Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Portování manifoldu
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
Lukas28 je teď offline  Lukas28
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 0:35   Citovat  

Ahoj ve spolek,

Uvažuji nad úpravou manifoldu a to dle obrázku, zkoušel někdo?

Našel jsem tento topic tudy odkaz a podobnou úpravu jsem viděl i u Ljay-e

Vnitřek je plný otřepků ve spojích, vyleštění do zrcadlového lesku a zmenšení/nabroušení přepážek by mohlo pomoct

   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3532 H+ body: 11 1999 Integra Type-R  
dimitar je teď offline  dimitar
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 0:50   Citovat  

je to celkem pracni da se koupit slusnej manifold za 4000.- a neni co resit.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 834 H+ body: 4 1990 Civic VT  
Lukas28 je teď offline  Lukas28
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 1:01   Citovat  

dimitar napsal:
je to celkem pracni da se koupit slusnej manifold za 4000.- a neni co resit.


upravoval bych H22A7 z ATRka, ten má dobré parametry. Jinak bych se na to ....
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3532 H+ body: 11 1999 Integra Type-R  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 3:56   Citovat  

ja upravoval sani na H22A2 takto...
Zaslepení EGR
Odstranění IACV
Odstranění výhřevu klapky
Odstranění EVAP
Odstranění Butterfly
Klapka 70mm
Výroba vlastního vrchního dílu k tomu co je na fotce...


12341320_10204459228431704_4667798386517610186_n (1).jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
12341320_10204459228431704_4667798386517610186_n (1).jpg, 69.26 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 9:34   Citovat  

nEcroCZ napsal:
ja upravoval sani na H22A2 takto...
Zaslepení EGR
Odstranění IACV
Odstranění výhřevu klapky
Odstranění EVAP
Odstranění Butterfly
Klapka 70mm
Výroba vlastního vrchního dílu k tomu co je na fotce...


Budes brečet za ten odstraněny eacv. Budes ho dávat zpět uvidíš Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
LJay je teď offline  LJay
Partner H-C
Členství: Žádné
1
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 13:04   Citovat  

Pokud znáš někoho s TIGem, kdo ti to svaří zpátky, tak je to jednoduchá úprava za pár šupů. Stačí když odstraníš otřepy, slícuješ přechody mezi jednotlivými díly (klapka, manifold, hlava) a uděláš "trumpetky" na vyústění komory manifoldu do jednotlivých větví.

Přínos vyleštění vnitřního povrchu manifoldu je s ohledem na vynaloženou práci minimální. Naopak při CNC portování hlav se dělá na povrchu sacích kanálů jemná textura, která způsobuje vznik malých turbulencí u povrchu. Ty pak fungují jako dělící vrstva mezi povrchem a hlavní tokem vzduchu. tím zlepšují jeho proudění a omezují usazování směsi na povrchu kanálů.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2973 H+ body: 21 1991 CR-X  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 14:53   Citovat  

FastCivic napsal:
Budes brečet za ten odstraněny eacv. Budes ho dávat zpět uvidíš Úsměv


stale v tom nevidim problem ale mozna jsem zaslepeny... nastavi se permanentni zvyseny volnobeh cca 1000rpm a auto budu mit jako letni a vikendove auto do hezkeho pocasi...v pripade potreby si udelam sitic nohou Velmi šťastný
aspon odpadaji problemy s kolisajicim volnobehem ktere me vzdy tocily
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 20:21   Citovat  

LJay napsal:
Pokud znáš někoho s TIGem, kdo ti to svaří zpátky, tak je to jednoduchá úprava za pár šupů. Stačí když odstraníš otřepy, slícuješ přechody mezi jednotlivými díly (klapka, manifold, hlava) a uděláš "trumpetky" na vyústění komory manifoldu do jednotlivých větví.

Přínos vyleštění vnitřního povrchu manifoldu je s ohledem na vynaloženou práci minimální. Naopak při CNC portování hlav se dělá na povrchu sacích kanálů jemná textura, která způsobuje vznik malých turbulencí u povrchu. Ty pak fungují jako dělící vrstva mezi povrchem a hlavní tokem vzduchu. tím zlepšují jeho proudění a omezují usazování směsi na povrchu kanálů.

Jaká hrubost povrchu je ideální vyjádřeno číslem?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 20:32   Citovat  

ideální těžko říct, ale hadký povrch není dobrý. klidně bych se přiklonil nechat povrch po broušení pneu bruskou se stopkou. nčetl jsem, i o povrchu schválně upraveném jako má golfový míček Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 20:47   Citovat  

nEcroCZ napsal:
stale v tom nevidim problem ale mozna jsem zaslepeny... nastavi se permanentni zvyseny volnobeh cca 1000rpm a auto budu mit jako letni a vikendove auto do hezkeho pocasi...v pripade potreby si udelam sitic nohou Velmi šťastný
aspon odpadaji problemy s kolisajicim volnobehem ktere me vzdy tocily


no ja bych ten iacv nechal aspoň nekde zapojeny na elektriku at ti to nehaze chybu jinak by se musel v ECU uplne odstranit coz sem ještě nezkousel a při kazdem pokusu mi na aute stejne kolisaly otáčky a moc se s tim nedalo domluvit a to sem to steloval i na klape az sem ho povesil za sani a jenom napojil na elektriku tak pohoda a dokonce i fungoval sytic Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
LJay je teď offline  LJay
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 12:19   Citovat  

