Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
accord iCTDi - problem - vibracie
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 13:59   Citovat  

Caute... tazko to popisat, ale pokusim sa...

accord iCTDi, pri cca 170.000 prislo k vymene spojky, original diel v autorizovanom servise. od toho dna bolo mozne obcas registrovat (pri velkom sustredeni) mierne chvenie, ktoremu sa ale neprikladala ziadna dolezitost.
postupne sa to vsak zhorsovalo, dnes su tam brutalne vibracie, ktore sa prejavuju v rozsahu cca 2000-3000rpm, len v zabere na plny plyn, charakterizoval by som ich presne ako hadzanie kolesa - rytmus a rychlost vibracii zodpoveda skor otackam kolies, resp. inak - urcite nezodpoveda otackam motora, vibracie maju nizsiu frekvenciu ako motor. posobia skor ako hadzanie "bokom" nie v smere otacania motora. normalne ich vidiet aj na palubovke, cele auto sa roztrasie, avsak necitit to vo volante ani na kolesach...
nestretol sa s tym nikto, ani nikto netusi co by to mohlo byt??? v prvom rade sa ponuka na ranu spojka...ale pri rozbiehani nic nevibruje, v pedali nic necitit, netrha...proste vsetko ok... plyn na podlahu, v momente ked zacne tlacit turbo naplno zacne to vibrovat, ustava to nad 3000rpm, pri ubrati plynu prestane tiez.
hm?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 14:08   Citovat  

Dělá to vnitřní kloub poloosy, když ho vyměníš, bude po vibracích Úsměv OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6827 H+ body: 52 2015 N600  
kandik je teď offline  kandik
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 14:13   Citovat  

tak to vim soudruzi nahodou zcela presne Úsměv

pokud jsi proveril nejakou vibracni banalitu, predevsim nevyvazena kola, nerovnomerne sjety pneumatiky, nebo mekky/ volny usazeni cehokoliv na predni naprave, jsou to zcela urcite VNITRNI homoklouby poloos.
Prubeh zacina jemnym chvenim zpravidla na trojce, protoze na trojce jako prvnim kvaltu davas plnj knedlik a tudiz na kolech mas nejvetsi kroutak, kterej uz tu zavadu projevi. Postupne vibrace postupujou dal, na ctryku a petku. Projevuje se pri plny nalozi, rozvibrovanim celyho auta, tak jako neurcite, ale cim dal hnusnejc. Osobne si to vykladam tak, ze na kloubech vznika axialni vule, a ty se pri plnym ztatizeni, vyšponovani, vyosí a potom ty pomerne ztezke hmoty poloos vibruji.
Po osobni zkusenosti bych varoval pred repasi kloubu. Vydrz byla v radech stovek km, a problemy se vracely, opruzujici navstevy v servisu nepocitaje.
Proste se zhluboka nadechni, zajdi do origo servisu, vytav 20 a bude to zase jezdit. Tak jsem dopadl nakonec ja. Moje zkusenost se udala u tourer ctdi 2004 180tis najeto - podoba není náhodná Úsměv

edit: Rom byl rychlejsi - zrovna jeho by ses moh dotazat, jestli se klouby nedaj sehnat levnejsi nez za cenu kterou jsem dal ja ......
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2621 H+ body: 2 2004 Accord Tourer  
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 14:16   Citovat  

Panove hluboce se klanim a dekuji Úsměv
idem sa na to zamerat

kandiku, 20 za jeden alebo obidva? alebo cela poloos? 20t.czk s DPH? ci aj s pracou?

jo, Rome... nedali by sa zohnat lacnejsie? Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 14:46   Citovat  

seženu kloub od soudruhů z NDR za á 7000,- Kč OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6827 H+ body: 52 2015 N600  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 15:01   Citovat  

maj pravdu, ja mel taky ten problem (pravdepodobne byla na vine nehoda ci neodborna nasledna oprava) na mym vti. Vibrace jsou cejtit od nohou, nod spodu. Jen me mirne nesouhlasi ze po 3000 ot. to ustava, to uz to jako po 3000 netahne? ja myslel ze to tahne i pres 4k. Kazdopadne ten kloub je zavislej na zaberu a musi tam byt uz nejaka minimalni rychlost.
Jinak to vznika tim, ze se prodre ten kloub a pak se tam ten kamen zasekava, zustane zaseklej ackoliv by mel vyrovnavat a tim se to rozvibruje. Reseni je to, ze se to rozebere, vymeni vazelina (je tam specificka! primo do kloubu urcena, takze jen od hondy za asi 80,-) a vybrousi/vylesti se ten kloub zevnitr, aby v tom ten kamen klouzal jak ma. Otazkou je jestli se to prodrelo pres povrchovou upravu (jako me) a otazkou jeste je, jestli ti jen neutekla ta vazelina. Takze mozna bych to jednou za to cca 500,- nechal rozebrat, vycistit, pripadne vylestit do hladka a naplnit novou vazelinou. Pak uvidis jestli se to casem (pul roku az rok) vrati nebo ne. Navic mas cas pripadne sehnat novej kloub.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 19:04   Citovat  

