Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
nejde zapnout tempomat
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
83427 je teď offline  83427
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 11:38   Citovat  

Stisknu tlačítko cruise, na přistrojovce se rozsvítí kontrolka tempomatu a teoreticky bych měl auto rozjet na rychlost, kterou chci jet na tempomat. Takže dejme tomu jedu 130. Pro nastavení rychlosti bych měl držet tlačítko set na volantu. Jenže i když jsem ho držel půl minuty tak když jsem pak pustil plyn, auto jenom zpomalilo. Zkoušel jsem i resetovat nastavení tempomatu podrženim obou tlačítek a znova nastavit rychlost ale pořád nic. Máte někdo tušení? Auto by mělo být ještě chvíli v záruce u autobazaru, mam se na ně obrátit s reklamací? Díky za případné rady a tipy.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2887 H+ body: 4  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:05   Citovat  

83427 napsal:
Stisknu tlačítko cruise, na přistrojovce se rozsvítí kontrolka tempomatu a teoreticky bych měl auto rozjet na rychlost, kterou chci jet na tempomat. Takže dejme tomu jedu 130. Pro nastavení rychlosti bych měl držet tlačítko set na volantu. Jenže i když jsem ho držel půl minuty tak když jsem pak pustil plyn, auto jenom zpomalilo. Zkoušel jsem i resetovat nastavení tempomatu podrženim obou tlačítek a znova nastavit rychlost ale pořád nic. Máte někdo tušení? Auto by mělo být ještě chvíli v záruce u autobazaru, mam se na ně obrátit s reklamací? Díky za případné rady a tipy.

tempomat nemám ,takže to ber s rezervou - není to obráceně ? rozjedu na rychlost - aktivuju cruise - mělo by začít držet rychlost a pak pokud chceš rychlost změnit tak set a up nebo down ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:10   Citovat  

myslím že ovládání je popsáno ve FAQách v interiéru... zkusím to najít
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:12   Citovat  

tak je to ve FAQách v motoru OK odkaz OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:14   Citovat  

monty napsal:
tempomat nemám ,takže to ber s rezervou - není to obráceně ? rozjedu na rychlost - aktivuju cruise - mělo by začít držet rychlost a pak pokud chceš rychlost změnit tak set a up nebo down ?


no dělal jsem to tak jak to bylo napsaný v manuálu. Ale hodně lidí tu používá tempomat takže se rád poučim. Je to moje druhý auto. Prvnim byla šáde 105 a ta tempomat v základní výbavě neměla wc

PreludeZ napsal:
tak je to ve FAQách v motoru OK odkaz OK


no ještě si s tim pohraju ale spíš se obávam, že je to rozbitý Bueee
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2887 H+ body: 4  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:18   Citovat  

83427 napsal:
no dělal jsem to tak jak to bylo napsaný v manuálu. Ale hodně lidí tu používá tempomat takže se rád poučim. Je to moje druhý auto. Prvnim byla šáde 105 a ta tempomat v základní výbavě neměla wc
nene to asi děláš dobře, koukl sem se na ty faq a je to obráceně jak jsem myslel .
teď je otázka jestli je teda nefunkční a nebo jeslti splnils podmínku rychlosti
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:23   Citovat  

ta podmínka rychlosti bude možná v novějších autech o něco nižší, ale nevím to jistě...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:27   Citovat  

monty napsal:
nene to asi děláš dobře, koukl sem se na ty faq a je to obráceně jak jsem myslel .
teď je otázka jestli je teda nefunkční a nebo jeslti splnils podmínku rychlosti


zkoušel jsem to na dálnici. v manuálu je podmínka 50km/h. Já to zkoušel ve 120 - 130

Takže pokud svítí kontrolka na palubce tak by to už mělo být v chodu?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2887 H+ body: 4  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:29   Citovat  

83427 napsal:
zkoušel jsem to na dálnici. v manuálu je podmínka 50km/h. Já to zkoušel ve 120 - 130

Takže pokud svítí kontrolka na palubce tak by to už mělo být v chodu?

jj když svítí kontrolka na palubce tak to je aktivní a mělo by to udržovat rychlost OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
xenon04 je teď offline  xenon04
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:30   Citovat  

tempomat mi funguje od 50km/h... resp. když auto samo zpomaluje a zaseknu si to na 50 spadne to někam ke 47km/h

jinak mam puštěno cruise (svítí na palubce) a rychlost si zaseknu čudlem set (taky se rozvítí kontrolka)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2094 H+ body: 13 2023 Civic  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2009 , 12:34   Citovat  

co já vím, tak musíš aktivovat tempomat (rozsvítí se Cruise) a pak jen potvrdíš rychlost kterou jedeš krátkým zmáčnutím SET

problém může být ve spínačích u brzdového a spojkového pedálu (použitím kteréhokoliv se vypne udržování rychlosti, ale nedeaktivuje tempomat ! )
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6827 H+ body: 52 2015 N600  
Wayne je teď offline  Wayne
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 17.1.2009 , 20:40   Citovat  

