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Cebia a zkažený prodej..
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Mapone je teď offline  Mapone
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 22:34   Citovat  

Chtěl bych se podělit o zkušenost a tak trochu zjistit, jestli někdo neřešil podobný problém.
V zimě jsem koupil od jedné paní 2005 Hondu CR-V v dieselu. Nejdříve jsem řešil nějaký drobný servis a v lednu zajel na evidenční kontrolu a auto přepsal na sebe. Teď ji ale prodávám, jelikož potřebuji dodávku na stavbu a tu jsem narazil na problém. Jen chci říct, že jsem druhý majitel v ČR (vlastně třetí, ale předtím to byl přepis jen mezi otcem a dcerou).
Auto jsem už při koupi kontroloval klasicky přes https://www.kontrolatachometru.cz, kde jdou kilometry postupně až k číslu 253904km
což je zápis evidenční kontroly kvůli přepisu, jak jsem psal výše. Od té doby auto nebylo nikde v servisu, ani na STK.
Vtip je v tom, že nový potenciální majitel si nechal vyjet cebii, a tam je poslední zápis z února (já byl na EK v lednu) s číslem o hodně nižším než je skutečný stav a to 172000km. Takže kupec řekl že jsem to stočil, a že auto má tedy o 80tkm více a samozřejmě si koupi rozmyslel, jelikož tomu prostě věří, protože je to CEBIA. Sice jsem mu vysvětloval že je to nesmysl, jelikož teď má auto cca 256xxx, takže jsem nemohl najet za 6 měsíců 80tkm ale jen 2tkm, ale nechtěl si to nechat vysvětlit.
Zajímalo by mě kde Cebia vzala ten poslední nesmyslný zápis, když auto nebylo v únoru ani na STK/EK/nebo v servisu. A hlavně co s tím.. každý kdo si to teď ověří, uvidí to samé a automaticky mě bude mít za stáčeče Úsměv
Když to vezmu do důsledku tak kvůli nesmyslnému zápisu je vlastně auto neprodejné.... Nevím co s tím.
Díky

crv kilaky.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
crv kilaky.jpg, 242.2 kB

received_2391096864467546.jpeg

received_2391096864467546.jpeg, 60.17 kB

received_377812316173760.jpeg

received_377812316173760.jpeg, 62.16 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 22:45  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 13.6.2019 , 23:02, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Asi bych začal slušným mailem na adresu cebie.

Každopádně tyhle služby jsou sice fajn, ale je to citlivý na správnost zápisu techniků na STK a v servisu. Stačí když se přepíše nebo překoukne a místo 172324km napíše do protokolu 112324km a vysvětluj pak něco někomu Tak to valím bulvy Nejhorší že má v evidenci nějakou chybu každý 5-tý auto minimálně.

Edit: ještě o tom přemýšlím a řekl bych, že se někdo přepsal při zadávání VIN, ale divná shoda náhod to mi hlava nebere nechal bych si udělat výpis servisů z Hondy a pokud někdo přiřadil tvoje VIN k nějaký opravě jiného auta tak by měli vědět v jakém servisu.

Edit 2: Nebo neuzavíral jsi v tom únoru nějaké pojištění nebo neřešil pojistnou událost?
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 22:54   Citovat  

Jak si kupec o tobě může myslet žes to stočil,když je na tachometru správná cifra a ne ta špatná Velmi šťastný
Stáčeč a podezřelý bys byl,kdyby na tom tachometru opravdu bylo těch 170 tisíc ne?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 22:56   Citovat  

Kmóďa napsal:
Jak si kupec o tobě může myslet žes to stočil,když je na tachometru správná cifra a ne ta špatná Velmi šťastný
Stáčeč a podezřelý bys byl,kdyby na tom tachometru opravdu bylo těch 170 tisíc ne?

To chápeme my selským rozumem, ale lidi jsou různí ... HaHaaa
   Návrat  
R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 23:17   Citovat  

Moc ti nepomůžu, ale...