jak psal kandík ... neopravovat, měnit !
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6827 H+ body: 52 2015 N600  
kandik je teď offline  kandik
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 19:08   Citovat  

mel jsem to v baliku s dalsima vecma, klouby z toho byly OBA klouby myslim za 20 vc. prace, Honda Jarov
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2621 H+ body: 2 2004 Accord Tourer  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 19:09   Citovat  

já jsem řešil jen pravý ... levý byl OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6827 H+ body: 52 2015 N600  
kandik je teď offline  kandik
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 19:15   Citovat  

hm, to je taky mozny, ja jsem nemel jak to overit, tudiz jsem musel sklapnout usi .....
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2621 H+ body: 2 2004 Accord Tourer  
alicante je teď offline  alicante
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:01   Citovat  

Rom. napsal:
já jsem řešil jen pravý ... levý byl OK


Ja neresil nikdy zadny, ono asi benzin je oproti CTDi krotkej beranek, ta mohutna mamuti sila sazometu se musi na necem krome ridicovych zad (z kazdodenniho xxxG pretizeni pri zaslapnuti akceleratoru.. ) proste projevit.. to mi hlava nebere Velmi šťastný je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2162 H+ body: 0 2009 Accord Type-S  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:04   Citovat  

alicante napsal:
Ja neresil nikdy zadny, ono asi benzin je oproti CTDi krotkej beranek, ta mohutna mamuti sila sazometu se musi na necem krome ridicovych zad (z kazdodenniho xxxG pretizeni pri zaslapnuti akceleratoru.. ) proste projevit.. to mi hlava nebere Velmi šťastný je to dobrý

přesně tak o 340nm si může 2,4 nechat jen zdát Hihi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
alicante je teď offline  alicante
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:06   Citovat  

hopit napsal:
přesně tak o 340nm si může 2,4 nechat jen zdát Hihi


To byla rychlost. Teda ne CTDi na sprintu, ale ty s odpovedi na "ropovodne" tema.. HaHaaa je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2162 H+ body: 0 2009 Accord Type-S  
kamol je teď offline  kamol
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:12   Citovat  

hopit napsal:
přesně tak o 340nm si může 2,4 nechat jen zdát Hihi



tez zalezi kolik je na kolech HaHaaa aby to nebylo tak samo jako benzin Hihi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5161 H+ body: 0 1996 Civic Vti  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:15   Citovat  

alicante napsal:
To byla rychlost. Teda ne CTDi na sprintu, ale ty s odpovedi na "ropovodne" tema.. HaHaaa je to dobrý

jak vidím i-CTDI v nadpisu jsem tu neustále Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:17   Citovat  

kamol napsal:
tez zalezi kolik je na kolech HaHaaa aby to nebylo tak samo jako benzin Hihi

už fakt že kloub na benzinu vydrží a na dieselu ne ,svědčí o tom že bude asi trochu jinak namáhaný Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
kamol je teď offline  kamol
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:19   Citovat  

hopit napsal:
už fakt že kloub na benzinu vydrží a na dieselu ne ,svědčí o tom že bude asi trochu jinak namáhaný Velmi šťastný



tak pokud je stejny tak tak to jo ale zase predek diesla je tezsi nez benzina Hihi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5161 H+ body: 0 1996 Civic Vti  
alicante je teď offline  alicante
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:21   Citovat  

hopit napsal:
už fakt že kloub na benzinu vydrží a na dieselu ne ,svědčí o tom že bude asi trochu jinak namáhaný Velmi šťastný


Tak to asi jo. Ja vzdycky rikal, ze benzin se nakonec po secteni servisnich nakladu vyplati (a jeste pohladi na dusi ... ). A to tu nemluvime o dieslovym dvojhmotnostnim setrvaku, spojce (hlaseno z SK.. Velmi šťastný ), vstrikovacich common railu atd. cože cože ? cože cože ? cože cože ? Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2162 H+ body: 0 2009 Accord Type-S  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:21   Citovat  

kamol napsal:
tak pokud je stejny tak tak to jo ale zase predek diesla je tezsi nez benzina Hihi

někde jsem četl že má diesel poloosy ještě zesílené ale neviděl jsem je vedle sebe
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:24   Citovat  

vím o 2.4ce, která má v 160t km ten samý problém ... nebo Prelude 2.2 na to občas taky trpěly
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6827 H+ body: 52 2015 N600  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:26   Citovat  

alicante napsal:
Tak to asi jo. Ja vzdycky rikal, ze benzin se nakonec po secteni servisnich nakladu vyplati (a jeste pohladi na dusi ... ). A to tu nemluvime o dieslovym dvojhmotnostnim setrvaku, spojce (hlaseno z SK.. Velmi šťastný ), vstrikovacich common railu atd. cože cože ? cože cože ? cože cože ? Úsměv

