Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
cyklus motoru,vliv sání ,rezonance
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
LK7R je teď offline  LK7R
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2008 , 10:47   Citovat  

Rada36 napsal:
Pokud se nepletu kratky sani ti prida vykon ve vysokejch a dlouhy sani ti dela spodek...Je to tak? kdyztak me nekdo opravte...


Zjednodusene receno ano. Zalezi na kombinaci delky, zahnuti a prumeru. V miste kde sani ma takzvany "rezonancni bod" prudce narusta plneni motoru vzduchem diky zvukovemu vlneni (jak presne zvuk urychluje proudeni se me neptejte - cosi s frekvenci a rozkmitanim). Pokud se toto podchyti v ECU spravnym naladenim smesi, tak v tomto bode a jeho okoli prudce narusta kroutici moment. U moji dlouhe Fujita F5Air je rezonance v 5500 otacek. Je to celkem pekne videt podle palivovych map Úsměv kde v tomto bode ECU musi davat o cca 20% vic paliva nez pred a po aby se zachoval konzistenti A/F. Takze sani podle toho kde mas diru ve vykonu, nebo kratke pokud ti jde o horni spektrum (sprinty). Je to slozitejsi povidani no.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1741 H+ body: 2 2005 Accord Tourer  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2008 , 11:03   Citovat  

LK7R napsal:
Zjednodusene receno ano. Zalezi na kombinaci delky, zahnuti a prumeru. V miste kde sani ma takzvany "rezonancni bod" prudce narusta plneni motoru vzduchem diky zvukovemu vlneni (jak presne zvuk urychluje proudeni se me neptejte - cosi s frekvenci a rozkmitanim). Pokud se toto podchyti v ECU spravnym naladenim smesi, tak v tomto bode a jeho okoli prudce narusta kroutici moment. U moji dlouhe Fujita F5Air je rezonance v 5500 otacek. Je to celkem pekne videt podle palivovych map Úsměv kde v tomto bode ECU musi davat o cca 20% vic paliva nez pred a po aby se zachoval konzistenti A/F. Takze sani podle toho kde mas diru ve vykonu, nebo kratke pokud ti jde o horni spektrum (sprinty). Je to slozitejsi povidani no.

zvukový vlnění s tím nemá až tak nic společnýho , asi to někdo použil pro přirovnání vlastností proudu vzduchu. jde o využití setrvačnosti proudění vzduchu - tak aby se zlepšílo plnění ( a výplach -u výfuku platí to samý) .
animace funkce rezonanční komory výfuku u dvoutaktu ,pro spuštění nutno otevřít


2t-modern.gif

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
2t-modern.gif, 530.03 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
LK7R je teď offline  LK7R
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2008 , 11:24   Citovat  

je to dobrý diky za osvetu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1741 H+ body: 2 2005 Accord Tourer  
665+1 je teď offline  665+1
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2008 , 11:46   Citovat  

   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5903 H+ body: 1 2000 Accord Type-R  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2008 , 12:09   Citovat  

pro lepší pochopení funkce u 4t motoru
nasávám , píst jede dolů ,otevřeným ventilem nasávám směs

píst přejede spodní uvrať a začíná stoupat,ale vzduch ještě setrvačností proudí dovnitř ,v okamžiku kdy se ten proud zastaví je ideální okamžik pro zavření ventilu -čím větší otáčky tím větší setrvačnost sloupce vzduchu a tím pozdější ideální moment zavření ventilu = vyšší výkon v otáčkách . tak, ale mám teda udělaný časování zavření ventilu pro otáčky např 6-7t - nemám vtec ani jiný plynule měnitelný časování tak nemůžu tenhle okamžik změnit takže při nižších otáčkách zavírám ventil pozdě a proto už při pohybu pístu nahoru dojde k vytlačení směsi otevřeným ventilem zpět do sání - no a to je okamžik pro naladění rezonanace- odraženou vlnou si jakoby zavřeš kanál i když je ventil ještě otevřen a tím i v nižších točkách naplníš o něco líp.na obrázku je už ventil uzavřena dochází k stlačování směsi


vyfuk.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
vyfuk.jpg, 22.23 kB

expanze.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
expanze.jpg, 20.85 kB

zapal.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
zapal.jpg, 20.11 kB

komprese.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
komprese.jpg, 21.5 kB

sani.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
sani.jpg, 20.82 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
cyklus motoru,vliv sání ,rezonance
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.8321s ][ Dotazy: 47 (0.7601s) ][ GZIP on - Debug on ]