Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Nerovnoměrné namáhání stabilizátoru ?
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 2.8.2009 , 23:04   Citovat  

Před půl rokem jsem si vyměnil na doporučení přední i zadní stabilizátory za tvrdší (vepředu) a s větším průměrem (vzadu). Koupil jsem k tomu i superdrahé tyčky stabilizátoru (2600,- pár), které po půl roce běžného ježdění mlátí upe nechutně ... ale to je jiná story.

Nedávno se mi na pravé straně roztrhnul úchyt stabilizátoru (ok, chyba ve výrobě, beru) a minulý týden jsem kontroloval tyčky stabíku a pravá je upe na kaši.

Otázka zní ... proč je jedna strana namáhána více, než druhá ? .. je to jen tím, že je v pravo kolo více namáháno (kanály, krajnice bla bla ) nebo to může způsobovat i nějaká nesouměrnost nápravy ? Co třeba vymačkaná pružina napravo ? (něměřil jsem, teď mě to napadlo)

Díky za názory.

PS: jak stabíky, tak tyčky mám v GARAGE i vyfocené, kdyby se někdo chtěl juknout je to dobrý ... minimálně tyčky vypadaly velmi bytelně to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 7589 H+ body: 9 2002 Civic Type-R  
Fish je teď offline  Fish
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 0:39   Citovat  

Mě napadlo,jestli nemáš špatné silentbloky ve spodním ramenu a veškerý nápor tak tlumý stabík
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1937 H+ body: 7  
Prelude je teď offline  Prelude
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 0:49   Citovat  

Muze to delat i tlumic pokud je na jedne strane jeden vhaji tak je stabik vice na te strane namahany.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3104 H+ body: 14 1994 Prelude Si  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 9:19   Citovat  

Možné je všechno ... už má nalítáno přes 150tis a podvozek nikdo neměnil. Silentbloky jsou pěkně zteřelé, ale ještě na začátku roku držely dobře to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 7589 H+ body: 9 2002 Civic Type-R  
Hanz je teď offline  Hanz
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 9:36   Citovat  

Daver napsal:
Možné je všechno ... už má nalítáno přes 150tis a podvozek nikdo neměnil. Silentbloky jsou pěkně zteřelé, ale ještě na začátku roku držely dobře to mi hlava nebere

Já bych to viděl na součet všech těchto variant a proto to vypadá tak jak popisuješ Smutný ,odejde Silentblok a pak se přidá tlumič a je to jak řetězová reakce a odchází tímto další díly a další. Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1006 H+ body: 0 1995 Accord  
Fish je teď offline  Fish
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 14:47   Citovat  

Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti,že investice do Hyperflex silentů na komplet podvozek se vyplatí. Auto je tak o 15% tvrdší,ale ty jízdní vlastnosti k nezaplacení. U VTi zmizel gumový efekt v zatáčkách a na hrbolech. Bomba.. Originály už bych nikdy nedal Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1937 H+ body: 7  
Kulispit je teď offline  Kulispit
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 14:55   Citovat  

souhlasím s ostatníma najde se toho asi najednou více a určitě i ta pružina jak jsi říkal to může být taky varianta a to že třeba praskne a někdo vymění jen jednu samo vím je to blbost,ale i to se může stát poradim ti toto co bych dělal já komplet rozebrat a zrevidovat a pokud nic tak STK a tam ti zjistí co není úplně OK,ale většinou na to přijdeš když uděláš rozborku.Ahoj
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 32 H+ body: 0  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 19:49   Citovat  

Jo na rozborku se chystám, už mi tak nějak nic jiného asi nezbývá. Problém je, že auto denně potřebuju, takže je to trošku komplikovanější.

HyperFlexy nevím nevím ... dal jsem si je na motor a šly za měsíc ven ... málem mě to vyklepalo mozek z hlavy HaHaaa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 7589 H+ body: 9 2002 Civic Type-R  
Blackburn je teď offline  Blackburn
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.8.2009 , 21:14   Citovat  

No ono se to opravdu nacita. Pravá strana je vždy vice namáhaná. Jak bylo psáno, krajnice a pod. Dále nevim jak jezdíš, ale pokud sám tak je pro změnu namáhaná vice levá strana.
Je to různé.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 997 H+ body: 10 1991 CR-X  
Fish je teď offline  Fish
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2009 , 0:20   Citovat  

Daver napsal:
Jo na rozborku se chystám, už mi tak nějak nic jiného asi nezbývá. Problém je, že auto denně potřebuju, takže je to trošku komplikovanější.

HyperFlexy nevím nevím ... dal jsem si je na motor a šly za měsíc ven ... málem mě to vyklepalo mozek z hlavy HaHaaa

Byly utažený na moment. Já měl taky místo volantu a pedálů vibrátor,ale stačilo trochu povolit šroub a OK.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1937 H+ body: 7  
Hanz je teď offline  Hanz
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2009 , 7:32   Citovat  

Máte někdo odkaz nebo náký info k Hyperflex silentů .Já mám origo japan v lepší kvalitě a též mi to trošku drnčí a je to tvrdší. Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1006 H+ body: 0 1995 Accord  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2009 , 8:51   Citovat  

Blackburn napsal:
No ono se to opravdu nacita. Pravá strana je vždy vice namáhaná. Jak bylo psáno, krajnice a pod. Dále nevim jak jezdíš, ale pokud sám tak je pro změnu namáhaná vice levá strana.
Je to různé.


U CTR je motor na pravé straně, takže vyvažuje řidiče (mě možná převažuje HaHaaa) ... nicméně zase body pro pravou stranu kuky kuk ... jinak jezdím po Praze, takže je úplně jedno jak, protože tady je to tak pro hummery (budiž jim země lehká) ty cesty Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 7589 H+ body: 9 2002 Civic Type-R  
Hanz je teď offline  Hanz
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.8.2009 , 9:33   Citovat  

Daver napsal:
U CTR je motor na pravé straně, takže vyvažuje řidiče (mě možná převažuje HaHaaa) ... nicméně zase body pro pravou stranu kuky kuk ... jinak jezdím po Praze, takže je úplně jedno jak, protože tady je to tak pro hummery (budiž jim země lehká) ty cesty Smutný

To sedí v Praze buřt kde a co zatížení ,cesty na to snad ne naštvanej
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1006 H+ body: 0 1995 Accord  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Nerovnoměrné namáhání stabilizátoru ?
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1397s ][ Dotazy: 77 (0.0133s) ][ GZIP on - Debug on ]