Číslo hrubosti bohužel nevím, ale povrch vypadá následovně:



Co se týká manifoldu,tak tam bych zachoval původní hrubost a pro broušení otřepů, přechodů, ... bych použil hubší brusný kotoučky pro zachování podobný hrubosti.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2973 H+ body: 21 1991 CR-X  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 14:25   Citovat  

LJay napsal:
Číslo hrubosti bohužel nevím, ale povrch vypadá následovně:


Co se týká manifoldu,tak tam bych zachoval původní hrubost a pro broušení otřepů, přechodů, ... bych použil hubší brusný kotoučky pro zachování podobný hrubosti.

Ty jo tohle vidím poprvé. Vypadá to docela nadupaně. Dalo by se něčeho podobného docílit i v domácích podmínkách?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
LJay je teď offline  LJay
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 14:40   Citovat  

FastCivic: ručně s takovouhle pravidelnosti a přesností dost těžko. Já to dělal hrubým brusným kotoučkem. Pokud se budeme bavit o hlavě, tak nezapomínej, že takhle se upravují jen sací kanály. Výfukový se leští do hladka kvůli omezení usazování karbonu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2973 H+ body: 21 1991 CR-X  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 15:58   Citovat  

No dobře a která mašina je tohle schopna udělat? Tohle udělala nějaká CNC?
A o jakém vykonovem nárůstu se dá mluvit když je kanál v hlavě udělaný takhle nebo jen klasický do hladka a zbavený nálitků?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 19:06   Citovat  

zrovna nedavno sem na tohle koukal a shnel nejaky info

Odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4503 H+ body: 42 1999 Civic VTEC  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 19:52   Citovat  

Tady i s grafem účinnosti
tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 20:15   Citovat  

shodneme se ze v domacich podminkach to neni realny Velmi šťastný
takze nam zustane jen fortunka a brusnej papir
kdyz pisete ze saci kanalky v hlave nedelat do lesku, tak sem prochazel ruzny weby a je to tak 50/50, treba hlava od Tody ma v lesku totalne vse
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4503 H+ body: 42 1999 Civic VTEC  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 20:37   Citovat  

kdyz se podivas na ten graf tak rozdil mezi seriovym kanalem a polished je markantni, ale rozdil mezi polished a dimpling uz je bych rekl zanedbatelny
Takze pro klasicke honiče je nejefektivnejsi kanal pekne vyhladit tak jak jsme to delali doted
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.1.2016 , 21:14   Citovat  

Presne tak. Myslim ze je to uz celkem zachazeni do extremu, kde se honi konici za cenu, pro nas normalni lidi asi relativne velkou. Ale neco takoveho je asi uz udelatelne i v domacich podminkach klik

Navic si myslim, ze to nemusi byt tak dokonale symetricke... Pomohlo by i neco takoveho, coz se zda byt "lehci" pro home made vyrobu ale netusim jak. Vypada to jako opriskany brokama sopťa sopťa Clanek zde
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1530 H+ body: 0 2008 Accord  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 11:29   Citovat  

to nejde ale brát takhle obecně, ne každá úprava je vždy vhodná a vždy funguje stejně dobře ve stejné míře za různých podmínek... to je jako tvrdit, že zadní spoiler na F1 je super Mrk ano je ale možná ne na FWD Civic
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 11:49   Citovat  

Tak hlavne treaba v tom clanku je napsane, ze te dela na bezmala 1000k motoru! A jestli ctu spravne, tak uprava kterou nazyva rough carbide finish vsude v sacim nanifoldu, komore a i ve vyfukovych portech mu dava 15-25 koni, sirsi vykonove okno v krivce, mensi spotrebu atp. V prepoctu na procenta na treba 160k motoru je to podle me o nicem s necim takovym experimentovat a sel bych proste "overenou" cestou viz Fast a graf OK

Jestli ta uprava zrovna v tomto pripade funguje dobre, nebo spatne se hadat nebudu, protoze to nevim. Ale jestli jinde bude fungovat vic, porad to bude v minimalnich cislech. Kor na motorech ktere v CR jezdi.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1530 H+ body: 0 2008 Accord  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 11:54   Citovat  

buď si sedíš na vedení, nebo nechápeš jak úpravy motorů fungují .....

takhle úprava je jedna z mnoha možných. neznamená to ale, že na každým motoru to přidá 10% on na takovém motoru tu úpravu možná použil ne ke zvýšení výkonu ale k lepšímu vedení směsi do válce a oddálení detonací .....
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 11:55   Citovat  

to jsem snad napsal nahore ne?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1530 H+ body: 0 2008 Accord  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 12:01   Citovat  

