Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Olej
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
Banzai je teď offline  Banzai
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2008 , 23:15   Citovat  

potřeboval bych informaci...nevím to přesně,ale chtěl bych si objednat olej.Je pouze ve 4-litrovém balení.
Bude mi to zatím na výměnu stačit? 1.6 VTi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 179 H+ body: 0 1994 Civic Vti  
TargaMan je teď offline  TargaMan
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2008 , 23:20   Citovat  

Banzai napsal:
potřeboval bych informaci...nevím to přesně,ale chtěl bych si objednat olej.Je pouze ve 4-litrovém balení.
Bude mi to zatím na výměnu stačit? 1.6 VTi


BUDE..sice to bude přesně, ale bude to stačit. Když nepotřebuješ něco na dolévání.... papa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2512 H+ body: 2 Varování : 1 
Banzai je teď offline  Banzai
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.1.2008 , 23:42   Citovat  

TargaMan napsal:
BUDE..sice to bude přesně, ale bude to stačit. Když nepotřebuješ něco na dolévání.... papa


diky Honda
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 179 H+ body: 0 1994 Civic Vti  
TRUcKER je teď offline  TRUcKER
Jak malej Jarda [2]
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 0:22   Citovat  

budu menit olej v ee9 b16a1, predchozi majitel lil po dobu cca 6 let 5w-50, je to v poradku, mam ho tam lit porad? ve vsech hodach jsem mel 10w-40, tak se radsi ptam, jinak auto moc na bezne jezdeni nebude, spis se bude jezdit porad ve vtecu, poradte Honda G4G VTEC
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2948 H+ body: 0 1991 Civic  
Jagi je teď offline  Jagi
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 0:30   Citovat  

TRUcKER napsal:
budu menit olej v ee9 b16a1, predchozi majitel lil po dobu cca 6 let 5w-50, je to v poradku, mam ho tam lit porad? ve vsech hodach jsem mel 10w-40, tak se radsi ptam, jinak auto moc na bezne jezdeni nebude, spis se bude jezdit porad ve vtecu, poradte Honda G4G VTEC


pokud to nežere olej, nechal bych ten 5W... kdyby to papkalo, dal bych 10W Úsměv je to dobrý každopádně nechat tam 5W tak je prostě luxusnější pro ten motor... snad jen jak h chceš hýčkat Úsměv Mr. Green
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1280 H+ body: -4 2005 Jazz i-DSI  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 9:30   Citovat  

Jagi napsal:
pokud to nežere olej, nechal bych ten 5W... kdyby to papkalo, dal bych 10W Úsměv je to dobrý každopádně nechat tam 5W tak je prostě luxusnější pro ten motor... snad jen jak h chceš hýčkat Úsměv Mr. Green


Tomu nerozumím, má tam nechat 5W-50 a když bude olej mizet tak dát 10W-40, proč? Tak to koukám!
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 287 H+ body: 1 1987 CR-X  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 13:16   Citovat  

TRUcKER napsal:
budu menit olej v ee9 b16a1, predchozi majitel lil po dobu cca 6 let 5w-50, je to v poradku, mam ho tam lit porad? ve vsech hodach jsem mel 10w-40, tak se radsi ptam, jinak auto moc na bezne jezdeni nebude, spis se bude jezdit porad ve vtecu, poradte Honda G4G VTEC


Pokud na ten olej motor funguje a nežere ho, tak není důvod dávat jinej.
Pro časté "honění" to bude i pro motor lepší viskozita. je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
VlastaFR je teď offline  VlastaFR
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 18:31   Citovat  

džany napsal:
Tomu nerozumím, má tam nechat 5W-50 a když bude olej mizet tak dát 10W-40, proč? Tak to koukám!


je hustsi a vymezi ti nedostatky staršího motoru. Vyrobce tusim doporucuje 10w 40..

pocitis to akorad v zime když bude mrznout jak svin, tak se mu bude hur tocit, ale po zahrati se nemusíš obavat ho tocit VTEC . Coz by mělo platit u každého motoru (oleje) Úsměv

jinak mrkni poradne skoro kazdej olej se prodava i v 5l baleni - mrkni třeba na oleje.cz - nejsou drahy a sezenes tam spoustu potrebnych věci
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 686 H+ body: 0 1999 Civic Vti  
TRUcKER je teď offline  TRUcKER
Jak malej Jarda [2]
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.8.2013 , 19:11   Citovat  

diky za info, ze muzu olej nechat, v ime honda jezdit nebude, jen kdyy nesolili a bylo by + Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2948 H+ body: 0 1991 Civic  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2013 , 7:06   Citovat  

