Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
práce s carbonem-dotaz
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:13   Citovat  

carbonové vlákna jsem sehnal,dvousložkové lepidlo také,takže pracovat jsem se s tím naučil,ale finální práce je prý lakování.Nevíte prosím čím lakovat,kolik vrtev,mohu použít klasický autolak ve spreji?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
carvi je teď offline  carvi
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:21   Citovat  

tudy odkaz myslim ze tu se dozvis vetsinu jinak na tom samem foru a i ve stejne sekci - technika. bo tak neco najdes jeste tema na vyrobu kopyta Úsměv akorat jsem se chtel zeptat na kolik te vysly ty vlakna? a jaky mnozstvi... a kde jsi tgo popripade sehnal?...DIKY.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 727 H+ body: 0 1998 Integra Type-R  
Ryba je teď offline  Ryba
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:30   Citovat  

jak píše carvi:) Jinak ve stručnosti, ne karbon se vůbec nelakuje Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1203 H+ body: 0 1986 CR-X  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:32   Citovat  

mám toho asi 6 bězných metru,a kamarád s tím pracoval v německu(interiery pro automobilku Porsche)anyní tam skončil,tak si """PŮJČIL""" co se dalo.Tak potahujem co se dá.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
carvi je teď offline  carvi
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:32   Citovat  

Ryba napsal:
jak píše carvi:) Jinak ve stručnosti, ne karbon se vůbec nelakuje Velmi šťastný
ja jsem ale videl ze to neci prelakujou Velmi šťastný...ale rozhodne to nebude lak:D
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 727 H+ body: 0 1998 Integra Type-R  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:38   Citovat  

kamárád co tam nýní skončil tvrdí,že tam dávali 7 VRTEV LAKU,ale co to bylo za lak neví, ale 100% to prý lakovali.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
Dejf je teď offline  Dejf
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:41   Citovat  

Ryba napsal:
jak píše carvi:) Jinak ve stručnosti, ne karbon se vůbec nelakuje Velmi šťastný


to neni nutně pravda
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3998 H+ body: 10 1999 Integra Type-R  
Ryba je teď offline  Ryba
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:50   Citovat  

Dejf napsal:
to neni nutně pravda

pravda, byl sem moc striktníÚsměv lakovat se může ale i nemusí abys dosáhl efektu průhlednýho finálního laku...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1203 H+ body: 0 1986 CR-X  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 10:51   Citovat  

neví jak exterier, ale on pracoval na interieru,šaltrpáky,ruční brzdy,paneli kolem přídav.budíku atd. to lakovali
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 11:00   Citovat  

Jde mi spíše o to,že když do toho rejpnu třeba klíčema,tak to vlákno potrhám, a to se mi nelíbí,taže dle mého lakování ano.A otázka ČÍM?(LYBAR na vlasi asi ne)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
carvi je teď offline  carvi
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 11:02   Citovat  

muzes to zkusit heel:D... nejhur ti to bude ve vnitr smrdet Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 727 H+ body: 0 1998 Integra Type-R  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 11:06   Citovat  

klasickej bezbarvej lak na metlu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 11:14   Citovat  

skusím,dám vědět.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
Dejf je teď offline  Dejf
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.2.2009 , 11:19   Citovat  

Ryba napsal:
pravda, byl sem moc striktníÚsměv lakovat se může ale i nemusí abys dosáhl efektu průhlednýho finálního laku...


to ano Velmi šťastný ale viděl jsem potahovat nádrž na mašinu a přalakovávalo se to asi 7mi vrstvama a mělo to úžasnej 3D efekt
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3998 H+ body: 10 1999 Integra Type-R  
Klobrcík je teď offline  Klobrcík
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 18:53   Citovat  

čus, chci se zeptat kde jste sehnali to karbonový vlákno???? a popř. i to kevlarový jestli ho někdo hledal? dočet sem se že při výrobě třeba blatníku se musí dát po 3tí vrstvě jedna kevlarová pro pevnost! Cooo??? Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 467 H+ body: 0 1993 Civic  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 20:57   Citovat  

takže dámy a pánové,karbon se lakuje a to min- 3 vrstvami,kdy se karbon nejdříve rozlije a srovná se nerovnost těch čtverečků a potom min. daší 2laky.Jaký lak?pravdu měl MONTY,klasickej sintetickej sprej na metlu.Výsledek pro mě byl docela přepkvapivý(je to pěkný).
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
neewman je teď offline  neewman
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 21:03   Citovat  

Klobrcík napsal:
čus, chci se zeptat kde jste sehnali to karbonový vlákno???? a popř. i to kevlarový jestli ho někdo hledal? dočet sem se že při výrobě třeba blatníku se musí dát po 3tí vrstvě jedna kevlarová pro pevnost! Cooo??? Úsměv

Jukni na tudy odkaz ,je tam vše co bys mohl potřebovat.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 464 H+ body: 5  
Klobrcík je teď offline  Klobrcík
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 21:51   Citovat  

neewman napsal:
Jukni na tudy odkaz ,je tam vše co bys mohl potřebovat.