Já neměl na i-ICTDI jedinou závadu ,pokud nepočítám vymenu palivového filtru a na duši mě pohladil víc než prelude 2,2 vti kterou jsem před 20i minutami trapil na okreskách Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
alicante je teď offline  alicante
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:28   Citovat  

Rom. napsal:
vím o 2.4ce, která má v 160t km ten samý problém ... nebo Prelude 2.2 na to občas taky trpěly


Ale mozny to je. Ja mam prehled o cca 10 2,4 CL9 a zadna problem nemela. Jedna uz ma dokonce pres 250.000 km .. OK Kazdopadne se shodneme, ze u 340 nM (a skokoveho narustu) dostavaji asi o hodne vic zabrat (at uz jsou zesilene nebo ne..). OK
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2162 H+ body: 0 2009 Accord Type-S  
alicante je teď offline  alicante
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:30   Citovat  

hopit napsal:
Já neměl na i-ICTDI jedinou závadu ,pokud nepočítám vymenu palivového filtru a na duši mě pohladil víc než prelude 2,2 vti kterou jsem před 20i minutami trapil na okreskách Smutný


Tak kazdeho evidentne pohladi neco jineho.. Staci se podivat do tematu "Co hraje z tvych repraku" .. Velmi šťastný cože cože ? pifko meetallll zzzzzzz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2162 H+ body: 0 2009 Accord Type-S  
kamol je teď offline  kamol
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:38   Citovat  

benzin je benzin a nafta je nafta.oba motory jsou urcite super.ja se priklanim "zatim" k benzinu, ale co treba budu taky nekdy prohanet naftaka Úsměv kouř
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5161 H+ body: 0 1996 Civic Vti  
kamol je teď offline  kamol
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:39   Citovat  

alicante napsal:
Tak kazdeho evidentne pohladi neco jineho.. Staci se podivat do tematu "Co hraje z tvych repraku" .. Velmi šťastný cože cože ? pifko meetallll zzzzzzz


me dnes pohladi pritelkyne to je lepsi jak jizda v tdi pořádnej výtlem
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5161 H+ body: 0 1996 Civic Vti  
ARMIK je teď offline  ARMIK
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:40   Citovat  

alicante napsal:
Ale mozny to je. Ja mam prehled o cca 10 2,4 CL9 a zadna problem nemela. Jedna uz ma dokonce pres 250.000 km .. OK Kazdopadne se shodneme, ze u 340 nM (a skokoveho narustu) dostavaji asi o hodne vic zabrat (at uz jsou zesilene nebo ne..). OK


Prava poloosa vcetne kloubu 13500,- Smutný ... ale uz je to oki Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1508 H+ body: 2 2001 S2000  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:42   Citovat  

kamol napsal:
me dnes pohladi pritelkyne to je lepsi jak jizda v tdi pořádnej výtlem

je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:43   Citovat  

alicante napsal:
Tak kazdeho evidentne pohladi neco jineho.. Staci se podivat do tematu "Co hraje z tvych repraku" .. Velmi šťastný cože cože ? pifko meetallll zzzzzzz

ladné tóny kvalitního metalu pohladí samozřejmě každého znalce hudby Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4085 H+ body: 75  
kandik je teď offline  kandik
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:44  Naposledy upravil kandik dne 23.10.2009 , 21:00, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

offtopic kazdopadne decka, az se zacnete flamovat o momentu na kolech atd. , muzu vam doporucit jeden thread kterej tady vo tom jel a celkem slusne jsme se tam pohadali:-)

jinak myslim ze naklady sazometu jsou vyrazne nizsi, akorat ho musis ve stopadesati prodat - najit nejakyho todletoho ( jako je treba kandik) kterej si to koupi a uveri ze bude bez oprav jezdit do 400tkm.....

edit: i kdyz , pocitejme: ctdi za 7/100km, 2.4ka za 11/100, to je rozdil korunu na kilak - takze za prvni rok mam na klouby a spojku, za druhej na rozvody, za treti na vstriky, a za ctvrtej a patej na turbo Úsměv ujel jsem 150tkm a muzu to hodit ze skaly pořádnej výtlem
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2621 H+ body: 2 2004 Accord Tourer  
kamol je teď offline  kamol
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 23.10.2009 , 20:46   Citovat  

kandik napsal:
offtopic kazdopadne decka, az se zacnete flamovat o momentu na kolech atd. , muzu vam doporucit jeden thread kterej tady vo tom jel a celkem slusne jsme se tam pohadali:-)

jinak myslim ze naklady sazometu jsou vyrazne nizsi, akorat ho musis ve stopadesati prodat - najit nejakyho todletoho ( jako je treba kandik) kterej si to koupi a uveri ze bude bez oprav jezdit do 400tkm.....


hezky receno HaHaaa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5161 H+ body: 0 1996 Civic Vti  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
accord iCTDi - problem - vibracie
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1898s ][ Dotazy: 145 (0.0111s) ][ GZIP on - Debug on ]