VlastaFR napsal:
je hustsi a vymezi ti nedostatky staršího motoru. Vyrobce tusim doporucuje 10w 40..

pocitis to akorad v zime když bude mrznout jak svin, tak se mu bude hur tocit, ale po zahrati se nemusíš obavat ho tocit VTEC . Coz by mělo platit u každého motoru (oleje) Úsměv

jinak mrkni poradne skoro kazdej olej se prodava i v 5l baleni - mrkni třeba na oleje.cz - nejsou drahy a sezenes tam spoustu potrebnych věci


No právě proto mi to není jasné! Když Ti jak píšeš hustší olej začne mizet tak to vyřěšíš řidčím? Tak to koukám! Nemělo by to být obráceně?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 287 H+ body: 1 1987 CR-X  
Bullseye je teď offline  Bullseye
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2013 , 7:38   Citovat  

džany napsal:
No právě proto mi to není jasné! Když Ti jak píšeš hustší olej začne mizet tak to vyřěšíš řidčím? Tak to koukám! Nemělo by to být obráceně?


10W je hustější než 5W Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 808 H+ body: 7  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2013 , 8:17   Citovat  

Bullseye napsal:
10W je hustější než 5W Mrk


Jenže v tom je ten problém. Máš sice pravdu, že 10W je hustější než 5W, ale jenom při startu a pár minut po něm! Pak po celou jízdu je to jinak. Takže to procento, kdy je 5W-50 řidčí než 10W-40 je naprosto bezvýznamné, protože za provozní teploty je to obráceně. Takže rada, cituji "pokud to nežere olej, nechal bych ten 5W... kdyby to papkalo, dal bych 10W " je špatně.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 287 H+ body: 1 1987 CR-X  
JARYN je teď offline  JARYN
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2013 , 17:43   Citovat  

to džany: děkuji Ti, že aspoň někdo se orientuje v problematice SAE tříd. Já jsem se tu taky dřív snažil, ale bylo to zbytečné - snad Tobě výdrž chybět nebude. Málokdo chápe, že při vyšší spotřebě oleje je potřeba zvednout letní číslo a ne zimní.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 286 H+ body: 3  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2013 , 17:44   Citovat  

Přesně tak. Na spotřebu oleje nemá zimní číslo viskozity téměř žádný vliv narozdíl od letního.
Další důležitá vlastnost oleje, která má vliv na jeho spotřebu je jeho odparnost.
Tenhle údaj se ale bohužel těžko schání a ani v bezpečnostních listech není vždy.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
Jofrey je teď offline  Jofrey
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2013 , 18:01   Citovat  

Shrnul bych to tak, že ve FAQ je o olejích napsáno maximum možného včetně odkazů a kdyby lidé nebyli líní, přečetli by si co chtějí a nedocházelo by k mylným a nesmyslným informacím OK
tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2301 H+ body: 14  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
1
PříspěvekZaslal: 13.8.2013 , 6:38   Citovat  

JARYN napsal:
to džany: děkuji Ti, že aspoň někdo se orientuje v problematice SAE tříd. Já jsem se tu taky dřív snažil, ale bylo to zbytečné - snad Tobě výdrž chybět nebude. Málokdo chápe, že při vyšší spotřebě oleje je potřeba zvednout letní číslo a ne zimní.


přátele Popravdě jsem měl zrovna čas a taky mě bylo líto toho kluka co by tam teď nalejval nějaký bludy. Nejlepší je jak píše Jofrey, ale stejně se tady podobný diskuze budou opakovat Smutný ......musíme to vydržet H+
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 287 H+ body: 1 1987 CR-X  
VlastaFR je teď offline  VlastaFR
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 8:31  Naposledy upravil VlastaFR dne 14.8.2013 , 9:07, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

tak nevim.
JARYN: jaky ze je třeba zvednout číslo když motor zacne papkat, letni číslo a ne zimni? proc ?
Dzany: X lidi co maj VTi leje 10w, takze vsichni lejou bludy?

rad se necham poucit: 5w je po zahrati hustsi nez 10w - nejaka literatura k tomu?

