Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Srovnání s toyotou
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
macino je teď offline  macino
PříspěvekZaslal: 13.9.2008 , 11:43   Citovat  

Dobrý den, po nehodě, kde byla kompletně zničena moje stará corolla pomalu plánuji koupi nového vozidla. Budu se zřejmě rozhodovat mezi Accordem (5. gen., 2,0) a Toyotou Carina E (taky 2,0l). Vím, že se pohybuji na honda fóru, ale prosil bych o nestranné postřehy. Nejlepší by byly od někoho, kdo má zkušenost s oběma vozy, ale budu rád za každý příspěvek. Díky
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 83 1999 Accord  
Bigless je teď offline  Bigless
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.9.2008 , 11:52   Citovat  

Já v Toyotě shodou okolností pracuju přátele A proč jsem na Honda fóru? Protože mám Hondu a za nic jiného bych ji za Toyotu nevyměnil Mrk Toyota má některé modely vydařené, ale Carina mezi ně rozhodně nepatří takže hlasuji jednoznačně pro Accorda je to dobrý Už se tu řešila i motorizace jakou u Accorda vybrat takže stačí prolézt forum..
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 320 1994 Prelude VTEC  
alicante je teď offline  alicante
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 13.9.2008 , 12:03   Citovat  

Tak nejak. S Hodnou te proste bavi vic jezdit, jednoduse receno. S Carinou 2.0 (okolo r.vyroby 1993) jsem asi cca tyden jezdil a neni to pro normalniho uzivatele spatny auto, ale kdyz to srovnam s Acco 5G 2.0 131 PS (s kterym jsem najezdil podstatne vic), je acco jasna volba. A to nemluvim o 5G 2,3 SR, to bylo super auto svy doby, tak zabavny, az dopadlo takhle (ale ne moji rukou..). Bueee


scan0003.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
scan0003.jpg, 376.83 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2162 2009 Accord Type-S  
cabbage je teď offline  cabbage
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.9.2008 , 12:22   Citovat  

V tomhle případě bych se já osobně vůbec nerozhodoval. Brácha má accorda 5g 2.0 a je to hodně povedený, spolehlivý auto je to dobrý . Carina bude určitě taky spolehlivá, ale třeba co se týče vzhledu, jasně u mě vítězí accord. Myslim, že co se týče jízdních vlastností bude carina pohodlnější, accord tvrdší, sportovnější (i když pořád dostatečně komfortní). Interiér škoda mluvit, v tomhle ohledu nesahá carina accordu ani po kolena...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 1991 Civic  
marty_oc je teď offline  marty_oc
PříspěvekZaslal: 13.9.2008 , 13:39   Citovat  

Ahoj,
zeptal bych se taky - řeším podobnou situaci. Měl jsem 4 roky Corollu 99 1.4, teď mám pár měsíců Carinu E 1.6, která musí pryč.

Řeším, jestli Carinu E (dělala se do roku 97) s nejsilnější 1.6 16V - 85kW a nebo Civica.
Chci určitě 5D verzi (liftback).

Vím že Civic a Carina je jiná kategorie, Carina je větší auto, ale velikostně by mi měl vyhovět i Civic.
Hondám zatím moc nerozumím, ale párkát jsem se s různýma svezl i jako řidič a ten tah motoru do omezovače je impozantní Úsměv Mám rád Japonce, takže buď toyota nebo Honda.

Moc se mi tu líbil jeden nabízený Civic 6G, 1.6 ES, 85 kW, r.v. 1997 .
Zatím ještě nastuduji varianty motorů, rád bych něco spolehlivého, co nežere olej - zatím jsem tu ale bohužel četl vesměs negativní zkušenosti - je to tak obecně u Hond?
Co jinak říkáte na tu 6. generaci a 5 dvéřovou variantu?

