Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
házivost náboje
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.11.2011 , 22:22   Citovat  

Ahoj, mám na svém Accordu zhruba 3 měsíce staré kotouče i s deskami (najeto na ně cca 2000km). Jenže už mi delší dobu vibrujou při brždění, ale nějakých těch 1500km bylo naprosto v pohodě (úplně bez vibrací). Mě zajímá, kdyby mě házely náboje, jestli by mi to vibrovalo hned od začátku (já si myslím, že jo), nebo se to projevilo až za nějaký čas? Mám nová obě přední ložiska.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
kachnacrx je teď offline  kachnacrx
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 17.11.2011 , 23:25   Citovat  

neměnil jsi nahodou kola taky za jiné ??
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2359 H+ body: 1 1999 Prelude  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 0:08   Citovat  

Nech si změřit házivost náboje. Je dost možné, že se při výměně ložisek stala chyba a náboje teď "šmajdají"
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 8:15   Citovat  

kachnacrx napsal:
neměnil jsi nahodou kola taky za jiné ??

kola jsem za jiná neměnil
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 8:19   Citovat  

Petr 78 napsal:
Nech si změřit házivost náboje. Je dost možné, že se při výměně ložisek stala chyba a náboje teď "šmajdají"

házivost si změřit nechám, ale říkám si, že kdyby mi ten náboj házel, tak by to vibrovalo hned po nasazení těch nových kotoučů, ne? A nezačalo by to až po 1500km. Přece když hází náboj = hází kotouč a musí to vibrovat okamžitě, ale možná se pletu. Jen by mě zajímalo, jestli to tak je.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 9:05   Citovat  

kdyby to byl náboj,tak to pocítíš v každé zatáčce na volantu na rovince jemněji bez brždění.vybruje ti to hned a pořád stejně ,nebo když prohřeješ pořádně brzdy tak se to znásobí?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6138 H+ body: 0 1978 110R coupé  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 13:21   Citovat  

jestli si měnil za TRW tak se nediv, že to při brzdění kope Ble
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2016 H+ body: 6  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 13:38   Citovat  

PAKO napsal:
kdyby to byl náboj,tak to pocítíš v každé zatáčce na volantu na rovince jemněji bez brždění.vybruje ti to hned a pořád stejně ,nebo když prohřeješ pořádně brzdy tak se to znásobí?

ze začátku ty vibrace byly malý, ale postupně se intenzita vibrací zvětšovala a teď už jen stačí lehounce šlápnout na brzdu a už je to cítit. Jinak když jsou brzdy teplý, tak to vibruje víc, za studena míň. A když brzdím z vyšší rychlosti, tak to vibruje taky hodně, v menších rychlostech opět míň, ale vibruje.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 13:40   Citovat  

Petura napsal:
jestli si měnil za TRW tak se nediv, že to při brzdění kope Ble

Na doporučení, jsem si nechal objednat kotouče Pilenga a desky TRW. Teď už vím, že tato kombinace je hrozná.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 13:44   Citovat  

Šlo mi hlavně o to, jestli nebyla chyba při montáži. Přece, když najedu nějakých 1500km bez vibrací, tak montáž musela být v pořádku. Jinak kdyby byla nečistota na náboji, nebo cokoliv jinýho, tak by to muselo být hned znát. Ale jestli se pletu, tak mě opravte. Já bych to viděl jen na ty kotouče.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 13:46   Citovat  

Aha, tak v případě značky Pilenga bych taky vsadil na zkroucené kotouče.
Dej si pozor na toho, kdo ti je doporučil.....
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 16:22   Citovat  

tak tohle postupne zhorseni mohly zpusobyt brzd. trmeny, pistky uz nemuseji chodit tak volne jak maji a porad ti to pribrzduje
ja bych se vubec nejakych noname kotoucu nebal, sam je mam na aute s deskama ferodo ds2500 nejakych 50tis km a zadny kopani do volantu. chce to mit hlavne vporadku pistky je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4503 H+ body: 42 1999 Civic VTEC  
Jarin je teď offline  Jarin
1 háčko
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 16:34   Citovat  

a co třeba zkroucene kotouče?....protože podle toho jak se to projevuje by to i odpovídalo .....
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 365 H+ body: 1 1997 Civic  
oorrbb je teď offline  oorrbb
3 háčka
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 17:45   Citovat  

lol hazivost neboje? hele nechci nic rikat ale lisoval jste to?? ja uz jo a ne jednou... Takze si myslim ze to neni mozne to tam nelisovat spatne. Neni to mala plocha a kdyby to bylo krive tak cim vice to zajizdi tim vetsi tlak by se musel vynalozit a to by uz ten borec videl na lisu ze je neco spatne...

