Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Polyuretanový vs. seriový silentblok uložení zadní nápravy ?
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
Gambl3r je teď offline  Gambl3r
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 12:48   Citovat  

Zdravím , mám Hondu Civic EJ9 HATCH 1.4i ( rv.97 ) a čeká mě výměna silentbloků uložení zadní nápravy . A tak se chci zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s druhovýrobou FEBI , které vyjdou u AUTOKELLY na cca 600kč nebo jestli je lepší koupit Polyuretan ? Jaký jsou výhody / nevýhody ? Někde jsem četl že seriový se tam musí nalisovat zatím co polyuretan od StrongFlexu se tam jen " vloží " nebo naklepne ? Máte stím někdo nějaké zkušenosti ? poradíte co mě čeká atd ? Díky za vaše odpovědi . Honda
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 146 H+ body: 0  
coudu je teď offline  coudu
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 14:54   Citovat  

Čáu

Polyuretanové,PUR silenty
+ Delší životnost oproti klasickým gumovým.
+ Zlepšení jízdních vlastností(tužší podvozek)...samo musí bejt i zbytek podvozku vpořádku(tlumiče,čepy).
- Kofort ...jsou tužší, takže pohodlí jde oproti gumovým dolů.
- Nejspíš vyšší cena oproti "zmetkům" z Autokelly Úsměv ...komplet PUR set na ITR výjde cca 7-8K,-

Mno nejsem mekánik, takže s náročností montáže neporadím. Vím že některé PUR silenty se jen nasadí ale většinou je na podvozku i pár silentů, které se stejně musejí lisovat.
Ale nato bych nekoukal...hlavní je aby fungovali a chvíli vydrželi ne ?

Se značkou FEBI neporadím...zkus napsat uživateli "Idaho" ten má se spoustou značek zkušenosti a pro hondaře i dost dílů zhání Mrk .
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1329 H+ body: 1 2007 FR-V  
James je teď offline  James
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 16:12   Citovat  

coudu napsal:
Polyuretanové,PUR silenty
+ Delší životnost oproti klasickým gumovým.
+ Zlepšení jízdních vlastností(tužší podvozek)...samo musí bejt i zbytek podvozku vpořádku(tlumiče,čepy).
- Kofort ...jsou tužší, takže pohodlí jde oproti gumovým dolů.
- Nejspíš vyšší cena oproti "zmetkům" z Autokelly Úsměv ...komplet PUR set na ITR výjde cca 7-8K,-


- Kazdorocne minimalne 1x premazanie specialnou vazelinou nakolko to schne, zacina to vrzgat, na idealne vlastnosti to musi byt namazane...

Nezda sa to, ale toto je velky problem minimalne pre mna, "bezudrzbovost" seriovych gumenych silentov je na nezaplatenie...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 416 H+ body: 0  
coudu je teď offline  coudu
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 16:34   Citovat  

James napsal:
- Kazdorocne minimalne 1x premazanie specialnou vazelinou nakolko to schne, zacina to vrzgat, na idealne vlastnosti to musi byt namazane...

Nezda sa to, ale toto je velky problem minimalne pre mna, "bezudrzbovost" seriovych gumenych silentov je na nezaplatenie...


Dobrá připomínka OK ...sám je zatím nemám, takže není ani moc zkušeností Úsměv .
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1329 H+ body: 1 2007 FR-V  
silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 16:45   Citovat  

coudu napsal:

+ Delší životnost oproti klasickým gumovým.

O tom by se dalo polemizovat, original guma vydrzi treba 10 let, u PUR je riziko ze se casem "vymackaji", zacnou ztracet puvodni tvar...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2671 H+ body: 7 2000 Civic VTEC-E  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 18:29   Citovat  

Těžko hodnotit kvalitu PUR silentů, když tady není nikdo kdo je má na autě alespoň 4 roky a naježděno aspoň 50 000 km.
Nebo snad jo?
To vrzání a nutnost promazávání PUR silentů je bohužel pravda a nikdo o tom nechce moc mluvit. Pro mě by to byl taky nepřekonatelný problém.
Myslím, že není nic lepšího než originální silenty. Tam je kvalita a životnost zaručená a vyzkoušená.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
Jofrey je teď offline  Jofrey
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 18:46   Citovat  

