Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
menší oktanové číslo
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:03   Citovat  

chlapi mám dotaz.Kolega si koupil opel kadett 2,016V a jako palivo je psáno natural98.Je velký problém,když tam leje natural91 ONO!!!
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:10   Citovat  

CRXT napsal:
chlapi mám dotaz.Kolega si koupil opel kadett 2,016V a jako palivo je psáno natural98.Je velký problém,když tam leje natural91 ONO!!!


Kadett a 98? Z kterýho je roku?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 24364 2016 Civic i-VTEC  
Prelude je teď offline  Prelude
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:14   Citovat  

No ONO mu to nepojede zrovna tak jak by melo.O neco mensi vykon a mozna budou litat volnobezne otacky ale jinak by to melo jet.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3104 1994 Prelude Si  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:18   Citovat  

myslím že 90 nebo 91 Motor FSI 2,016V Dovoz Italie,Prý nejvýkonější verze bez kat. V tom italským techničáku má fakt napsáno 171 koní.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:25   Citovat  

takže nemnělo by hrozit nějaký "default! nebo K.O. motor a tak něco.Co si jěště pamatuju z odpoledne,tak jak jsem koukal na tu servisní knížku(co tam vždycky bývá) má to kompresní poměr 12,5:1 Mimochodem jede to fakt,ale fakt OK OK OK na seriovku.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  
665+1 je teď offline  665+1
Administrátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:37   Citovat  

blázen, jasný že to není dobrý. Myslim, že ti to tu někdo zejtra z fundovaných vysvětlí. Ode mě by to bylo neodborný Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5903 2000 Accord Type-R  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.9.2009 , 23:50   Citovat  

si taky myslím,jěště před týdnem to mělo jinačí zvuk motoru.Jězdí s tím jenom do práce.Uvidíme
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  
Prelude je teď offline  Prelude
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 0:09   Citovat  

2.0 16v v kadettu je celkem peklo.Auto malo vazi a leti to jak strela a i spotreba je luxus.Tzv rychla rakev. je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3104 1994 Prelude Si  
Meda je teď offline  Meda
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 1:48   Citovat  

Když tam leje 91 a má předepsáno 98 tak je to Tydýt a neváží si motoru, ještě by se dalo ta 95 když jezdí jen do práce ale...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1425 1995 Civic Coupe  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 6:17   Citovat  

mrkni se do faq , je tam Oč vcelku podrobně rozepsaný , znova to nemá cenu psát. pokud má takovou kompresi tak 91 bych nepoužil ani náhodou , opravdu minimum je kvalitní Chápeš! 95 a i s tou bych byl opatrnej. Má tam knock?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 1988 Prelude  
Jakub Erben je teď offline  Jakub Erben
2 háčka
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 7:20   Citovat  

CRXT napsal:
myslím že 90 nebo 91 Motor FSI 2,016V Dovoz Italie,Prý nejvýkonější verze bez kat. V tom italským techničáku má fakt napsáno 171 koní.


Opel a FSI??? v roce 90?? kdyžtak GSI,ale to je jedno a verze z 171PS neexistuje,nejvýkonější dvoulitr bez katu je 115kW,tedy cca 156 kobyl. a jezdit na benzín z míň oktanama je fakt.... jak psal monty minimálně 95 kvalitní a ještě opatrně. Marně vzpomínám,ale mylím že knock nemá. U Opela se vyměnňuje kdyžtak taková odpotová kostička,která právě kdyžtak umožňuje jezdit na palivo z míň oktanama,je to normálně k dostání u Opela.. ale nevím jestli Kadett to měl. ale Astry a Corsy to mají co jsou 16V motory od roku 94.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 955 1991 Prelude Si  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 8:23   Citovat  

GSI má napsáno na kufru,ale v motor.prostoru(myslím že na filtru) je napsáno FSI.Já jsem mu to s tím benzínem říkal,ale nic za to nedám,když se znova zeptám ne?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  
665+1 je teď offline  665+1
Administrátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 8:31   Citovat  

něco z FAQ

Co udává oktanové číslo :
vyjadřuje odolnost paliva vůči detonačnímu spalování (klepání).
Pro každý motor o určité kompresi je doporučeno palivo o určitém oktanovém čísle. Použiji-li nižší oktanové číslo, než pro daný kompresní poměr musím, bude docházet k samozápalům při stlačování směsi vzduchu a paliva a směs začne hořet dříve, než je píst těsně před horní úvratí a tak motor začne klepat. Hoření je pomalejší a tím i vyprázdnění válce pozvolnější. Dojde k vyššímu tepelnému zatížení motoru.
způsob stanovení hodnoty:
Oktanové číslo paliva vyjadřuje procentuální obsah izo-oktanu ve směsi izo-oktanu (přesněji 2,2,4-trimethylpentanu) s n-heptanem, která je proti samozápalu stejně odolná jako zkoumané palivo (čistý n-heptan má definicí určeno oktanové číslo 0, čistý izo-oktan má určeno oktanové číslo 100). Oktanové číslo však může mít i hodnotu vyšší než 100, což vyjadřuje fakt, že dané palivo je ještě odolnější proti samozápalu než čistý izo-oktan.
Například oktanové číslo 95 znamená, že palivo je stejně odolné proti samozápalu jako směs, skládající se z 95 % oktanu a 5 % heptanu.
Na vznik klepání má vliv u daného paliva také tvar spalovacího prostoru, způsob zapalování (počet a umístění zap.svíček)
Oct číslo vs. výhřevnost:
s výhřevností (kalorickou hodnotou) nemá žádnou přímou souvislost. Vzhledem k tomu, že se oktanové číslo benzínu zvyšuje přísadami, o tom spíš pochybuju. Ethanol například má oktanové číslo 107, ale výrazně nižší výhřevnost než benzín.

