Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 
Zaslat odpověď

Strana 136 z 136
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 20.9.2023 , 21:21   Citovat  

Ano, max 10tis.km... Pokud se správně pamatuju, tak Dany kdysi měřil tlak oleje (ne u filtru) a kolem 7tis. začal tlak klesat - filtr se začal zanášet... Sice to do těch 15tis.km neklesne na kritickou hranici, ale stojí těch pár korun za to? Já měním po 7tis. u obou aut (tj. celkem 4x ročně)... Dělal jsem to i u K24 a při 170tis.km nic viditelného nebrala - teď jí táhne na cca 350tis.km a po 10tis. ubyde jen pár deci...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
trichopter je teď offline  trichopter
PříspěvekZaslal: 20.9.2023 , 21:33   Citovat  

Prečo upredsnostňujete práve tu 5w-30?

origo olej je 0w-20 to mi radil aj známi čo robí v Honda žilina, kôl iinému tipu motora vraj ,aj že maju svoje vivinuté oleje ....

Kde by som mohol upnúť ten sken čo som spominal vyššie ?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
5 háček
PříspěvekZaslal: 20.9.2023 , 22:04   Citovat  

Protože 0w20 je "eko voda" kvůli spotřebě a emisím - s ním prošel motor homologací. Např. síla mazací vrstvy je tenčí (tím je nižší odpor a spotřeba) a při zátěží se může (byť nemusí) narušit. 5w30 je pro R18 dovolen a těch pár deci navíc na spotřebě mě fakt nezabije...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 22.9.2023 , 17:26   Citovat  

Chápem , a čo na to Honda , ktorá si stojí za svojim že by to mal byť 0-W20, nechec sa mi citovať tieto veci z manuálu ani si nepamätám čo rozpraval ten známi z Hondy Žilina, o tomto oleji, ktorý akože majú špeciálne vivinutý na tento ich motor ,Oni si vraj oleje robia sami , namiesto iných značiek ktoré maju oleje všetko z jednej rafinérie

už som kúpil ten ravenol tak skusime...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 22.9.2023 , 18:11   Citovat  

Co na to Honda, nevím, ale v Denaru (autorizák v Mladé Boleslavi) neměli problém, když jsem si přivezl svůj 5w30 (kouknul na parametry - jo, ten tam může být). Používám ho v Toureru asi 89tis.km (od 2tis.km), v 5D je, myslím, taky od první výměny (musel bych se zeptat minulého majitele) a mnou používaný cca 55tis.km. V obou autech bez problémů.

A Honda si své oleje nevyvíjí - např. jako první náplň používala olej do CR-Z Eneos...

A ještě Ti tady odcituju Jopeena, který technické listy olejů hodně studuje:

Jopeeeno napsal:
Výrobce stanoví SAE 0W20, ACEA A5. S tímto olejem je motor i "homologován. Vzikl ale pouze proto, jak správně píše Hellborn, aby zajistil co nejnižší "odpory" v pohyblivých částech motoru a měl co nejtenší olejový film, čili k vůli co nejmenším emisím. Nic víc.

Teď to zásadní. Výrobce ovšem v uživatelské příručce POVOLUJE i oleje jiných výkonnostních tříd, tj. ACEA A3 a jiných viskosit, např. SAE 0W30, 5W30 (píšou tam něco v tomto smyslu: Není-li k dispozici olej Honda ENG 1.0, Honda Green nebo 0W20, použijte olej 0W30 nebo 5W30).

No a naše autorizované servisy k tomu přistupují různě. Jedny striktně dodržují SAE 0W20, o 50 km dál zase SAE 0W30, 0W30, 5W40... Jednotně nastavené to URČITĚ není. Jendna technická. Motory 1.8-iVTEC nejsou žádné hi-tech stroje, které potřebují oleje se speciální aditivací a výkonnostními normami (jako třeba Opely, nebo VW), aby bezvadně fungovaly.
O tom, co zvolíš je na Tobě, ale s klidným svědomím Ti mohu doporučit výše uvedený postup. O oleje se "tak trochu" zajímám a pídím se, co je pro MOTOR TO NEJLEPŠÍ.
Na úplný závěr. Internetové diskuse jsou rozděleny na dva tábory. Strikně dodržující tovární náplň, zde SAE 0W20, a ti druzí, kteří se drží tribologických poznatků. Mě hodně stav osvětlily tribologické poučky a studie, třeba "mazivářské mýty" Ing. Černého... Vytvoř si názor sám. Řídím se tím a stále jezdím, bez vůlí, spotřeby ojeje atp.
Good luck OK

