Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
trhanie motora za jazdy
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
crisp je teď offline  crisp
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2008 , 22:00   Citovat  

zdravim.
mam civic 95 s D15B7. Ked sa motor uplne zohreje, tak mi zacne trhat motor-plyn mam v rovnakej polohe a autom trha ako keby som stale prudko pridaval a uberal. motor ako keby isiel v dvoch rezimoch- jeden normalny, ked ide hladko a citlivo reaguje na plyn a potom druhy, ked viacej trasie(citit aj na radiacej pake) a vobec netaha. Zaroven na volnobehu kolisaju otacky od 900 vedia padnut az cca 200(auto sa uz klepe ako traktor)
Ecu nic nehlasi. Jej reset tiez nepomohol.
Teraz som robil servis po 40 000km v ramci ktoreho som vymenil chladiacu kvapalinu, sviecky, olej, ... a dost vyrazne sa to trhanie zhorsilo.

Nemal niekto podobny problem?
Ako poznam ci nahodou mi nevynechava niektory valec? 2 sviecky boli trochu od oleja(olej bol zhora-presiel cez tesnenia sviecok), na novych som si to nevsimol.

Dik.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 38 H+ body: 0 1995 Civic Coupe  
Hondaeg3 je teď offline  Hondaeg3
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2008 , 22:12   Citovat  

Ake sviecky?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 24 H+ body: 0  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2008 , 22:20   Citovat  

crisp napsal:
zdravim.
mam civic 95 s D15B7. Ked sa motor uplne zohreje, tak mi zacne trhat motor-plyn mam v rovnakej polohe a autom trha ako keby som stale prudko pridaval a uberal. motor ako keby isiel v dvoch rezimoch- jeden normalny, ked ide hladko a citlivo reaguje na plyn a potom druhy, ked viacej trasie(citit aj na radiacej pake) a vobec netaha. Zaroven na volnobehu kolisaju otacky od 900 vedia padnut az cca 200(auto sa uz klepe ako traktor)
Ecu nic nehlasi. Jej reset tiez nepomohol.
Teraz som robil servis po 40 000km v ramci ktoreho som vymenil chladiacu kvapalinu, sviecky, olej, ... a dost vyrazne sa to trhanie zhorsilo.

Nemal niekto podobny problem?
Ako poznam ci nahodou mi nevynechava niektory valec? 2 sviecky boli trochu od oleja(olej bol zhora-presiel cez tesnenia sviecok), na novych som si to nevsimol.

Dik.


A co kabely ke svíčkám či palivový filtr???
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 17753 H+ body: 16 1992 Civic VTEC  
crisp je teď offline  crisp
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2008 , 22:54   Citovat  

Sviecky som dal NGK typ podla manualu(nemam krabicku teraz pri sebe)
kable vyzeraju byt uplne v pohode, ale nemeral som ich.
Polohu palivoveho filtra som z manualu nejako nepochopil, takze ten som nekontroloval.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 38 H+ body: 0 1995 Civic Coupe  
avenger2 je teď offline  avenger2
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 0:17   Citovat  

Přesně to stejné se mi dělo taky, kabely, rozdělovač a lambda, nic jiného by to být nemělo. Kabely mohou vypadat ok ale nemusí být.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 307 H+ body: 0  
Robo je teď offline  Robo
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 12:52   Citovat  

Koukni,jestli nemáš přicpanou trubičku k MAP senzoru
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 418 H+ body: 0 1999 Civic Aerodeck  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 15:15   Citovat  

jak probíhal reset ecu????
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6138 H+ body: 0 1978 110R coupé  
crisp je teď offline  crisp
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 19:00   Citovat  

-hadicka k Map senzoru je ok.

-Kable premeriam az zajtra v robote, lebo doma nemam merak.

-Reset prebiehal klasicky, tak ako to radia v manuale aj ludia na webe:zohriat,na chvilu vypojit baterku,odpojit konektor chladica a vypnut vsetky elektrospotrebice, pripojit baterku, nastartovat a nechat cca 10min v klude bezat

-v rozdelovaci boli zaoxidovane kontakty, tie som ocistil a nastriekal kontaktolom, palec vyzeral byt ok, ale aj ten som ocistil a nastriekal.

