Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
I: Špéra
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
Aqwertzz je teď offline  Aqwertzz
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 17:29   Citovat  

Jak je to s tím samosvorem? Jak to funguje? Pry je více druhu tak jaky ma ITR a civic VTI? Kdy se to spina? Při urcitem nepomšru nebo je to porad natvrdo? Fakt nevim. Jaky pricip je u tehle prevodovky.
Diky za osvetu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4936 H+ body: 3 1999 Accord Type-R  
Lukas je teď offline  Lukas
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 17:42   Citovat  

Teorie samosvorneho diferencialu je takova... Evolventa zubu soukoli je konstruovana tak, aby dochazelo pri zaberu ke styku na delsi plose...coz je doprovazeno zvysenym trenim...
U normalniho diferencialu jde vice momentu na kolo s mensim odporem. A u samosvoru toto treni mezi zuby tento nepomer mirne kompenzuje.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1045 H+ body: 0  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 17:51   Citovat  

nevim jak to funguje, ale každopádně to je parádní věc

měl jsem to na VTI, v zatáčkách a při nerovnostech mazec, když to tahalo za volant a obě kola pořád v záběru VTEC
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2016 H+ body: 6  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 18:00  Naposledy upravil Bitkar dne 5.2.2010 , 18:01, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

VTI a integra ma helicky, neco podobnyho co prodava quaife apod. tusim to ma pomer nekde u 1:5, tzn. ze muze previzt vic 5x tocaku na jedno kolo nez na druhy, maximalne. ...pak je jeste torsen a lamelovej.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
Aqwertzz je teď offline  Aqwertzz
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 18:01   Citovat  

Takže to nejde porad na tvrdo, ale jenom pri nejakem nerovnomernem zatizeni se to prevali tim trenim na to druhe kolo?
Nešlo by to vysvštlit pro blbečka?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4936 H+ body: 3 1999 Accord Type-R  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 18:02   Citovat  

Aqwertzz napsal:
Takže to nejde porad na tvrdo, ale jenom pri nejakem nerovnomernem zatizeni se to prevali tim trenim na to druhe kolo?
Nešlo by to vysvštlit pro blbečka?


jj, existujou diferaky, kde je to nejak napevno, ale to neni LSD, to je uplne jinej typ. LSD to vyrovnava dle rozdilu v rychlostech kol.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  
gear je teď offline  gear
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 18:29   Citovat  

Aqwertzz napsal:
Takže to nejde porad na tvrdo, ale jenom pri nejakem nerovnomernem zatizeni se to prevali tim trenim na to druhe kolo?
Nešlo by to vysvštlit pro blbečka?


na tvrdo bys v normálním provozu ani jezdit nemohl, bys nezatočil, v zatáčce se vnitřní kolo musí točit pomaleji...úplný uzávěrky diferenciálu se používají akorát u offroadů, kde ti je jedno že se obě kola točí stejně, protože jedeš pomalu a potřebuješ trakci. LSD jak už tu psali, při větším prohluzu než je urč poměr utáhne i protáčející se kolo a zlepšuje to průjezd zatáčkou, ale nikdy nepojedou obě kola úplně stejně rychle. VTEC
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2845 H+ body: 4 2016 Civic Tourer  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 18:58   Citovat  

samosvor obrazně řečeno klouzne li ti jedno z hnaných kol nápravy z důvodu že diferák je právě zařízení jak tu již bylo napsáno pro to aby jsi mohl projet zatáčkou kdy každé kolo jede v jiné kružnici tudíš se točí jinýma otáčkama ,tak se ti sepne ,bud kolíkoví ,nebo lameloví a podobně. podle daného systému a nastavení se s ním budeš rvát,bud vubec nebo hodně,má tendenci ti zduvodu snahy o točení kol stejnou rychlostí vracet kola do nulové polohy.Výhoda v zatáčkách je neskutečná ,například při odlehčení jednoho kola kdy do zatáčky vlítneš držíš pod plynem nadlehčí se ti jedno kolo (nebo potkáš šotolinku,vodu atd)kolo se začne protáčet a u normálního difu druhé je bez hnané síli,právě to co je potřeba aby zabíralo.bud počkáš až se auto zpomalí dosedne a zatáhne ,nebo v horším případě tě začne předbíhat perdel pak auto dosedne a zatáhne,u samosvoru se ti odlehčené kolo protáčí a zatížene připne a táhne...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6138 H+ body: 0 1978 110R coupé  
Aqwertzz je teď offline  Aqwertzz
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 19:03   Citovat  

Ouuu děkuju moc a i za vysvetleni pro blbečka. je to dobrý je to dobrý
Jsem naprosto v obraze, mel jsem totiz strach ze zatacek na snehu a o vyrazne sjizdeni gum v lete, ale není proc. Úsměv
Zitra bude má první jizda se samosvorem. VTEC Je to tam.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4936 H+ body: 3 1999 Accord Type-R  
Bitkar je teď offline  Bitkar
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 5.2.2010 , 21:04   Citovat  

Aqwertzz napsal:
Ouuu děkuju moc a i za vysvetleni pro blbečka. :gut: :gut:
Jsem naprosto v obraze, mel jsem totiz strach ze zatacek na snehu a o vyrazne sjizdeni gum v lete, ale není proc. :)
Zitra bude má první jizda se samosvorem. :vtec: :jupi:


na snehu je to nehorazna vyhoda ;) uzij si to!
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4870 H+ body: 0 1997 Civic Vti  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
I: Špéra
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.0934s ][ Dotazy: 65 (0.0081s) ][ GZIP on - Debug on ]