Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
spojení hadice od serva
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 2:18   Citovat  

zdravím, nevíte, kde by byli schopni mi spojit tu vysokotlakou hadici od serva? Mot mi postavil motor (f22 blok a h23 hlava), dali jsme tam H23 servo, ale ta hadice je moc dlouhá, tak jí potřebujem zkrátit.. respektive už je zkrácená, ale stažená jen páskou, což samozřejmě nevydrželo Velmi šťastný

nevíte kde v praze by mi to spojili? jde tedy o preludu 5g a h23 servo..
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1967 H+ body: 3 2008 Accord  
Nipper je teď offline  Nipper
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 4:04   Citovat  

Předpokládám, že potřebuješ pouze nasadit vysokotlakou koncovku na hadici. Jmenuje se to armování hadic. Dělají to spíš větší firmy s velkovýrobou jako např. tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 558 H+ body: 9 2004 Civic Sport  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 10:22   Citovat  

potřebuju jí spojit uprostřed hadice..
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1967 H+ body: 3 2008 Accord  
Nipper je teď offline  Nipper
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 15:42   Citovat  

Tak to ti asi nikdo neudělá, ani nevím jestli na to existuje nějaká vysokotlaká spojka, jedině dát dvě koncovky a sešroubovat k sobě.
Možná to jen blbě chápu nebo si neumím představit, jestli potřebuješ spojit gumu s gumou nebo gumu s trubkou, ale i tak na vysokotlakých zařízení platí, že musí být armované hadice (pevné koncovky a spoje).
Můžeš to skusit klidně opentlovanou trubičkou (trubička s bouličkou na konci) a hromadou kovových stahovaček a třeba to vydrží, ale nejspíš ti to bude časem stejně prosakovat. Už jsem tak narychlo opravoval třeba i brzdové trubky pod autem, než se vyrobily nové a drželo to vždy bez problémů.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 558 H+ body: 9 2004 Civic Sport  
sumy je teď offline  sumy
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 16:16   Citovat  

Na mitsubishi mi kdysy prokvetla hliníková dochlazovací smyce v ohybu a tak jsem to normálně vyříznul a chybějící kus nahradil hadicí od autogenu. Na obou koncích trubky jsem udělal "bombírung" (podobně jak na brzdový trubce), navlíknul hadici a stáhnu pořádnejma sponama. První verze ze sponama z OBI vydržela asi 30 km. Se značkovejma zatim 30.000 a stále drží kouř
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 529 H+ body: 1 2007 Civic  
666potky je teď offline  666potky
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 22:02   Citovat  

no skratit prave uprostred nebol najlepsi napad

pokial sa nepletiem vnutorny priemer (hadica ku chladicu serva) je 10mm, cize potrebujes vysustruzit tenkostennu trubku s vonkajsim priemerom 10mm s tym ze na krajoch bude mat 10.5-11mm , namazes vazelinou a nasilu nasadis, zopnes paskami-hotovo
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1106 H+ body: 1 1994 Prelude VTEC  
Hondza je teď offline  Hondza
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.10.2012 , 23:15   Citovat  

Kdyby jsi si náhodou chtěl nechat tu hadici vyrobit, tak jak píše Nipper tak nedoporučuju. Nedávno jsem to řešil na Accordu. Hadice prosakovala, tak jsem jí nechal vyrobit za pár stovek novou s původníma koncema. Bylo to téměř na počkání. Jenže po nandaní na auto a točení volantem na místě vibroval volant a vydávalo to dost děsivé zvuky. Pak jsem vygooglil, že uvnitř té hadice bývá "tlumič pulsů", který tyto projevy eliminuje. Špatnou hadici jsem pak rozřízl a vevnitř je taková kovová spirálka, která po odříznutí začátku a jednoho místa uškrceného "sponou" uprostřed hadice, jde volně vytáhnout. Podle všeho je právě tohle ten tlumič pulsů a zadělat do neorigo hadice ho neumí.
Máš v tý přeřízlý hadici taky něco takového?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 546 H+ body: 15 1992 Civic Vti  
mot je teď offline  mot
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 10.10.2012 , 9:51   Citovat  

Hondza napsal:
Kdyby jsi si náhodou chtěl nechat tu hadici vyrobit, tak jak píše Nipper tak nedoporučuju. Nedávno jsem to řešil na Accordu. Hadice prosakovala, tak jsem jí nechal vyrobit za pár stovek novou s původníma koncema. Bylo to téměř na počkání. Jenže po nandaní na auto a točení volantem na místě vibroval volant a vydávalo to dost děsivé zvuky. Pak jsem vygooglil, že uvnitř té hadice bývá "tlumič pulsů", který tyto projevy eliminuje. Špatnou hadici jsem pak rozřízl a vevnitř je taková kovová spirálka, která po odříznutí začátku a jednoho místa uškrceného "sponou" uprostřed hadice, jde volně vytáhnout. Podle všeho je právě tohle ten tlumič pulsů a zadělat do neorigo hadice ho neumí.
Máš v tý přeřízlý hadici taky něco takového?


ano ma to tam, proto nebylo mozne hadici zkratit a ted je pomerne dost dlouha, ale to by az tak nevadilo, problem je jak to spojit aby to udrzelo ten tlak... Cooo???