Prejav motora sa zlepsil-na volnobeh otacky neklesaju az tak radikalne a hlavne tak neostavaju niekolko sekund, ale uz iba mierny pokles a hned sa zrovnaju.
Za plynulej jazdy motor trha uz iba do cca 1800ot/min, potom ide fajn. Pri akceleracii do cca 2500 to stale trha, ale potom uz nie.

Teraz sa to auto sprava ako keby sa bol zle nastaveny predstih zapalu(ale s tym som nic nerobil ked to zacalo), alebo sa to prechlastavalo pri pridani plynu pri nizsich otackach(to by ma snad ECU upozornila na lambdu,nie?)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 38 H+ body: 0 1995 Civic Coupe  
Robo je teď offline  Robo
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 19:15   Citovat  

crisp napsal:
-hadicka k Map senzoru je ok.

-Kable premeriam az zajtra v robote, lebo doma nemam merak.

-Reset prebiehal klasicky, tak ako to radia v manuale aj ludia na webe:zohriat,na chvilu vypojit baterku,odpojit konektor chladica a vypnut vsetky elektrospotrebice, pripojit baterku, nastartovat a nechat cca 10min v klude bezat

-v rozdelovaci boli zaoxidovane kontakty, tie som ocistil a nastriekal kontaktolom, palec vyzeral byt ok, ale aj ten som ocistil a nastriekal.

Prejav motora sa zlepsil-na volnobeh otacky neklesaju az tak radikalne a hlavne tak neostavaju niekolko sekund, ale uz iba mierny pokles a hned sa zrovnaju.
Za plynulej jazdy motor trha uz iba do cca 1800ot/min, potom ide fajn. Pri akceleracii do cca 2500 to stale trha, ale potom uz nie.

Teraz sa to auto sprava ako keby sa bol zle nastaveny predstih zapalu(ale s tym som nic nerobil ked to zacalo), alebo sa to prechlastavalo pri pridani plynu pri nizsich otackach(to by ma snad ECU upozornila na lambdu,nie?)

Nepsal jsem hadičku,ale trubičku.Mám na mysli tu,která vyúsťuje ze sání.Kamarád ji u D15B2 měl tak zadělanou,že tam nešel strčit ani špendlík.Měl nepravidelný volnoběh,někdy mu to i chcíplo.Ve vyšších otáčkách se to chovalo jako by docházel benzín.Zajímavý bylo ,že po výměně benzínového filtru se to chovalo bez problémů cca500km Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 418 H+ body: 0 1999 Civic Aerodeck  
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 19:30   Citovat  

vlhkost v rozdelovaci, pripadne vo "fajkach" na svieckach, svieckove kable, zapalovaci modul...
cidla to nebudu, tie nereaguju tak rychlo, ani lambda...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  
2Bera je teď offline  2Bera
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 20:30   Citovat  

ked ti uz dojdu napady tak skus kuknut ci nemas posunuty rozvod...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1858 H+ body: 0 1994 Civic Coupe  
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 20:31   Citovat  

2Bera napsal:
ked ti uz dojdu napady tak skus kuknut ci nemas posunuty rozvod...


noro, pisal ze niekedy mu to ide ok, niekedy nie, takze toto sa da pravdepodobne vylucit
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  
2Bera je teď offline  2Bera
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 20:38   Citovat  

no ja robim v pezote a tam sa nemoze vylucit nic Velmi šťastný takze to aplikujem vsade Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1858 H+ body: 0 1994 Civic Coupe  
gear je teď offline  gear
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 21:27   Citovat  

mno jestli to nebude snímačem otáček, to samý mě dělala felina (já vim blbý přirovnání, omlouvám se ale má to taky motor... nebo aspoň parodii na motor... )

snímač občas "nesnímal" , počítač si myslel že motor neběží a špatně dávkoval palivo... hrozná věc a než se na to přišlo tak ty nervy s tim... fuj to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2845 H+ body: 4 2016 Civic Tourer  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.1.2008 , 21:38   Citovat  

gear napsal:
mno jestli to nebude snímačem otáček, to samý mě dělala felina (já vim blbý přirovnání, omlouvám se ale má to taky motor... nebo aspoň parodii na motor... )

snímač občas "nesnímal" , počítač si myslel že motor neběží a špatně dávkoval palivo... hrozná věc a než se na to přišlo tak ty nervy s tim... fuj to mi hlava nebere
felda má hall , to je trošku něco jinýho, tam je to známá závada. nezachytil jsem jestli je vyměněný ten palivovej filtr .No chtělo by to zkontrolovat konektory, projít hodnoty čidel, tlaku paliva apod v tu chvíli kdy to zlobí .
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
crisp je teď offline  crisp
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2008 , 13:49   Citovat  