Rozumný člověk by bral nájezd km jen jako hodně okrajový, orientační údaj a zajímal by ho skutečný stav vozu v současnou chvíli. Pokud to není vyloženě sběratelský kus v omezeném množství. Ale co Čech, to zkrátka pitomec a naivka. Vůbec mě to nepřekvapuje. Nekoupit třeba udržované a na pohled pěkné auto jen podle nějakého debilního čísla. naštvanej
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 23:21   Citovat  

Kmóďa napsal:

Jak už jsem říkal, stočil jsem to na 172tkm a od února do teď najel 83TKM, tím pádem jsem zpět na tom správném čísle. Úsměv
Tak mi to kupec vysvětlil... Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.6.2019 , 23:33   Citovat  

RIZ3K9 napsal:

Edit: ještě o tom přemýšlím a řekl bych, že se někdo přepsal při zadávání VIN, ale divná shoda náhod to mi hlava nebere nechal bych si udělat výpis servisů z Hondy a pokud někdo přiřadil tvoje VIN k nějaký opravě jiného auta tak by měli vědět v jakém servisu.

Edit 2: Nebo neuzavíral jsi v tom únoru nějaké pojištění nebo neřešil pojistnou událost?

No v Hondě jsem s tím nebyl. Takže vážně nevím jak by se to stalo. Pojistku jsem uzavíral přes makléře a to přímo na to auto. Ale na kilometry se neptal a ani nevím jestli to tam zadávají. Ale pokud jo a on si tam něco vymyslel, tak ho zítra roztrhnu.
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 14.6.2019 , 7:44   Citovat  

z tý EK z ledna máš papír? tam by měl být taky stav km
řešil bych to s cebií
   Návrat  
Bill de Kybl je teď offline  Bill de Kybl
PříspěvekZaslal: 14.6.2019 , 9:11   Citovat  

Stačí zavolat na cebii, případně si vyžádají o naskenování protokolu z EK a dají to dokupy, řešil jsem to už mockrát a bez problému meetallll
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.6.2019 , 12:43   Citovat  

Mapone napsal:
No v Hondě jsem s tím nebyl. Takže vážně nevím jak by se to stalo. Pojistku jsem uzavíral přes makléře a to přímo na to auto. Ale na kilometry se neptal a ani nevím jestli to tam zadávají. Ale pokud jo a on si tam něco vymyslel, tak ho zítra roztrhnu.

V Hondě jsi s tím být nemusel, ale mohlo tam být jiné auto s jiným ViNem, ale mohlo dojít k chybnému zapsání a zrovna toho tvého. Ale jak jsem psal byla by to neuveřitelná shoda náhod Velmi šťastný Ale kontaktuj cebii z jakého zdroje konkrétní udaj pochází Pak můžeš pátrat dál ...
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.6.2019 , 16:29   Citovat  

Mapone napsal:
Jak už jsem říkal, stočil jsem to na 172tkm a od února do teď najel 83TKM, tím pádem jsem zpět na tom správném čísle. Úsměv
Tak mi to kupec vysvětlil... Úsměv

No jo, českej člověk...
Blbě ti to vysvětlil, já bych chápal tak, že jsi to koupil s 253904 km, pak to pro Cebii stočil na 172 tis. km, od února najel těch 83 tis. km, takže to auto má teď ve skutečnosti najeto 336 tis. km... Velmi šťastný
Dotyčný zapojil "mozkové myšlení", to je normální... HaHaaa

Blbce shazujou vidlema, chytrý abys' pohledal...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.6.2019 , 10:20   Citovat  

Cebia je vážně super. Stačilo napsat dopis, abych se tedy dozvěděl že záznamy jsou pouze informativního charakteru.
Hlavně že za to chtějí 500,- Záznam je tedy podle všeho ze servisní kampaně, i když auto na žádné kampani nebylo. Jestli servisy musí splňovat určitý počet kampaní, a když ne tak asi náhodně kliknou na nějaké VIN to nevím.
Počtení viz příloha.

cr-v.JPG

cr-v.JPG, 155.77 kB

crv2.JPG

crv2.JPG, 103.09 kB
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Cebia a zkažený prodej..
Fórum: Volná diskuze