Jo dík moc je tam všechno... OK je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 467 H+ body: 0 1993 Civic  
CRXT je teď offline  CRXT
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2009 , 22:13   Citovat  

hezký odkaz-super
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 378 H+ body: 0 1990 CR-X  
Klobrcík je teď offline  Klobrcík
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2009 , 19:23   Citovat  

Tak pánové na povrch karbonové kapoty třeba se nepoužívá bezbarvý lak ale čirý gelcoat..... Hihi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 467 H+ body: 0 1993 Civic  
Klobrcík je teď offline  Klobrcík
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2009 , 19:26   Citovat  

Pro ty koho to zajímá tu mam zajímavý návod přímo od firmy která se tím zabívá!!!!!¨


Takže základní rady k výrobě kapoty:
> a) levnější, ale méně pevná kapota při stejném množství vrstev s pohledovou
> stranou karbonovou je:
> - formu natřít čirým gelcoatem (cca 0,25 kg/m2) a na něj položit uhlíkovou
> tkaninu gramáže 120 nebo 200 g/m2, dále použít minimálně 2 vrstvy skelné tkaniny
> 280 g/m2. Jednotlivé vrstvy prosycovat pryskyřicí LH 160, tužidlo H 511.
> Spotřeba pryskyřice 1:1 ke gramáži tkaniny (280 g/m2). Zalaminovat výztuhy.
> Kapota bude ale méně tuhá než při použití pouze uhlíku.
> b) dražší, ale tužší kapotu vyrobíte při použití nejméně 3 vrstev uhlíkového
> plátna 120 nebo 200 g/m2 (místo skelné tkaniny použijete uhlíkové plátno). Druh
> a spotřeba pryskyřice stejná, tím i hmotnost prakticky stejná, ale tuhost
> podstatně vyšší.
> My žádnou vrstvu kevlaru nevkládáme.
>
> Pro úplnost připojuji informaci k tuningu stávající kapoty.
> Při potažení stávající kapoty uhlíkem použijete pouze jednu vrstvu uhlíkové
> tkaniny, prosycení stejnou pryskyřicí s tužidlem, nahoru čirý gelcoat.
> My používáme na pohledovou stranu (1. vrstvu) uhlíkovou tkaninu 200g/m2 - kepr.
> S ním se obtížněji pracuje než s plátnem, ale má lepší design.
>
kdyby někdo zkoušel tak šup sem s fotkama je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 467 H+ body: 0 1993 Civic  
jazzik je teď offline  jazzik
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2009 , 20:34   Citovat  

Klobrcík napsal:
Pro ty koho to zajímá tu mam zajímavý návod přímo od firmy která se tím zabívá!!!!!¨


Takže základní rady k výrobě kapoty:
> a) levnější, ale méně pevná kapota při stejném množství vrstev s pohledovou
> stranou karbonovou je:
> - formu natřít čirým gelcoatem (cca 0,25 kg/m2) a na něj položit uhlíkovou
> tkaninu gramáže 120 nebo 200 g/m2, dále použít minimálně 2 vrstvy skelné tkaniny
> 280 g/m2. Jednotlivé vrstvy prosycovat pryskyřicí LH 160, tužidlo H 511.
> Spotřeba pryskyřice 1:1 ke gramáži tkaniny (280 g/m2). Zalaminovat výztuhy.
> Kapota bude ale méně tuhá než při použití pouze uhlíku.
> b) dražší, ale tužší kapotu vyrobíte při použití nejméně 3 vrstev uhlíkového
> plátna 120 nebo 200 g/m2 (místo skelné tkaniny použijete uhlíkové plátno). Druh
> a spotřeba pryskyřice stejná, tím i hmotnost prakticky stejná, ale tuhost
> podstatně vyšší.
> My žádnou vrstvu kevlaru nevkládáme.
>
> Pro úplnost připojuji informaci k tuningu stávající kapoty.
> Při potažení stávající kapoty uhlíkem použijete pouze jednu vrstvu uhlíkové
> tkaniny, prosycení stejnou pryskyřicí s tužidlem, nahoru čirý gelcoat.
> My používáme na pohledovou stranu (1. vrstvu) uhlíkovou tkaninu 200g/m2 - kepr.
> S ním se obtížněji pracuje než s plátnem, ale má lepší design.
>
kdyby někdo zkoušel tak šup sem s fotkama je to dobrý


hezkej příspěvek,je fajn,že si jim napsal Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1407 H+ body: 0 1989 CR-X  
Klobrcík je teď offline  Klobrcík
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2009 , 20:41   Citovat  

jazzik napsal:
hezkej příspěvek,je fajn,že si jim napsal Úsměv
je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 467 H+ body: 0 1993 Civic  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2009 , 21:17   Citovat  

Klobrcík napsal:
Tak pánové na povrch karbonové kapoty třeba se nepoužívá bezbarvý lak ale čirý gelcoat..... Hihi
samozřejmě ,ale gelcoat se používá do formy , jako první vrstva , viz návod , ale na hotovej vyloupnutej kus je už podle mě hloupost střikat gelcoat , tam se použije lak výsledek bude lepší.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
Klobrcík je teď offline  Klobrcík
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2009 , 21:34   Citovat  

monty napsal:
samozřejmě ,ale gelcoat se používá do formy , jako první vrstva , viz návod , ale na hotovej vyloupnutej kus je už podle mě hloupost střikat gelcoat , tam se použije lak výsledek bude lepší.

Je to možný,jen jsem zkopíroval co mi firma která se tím zabývá odespala.... Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 467 H+ body: 0 1993 Civic  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
práce s carbonem-dotaz
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1825s ][ Dotazy: 125 (0.0227s) ][ GZIP on - Debug on ]