Palivovy filter nebol meneny(uz som ho nasiel)lebo mi ho neposlali s ostatnymi vecami
Skontrolovat Map sensor sa mi nepodarilo, lebo hadicka s nim vytvorila nerozoberatelny spoj a do toho som sa nechcel pustat, ak nemam po ruke druhu taku hadicku
Btw:podla manualu by jedine D15B7 mal mat Map senzor uchyteny na kasni vedla palivoveho filtra, ale ja ho mam na sani,tak ako je na ostatnych motoroch-je to normalne?
Kable som premeral a vsetky su uplne ok

Posunuty rozvod by sa prejavoval aj pri studenom motore a vtedy to bezi dobre
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 38 H+ body: 0 1995 Civic Coupe  
pajo je teď offline  pajo
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2008 , 14:51   Citovat  

mam dva motory D15B7, na jednom je MAP na kasni (92) a na druhom na sani (95), takze je to ok Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 752 H+ body: 6 1998 Accord Coupe  
avenger2 je teď offline  avenger2
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2008 , 16:06   Citovat  

A co lambda a TPS?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 307 H+ body: 0  
crisp je teď offline  crisp
0
PříspěvekZaslal: 22.1.2008 , 8:57   Citovat  

Takze
pri vcerajsom merani kablov som si znovu pozrel rozdelovac a nebol som uplne spokojny so svojou pracou, tak som ho po robote este raz poriadne precistil(smirglom, nie len handrou a srobovakom HaHaaa ) a vecer som dost pojazdil a ani jedno trhnutie.... meetallll
musim zaklopat niekde na drevo, nech sa to nevrati...

Dik za rady přátele a snad uz nebudem musiet v tejto teme nic pisat.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 38 H+ body: 0 1995 Civic Coupe  
futcha je teď offline  futcha
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.2.2008 , 0:20   Citovat  

crisp napsal:
Takze
pri vcerajsom merani kablov som si znovu pozrel rozdelovac a nebol som uplne spokojny so svojou pracou, tak som ho po robote este raz poriadne precistil(smirglom, nie len handrou a srobovakom HaHaaa ) a vecer som dost pojazdil a ani jedno trhnutie.... meetallll
musim zaklopat niekde na drevo, nech sa to nevrati...

Dik za rady přátele a snad uz nebudem musiet v tejto teme nic pisat.


Mam uplne stejny problem na D15B2, motor cuka okolo 1700-2300otm a hlavne az se zahreje. Nad 2300 uz jede jak pila az do 6500. Nejprv jsem dle rad z diskuzi preletoval rele pal. cerpadla, pak vymenil lambdu a nakonec kat, ktery byl rozpadly...nic nepomohlo a chtel jsem uz menit svicky, pal.filtr a mel jsem podezreni i na palivove cerpadlo, pze se mi to casto stavalo v kopcich. Ted tu ctu, ze to bude muze byt rozdelovacem...hned zitra na nej mrknu. Predchozi majitel mi nechal kable v kufru, tak to asi tim nevychytal Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 117 H+ body: 0 1996 Civic  
Clark je teď offline  Clark
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.2.2009 , 20:14   Citovat  

tak jsem mel stejny problem, az nato ze mi nekolisaly otacky ale to trhani bylo silene.
zjistil sem ze mi probiji rozdelovac a tak sem vycistil palec a vymenil vicko a trhani je tak o 50% lepsi , motor tahne v nizkych otackach lepe a lepe se vytaci. Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 630 H+ body: 0 1995 CR-X DelSol  
Mienty je teď offline  Mienty
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.6.2011 , 19:33   Citovat  

ja mam tento isty problem..tiez len sem tam mi trha s motorom..stalo sa mi to potom co som nahodil nerez zvody..moze to byt lambdou??palivovy filter mam vymeneny rozdelovac som cistil ale nie dostatocne..nepodarilo sa mi dat dole ten palec rozdelovaca odsroboval som srobik ale nesiel dole a nechcel som sa silu aby som ho nezlomil poradte nieco..som zufali ze moja hondicka je chora
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
trhanie motora za jazdy
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.2000s ][ Dotazy: 119 (0.0277s) ][ GZIP on - Debug on ]