Jopeeeno napsal:
Ahoj. Viskosita oleje v motoru se odvíjí od toho, v jakém (teplotním) prostředí se pohybuješ a jaká skladba tras u Tebe převládá. U Tebe to bude takto. Specifikace - výkonnostní třída ACEA A3, vždy.
Viskosita. Jezdíš-li stále "pilu" po dálnici, pak vem olej SAE 5W40. Bydlíš-li na Šumavě a "motáš" se jen kolem komína, tak SAE 0W30. Máš-li skladbu tras mix (město, okresky, dálnice) a bydlíš v "normálním" klimatu, odpovídajícímu běžným teplotám ČR, vezmi olej SAE 5W30.
To jakou značku vezmeš, je na Tobě, nebo si načti předchozí příspěvky, je tu dost podnětů. Nejlepší pro motor je "obyčejný" olej a měnit ho včas, než "přejíždět" super truper olej OK
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 24.9.2023 , 21:01   Citovat  

ok ,špekulovať už nebudem ,kde by bolo bezpečne upnúť tie dáta na manual tourer ?
   Návrat  
peterrrpn je teď offline  peterrrpn
PříspěvekZaslal: 29.9.2023 , 18:13   Citovat  

Nemate niekto servisny manual na 9g po face.
Potrebujem vymenit v automate olej a potrebujem zistiť množstvo oleja a co vsetko treba ci si to urobim sam alebo to treba dat na stroj co to preplachne.
Je to 5AT 1.8 benzin
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.10.2023 , 21:30   Citovat  

mám otázku na majstrov, ťažné odnimatelne origo Honda ,niekto poznaá? nechce mi ho uzamknuť ked ho nahodím to koliesko v pravo nechce z červenej prepnuť na zeleno a s pojiť sa aby sa dal uzamknúť klučom.Občas m i to vypadlo z tej diery ked som ho nahadzoval a potom sa uzamklo ....vnutri nečistotoa´ta nieje , mam tam stále krytku plastovu ..
Vdaka
   Návrat  
alireb je teď offline  alireb
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.11.2023 , 22:26   Citovat  

Ahoj, ja menil minule. Ale mam manual, veslo se tam neco kolem 2 litru. Neco malo vyteklo bokem. Kup tri litry, kdyz tak zbyde na priste.

peterrrpn napsal:
Nemate niekto servisny manual na 9g po face.
Potrebujem vymenit v automate olej a potrebujem zistiť množstvo oleja a co vsetko treba ci si to urobim sam alebo to treba dat na stroj co to preplachne.
Je to 5AT 1.8 benzin
   Návrat  
alireb je teď offline  alireb
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.11.2023 , 22:31   Citovat  

Ahoj borci, taky se zeptam. Daval nekdo led zarovky misto klasickych H7 do potkavacich svetel? Kdyz tak bych poprosil i konkretni typ. Ted pouzivam klasicke halogeny OSRAM H7 NIGHT BREAKER 200, no stoji to za h....
   Návrat  
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.11.2023 , 11:16   Citovat  

Já to řešil někdy začátkem roku 21 v topicu 9G, tak když si to najdeš...jako lepší to bylo, ale žádný zázrak nečekej, koupil jsem Osram, možná v současnosti je lepší výběr Cooo???
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 20.11.2023 , 6:00   Citovat  

Zdravým , nemáte niekto schému ako zapojiť káble7 pinove na zasuvku pre ťažne zariadenie ,Musm kupiť novu zasuvku odhnili káble e jedna skrutka sa rozpadla v tej dierke na zaistenie kablov,su tam povolene tri kable a neviem do ktorých pinov patria.

Ako to zaisťujete proti vode ?
Dik
slubil som že tu nazdielam ale neverejne nikde na net naskenovaný navod na tourer,viete kde to dať?
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.12.2023 , 8:49   Citovat  

Ahojte.
Po delší době mám opět možnost řídit Tourera.
Za mě je to přelom, kdy řídit auto byla ještě radost, zážitek. A ne dnešní nuda, kdy je řidič trpěný element mezi sedačkou a volantem. To za mě platí už od C10G.
Nájezd 136 tis. km, brzdy 2x měněný, jinak jen provozní šrámy.
Neodpustím si, baterka pořád původní, což asi hateři inteligentního dobíjení a autostopu neuslyí rádi... Velmi šťastný

Ale aby nebylo nic tak sluníčkovatý, za přístup k žárovkám tlumených světel by potřeboval někdo pověsit za koule do průvanu. Včera mi bouchly obě najednou, tak jsem si jejich výměnu dosyta užil...
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 21.12.2023 , 17:25   Citovat  

Piškot: já Tourera pořád mám. Co oceňuji je spolehlivost, prostě nic neřeším. Na autu pravidelně měním provozní náplně a filtry. Ve 100tkm jsem vyměnil desky, kotouče a svíčky. Kotouče by ještě něco dali, ale to neřeším. Se žárovkama nemám problém a to měním každý rok protože používám ty výkonější H7 od Philipse. U levého světla se musí vysunout nádržka odstřikovače a u pravého vyckvaknout část sání. Pak je přístup za mě v pohodě. Pravdou ale je, že mám menší ruku. Někdo s medvědí tlapou by mohl narazit.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.12.2023 , 12:30   Citovat  

To anunaki: Nejdou mi posílat SZ. Do krátkého bych už nešel.
   Návrat  
JurajP je teď offline  JurajP
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.2.2024 , 21:00   Citovat  

Bol som na STK a zistili, ze nefunguje naklapanie svetiel (to koliesko), ale presiel som. Skusal som to doma a naozaj nefunguje. Neviete v com moze byt problem?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina