Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
obcas nejde vtec, a ked zapne tak skace...
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:28   Citovat  

obcas nejde vtec, a ked zapne tak skace ako keby nevstrekovalo benzin. ale to mi urobilo uz asi dva krat aj ked idem v normalnych otackach... zeby palivovi filter? a aj spotreba sa mi zda stale velka. v meste cez 10l a to len par krat vytocim...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:33   Citovat  

Napiš aspoň typ motoru ... VTI to asi není, když ho chceš HaHaaa

V každém případě bych to na filtr neviděl, protože to bys poznal i jinde. Možná tlak v palivové liště nebo předstih anebo by to mohl být nedostatek vzduchu ? ... ovšem bez typu motoru těžko říct to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 7589 H+ body: 9 2002 Civic Type-R  
misan je teď offline  misan
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:41   Citovat  

okamžitě si zkontroluj hladinu oleje v motoru než bude pozdě,měl jsem ten samý problém a bylo to olejem,nebyl tam olej a tudíš tlak,který zvedá vtecový vahadla,měl jsem štěstí,že jsem to nezadřel.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1539 H+ body: -1  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:42   Citovat  

uz je to VTI je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
misan je teď offline  misan
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:44   Citovat  

u mě to bylo tím olejem,ale u tebe nevím,když ti to dělá i v normálních otáčkách Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1539 H+ body: -1  
Roverman je teď offline  Roverman
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:50   Citovat  

otázka je jestli to nejsou dva problémy než jeden. píšeš že nesepne občas vtec, a pak že to cuká v nízkých i vysokých ot.
Šel bych po filtrech? Třeba jsou ucpaný oba, jak olej. tak palivový. taky to může zpúsobit nízký tlak oleje, tudíž hladina a nebo čerpadlo, a x dalších možností. Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1778 H+ body: 0 1994 Civic Vti  
Roverman je teď offline  Roverman
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 18:54   Citovat  

A nebo nemůže to být tím že přeskočilo o zub nebo o dva kolečko? Moc se vtom nevyznám, ale mohlo by to tomu odpovídat. Ikdyž to by se to chovalo stejně pořád asi. Zase ještě ta spotřeba do toho... no doufej že sem nakoukne třeba monty, nebo někdo schopnější
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1778 H+ body: 0 1994 Civic Vti  
665+1 je teď offline  665+1
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 19:20   Citovat  

setkal jsem se s něčim obdobnym u třech accordu type-r . u svýho se to stavalo velice zridka a nepravidelně. patral jsem po tom měsíc a nakonec jsem příšel na to, že je to kontaktem kabelu u škrticí klapky. u ATR je ta zasuvka nejaka nachylna (jsou tam 2) tak stačilo zkratit trosku kabylky a bylo po problemu... (to samy měl DAM před lety a ted Fisfanovo ATR ještě když patřilo Davidovi z Honda Příbram)

projevovalo se to tak, že se sepnul normalně, ale najednou to přestalo tahnout a kuckalo to a pak zas jel normalně. Jak jsem psal, dost nepravidelně to dělalo. Jedinej problem, kterej jsem měl s autem...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5903 H+ body: 1 2000 Accord Type-R  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 20:53   Citovat  

no toho oleja tam nebolo moc skoro nic. tak som kupil liter a zajtra dolejem ostatne lebo od kamarata mam lacny len dneska uz nemal kedy mi ho dat a tak som aspon liter dal. a to moze mat nieco spolocne aj s tym skakanim alebo ako to nazvat(nevstrekovanim paliva)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:05   Citovat  

ty to tlačís opakovaně do vtecu když tam nemáš olej? tak to gratuluju Tak to valím bulvy dolej olej a bude po problému
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Idaho je teď offline  Idaho
Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:07   Citovat  

posero napsal:
ty to tlačís opakovaně do vtecu když tam nemáš olej? tak to gratuluju Tak to valím bulvy dolej olej a bude po problému


njn a takovej človek si dá nick "chcemVTI" Úsměv ( tím narážím na ten olej )

obcas by se hodilo trosku studovat jak Vtec funguje a jít po základních vecech Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1200 H+ body: 9  
Roverman je teď offline  Roverman
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:27   Citovat  

ChcemVti: však fčera jsi měl oteřené jiné téma, kdes to taky řešil asi 5lidí ti napsalo podívej se na olej, a ty se podíváš až teď, a to možná poprvé po koupi. Sakra chlape tohle je VTEC, pokud nemáš nový motor je to zaručená spotřeba oleje, ten motor pracuje v trošku jiných dimenzích.
To je pravidlo číslo 1: Koukat průběžně na olej! OK Fakt to nepodcenuj nebo si připrav min. 50 000,- svatoušek
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1778 H+ body: 0 1994 Civic Vti  
nanoVTEC je teď offline  nanoVTEC
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:42   Citovat  

hej mal som to v onej teme ale tam bol iny nazov... tak som urobil inu aby sa vedelo o co ide presne... a tak uz viem ze to je s tym olejom...a som to netocil uplne do vtec len do tych 5500 aby som vedel ci zapne alebo nie. a ten olej robi aj to ze tam nevstrekuje palivo teda?????????? a este ze nemala by sa mi rozsvietit kontrolka ked neni olej?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1157 H+ body: 0 1995 Civic Vti  
Idaho je teď offline  Idaho
Partner H-C
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:46  Naposledy upravil Idaho dne 13.10.2008 , 21:47, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

chcemVTI:-) napsal:
hej mal som to v onej teme ale tam bol iny nazov... tak som urobil inu aby sa vedelo o co ide presne... a tak uz viem ze to je s tym olejom...a som to netocil uplne do vtec len do tych 5500 aby som vedel ci zapne alebo nie. a ten olej robi aj to ze tam nevstrekuje palivo teda?????????? a este ze nemala by sa mi rozsvietit kontrolka ked neni olej?


kontrolka se ti roszvítí až při nejaké kritické hodnote, navíc je to pořád jen čildo které muže kdykoliv "kleknout" takže osobne doporučuji kontrolovat "ručně"
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1200 H+ body: 9  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:47   Citovat  

chcemVTI:-) napsal:
hej mal som to v onej teme ale tam bol iny nazov... tak som urobil inu aby sa vedelo o co ide presne... a tak uz viem ze to je s tym olejom...a som to netocil uplne do vtec len do tych 5500 aby som vedel ci zapne alebo nie. a ten olej robi aj to ze tam nevstrekuje palivo teda?????????? a este ze nemala by sa mi rozsvietit kontrolka ked neni olej?


jak víš že ti tam nejde benzin?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Roverman je teď offline  Roverman
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:49   Citovat  

Kontrolka se ti rozsvítí většinou až když je to fakt krize, nebo až když se to přidírá.
Každopádně systém VTEC potřebuje značný tlak oleje a ten vznikne pouze v určité hladině a určitě je to nad spodní ryskou. Nevím přesně kolik?
No a co tam leješ za olej?
Pak ho teda dolej, nastartuj nech motor pořádně zahřát a nešlapej mu na krk zastudena, prostě na provozní teplotu. No a pak zkus, pokud stále nesepne je problém možná v tom filtru oleje, ikdyž to nevím jistě, ale dle mně když je hodně špinavý tlak, nevznikne pokaždé. Máš nějaké info kdy byl měněn?
No a olej nemá pokud vím vliv na vstřikování paliva. Ještě by to mohl být ten konektor u klapky, koukni jestli není zoxidovaný..
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1778 H+ body: 0 1994 Civic Vti  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 13.10.2008 , 21:50   Citovat  

Idaho napsal:
kontrolka se ti roszvítí až při nejaké kritické hodnote, navíc je to pořád jen čildo které muže kdykoliv "kleknout" takže osobne doporučuji kontrolovat "ručně"


stručně řečeno kontrolka se rozsítí až když je pozdě
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.10.2008 , 6:29   Citovat  

posero napsal:
stručně řečeno kontrolka se rozsítí až když je pozdě
kontrolka se rozsvítí až když poklesne tlak v systemu pod 0,8 baru , což při 5t ot/min je na udržení dostatečný vrstvy oleje málo , na druhou stranu nemůže být použitý čidlo který by hlídalo min tlak 3bary páč by zase na volnoběhu svítilo tahem .prostě kdo chce mít přehled jak na tom s tlakem je musí si koupit extra budík .
Jinak s tím cukáním si myslím že to množství oleje nesouvisí (pokud se to nepřidírá ) ,ten ovlivní jen to nesepnutí vtecu .potřeba dolejt ten olej a pak se kouknout jeslti něco hlásí ecu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
obcas nejde vtec, a ked zapne tak skace...
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1347s ][ Dotazy: 97 (0.0179s) ][ GZIP on - Debug on ]