Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
1,6 VTEC spotreba 11l?
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
zelda46 je teď offline  zelda46
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 13:46   Citovat  

Motor D16 92kw
s lehkou nohou po meste , nekdy i s klimou za 11l na sto je to normalni?
Cim by sla snizit spotreba ci co by mohlo byt spatne?
Jestli je takova spotreba normalni tak to prodam okamzite.

Sem od toho cekal spotrebu do osmi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 H+ body: 0 1994 Civic VTEC  
Dave1984 je teď offline  Dave1984
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 13:51   Citovat  

hm, normální spotřeba je těch 7-8 po městě lehkou nohou, asi budeš mít něco špatně...háže ECU nějakou chybu?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1102 H+ body: 1  
snk. je teď offline  snk.
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 14:19   Citovat  

jj 8L prumer ,nekde je error
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 964 H+ body: 0  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 14:21   Citovat  

ja mam VTi a tez mam strasne velku spotrebu a na svk honda fore mi povedali ze budem mat zlu lambda sondu tak mozna aj ty
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
Prcek je teď offline  Prcek
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 14:22   Citovat  

Určitě bude někde chyba, točim Vteca do pekel, ale že bych se průměrem dostal víc jak nad 10l není možný, pohybuju se kolem 9l, podívej se kolikrát ti blikne řídící jednotka při startu a pak se dá zjistit co je špatně VTEC
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 884 H+ body: 0 2020 Civic  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 14:22   Citovat  

D16Z5 91kW momentálně jezdim za 8,6l/100 město krátké trasy tak 5km ráno a večer...když sem měl špatnou lambdu tak 10-13 pořádnej výtlem
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2872 H+ body: 0 1991 CR-X  
Cody je teď offline  Cody
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 16:45   Citovat  

motor B16A1 jezdim za 7 ale do 3500 otáček-pokud se chci projet a potrápim vteca tak sem se dostal i na 14l

Otázka:je to normální.....NE

Otázka 1: Je to normální auto ....... NE

Otázka 2 : Takže to normální je.... Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1733 H+ body: 0 1999 Accord Type-R  
určin je teď offline  určin
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 17:08   Citovat  

heh..11l po meste s lehkou nohou nemam ani ja HaHaaa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1021 H+ body: 0  
peca.gt je teď offline  peca.gt
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 17:17   Citovat  

které benzínový motor o výkonu 92kW žere málo? Honda má výhodu, že je lehká, tak se dá jezdit za poměrně slušnou spotřebu kolem těch 8litrů, záleží na stavu motoru. 11l je určitě dost. Favorit o obsahu 1.3 karbec jezdí taky za 10 Úsměv a to svezení se nedá porovnat Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 479 H+ body: 0 1990 Civic VT  
marab je teď offline  marab
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 17:22   Citovat  

Bráchovi na C6G 1.5 VTEC 84kW z ničeho nic vylítla taky takhle spotřeba a výkon šel dolu. Byl to ucpaný zadní díl výfuku. Po výměně výfuku se vše vrátilo do normálu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1989 H+ body: 3 2002 Stream  
gear je teď offline  gear
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2008 , 17:29   Citovat  

a nebo ta lambda.... před týdnem to samý tady někdo řešil...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2845 H+ body: 4 2016 Civic Tourer  
zelda46 je teď offline  zelda46
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 16:41   Citovat  

gear napsal:
a nebo ta lambda.... před týdnem to samý tady někdo řešil...


zkusim vyblikat chybu...
Jinak da se nejak promerit lambda jestli je spatna??Vypada dost nove jak kdyby ji nekdo menil.
Asi se toho predchozi majitel zbavil k vuli spotrebe:-(

Co by krom lambdy mohlo delat jeste spotrebu?

Katalizator i stredni dil tam mam...Aspon doufam teda(pokud neni vybrakovany)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 H+ body: 0 1994 Civic VTEC  
Douby je teď offline  Douby
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 17:38   Citovat  

Třeba ten poslední díl.

Když už jsme u toho, tak se mi taky zdá, že výkon jde do háje a spotřeba stoupá. Myslel jsem si že je to tím vedrem? Mám 1.6 VTi a průměr s lehkou nohou kolem 9-10l/100km.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 215 H+ body: 0 1992 Civic Vti  
ari1 je teď offline  ari1
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 17:50   Citovat  