Taky by mohl byt problem s tlacitkem/tlacitky,u dvou aut (z prvni tretiny 90.let) se mi kontrolka Cruise Control - na budicich,ne tlacitko - roznula az po nastaveni rychlosti pres SET.Pokud ti to po zapnuti zpomaluje,logicky by to vypadalo na zasekly tlacitko RESUME/DOWN,ale nejsem si jisty,ze by taky dokazalo aktivovat tempomat jako SET/UP.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2450 H+ body: 0  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 25.1.2009 , 21:35   Citovat  

tak jsem zkoušel zase ten tempomat a ani se nerozsvítila ta kontrolka na palubce. Jen jsem stiskl tlačítko cruise. To se rozsvítilo. Ale to je asi tak všechno. Opět jsem to zkoušel na dálnici v rychlosti 120 - 130 Km/h. Zkoušel jsem s tlačítkama laborovat ale kontrolka se nerozsvítila a tempomat nesepnul KO
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2887 H+ body: 4  
Streetkid je teď offline  Streetkid
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 25.1.2009 , 22:01   Citovat  

jak říkají kluci, tempomat aktivuje (a kontrolku na palubce rozsvítí) až stisk horního tlačítka SET na volantě při rychlosti nad 50km/h a zmáčknutém knoflíku Cruise na palubce... pokud nic, tak asi reklamačka, když máš možnost Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1842 H+ body: 7 1992 Civic  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2009 , 8:18   Citovat  

Streetkid napsal:
jak říkají kluci, tempomat aktivuje (a kontrolku na palubce rozsvítí) až stisk horního tlačítka SET na volantě při rychlosti nad 50km/h a zmáčknutém knoflíku Cruise na palubce... pokud nic, tak asi reklamačka, když máš možnost Úsměv


pár dní to asi ještě v záruce bude... kuky kuk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2887 H+ body: 4  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2009 , 10:22   Citovat  

83427 napsal:
pár dní to asi ještě v záruce bude... kuky kuk

no na záruku v bazaru bych moc nespoléhal Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2009 , 12:21   Citovat  

Já mám tempomat v C4G i v A5G oba jsou jiné typově ale fungují stejně.Jako první mrkni do manuálu,zkontroluj pojistku,a pak postupně spojkový spinač,brzdový spinač a tlačítka na volantě.Zkontroluj to podle servisního manuálu.Tam to určitě bude.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1467 H+ body: 5 1989 Civic  
needs je teď offline  needs
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2009 , 12:59   Citovat  

To mne se tempomat zase vypíná při jízdě,normálně aktivuju,ujedu s ním pár metrů a pak se sám vypne.Předtím mi vždy fungoval ok,no nechci se do něj hrabat takže už ho pár měsíců nepoužívám,pokud nejezdíš po dálnici,není potřeba.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 403 H+ body: 0 2009 Accord  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 26.1.2009 , 14:34   Citovat  

needs napsal:
To mne se tempomat zase vypíná při jízdě,normálně aktivuju,ujedu s ním pár metrů a pak se sám vypne.Předtím mi vždy fungoval ok,no nechci se do něj hrabat takže už ho pár měsíců nepoužívám,pokud nejezdíš po dálnici,není potřeba.


právě že po dálnici jezdim. Ale poměrně nerad bych se v těch drátech hrabal. Bejt to komp tak vim co a jak ale v autech se raději nehrabu. Kdo nic nedělá, ten nic nezk.... Se stydím
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2887 H+ body: 4  
diacoon je teď offline  diacoon
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 16:01   Citovat  

tak mam stejny problem...v accordu..
cruise aktivuju ale muzu mackat drzet"set "jak chci a na budikach se to proste nerozsviti- a rychlost to proste nedrzi...

takze jdu se podivat tedkom na pojistky,brzdovy a spojkovy spinac... pak dam vedet...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2360 H+ body: 1 1998 Accord  
Blur je teď offline  Blur
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 16:14   Citovat  

mohlo by to fungovat stejně jako u mě tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3657 H+ body: 1 1997 Prelude VTEC  
diacoon je teď offline  diacoon
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 16:27   Citovat  

bohuzel me se na budikach nic nerozsviti..nereaguje tlacitko SET
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2360 H+ body: 1 1998 Accord  
MattiK je teď offline  MattiK
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 17:17   Citovat  

u toho to modelu je to tak ze stisknes tlacitko cruise control a rozne se ti zarovka na tom tlacitku... pak zmacknes set na asi vterinu a rozne se ti na palubce kontrolka cruise control, ktera ti ukazuje ze je ten system aktivni a udrzuje rychlost... vicemene je to stejny u vsech hond akorat u novejsiho modelu je to tak ze zmacknes tlacitko cruise control rozne se ti na palubce a pak set a rozne se druha kontrolka na palubce, takze rozdil je jen v tom kde sviti zapnuto, coz je asi burt ze jo... pokud se ti nerozne kontrolka na palubce po stisknuti tlacitka SET tak se to vubec neaktivuje a je nekde nejaka chyba....
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2558 H+ body: 26 1991 CR-X  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
nejde zapnout tempomat
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1630s ][ Dotazy: 117 (0.0125s) ][ GZIP on - Debug on ]