Resil bych brzdy...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1078 H+ body: 3 1990 CR-X  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 18:29   Citovat  

nech si je stočit někým kdo to umí a hlavně je dobře zajeď
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6138 H+ body: 0 1978 110R coupé  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 18:30   Citovat  

No, objednám si na mjauto.cz kotouče Bremba a desky ATE, pořádně se podívám na třmeny, popř. je promáznu a snad budu mít pokoj. Jinak díky
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 18:32   Citovat  

PAKO napsal:
nech si je stočit někým kdo to umí a hlavně je dobře zajeď

Já to sem zatím nepsal, ale už jsem je stáčet nechal. Chvíli to bylo dobrý, no a pak se zkroutily zase. Jinak jsem je zajížděl opravdu opatrně.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 20:08   Citovat  

Desticky ATE bych nedoporucoval. Radeji Ferodo. Z vlastni zkusenosti.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
voyta je teď offline  voyta
2 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 20:31   Citovat  

100% zkroucene kotouce, pokud jezdis normalne, tak si je nech ztocit, pokud jezdis rychle a casto brzdis, nevyplati se to srovnavat
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 927 H+ body: 3 1993 Civic VTEC  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 21:33   Citovat  

mikos napsal:
Já to sem zatím nepsal, ale už jsem je stáčet nechal. Chvíli to bylo dobrý, no a pak se zkroutily zase. Jinak jsem je zajížděl opravdu opatrně.
...raději při výměně zkontroluj funkčnost...jestli se desky i kotouče jezdili někdy do mrtě a dostala se voda pod manžetky na pístky...ty pak korodujou a při výměně kotouču a desek se v zastrčené poloze snáze zadírají,to samé vodící části...většinou tedy spíše pravidlem při výměně by nikdy neměl chybět kartáč smirkové plátno a pilník(nemyslím aby jsi piloval či nějak podobně žahal na pístky:-) ).Všechna kola(nasazená) by se ti měli po roztočení dotáčet a né kousnout po minimální ztratě setvačnosti.Zbrzdíš povolíš bouchneš nebo kopneš do kola a mělo by se lehce točit(destičky odskočí). když to uděláš bez nárazu roztočením by měl být podobný efekt jen né hned.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6138 H+ body: 0 1978 110R coupé  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 21:47   Citovat  

PAKO napsal:
...raději při výměně zkontroluj funkčnost...jestli se desky i kotouče jezdili někdy do mrtě a dostala se voda pod manžetky na pístky...ty pak korodujou a při výměně kotouču a desek se v zastrčené poloze snáze zadírají,to samé vodící části...většinou tedy spíše pravidlem při výměně by nikdy neměl chybět kartáč smirkové plátno a pilník(nemyslím aby jsi piloval či nějak podobně žahal na pístky:-) ).Všechna kola(nasazená) by se ti měli po roztočení dotáčet a né kousnout po minimální ztratě setvačnosti.Zbrzdíš povolíš bouchneš nebo kopneš do kola a mělo by se lehce točit(destičky odskočí). když to uděláš bez nárazu roztočením by měl být podobný efekt jen né hned.

zítra zkusim roztočit ty kola a uvidim. Čím bych měl promazat ty vodicí čepy a pístek? Chtěl jsem v kelly koupit něco od ATE, myslím, že se to jmenuje plastilube (to na ty vodicí čepy) a na ten pístek je ještě jedna pasta, taky od ATE.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  
Idaho je teď offline  Idaho
Partner H-C
0
Nový příspěvekZaslal: 18.11.2011 , 23:35   Citovat  

Kotouče pilenga sjem doporučil já ( a nebojím se k tomu přiznat ), jelikož jsem je jezdil osobne na CD7 Acco a absolutne bez problému .

Co se týče kotouču TRW tak ty u mne konkrétne reklamoval jediný človek za 4 roky používání - Petura.

Na druhoustranu desky ATE a kotouče ATE jsem přestal používat práve kvuli nekonečnému pískání které neslo na nekolika autech absolutne odstranit a po výměněně za TRW pískání přestalo.