částečně, stále asi ale nechápeš podstatu věci. možná třeba jestli vaříš Velmi šťastný když do hrnce dáš 100 ingrediencí, každá z nich bude sama o sobě výborná a kvalitní, neznamení to, že výsledek bude taky chutný a kvalitní.... kdežto třeba s 5ti z těch ingrediencí uděláš víc parády když víš jak Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 12:27   Citovat  

Myslim ze na vedeni si sedis ty OK Nechapu co tu resis. Me je v zasade uplne jedno na co presne to muze mit vliv a ani to nevim protoze jsem konretne tento povrch nidky nedelal a netestoval. Odkaz jsem sem daval proto, abych ukazal ze existuje i jina metoda jak textutru udelat, jak ta struktura vypada a clanek kde chlapek popisuje jak ji testoval a co mu to prineslo? Cetli si ho vubec? Dotaz zni, jak upravit povrch, a toto je jedna z moznosti a reference na ni.

Znova, me je to uplne jedno... To si dotycny musi vyzkouset sam, protze mu to tady pravdepodobne ani nikdo nerekne papa Muj nazor je ale porad ten, ze experimentovat a pripadne vynalozit velke usili k samotnemu vytvoreni teto struktury se zasade nevyplati a myslim si ze klasicka uprava postaci, viz graf a viz prinos ve clanku.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1530 H+ body: 0 2008 Accord  
LJay je teď offline  LJay
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 12:34   Citovat  

FastCivic napsal:
kdyz se podivas na ten graf tak rozdil mezi seriovym kanalem a polished je markantni, ale rozdil mezi polished a dimpling uz je bych rekl zanedbatelny
Takze pro klasicke honiče je nejefektivnejsi kanal pekne vyhladit tak jak jsme to delali doted


Velký rozdíl v CFM mezi sériovým kanálem a tím leštěným není podle mně daný primárně úpravou povrchu, ale tím že sériový kanál nemá odstraněný otřepy, upravenou přepážku mezi kanály, uložení vodítek a hlavně má nezkrácený vodítka. Pokud by na sériovým kanálu byly provedený stejný úpravy jako na tom leštěným, při zachování původní textury povrchu, tak bych se nedivil kdyby měl lepší CFM než ten leštěný + by bylo snížený ulpívání paliva na stěnách kanálu díky většímu víření u povrchu.

Malý rozdíl mezi leštěným a důlkovaným kanálem je opět daný tím, že v důlkovaným byly použitý nezkrácený vodítka, který celkem podstatně snižují průřez kanálu a i přes to měl takhle upravený kanál lepší CFM než leštěný se zkrávcenýma vodítkama.

Zavěr z toho celýho je takový, že pro domácí úpravy je nejvhodnější zachovat původní hrubou strukturu povrchu kanálu a spíš se věnovat odstranění otřepů v castingu a streamliningu celýho kanálu (úpravy přepážky mezi kanály, uložení vodítek, tvaru vodítek, ...)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2973 H+ body: 21 1991 CR-X  
LJay je teď offline  LJay
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 12:57   Citovat  

Ještě jedna defakto úplně základní poznámka k úpravám motorů (NA i FI). U komplexnějších setupů je nejdůležitější si vždycky předem určit požadovaný výkon a s ním spojený CFM, který musí být motor schopný dosáhnout. Od toho se pak odvíjí úplně všechno.

Řešit to obráceně, nejprve nákupem komponent a pak zjišťováním jaký výkon asi dostanu, když to všechno složím dohromady je hloupost, která akorát leze do peněz.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2973 H+ body: 21 1991 CR-X  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 14:53   Citovat  

krtekm napsal:
Myslim ze na vedeni si sedis ty OK Nechapu co tu resis.


že to nechápeš vidím od začátku. smutné je, že to asi ani chápat nechceš
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 15:58   Citovat  

Ty ses pod vlivem jeste nebo co?! S tebou bych chtel diskutovat doma HaHaaa Nidko nerika ze to prida na kazdym motoru boze treba 10%. Jen poukazuju na clanek, kde borecek zminuje test vlivu povrchu se zamerenim pouze na vykon (cetl si to uz, asi ne co) a zjistil ze konretne mu to dalo krome dalsiho 1-2% prave na vykonu a na 1k motoru! Zcela logicky "stejna" uprava bude mit na jinem systemu jiny vysledek. Kazdej, kdo na motorech nekdy neco delal to vi. Narozdil od tebe alespon prinasim neco zajimaveho, nahled na strukturu, a dalsi co by treba mohlo pomoci v rozhodovani ci do toho jit, nebo ne.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1530 H+ body: 0 2008 Accord  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.1.2016 , 20:40   Citovat  

máš pravdu, už nebudu fetovat... sem zapomněl kde jsem
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Portování manifoldu
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.2166s ][ Dotazy: 147 (0.0194s) ][ GZIP on - Debug on ]