Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
swap OBD2 na OBD1 , imobilizer , prelude 5G
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
haRRibo je teď offline  haRRibo
0
PříspěvekZaslal: 22.11.2010 , 22:12   Citovat  

nerobil to este niekto ?
jedna sa o to, ci bude fungovat imobilizer a ci pojde nastartovat s povodnym klucom
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 84 H+ body: 0 1997 Prelude  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 22.11.2010 , 23:25   Citovat  

myslim ze immo budes muset vyradit protoze je zavisly na original OBD2 ECU, takze by to stejnym klicem pak melo jit nastartovat
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 22.11.2010 , 23:38   Citovat  

kdyz se pouzije ECU OBD1 (napr.P28) ktera nema vubec v sobe zabudovany immo tak ho nemusis ani vyrazovat ani odpojovat jelikoz ona o nem nevi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
Fish je teď offline  Fish
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 23.11.2010 , 0:44   Citovat  

Hondik napsal:
kdyz se pouzije ECU OBD1 (napr.P28) ktera nema vubec v sobe zabudovany immo tak ho nemusis ani vyrazovat ani odpojovat jelikoz ona o nem nevi


Přesně tak Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1937 H+ body: 7  
haRRibo je teď offline  haRRibo
0
PříspěvekZaslal: 24.11.2010 , 17:21   Citovat  

Hondik napsal:
kdyz se pouzije ECU OBD1 (napr.P28) ktera nema vubec v sobe zabudovany immo tak ho nemusis ani vyrazovat ani odpojovat jelikoz ona o nem nevi



a imo ma este vlastnu riadiacu jednotku , bude potom este funkcna a odpajat nieco????
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 84 H+ body: 0 1997 Prelude  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 24.11.2010 , 17:30   Citovat  

haRRibo napsal:
a imo ma este vlastnu riadiacu jednotku , bude potom este funkcna a odpajat nieco????


no to muze mit ale pokud ho ECU nevidi tak o nem nevi bavim se o P28 jinou OBD1 neznam
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
haRRibo je teď offline  haRRibo
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2010 , 0:22   Citovat  

Hondik napsal:
no to muze mit ale pokud ho ECU nevidi tak o nem nevi bavim se o P28 jinou OBD1 neznam


to ano, ale co potom spravi riadiaca jednotka imobilizera?? bude vysielat signal a nebude mat odozvu, nie?
Smutný asi to tu este nikto neskusal
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 84 H+ body: 0 1997 Prelude  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2010 , 9:50   Citovat  

haRRibo napsal:
to ano, ale co potom spravi riadiaca jednotka imobilizera?? bude vysielat signal a nebude mat odozvu, nie?
Smutný asi to tu este nikto neskusal


Ale zkoušel pokud dáš jednotku OBD1 tak ti prostě v autě imobilizér nebude bránit odjezdu.
V krátkosti vysvětlím postup: dáš klíček do zapalování ten pošle kod do jednotky imobilizéru ten ho zpracuje a pošle do ECU(OBD2) ta povolí start pokud impuls nepřijde ty neodjedeš. ECU(OBD2) neposílá už nic zpět do jednotky imobilizéru.
Ale když dáš ECU(OBD1)tak ta jednotka imobilizér nezná neví že v autě je a tím pádem na impuls nečeká. Takže postup je stejný jen impuls z jednotky imobilizéru je vyslán do ecu, ale není už tam potřeba protože ECU(OBD1) není nastaveno aby čekala na impuls.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2010 , 13:12   Citovat  

takže když vyměním jednotku OBD2 za OBD1, tak přijdu o imobilizer? to není dobré..
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1967 H+ body: 3 2008 Accord  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2010 , 17:17   Citovat  

jakubM napsal:
takže když vyměním jednotku OBD2 za OBD1, tak přijdu o imobilizer? to není dobré..
ano
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
Doomm je teď offline  Doomm
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2010 , 19:35   Citovat  

ja myslim ze to tak uplne pravda neni, mam zkusenost, ze nekolikrat do roka chci nastartovat ( asi spatnej kontakt) a imobiliser normalne ma zablikat, ale to neudela a blika porad dokud neprepnu klicek znovu na nulu, mam takovej pocit ze i po odpojeni ecu ovlada porad palivove cerpadlo a starter,protoze kdyz se mi dycky tenhle problem stal, tak cerpadlo nenatahlo benzin a ani starter nesepnul
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2410 H+ body: 0 1998 Civic  
performance je teď offline  performance
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2010 , 21:32   Citovat  

