Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
ideální odklon zadní nápravy na c5g
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 13:30   Citovat  

mam možnost na autě ladit odklon vzadu a chtěl bych poradit jaká hodnota je ideální, auto je dost snížený
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 13:50   Citovat  

taky záleží jakej odklon máš vpředu Mrk a tim snížením se odklon taky hodně mění
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 13:53   Citovat  

to si musis vyzkouset bobe, to zalezi na vice vecech (tlak pneu, rozmery pneu, vaha auta, tuhost podvozku, naklaneni v zatackach), prej je lepsi vic nez min, kdyz das vic nez je idealni, tak se grip snizi min nez kdyz das min nez je idealni. Kazdopadne sice ti to bude lip sedet do zatacek, ale gumy muzes vyhodit tak v pulce zivotnosti. Mozna si to nechat seriove a menit jen na okruhu. Kazdopadne kdyz nastavis hodne tak se ti bude treba i hur brzdit, tak na to taky mysli.
Neco sem slysel o cisle 0.7, asi je mysleno oproti serii o 0.7 vic priklonit, ze je snad jakysi obecne idealni cislo.
Cerpam z toho co jsem vycet kvuli nastavovani podvozku v racing simulatorech (rFactor).
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 13:59   Citovat  

vepředu je to tak že je pevná origo náprava a auto je složený na zem, vzadu můžu nastavit co si vzpomenu, ale představa zkoušet je dost hurvínkovská HaHaaa to neni tak že sundáš kolo a drobet přidáš
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:04   Citovat  

Odklon

A můžeme měnit odklon. Pokud máte velké odklony, auto pojede rychleji v přímém směru z důvodu menší kontaktní plochy se silnicí. Ale příliš velké odklony znamenají prodloužení brzdné dráhy a horší akceleraci. Všechna závodní auta mají na normálních tratích (ne na oválech) negativní odklony. To dodá vnějším kolům optimální kontaktní plochu s vozovkou při zatáčení. Na oválech se zatáčí jen na jednu stranu, proto potřebujeme negativní odklony na vnitřních kolech a positivní odklony na kolech vnějších, takže vnitřní kola mají také maximální kontaktní plochu se zemí.

Nastavení odklonu

Ot.) Co to dělá?
Odp.) To je podobné jako sbíhavost. Nulový odklon znamená, že kola jsou vertikálně rovnoběžná. Pozitivní odklon znamená, že spodní plochy pneumatiky jsou blíže než horní a negativní je naopak. Nicméně, jeho působení je hodně odlišné od sbíhavosti. Účelem odklonu je udržet rovnou kontaktní plochu (a tedy tak velkou jak jen je možné) v zatáčce. Když nastavujete odklon, tak to není ten, který kolo má. Ta "živá" hodnota odklonu je zobrazena napravo od jeho posuvníku. To je ta hodnota na kterou byste měli vždy koukat. Ta se mění při průjezdu zatáčkou, takže je lepší analyzovat "živý" odklon v průběhu závodění než v garáži. Zmáčkněte Shift+L, když závodíte (nebo sledujete záznam) pro sledování těchto informací mimo garáž.

Ot.) Jak to nastavím?

Odp.) Většina systémů zavěšení na různých autech, zajišťují dodatečné odklony při naklánění auta, nicméně to nestačí k působení proti náklonu. Kontaktní plocha pneumatiky při průjezdu zatáčkou obvykle není rovná (záleží na nastavení podvozku) a ideálně byste měli upravit odklony tak, aby byla rovná. V LFS se zobrazují informace o opotřebení a zatížení pneumatik (když jste v autě, zmáčkněte F9), což vám umožní vidět, která část pneu je nejvíce zatížena. Pneumatika je na vozovce rovně, když jsou sloupce stejně vysoké. Další výhodou tohoto zařízení je ta, že si nemusíte moc dělat starosti s náklonem trati (povrch asfaltu je často zaoblen hlavně proto, aby se za deště nedržela voda na trati), ačkoli pokud jsou zatáčky rozmanité, nikdy nebudete schopní mít kontaktní plochu pneu rovnou v každé zatáčce, takže to vyžaduje kompromis.