No a co třeba HardRace? Ani PUR, ani tvrdost OE gumy. Kompromis bezúdržbovosti (tj slovo) a částečného komfortu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2301 H+ body: 14  
silenec je teď offline  silenec
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 18:50   Citovat  

HardRace je asi ok.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2671 H+ body: 7 2000 Civic VTEC-E  
Gambl3r je teď offline  Gambl3r
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 21:17   Citovat  

A kde se dají ty polyuretany koupit ? Chtěl bych se podívat po těch Strong Flex ( polsko ?? ) ale nevím jestli se prodávají v čr , nebo je potřeba je zakoupit v zahraničí ( EBAY ) ?! A jinak ty STOCK FEBI jsou na tom špatně ? I kdybych sehnal Nipparts nebo tak něco ? A jak je to s montáží , prej že se STOCK musejí nalysovat , proto se spíš poohlédnu po polyuretan . Díky za vaše reakce a odpovědi .
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 146 H+ body: 0  
coudu je teď offline  coudu
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.9.2011 , 22:56   Citovat  

silenec napsal:
O tom by se dalo polemizovat, original guma vydrzi treba 10 let, u PUR je riziko ze se casem "vymackaji", zacnou ztracet puvodni tvar...

Samozřejmě že dalo...píšu jen co jsem vyčetl. Vlastní zkušenosti nemám zatím Smutný. Můžou to být jen PR kecy a reklama OK Nadruhou stranu si nemyslím, že by si firma jako je ES(sortiment na XXX značek a modelů) dovolila nějaký přehnaný řeči.
O výdrži orig. dílů by šlo říct totéž Mrk viz Infiho topic->po pár tkm mu odešli nové silenty nebo čepy od Hondy(už nevím co přesně).


Gambl3r napsal:
A kde se dají ty polyuretany koupit ? Chtěl bych se podívat po těch Strong Flex ( polsko ?? ) ale nevím jestli se prodávají v čr , nebo je potřeba je zakoupit v zahraničí ( EBAY ) ?! A jinak ty STOCK FEBI jsou na tom špatně ? I kdybych sehnal Nipparts nebo tak něco ? A jak je to s montáží , prej že se STOCK musejí nalysovat , proto se spíš poohlédnu po polyuretan . Díky za vaše reakce a odpovědi .


TADY je o StrongFlexech,ES a PUR obecně pěkná diskuze je to dobrý ...myslím že i o montáži atd.
a TADY máš zrovna šanci je pořídit přez HondaToma Velmi šťastný

Už sem ti psal ať zkusíš Idaha, že má se spostou výrobců zkušenosti...čteš ? zzzzzzz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1329 H+ body: 1 2007 FR-V  
Gambl3r je teď offline  Gambl3r
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 14.9.2011 , 10:15   Citovat  

OK díky za vaše rady .
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 146 H+ body: 0  
James je teď offline  James
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.9.2011 , 10:43   Citovat  

Ja mam polyuretany uz jeden a pol sezony ( powerflex ) co zodpoveda pri mne asi 40k km a silenty som uz raz premazaval, zbytok zatial snad fajn ale boh vie, od praveho predneho ramena sa mi zda, ze idu pazvuky ako by uz vertikalny control bushing uz mal mikrovolu ale to neviem potvrdit, mozno to je len gulovy cap...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 416 H+ body: 0  
gizmi je teď offline  gizmi
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.9.2011 , 11:07   Citovat  

zvlastni - mam komplet sadu podvozku od Hyperflexu na GIVku 2. rokem, zadne mazani se nekona (dle me kravina), najel jsem na tom 60 000 km (nutno rici ze casto prasackych - kdyz uz do toho auta zahucelo tolik penez a dostava nadstandard udrzbu, tak si ho uzivam) a 100% spokojenost. Jak vlastnosti, tak zivotnost, atd.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4474 H+ body: -12  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Polyuretanový vs. seriový silentblok uložení zadní nápravy ?
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1570s ][ Dotazy: 77 (0.0515s) ][ GZIP on - Debug on ]