Pilenga jsem doporučil na základe vlastní pozitivní zkusenosti ( cca 30tis km než se acco prodalo, zatímco brembo a ferodo byly zkroucené do 5tis km ) a také kvuli tomu že trw a další značky byly na to auto neumerne drahé ( v porovnání s pilengy ).
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1200 H+ body: 9  
PAKO je teď offline  PAKO
5 háček
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 2:11   Citovat  

jj plastická vazelina...a na zbytek je ok třeba měděná pasta
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6138 H+ body: 0 1978 110R coupé  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 18:55   Citovat  

mikos napsal:
zítra zkusim roztočit ty kola a uvidim. Čím bych měl promazat ty vodicí čepy a pístek? Chtěl jsem v kelly koupit něco od ATE, myslím, že se to jmenuje plastilube (to na ty vodicí čepy) a na ten pístek je ještě jedna pasta, taky od ATE.


stočení nepomůže, rovnou to sundej a dej něco jinýho (mě to po stočení druhý den kopalo znovu) ...

mám naprosto stejný příznaky jak popisuješ, za studena to kope lehce, po ohřátí mi to masíruje ruce na volantu a nohu na pedálu a to vše doplňuje kouř z blatníků ...
jen dodám, že proběhl opětovný repas brzdičů (nové čepy, pístky, prachovky a kapalina)
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2016 H+ body: 6  
Bazzi je teď offline  Bazzi
3 háčka
Členství: Žádné
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 23:00   Citovat  

Petura napsal:
jestli si měnil za TRW tak se nediv, že to při brzdění kope Ble
já sem teda na trw ještě neslyšel nic špatnýho .. já s nimam mam taky dobrou zkušenost to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1617 H+ body: 1 1996 Civic VTEC  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 23:13   Citovat  

Bazzi napsal:
já sem teda na trw ještě neslyšel nic špatnýho .. já s nimam mam taky dobrou zkušenost to mi hlava nebere

cca 3000 km na 74kw coupe, což není žádnej závoďák ...
30km do práce v půlce cesty auto nebrzdí, kope, hulí se z blatníků, cesta okreska, 4 vesnice, 2 železniční přejezdy ... jestli auto rozjedu mimo obec na 110-120 a pak zdupu na 50 do obce, tak to je sakra výkon, a při tomhle (ne závodním) tempu ty brzdy hoří ... jestli chceš, udělám ti foto tak dopadla nově lakovaná kola, jak se do paprsků zapékaly kousky destiček resp. toho bordelu co z nich odpadal, po 3tkm se kotouče stáčely a měnily destičky, na kotoučích sice hranky nejsou, ale kopou Smutný takže za mě TRW ani zadarmo (i ta černá žáruvzdorná barva, co byla na kotoučích, leze dolů) - brzdiče mám repasované (letos 2x), takže nic nepřibrzďuje
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2016 H+ body: 6  
voyta je teď offline  voyta
2 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 23:23  Naposledy upravil voyta dne 19.11.2011 , 23:28, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Taky mam s TRW i ATE dobrou zkusenost, jinak ze se ti to tak prehriva to je fakt zajimave, ikdyz hondy pokulhavaj v brzdem systemu Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 927 H+ body: 3 1993 Civic VTEC  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 23:26  Naposledy upravil Petura dne 19.11.2011 , 23:35, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

voyta napsal:
Taky mam s TRW i ATE dobrou zkusenost, jinak ze se ti to tak prehriva, nemas zasekly pistky? protoze to neni normalni co tady pises Ble pokud nejezdis jako letec Velmi šťastný


jestli umíš číst, tak jsem 2x psal, že mám letos 2x repasované brzdiče ... všechno nové, takže nic nepřibrzďuje Mrk a pravačkou jsem se ještě nenaučil šlapat na brzdu a plyn zároveň

musím přiznat, že po výměně destiček za jiné, se špinění a "odlamování" poněkud zlepšilo, ale kotouče stejně kopou a mění barvu Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2016 H+ body: 6  
voyta je teď offline  voyta
2 háčka
0
Nový příspěvekZaslal: 19.11.2011 , 23:29   Citovat  

Petura napsal:
jestli umíš číst, tak jsem 2x psal, že mám letos 2x repasované brzdiče ... všechno nové, takže nic nepřibrzďuje Mrk a pravačkou jsem se ještě nenaučil šlapat na brzdu a plyn zároveň
jj tu spodni vetu jsem vynechal
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 927 H+ body: 3 1993 Civic VTEC  
mikos je teď offline  mikos
1 háčko
0
Nový příspěvekZaslal: 20.11.2011 , 8:47   Citovat  

Nevim, jaký jsou kotouče TRW, ale já mám Pilenga (už je nechci). Nechám je ještě jednou stočit, koupím k tomu nový desky, promažu brzdiče a uvidim.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 374 H+ body: 0 1999 Accord  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
házivost náboje
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1885s ][ Dotazy: 145 (0.0175s) ][ GZIP on - Debug on ]