Ten výkon že jde dolů,nebude to tím že tam přidávaj tu s........ řepku?! naštvanej
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 203 H+ body: 0 1994 CR-X DelSol  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 17:50   Citovat  

aha a da sa teda nejako zistit niecim ci je zla ta lambda??? a ja som tiez pocitil aj stratu vykonu hlavne v nizsich otackach to az straca vykon a prestava chvilkovo tahat:-((( sak co s tyyym??? idem skusit vyblikat tu chybu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
Žemli je teď offline  Žemli
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 18:00   Citovat  

lambda se dá proměřit multimetrem podle manuálu.musí tam bejt mezi určitejma pinama nákej odpoz.V manuálu je to celkem dobře popsaný.J8 to podle toho taky zvlád a to elektro skoro nechápu pořádnej výtlem
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1361 H+ body: 1 1999 Accord Type-R  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 18:35   Citovat  

no hej ja skor tej anglictine nechapem tak to asik vobec neurobim:D a este to tam najist medzi tolkymi stranami:D
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
infinity je teď offline  infinity
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 18:39   Citovat  

Prcek napsal:
Určitě bude někde chyba, točim Vteca do pekel, ale že bych se průměrem dostal víc jak nad 10l není možný, pohybuju se kolem 9l, podívej se kolikrát ti blikne řídící jednotka při startu a pak se dá zjistit co je špatně VTEC

9L a tocis do pekel? To tak max volantem Úsměv)
S ITR jezdim 10-11 po meste kratky a to mam vetsi exhaust...takze nekde bude chyba Úsměv +/- to samy 2.2 preluda 5g
No mel bys zkontrolovat filtry, vyfukove potrubi (jestli neni nikde ucpane, to same sani), nekdo rikal, ze na spotrebu mohou mit vliv i svicky - to nevim...no a zbyva uz ta lambda Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4584 H+ body: 12 1998 Integra Type-R  
Žemli je teď offline  Žemli
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 18:44   Citovat  

chcemVTI:-) napsal:
no hej ja skor tej anglictine nechapem tak to asik vobec neurobim:D a este to tam najist medzi tolkymi stranami:D

strana 238 a těch pár slov co tam je si najdeš na seznamu ve slovníku nebo když někoho poprosíš tak ti řekne kde stáhnout českej manuál ale to je taky cizí řeč pořádnej výtlem pořádnej výtlem
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1361 H+ body: 1 1999 Accord Type-R  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.6.2008 , 18:47   Citovat  

kua to je aj po ceky??? sakra to musism hned niekde najist!! dik za info dakujem moooc idem hladat cz manual a tej cz rozumiem trocha viac ako anlictine muhehe
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
zelda46 je teď offline  zelda46
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 0:41   Citovat  

Odpojil jsem preventivne lambdu (snad to ma nejaky nouzovy rezim to mi hlava nebere )
A vyblikal chybu...Ale nevim jakou pac ted hledam co to znamena...
4x dlouze + 1 kratce=5bliknuti
a
4x dlouze + 3x kratce=7bliknuti...

Kdyby nekdo vedel dejte vedet a ja jdu hledat...
Jedno bude asi odpojena lambda a druhe kdo vi?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 H+ body: 0 1994 Civic VTEC  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 8:27   Citovat  

chyba č. 41 je vyhřívání lambdy a č. 43 je celkem komplikovaná chyba která se jmenuje dodávka paliva (fuel supply system) a u té se začíná taky s lambdou. Tady se to řešilo odkaz. Vypadá to na tu lambdu...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 8:28   Citovat  

jo počkat, teď koukám že jsi odpojil lambdu před blikáním chyby? to je blbost přece, zapoj to prosímtě zpátky a vyblikej znova...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 8:34   Citovat  

PreludeZ napsal:
jo počkat, teď koukám že jsi odpojil lambdu před blikáním chyby? to je blbost přece, zapoj to prosímtě zpátky a vyblikej znova...

teď jsem to chtěl psát ,že není divu že to hází její chybu když ji tam nemá Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 8:54   Citovat  

mam sice D16Z9, ale tiez je to 1.6 125ps a spotrebu mam rovnaku. pri tomto motore strasne zalezi na "vahe praveho chodidla" Úsměv
bezne jazdim 9,5-11,5 - 30%mesto - 40% dialnice - 30% okresky. tiez som to tipoval na lambdu, ale uz mam tretiu v priebehu mesiaca a stale je to rovnake. motor je v dobrom stave, olej neberie, tlaky ok, nove vsetky filtre aj sviecky. co som si isty, ze po prechode z 5w40 na 5w50 mi spotreba vzrastla o 0,5-1/100. poslednu nadrz som vyjazdil vyhradne po meste, maximalne lahka noha, len take hladkanie plynu, ani raz cez 3000rpm, nikdy viac ako 80km/h a spotreba mi vysla tesne pod 8. ale ako hovorim, je to o tazkej nohe, ja som bol schopny donutit 1.5 VTEC-E jazdit za 10 a dokonca aj diesel za 9,5 Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  
eXi_ je teď offline  eXi_
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 11:16   Citovat  

Žemli napsal:
lambda se dá proměřit multimetrem podle manuálu.musí tam bejt mezi určitejma pinama nákej odpoz.V manuálu je to celkem dobře popsaný.J8 to podle toho taky zvlád a to elektro skoro nechápu pořádnej výtlem


já taky né a to jí dělám u ČSA OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1899 H+ body: -1  
zelda46 je teď offline  zelda46
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 12:27   Citovat  

PreludeZ napsal:
jo počkat, teď koukám že jsi odpojil lambdu před blikáním chyby? to je blbost přece, zapoj to prosímtě zpátky a vyblikej znova...