Bez origo klúča s immo auto nenaštartuješ ani s použitím OBD1 ecu, takže neovláda len ECU, ale aj veci čo písal Doom vyššie. Ja som mal swap OBD2a - OBD1 a immo ostal plne funkčný (samozrejme mimo ecu). Takže smelo do swapu na OBD1, o immo neprídeš.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 294 H+ body: 1 1996 Civic Coupe  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2010 , 11:08   Citovat  

ale tady se přeci řeší výměna ecu a né pak následná výměna klíčku, to už nevím co vše ovládá ještě imobilizér Úsměv ale bavíme se o ECU

Edit: teď koukám já tam odpověděl že se vyruší jsem lama to asi ne no to už nevím je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2010 , 15:42   Citovat  

jdu to vyzkouset a dam vedet mam tady nachystanou jednu ECU P28 tak sem zvedav co to udela pak napisu
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
haRRibo je teď offline  haRRibo
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2010 , 15:46   Citovat  

Hondik napsal:
jdu to vyzkouset a dam vedet mam tady nachystanou jednu ECU P28 tak sem zvedav co to udela pak napisu


super som zvedavy , pak napis Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 84 H+ body: 0 1997 Prelude  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2010 , 17:10   Citovat  

no tak sem tu a udelal sem starou belu jak se rika protoze mi nepasuje na ECU P28 C konektor z auta Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2010 , 23:51   Citovat  

Hondik napsal:
no tak sem tu a udelal sem starou belu jak se rika protoze mi nepasuje na ECU P28 C konektor z auta Smutný
do jakého auta já musel malinko taky upravit konektor jen malinko zaříznout dva plasty
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
haRRibo je teď offline  haRRibo
0
PříspěvekZaslal: 29.11.2010 , 10:47   Citovat  

kojak napsal:
do jakého auta já musel malinko taky upravit konektor jen malinko zaříznout dva plasty


pre zmenu z OBD2 na OBD1 treba prepojovaci konektor
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 84 H+ body: 0 1997 Prelude  
Doomm je teď offline  Doomm
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.11.2010 , 16:36   Citovat  

haRRibo napsal:
pre zmenu z OBD2 na OBD1 treba prepojovaci konektor
NE, u B18c6 MB6 jse pinovani OBD1 ale samotna ecu je OBD2, staci upravit vyse zminovany konektor
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2410 H+ body: 0 1998 Civic  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 29.11.2010 , 22:21   Citovat  

ta ecu P28 sla do anglana vti MB6 B18C4 a konektory A B zapadly normalne a ten C je tak o 1mm delsi a nejde tam dat a pinovat se mi to fakt nechce stejne nemam C patici navic
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 29.11.2010 , 22:25   Citovat  

ten konektor se dá upravit jen přemýšlím jestli ty nemusíš upravit něco v ecu, dělal jsem to na opak dával jsem ECU z aglána do C5G cupé, jen jsem vzal ostrý nožík a na dvou stranách jsem uřízly plastíky otázka pár sekund je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 29.11.2010 , 22:41   Citovat  

no ja sem to chtel jenom vyzkouset jestli to tam fakt jde dat bez redukce jak mi nekdo rikal a uprava ecu neni potreba pokud se bude menit i saci komora jinak ano na seriovy motor ti chybi ovladani IAB neboli dvojteho sani
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 29.11.2010 , 22:43   Citovat  

Hondik napsal:
no ja sem to chtel jenom vyzkouset jestli to tam fakt jde dat bez redukce jak mi nekdo rikal a uprava ecu neni potreba pokud se bude menit i saci komora jinak ano na seriovy motor ti chybi ovladani IAB neboli dvojteho sani
jde tam jen se musí seříznout packy buď na konektorech v autě nebo na ecu prohlídni si to vedle sebe rozdíl je vidět
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
swap OBD2 na OBD1 , imobilizer , prelude 5G
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1981s ][ Dotazy: 117 (0.0317s) ][ GZIP on - Debug on ]