a stejny problem jako si mel ty, ma ted muj kamarad, ktery koupil targu od mumilka, tam je totiz taky vyrobena tlakova hadice seroubovana do sebe (rizeni z Del Sol VTi a cerpadlo serva z H22A), ale zrejme tam nedali tu kovovou tycinku, ktera vede v originalu uvnitr a kdyz to auto jelo (reps. servo se tocilo) tak to vydavalo zvuky jako kdyz nemate v nadobce servo a cerpadlo chrci na prazdno, nejprve jsme to prikladali tomu ze bude spatne cerpadlo, ale kdyz jsem pak videl tu hadici sersoubovanou do sebe a po problemu zde popsanem je jasne, kde je zakopany pes Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3026 H+ body: 12 1995 Prelude VTEC  
Hondza je teď offline  Hondza
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 10.10.2012 , 10:25   Citovat  

mot napsal:
ano ma to tam, proto nebylo mozne hadici zkratit a ted je pomerne dost dlouha, ale to by az tak nevadilo, problem je jak to spojit aby to udrzelo ten tlak... Cooo???

a stejny problem jako si mel ty, ma ted muj kamarad, ktery koupil targu od mumilka, tam je totiz taky vyrobena tlakova hadice seroubovana do sebe (rizeni z Del Sol VTi a cerpadlo serva z H22A), ale zrejme tam nedali tu kovovou tycinku, ktera vede v originalu uvnitr a kdyz to auto jelo (reps. servo se tocilo) tak to vydavalo zvuky jako kdyz nemate v nadobce servo a cerpadlo chrci na prazdno, nejprve jsme to prikladali tomu ze bude spatne cerpadlo, ale kdyz jsem pak videl tu hadici sersoubovanou do sebe a po problemu zde popsanem je jasne, kde je zakopany pes Smutný


Tak to je přesně ono Smutný V tý firmě kde mě tu hadici dělali o tom slyšeli prvně a hlavně to do tý jejich hadice neumí dát. Takže jako řešení v případě jiné koncovky bych viděl hadici nechat původní i s kouskem trubky a na to nechat napojit tu jinou koncovku, což by dokázali.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 546 H+ body: 15 1992 Civic Vti  
Nipper je teď offline  Nipper
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.10.2012 , 12:01   Citovat  

Hondza napsal:
Kdyby jsi si náhodou chtěl nechat tu hadici vyrobit, tak jak píše Nipper tak nedoporučuju. Nedávno jsem to řešil na Accordu. Hadice prosakovala, tak jsem jí nechal vyrobit za pár stovek novou s původníma koncema. Bylo to téměř na počkání. Jenže po nandaní na auto a točení volantem na místě vibroval volant a vydávalo to dost děsivé zvuky. Pak jsem vygooglil, že uvnitř té hadice bývá "tlumič pulsů", který tyto projevy eliminuje. Špatnou hadici jsem pak rozřízl a vevnitř je taková kovová spirálka, která po odříznutí začátku a jednoho místa uškrceného "sponou" uprostřed hadice, jde volně vytáhnout. Podle všeho je právě tohle ten tlumič pulsů a zadělat do neorigo hadice ho neumí.
Máš v tý přeřízlý hadici taky něco takového?

Já nepsal vyrobit novou, ale pouze naarmovat starou hadici, což by bylo v pohodě, kdyby ji nepřeřízl uprostřed. Dělal jsem tak trochu v oboru a vím, že se tam dávají různé vložky pro ustálení průtoku kapaliny (hlavně proti přiškrcení při ohybu), ale že to má i honda na servu jsem teda netušil. V tom případě mu nezbyde nic jiného, než zajet na vrakáč pro jinou (kratší) hadici. Výroba nové hadice s vložkou na zakázku by byla asi dražší než nová ze servisu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 558 H+ body: 9 2004 Civic Sport  
Hondza je teď offline  Hondza
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 10.10.2012 , 13:35   Citovat  

Nipper napsal:
Já nepsal vyrobit novou, ale pouze naarmovat starou hadici, což by bylo v pohodě, kdyby ji nepřeřízl uprostřed. Dělal jsem tak trochu v oboru a vím, že se tam dávají různé vložky pro ustálení průtoku kapaliny (hlavně proti přiškrcení při ohybu), ale že to má i honda na servu jsem teda netušil. V tom případě mu nezbyde nic jiného, než zajet na vrakáč pro jinou (kratší) hadici. Výroba nové hadice s vložkou na zakázku by byla asi dražší než nová ze servisu.


Aj, tak to se omlouvám, já na tom odkazu viděl tu neorigo hadici, tak jsem si to popletl přátele
Nicméně na to, že pokud to rozřízli veprostřed, že to dohromady dají špatně to vliv nemá.
Já to vygooglil na nějakém Citroen fóru a pak jsem zjistil, že to je stejné, takže počítam že to bude mít většina aut.
Ještě mě tam pak zkusili dát nějakou hadici pevnější na větší tlaky, znatelně se to zlepšilo, ale nevyřesilo se to.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 546 H+ body: 15 1992 Civic Vti  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
spojení hadice od serva
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1525s ][ Dotazy: 69 (0.0427s) ][ GZIP on - Debug on ]