Díky!
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 9  
macino je teď offline  macino
PříspěvekZaslal: 14.9.2008 , 7:13   Citovat  

díky všem za odpovědi. Chci se dále zeptat všech současných i minulých majitelů accorda 5. gen. na jejich zkušenosti s provozem. Např. spotřeba, subjektivní pocity z výkonu a charakteristiky motoru (třeba i ve srovnání s jinými vozy) atd.
No prostě všechno, chci se o tom autě dozvědět co nejvíc. je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 83 1999 Accord  
LK7R je teď offline  LK7R
Administrátor
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 14.9.2008 , 12:19   Citovat  

U accorda je vetsinou problem jen v podvozkovych castich zadni napravy. Dost casto je potreba kontrolovat viceprvkove ulozeni - je proste na Ceskym tankodromu vic nachylnej. Tycky stabilizatoru a cepy pry dost trpi. Olej zere kazda Honda, ktera je vysokootackova a VTEC. To je normalni jev u vsech. Je s tim nutno pocitat jako "provozni naklad" a casto kontrolovat a dolevat. Jinak vsechno ostatni vesmes jako jina auta - pokud se o to clovek stara tak to slouzi dobre. Tyhle informace mam z Honda servisu kdyz kamarad schanel Accorda tak sem se o tom bavil s technikama.

Jinak Toyota vs Honda. Pro normal jezdeni je to asi jedno, ale pokud si rizeni uzivate, tak urcite Hondu - ma proste "vic emoci". Tezko se to popisuje.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1741 2005 Accord Tourer  
macino je teď offline  macino
PříspěvekZaslal: 14.9.2008 , 13:28   Citovat  

Myslel jsem ze motor 2,0 u pate generace jeste VTEC nebyl... Stejne tak viceprvkova zadni naprava se objevila az u 6. generace?? Prosim nekoho o objasnění. Díky
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 83 1999 Accord  
macino je teď offline  macino
PříspěvekZaslal: 17.9.2008 , 6:51   Citovat  

Chlapi, nerikejte ze nikdo nevi KO a ze tu nema nikdo 5. generaci... Takze vase dojmy sem. Diky je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 83 1999 Accord  
cabbage je teď offline  cabbage
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.9.2008 , 7:12   Citovat  

Máš pravdu u 5g 2.0 VTEC nebyl, až 2.2 VTEC. Ta spotřeba bych řekl, že vzhledem k obsahu motoru je přijatelná. Samozřejmě že to není 1.6, ale podle svých zkušeností se s tímhle dvoulitrem dá jezdit i úsporně. Třeba nedávno jsem jel KV - PRAHA - KV za 7 litru / 100km a rozhodně jsem nebyl brzda provozu (vesměs 100-110km/h). Ve městě je to samozřejmě horší. S tou víceprvkovou nápravou si nejsem jistej, ale jedno je jistý, tohle auto je na silnici hodně "jistý". Mrk Jinak ceny náhradních dílů jsou tak o třetinu až o polovinu dražší než na mýho civica 4g...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 1991 Civic  
cabbage je teď offline  cabbage
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.9.2008 , 7:22   Citovat  

k charakteristice motoru.....je to vysokootáčkovej motor HONDA, tzn. do 3500ot. se nic moc neděje, ale pak zabírá až do 6000 solidně (i když nejvyšší výkon má někde kolem 5400ot.) je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 206 1991 Civic  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 17.9.2008 , 7:49   Citovat  

Honda měla víceprvkovou nápravu od cca r. 1990, jestli jí má Acco 5g nevím, počítám, že jo,ale tenhle model moc neznám...

K žraní oleje - olej si bere zejména systém Vtec (obzvlášť DOHC Vtec, kde v těch 8000ot. už kroužky časem nestíhají). Z mých aut bere olej VTI (1.6 DOHC Vtec, najeto 240tis. km) a bral původní přidřený motor v Shuttlu. Motory v Civicu 6g (1.5 Vtec-e) a 4g (1.6 bez Vtecu) a vyměněný motor v Shuttlu si nebraly ani kapku. Je to taky o péči majitele - pokud to točil studený,neměnil včas olej, tak... Vysokootáčkové motory jsou na olej háklivé a každopádně doporučuju kontrolovat.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 24364 2016 Civic i-VTEC  
macino je teď offline  macino
PříspěvekZaslal: 19.9.2008 , 7:25   Citovat  

Prosím tedy majitele accordu 5. generace, aby mi sem hodili vlastni dojmy z tohoto vozidla. dik OK
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 83 1999 Accord  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Srovnání s toyotou
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1279s ][ Dotazy: 85 (0.0165s) ][ GZIP on - Debug on ]