Antidetonační přísady:
Čistý benzín má velmi nízké oktanové číslo. Pro to se do něj přidávají přísady, které jej zvyšují. V minulosti byly nejužívanější sloučeniny olova (hlavně tetraethyl olova a tetramethyl olova). Litr benzínu pak obsahoval několik desetin gramu olova, které je ovšem toxické. Dnes jsou proto příměsi na bázi olova zakázány. Jako antidetonátory se používají např. organokovové sloučeniny manganu, aromatické aminy či halogenidy přechodných kovů.
Co je detonační spalování (klepání)
Je to lavinovité nastartování štěpných reakcí , které pak udávají detonačnímu spalování ohromné rychlosti kolem 3000m/s .běžná rychlost spalování je kolem 30m/s.
Zkoušky prokázaly ,že motory s větším vrtáním a velkým spalovacím prostorem jsou i při stejném kompresním poměru náchylnější na detonace.

Sklon ke klepání se sníží :
-vyššími otáčkami
-menším zatížením
-škrcením nasávaného vzduchu
-zmenšením komprese při daném oktanovém čísle paliva (má vliv i dekarbonizace spal.prostoru ,silnější těsnění pod hlavou)
-použitím paliva s vyšším oktanovým číslem
- změnou poměru vzduch-benzín v nasávané směsi
-větší vlhkostí nasávaného vzduchu(přisávání vodních par)
-menším základním předstihem (správné seřízení dle výrobce motoru)
-lepším chlazením (chladnější nasávaný vzduch,použití ethanolu s vysokým odparným teplem,odstranění úsad v bloku motoru,sodíkem chlazené ventily,chlazení oleje )
-konstrukčními zásahy do motoru(úprava spal.prostoru,antidetonační štěrbina ,vířením směsi v upraveném pístu )
Zmenšením komprese o 1 klesá oktanový požadavek o 10-15 jednotek ,ovšem v závislosti na konstrukci (viz předchozí odstavec).S nadmořskou výškou klesá okt.požadavek o cca 8 jednotek.

tudy něco od PreludeZ a rychlost hoření benzínu v závislosti na oktanovém čísle

Vidím že se zde stále drží tento mýtus, takže prosím pozorně čtěte:

Benzín a rychlost hoření v závislosti na oktanovém čísle, tohle je snad druhý nejrozšířenější omyl a mýtus hned po olejích.
Benzín je prostě benzín (teď mluvím o benzínu co natankujete u pumpy a ne o závodních speciálních (např. okysličených) benzínech) a všechny hoří stejně rychle (Burning Rate cca 0,34ms @ stechiometrické směsi) a je jedno jaké mají oktanové číslo.
Jak jistě víte, oktanové číslo udává odolnost proti detonacím ale neznamená to "... že benzín s vyšším OC má více antidetonačních přísad a proto pomaleji hoří...", vím že se to nabízí ale není to tak, má prostě jiné přísady a může jich být víc nebo míň ale neovlivňují rychlost hoření a skutečnost že s benzínem s vyšším OČ si můžete posunout předstih není kvůli tomu že by pomaleji hořel ale kvůli tomu že má vyšší odolnost proti detonacím takže ho můžete zapálit dřív a čím dříve ho zapálíte tím dřív budete mít všechen spálený do 20° po HU a lépe využijete uvolněnou tepelnou energii. Čím dříve budete mít spálený všechen obsah válce (bez detonací) a ve vhodné chvíli, tím budete mít více času na získání a přeměnu chemické energie obsažené v palivu (přes tepelnou) na mechanickou a tím účinnější bude pracovní oběh motoru.

Tak a nakonec pro jistotu ještě jednou: Oktanové číslo NEMÁ žádný VLIV na rychlost hoření benzínu.
Berte to prosím jako fakt...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5903 2000 Accord Type-R  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 8:34   Citovat  

jo no teď jsem si to vytisknul a stačil mi první odstavec na jeho přesvědčení.Díky
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  
665+1 je teď offline  665+1
Administrátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 9:41   Citovat  

CRXT napsal:
jo no teď jsem si to vytisknul a stačil mi první odstavec na jeho přesvědčení.Díky


no a kdyby neveděl, co je klepat. tak mu přelož, že moc dlouho jezdit nebude ...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5903 2000 Accord Type-R  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.9.2009 , 9:55   Citovat  

on má kozervatoř(opravdu),takže by to klepání měl naladit lépe jak my všichni dohromady.Komorní A a máš VTEC pořádnej výtlem
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 1990 CR-X  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
menší oktanové číslo
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1178s ][ Dotazy: 89 (0.0100s) ][ GZIP on - Debug on ]