Ja ji odpojil pred jizdou a jak jsem dojel pred barak tak jsem to vyblikaval a nechtelo se mi to zapojovat (byla noc)
Ok zapojim ji a vyblikam znovu.
Nebo nemam udelat reset ECU a projet to a vyblikat potom???
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 H+ body: 0 1994 Civic VTEC  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 12:38   Citovat  

vsechno zapoj. spravne to vyresetuj. tzn ne jen ze vytahnes pojistku ale udelej to tak jak se ma. tzn nechat pak bezet treba 10 minut aby se to spravne zresetovalo. zacina se s teplym motorem! no a po resetu to bez projet. skus neco ve stylu - jedes, zaradis 4 a tocis pod 2000. treba 1800 co ja vim. seslapni plyn na doraz a nech ho 5 sekund dole. pak pust. nebo nech auto v 3000 ot na nautralu. proste udrzuj auto v pracovnich tockach lambdy. mela by se ti roznout kontrolka check engine. pak skus vyblikat chybku. je mozny ze se nerozne ale chyba tam i tak bude. nebo se chyba objevi az treba po 50 km. proste jezdi tak dlouho az se chyba projevi. vyblikanim pak zjistis o co do a od toho se bude odvijet dalsi postup...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1530 H+ body: 0 2008 Accord  
zelda46 je teď offline  zelda46
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 12:45   Citovat  

krtekm napsal:
vsechno zapoj. spravne to vyresetuj. tzn ne jen ze vytahnes pojistku ale udelej to tak jak se ma. tzn nechat pak bezet treba 10 minut aby se to spravne zresetovalo. zacina se s teplym motorem! no a po resetu to bez projet. skus neco ve stylu - jedes, zaradis 4 a tocis pod 2000. treba 1800 co ja vim. seslapni plyn na doraz a nech ho 5 sekund dole. pak pust. nebo nech auto v 3000 ot na nautralu. proste udrzuj auto v pracovnich tockach lambdy. mela by se ti roznout kontrolka check engine. pak skus vyblikat chybku. je mozny ze se nerozne ale chyba tam i tak bude. nebo se chyba objevi az treba po 50 km. proste jezdi tak dlouho az se chyba projevi. vyblikanim pak zjistis o co do a od toho se bude odvijet dalsi postup...


Rozumim.
Ale kontrolka CHECK ENGINE se nerožne pac se nerozla ani pred tim.Jak rikam lambda vypada oka.
No tak zkusim udelat reset a uvidime .
Pak sem napisi vysledek.


zatim diky
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 H+ body: 0 1994 Civic VTEC  
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2008 , 12:47   Citovat  

krtekm napsal:
vsechno zapoj. spravne to vyresetuj. tzn ne jen ze vytahnes pojistku ale udelej to tak jak se ma. tzn nechat pak bezet treba 10 minut aby se to spravne zresetovalo. zacina se s teplym motorem! no a po resetu to bez projet. skus neco ve stylu - jedes, zaradis 4 a tocis pod 2000. treba 1800 co ja vim. seslapni plyn na doraz a nech ho 5 sekund dole. pak pust. nebo nech auto v 3000 ot na nautralu. proste udrzuj auto v pracovnich tockach lambdy. mela by se ti roznout kontrolka check engine. pak skus vyblikat chybku. je mozny ze se nerozne ale chyba tam i tak bude. nebo se chyba objevi az treba po 50 km. proste jezdi tak dlouho az se chyba projevi. vyblikanim pak zjistis o co do a od toho se bude odvijet dalsi postup...


trosku by som ta poopravoval: resetuje sa pouze! vybratim poistky s nazvom "back up". staci ju vytiahnut na 10 sekund. potom sa chod previest, podtacat to na 4 pod 2000rpm a davat podlahu je totalna kravina. koneckoncov pri plnom plyne je lambda mimo, takze normalna jazda, v celom rozsahu otacok a v roznych polohach plynu. ked sa kontrolka nerozsvieti, nebude v ecu zaznamenana ziadna chyba. ono totiz rozsvietenie kontrolky znamena CHECK ENGINE (rozsvietenie upozornuje na to, ze ecu zistila nejaku zavadu a jej definiciu treba zistit vyblikanim). pokial ale lambda odchadza ale je stale v tolerancii urcenych hodnot, mil sa nerozsvieti a spotreba moze byt vyssia
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
1,6 VTEC spotreba 11l?
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1928s ][ Dotazy: 145 (0.0239s) ][ GZIP on - Debug on ]