Při nastavování odklonů musíme uvažovat i opotřebení pneumatik. Zatímco mít kontaktní plochu pneu v zatáčce rovnou je rychlejší v krátkých závodech, v delších mohou kombinace zatáček a rovinek způsobit větší opotřebení na jedné straně pneu než na druhé. Pokud je nechcete měnit pravidelně (důvodem je, že se jedna strana pneu zahřívá rychleji a to způsobuje rychlejší zahřívání a ztrátu přilnavosti), můžete odklony nastavit tak, aby se opotřebovávaly v celé jejich šířce. Zdá se pravděpodobné, že toto nastavení bude podobné tomu s rovnou kontaktní plochou v zatáčkách, a to je proto, že se pneumatiky opotřebovávají v každém případě. Pneu v LFS se zdají být více citlivé na zahřátí než na zatížení.

Také velikost odklonu při jízdě bude ovlivňovat brzdění. Čím menší je kontaktní plocha, tím menší přilnavost, takže nebudete schopni brzdit tak rychle (ačkoli tento vliv je docela malý, tedy pokud nemáte hodně velké odklony).

Další komplikace, která ovlivňuje jenom přední kola je ta, že jsou rejdová a vy už máte dynamické odklony ve formě závleku a inklinace (vysvětleno dříve). To znamená, že odklon předních kol se bude lišit podle poloměru zatáčky.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:06   Citovat  

posero napsal:
vepředu je to tak že je pevná origo náprava a auto je složený na zem, vzadu můžu nastavit co si vzpomenu, ale představa zkoušet je dost hurvínkovská HaHaaa to neni tak že sundáš kolo a drobet přidáš
no a origo náprava má jaký odklony ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:10   Citovat  

nevim jaký má origo, ale snížená má A
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Ryba je teď offline  Ryba
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:17   Citovat  

nevim kolik lidi tu jezdi zavody s c5g, hledal bych za hranicema. To ze ani nevis jaky ma seriovy odklony je taky docela blby, co nebejt linej a zjistit si to? Nebo cekas ze sem nekdo pribehne a rekne ti nastav si na zadek -2° a budes vpohode? Dalsi vec, ani si nerekl na co to chces, ono se dost bude lisit odklony na slalom, okruh,sprinty,spotrebu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1203 H+ body: 0 1986 CR-X  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:20   Citovat  

posero napsal:
nevim jaký má origo, ale snížená má A
to bys ale měl vědět jinak rači nic nenastavuj Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:24   Citovat  

no čekal sem že někdo bude vědět něco konkrétního...... kolik to má mít origo je celkem fuk, jelikož to neni až tak podstatný jako to co je pro mě ideální, auto by mohlo jezdit okruh, ale spíš to bude takové konzevativní nastavení
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:24   Citovat  

MalTake napsal:
to bys ale měl vědět jinak rači nic nenastavuj Úsměv


žádná geometrie nastavená neni tak nevim co řešíte
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 14:41   Citovat  

no já tim myslel že nemůžeš mít vepředu třeba I--I a vzadu /--\ kapiš Úsměv ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 15:59   Citovat  

MalTake napsal:
no já tim myslel že nemůžeš mít vepředu třeba I--I a vzadu /--\ kapiš Úsměv ?


vepředu i vzadu mam <I> HaHaaa a chtěl bych mít /--\
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 16:51   Citovat  

jinak u fwd je nejdulezitejsi prave geo vpredu, zadek muzes klidne nechat skoro I :) aspon se ti ten zadek bude hezky dotacet v zatackach.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:08   Citovat  

Bitkar napsal:
jinak u fwd je nejdulezitejsi prave geo vpredu, zadek muzes klidne nechat skoro I Úsměv aspon se ti ten zadek bude hezky dotacet v zatackach.


to je ale blbost HaHaaa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:10  Naposledy upravil Bitkar dne 16.6.2009 , 17:11, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

co na tom konkretne je blbost? nerikam ze vpredu ma mit A jako svine a vzadu uplne rovny...ale vic pozna nastaveni vpredu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:11   Citovat  

posero napsal:
vepředu i vzadu mam <I> HaHaaa a chtěl bych mít /--\


to ale rychle odděláš gumy Mrk a to nemluvim o přehřívání vnitřní strany pneu,je potřeba si rozmyslet jak a kde se bude s autem jezdit Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:13   Citovat  

sem zvědav jestli se tu něco dozvim...... vidim to, že bude nastuduj si sám Tak to valím bulvy
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
lempl69 je teď offline  lempl69
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:13   Citovat  

posero napsal:
vepředu i vzadu mam <I> HaHaaa a chtěl bych mít /--\


ja mam zase vepredu .l. a vzadu ()() Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 282 H+ body: -2 2010 Forman-van plus  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:14   Citovat  

