Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Je nutný přepis?
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
TomTom1 je teď offline  TomTom1
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:04   Citovat  

Čau, chci se zeptat, jenutný přepis auta?
Jde mi o to že bych koupil auto, ale měl bych jen kupní smlouvu a auto by zůstalo pořád nahlášeno na majitele.
Je např. nějaká zákonem stanovená lhůta, ve které musí nový majitel auto přihlásit na sebe?
Může si majitel i přes kupní smlouvu usmyslet, že chce auto zpět?
Prostě pište cokoli vás k tomuto způsobu koupi auta napadne.
Dík moc za všechny rady.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 291 2005 Accord Type-S  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:14   Citovat  

Nabytí vlastnického práva je podle občanského zákoníku okamžikem zaplacení a převzetí (smluvně lze ošetřit i pozdější nabytí vl. práva).

Povinnost ohlásit nevím,jestli je... Povinnost nahlásit na sebe odhlášené auto je - asi do 10dní.

Pokud si na sebe majitel nechá nahlášené auto,tak je to teda střelec... Já bych to nenechal ani omylem - nestojím o předvolánky na úřad, problémy v případě bouračky a všechno možný,kde se půjde po RZ auta a evidivaném majiteli...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 24364 2016 Civic i-VTEC  
SonnyX je teď offline  SonnyX
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:16   Citovat  

a kdyz koupim auto,jsem uz v mezi kolonce,dokdy musim uskutecnit prihlaseni?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1637 1993 Legend  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:16   Citovat  

SonnyX napsal:
a kdyz koupim auto,jsem uz v mezi kolonce,dokdy musim uskutecnit prihlaseni?


bylo asi 10dní... Jestli se to změnilo,nevím...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 24364 2016 Civic i-VTEC  
posero je teď offline  posero
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:21   Citovat  

Hellborn napsal:
bylo asi 10dní... Jestli se to změnilo,nevím...

14myslim a zvýšili postihy když se na to vyprdneš
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464  
MikeT je teď offline  MikeT
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:28   Citovat  

Jj,je to 14 dní od učinění odhlášky..U odhlášky musí být od 01.06.2008 i malý TP a na ten ti úředník vystřihne 14ti denní platnost takhle označeného TP.
Pak se vystitavuješ postihu jak na úřadě( někde se za to dávají pokuty,u nás zatím ne), tak i PČR.Protože pokud by chtěl policista štourat,tak ti může napařit pokutu za jízdu s neplatným dokladem=body + pokuta..
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 765  
rattray je teď offline  rattray
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:30   Citovat  

No brácha to takhle má..koupil auto před koncem roku a nestihl ho přihlásit,a jelikož je to chudý student tak na přihlášení ani nemá!Je to pořád napsaný na původ. majitele a tomu je to zatim šumák!!ale myslim že jenom do doby než začne bratr dělat průsery Velmi šťastný ,pak se ten "střelec" ,:mravenec: se auto ti lohne,nechá zlikvidovat a máš h.... a ne auto!!tak bacha na to Chápeš!
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1182 1990 Civic GT  
TomTom1 je teď offline  TomTom1
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:46   Citovat  

rattray napsal:
pak se ten "střelec" ,:mravenec: se auto ti lohne,nechá zlikvidovat a máš h.... a ne auto!!tak bacha na to Chápeš!


To by si snad, ale dovolit nemohl, protože by auto bylo prokazatelně moje podle kupní smlouvy,
nebo se pletu?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 291 2005 Accord Type-S  
shaman23 je teď offline  shaman23
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 16:55   Citovat  

14 dní??????? když sem kupoval auto, tak tomu co to odhlašoval řekli, že nový majitel má měsíc na přihlášení naštvanej to by mě zajímalo co by se stalo kdybych to šel přihlásit za ten měsíc.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 588  
MikeT je teď offline  MikeT
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 17:01   Citovat  

shaman23 napsal:
14 dní??????? když sem kupoval auto, tak tomu co to odhlašoval řekli, že nový majitel má měsíc na přihlášení naštvanej to by mě zajímalo co by se stalo kdybych to šel přihlásit za ten měsíc.


Takhle to fungovalo právě do toho data 01.06.2008.Pak už se striktně vyžaduje ORV a dělá se na něj patřičný záznam.Myslím si,že většina úřadů za to nějaké pokuty nedává,pokud se jedná o překročení té časové lhůty v řádech dnů. Ale už jsem se setkal taky s pokutkou 1000 kč..
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 765  
Radek11111 je teď offline  Radek11111
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.2.2009 , 17:35   Citovat  

já mám targu na sebe v poloodhlasce asi půl roků a bezproblémů....
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 825 1994 CR-X DelSol  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Je nutný přepis?
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.0909s ][ Dotazy: 69 (0.0095s) ][ GZIP on - Debug on ]