Stránky občanského sdružení HondaClub.cz
 
 
EmailChat [0]Diskuze * Strip *
 
TOPlist

Honda sraz Vysočina aneb proč nebyla.

Tygr, 21.9.2009 16:35
Klub, Srazy
Zdravím všechny hondafrodity a hondafroditky. Jak jste si určitě všimli, letos se nekonal Honda sraz Vysočina. Někomu chyběl moc, někomu nijak zvlášť a někdo ani nepostřehl, že vůbec někdy byl...
DISKUZE K ČLÁNKU (příspěvků: 28, poslední: aieshcmg 11.10.2012 21:32)
Dlouho jsem přemýšlel, zda mám tohle pojednání vůbec psát. Pak jsem se ale zeptal jednoho dlouholetého člena, kterého si moc vážím a který mě sem, do honda-clubu, přivedl. Ano, myslím Minora. A on mi odpověděl, že mu Vysočina chyběla a že není s tímhle pocitem nenaplněnosti jediný, takže by si nejspíš všichni zasloužili vysvětlení. Abyste pochopili, co vám chci říct, a jaké byly moje pocity ze srazů na Vysočině, budu se muset trochu rozepsat. Rád bych ještě zdůraznil, že to, co tu budu psát, není na nikoho osobně a taky k nikomu nechovám nenávist, tak si to, prosím, osobně neberte. Ale teď už k věci.

Když jsem se stal členem komunity a začal jezdit po srazech, věčně jsem slýchal, proč je ten Honday furt na jednom místě, mám to tak daleko a tak podobně. To jsem ještě nevěděl, co vůbec Honday je. A pak to přišlo, můj první Honday! Nebudu vám lhát, když řeknu, že jsem chodil ještě týden s otevřenou pusou a doma jsem o něm neustále povídal. Vzpomněl jsem si na to, co jsem slyšel, a řekl si, chtěli Honday jinde, proč ne, udělám stejně atraktivní sraz na Vysočině. Jasně, že hned to nebude ono, ale postupem času... Myslím, že poslední dva ročníky už stály zato. Prostě jsem chtěl nebo stále chci Vysočinu na úrovni Hondaye, sraz, na kterém se soutěží, vyhrává, baví se. Jen snad s tím rozdílem, že jsem nezařadil a ani nezařadím do programu sprinty. Jde mi víc o lidi než o to, co dokážou motory na sprintech.
A tak jsem uspořádal první honda sraz Vysočina. Měl ještě hodně chyb, ale z chyb se člověk učí celý život. Přesto se povedl a účast byla nad moje očekávaní. Druhý ročník byl už o mnoho lepší, vyběhal jsem sponzory, sehnal ceny do soutěží i do tomboly. Vyřídil všechna možná potřebná povolení, aby se OS nedostalo do křížku se zákony, a odvedl i spoustu další práce. Říkám pořád já, já, já, ale ona to není pravda. Nebýt Tygřice, tak žádný sraz není, a totéž samozřejmě platí i o dalších asi pěti lidech, co mi pomáhali. Po ohlasech z prvního ročníku jsem si říkal, že na druhý ročník přijede mnohem víc lidí, takže to musí být tip top. Víc lidi přijelo, ale ne zas tak moc. I když se sraz vydařil, dokonce i něco málo vydělal, já osobně jsem byl z účasti zklamaný a dost dlouho rozhoupával, jestli udělám další. Dumal jsem, proč byla účast tak malá, že by to bylo vstupným? To asi ne, vždyť všichni na bráně dostali dárky v hodnotě vstupného. Asi za to holt mohlo počasí, řekl jsem si. Třetí sraz byl pro mě naprostou katastrofou. Ne že by se něco nepovedlo, všechno bylo tip top a sraz měl rozpočet padesát tisíc, takže bylo o zábavu i ceny postaráno. Katastrofou byla pro mě účast. Ono totiž začalo pršet a spousta hondařů je jako z cukru, takže nepřijeli. Já osobně, když se rozhodnu na sraz jít, tak může pršet jak chce, mám H-olinky a pláštěnku:-) Účast byla tak malá, že ji překonal i první honda sraz na Vysočině!!! Takže já jsem to cítil tak, že snažení moje i celého štábu bylo na nic. Sponzorům se to taky nelíbilo, takže příště asi prd. Prodělal na tom klub a prodělal jsem na tom i já, ale o mně v tomto směru nejde. Jde o to, proč dělat takhle nabušený (aspoň dle mého názoru) sraz pro pár lidí? Tak jsem se na to letos vykašlal a po domluvě s radou OS HC jsme to odpískali. Když hondaři o takový sraz nestojí a jsou pohodlní, tak ho dělat nebudu. Srazů typu "sejdeme se na parkovišti u Tesca" je spousta a takový dělat nechci. Neříkám, že jsou pro mě směšné a nepodstatné, jenže je jich dost. Po posledním srazu to na mě dolehlo takovým způsobem, že jsem si musel odpočinout od celého dění H-C a přestal jsem i chodit na fórum. Co říci na závěr? Snad jen, že vám, kteří jste nevynechali ani jeden ročník a patřili jste ke skalnímu jádru Vysočiny, děkuji a zároveň se omlouvám, že jsem vás letos o Vysočinu připravil. A vám, co jste na ni nedorazili, řeknu jen, že můžete litovat. Letos jsem se rozhodl, že příští rok Vysočina bude, ale nečekejte ji tak nabušenou jako dřív. Jen stěží už přesvědčím sponzory, že to bude mega akce. Ledaže by to zafinancovalo OS H-C :-)) Nicméně ji udělám co nejlíp, jak jen to půjde.
Tak a je to venku. Mně se ulevilo a vy víte, co a jak.

S pozdravem, TygrDISKUZE K ČLÁNKU (KLIKNI)
(příspěvků: 28, poslední: aieshcmg 11.10.2012 21:32)