Bitkar napsal:
co na tom konkretne je blbost? nerikam ze vpredu ma mit A jako svine a vzadu uplne rovny...ale vic pozna nastaveni vpredu.


no obecně se u FWD vzadu dávaj větší odklony než vpředu Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:14   Citovat  

lempl69 napsal:
ja mam zase vepredu .l. a vzadu ()() Mrk


HaHaaa to byla zima ne ale
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:15   Citovat  

posero napsal:
sem zvědav jestli se tu něco dozvim...... vidim to, že bude nastuduj si sám Tak to valím bulvy
máš to vůbec jak změřit ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:16   Citovat  

MalTake napsal:
no obecně se u FWD vzadu dávaj větší odklony než vpředu :wink:


tak o tom sem fakt neslysel, asi mame kazdej jiny info :)

jaksi ta predni naprava zataci a odvadi celkove nejvic prace. a kdyz brzdis a zatacis tak kde potrebujes ten odklon vic? vpredu nebo vzadu? Ale to je fuk, ja sem tu svy rek, vic toho defakto nevim.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:18   Citovat  

MalTake napsal:
máš to vůbec jak změřit ?


to je otázka Tak to valím bulvy ne chci to nastavit podle sluníčka v půl pátý je prej ideální světlo teď v létě ...........

auto pojede na geometrii takže neřešte..... jde jen o to co nastavit
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:21   Citovat  

jako jeslti nebudes mit nejakej zdroj, kterej ti to spolehlive rekne ze svy zksenosti zavodni s C5G tak to na poprvy proste nemuzes nastavit idealne. To nejde jen si rict o cislo a pak jet na geosku.
Jinak si do tedka nerekl, co s tim jako budes delat, ze to chces nastavovat.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:22   Citovat  

nic vzdávam to, tohle nemá smysl......
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:23   Citovat  

Bitkar napsal:
tak o tom sem fakt neslysel, asi mame kazdej jiny info Úsměv

jaksi ta predni naprava zataci a odvadi celkove nejvic prace. a kdyz brzdis a zatacis tak kde potrebujes ten odklon vic? vpredu nebo vzadu? Ale to je fuk, ja sem tu svy rek, vic toho defakto nevim.


čím větší (A) uděláš na předku,tím na tom bude líp vnější guma v zatáčce,ale mnohem hůř na tom vnitřní guma a ta je taky hodně důležitá a ty potřebuješ přilnavost obou pneu a néé jen tý vnejší,na zadku je jiná geometrie než napředku,už jen ten váhovej rozdíl je taky důležitej pro odklony,proto v zádu víc než vpředu Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:24   Citovat  

posero napsal:
to je otázka Tak to valím bulvy ne chci to nastavit podle sluníčka v půl pátý je prej ideální světlo teď v létě ...........

auto pojede na geometrii takže neřešte..... jde jen o to co nastavit
když mi řekneš kolik má přední náprava odklon,tak ti řeknu na kolik nastavit zadek je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:27   Citovat  

a máš prosimtě nějaký zkušenosti nebo mi jenom vymyslíš hezký číslo? vepředu to těžko zjistim a na geo dvakrát nejedu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.6.2009 , 17:30  Naposledy upravil MalTake dne 16.6.2009 , 17:43, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

posero napsal:
a máš prosimtě nějaký zkušenosti nebo mi jenom vymyslíš hezký číslo? vepředu to těžko zjistim a na geo dvakrát nejedu


jak chceš nastavit zadek,když nevíš kolik má předek ? pořádnej výtlem počky zkusim najít geošku na tvoje auto Mrk myslíš,že bych tu ztrácel čas když bych o tom nic nevěděl ?

EDIT: na netu ani vidu ani slechu po geometrii civika v základu to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
ideální odklon zadní nápravy na c5g
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.2456s ][ Dotazy: 145 (0.0245s) ][ GZIP on - Debug on ]