A pokud vim, tak studene starty jsou nedilnou soucasti jezdeni a proto mozna ten hutsi olej ikdyby jen na chvili jak pisete
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 686 H+ body: 0 1999 Civic Vti  
Jofrey je teď offline  Jofrey
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 8:44   Citovat  

Opakovaně vše vysvětlující materiál níže OK

Viskozity a výkonnostní třídy tudy odkaz
Specifikace motorových olejů tudy odkaz
FAQ oleje tudy odkaz
FAQ motory tudy odkaz
Čecháčské hospodské řeči, mýty, blbosti, nesmysly, povídačky atd atd atd tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2301 H+ body: 14  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 9:20   Citovat  

VlastaFR napsal:
tak nevim.
JARYN: jaky ze je třeba zvednout číslo když motor zacne papkat, letni číslo a ne zimni? co je to za číslo? nebo tim myslis viskozitu?

Dzany: X lidi co maj VTi leje 10w, takze vsichni lejou bludy?

rad se necham poucit: 5w je po zahrati hustsi nez 10w - nejaka literatura k tomu?

A pokud vim, tak studene starty jsou nedilnou soucasti jezdeni a proto mozna ten hutsi olej ikdyby jen na chvili jak pisete



Nejlepší by bylo si udělat čas a fakt si přečíst, co tady vytvořil PreludeZ a Jofrei Ti tam vložil odkazy.


Ale přece jenom něco napíšu, dejme tomu, že máš předepsaný olej 10W-40 pro naše klimatický podmínky, ale kdyby si s tím autem jezdil na severním pólu tak tam budeš dávat 5W-40, kdyby si bydlel v Chorvatsku tak tam můžeš dát i 15W-40 a tady vidíš jak se mění jenom to první číslo a to je to zimní. Ale všechny ty oleje pokud se zahřejou tak budou stejně hustý a to znázorňuje to druhý číslo, protože je furt 40.

Neznamená to však, že pojedeš k moři na dovolenou a musíš tam mít 15W-40, jesti na to máš peníze tak tam lej 5W-40 a můžeš s tím jezdit s klidným srdcem celoročně všude.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 287 H+ body: 1 1987 CR-X  
VlastaFR je teď offline  VlastaFR
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 9:41   Citovat  

v manualu mam napsano API SG,SH, nebo SJ coz se dost lisi od tabulky co daval Jofrey.

leju 10w40 5tym rokem a motor jak hodinky a předchozí (jedinej) majitel mel servisni historii z Honda Stutgart a olej opet 10w40

takze s klidnym srdcem Úsměv a bez bludů...

Ale nikdy jsem netvrdil, ze 5w40 tam v nasem klima nepatri viz spec. od výrobce - celou dobu tu jde o papkani oleje pokud vim

tudy odkaz

uplne dole SPOTREBA PALIVA - dve poslední vety
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 686 H+ body: 0 1999 Civic Vti  
Jofrey je teď offline  Jofrey
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 9:55   Citovat  

SG, SH a SJ už jsou docela staré a třeba SG a SH by nemělo jít pořádně koupit, kromě XT oil a Starline oil, které splňují pouze tyto požadavky. Dnes lze běžně koupit oleje SL, SM, SN, které můžeš používat naprosto bez obav, protože splňují vše co splňovaly staré oleje a požadavky pro tvůj motor mnohonásobně překračují OK

VlastaFR napsal:
v manualu mam napsano API SG,SH, nebo SJ coz se dost lisi od tabulky co daval Jofrey.

leju 10w40 5tym rokem a motor jak hodinky a předchozí (jedinej) majitel mel servisni historii z Honda Stutgart a olej opet 10w40

takze s klidnym srdcem Úsměv a bez bludů...

Ale nikdy jsem netvrdil, ze 5w40 tam v nasem klima nepatri viz spec. od výrobce - celou dobu tu jde o papkani oleje pokud vim

tudy odkaz

uplne dole SPOTREBA PALIVA - dve poslední vety
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2301 H+ body: 14  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 10:03   Citovat  

VlastaFR napsal:
v manualu mam napsano API SG,SH, nebo SJ coz se dost lisi od tabulky co daval Jofrey.

leju 10w40 5tym rokem a motor jak hodinky a předchozí (jedinej) majitel mel servisni historii z Honda Stutgart a olej opet 10w40

takze s klidnym srdcem Úsměv a bez bludů...

Ale nikdy jsem netvrdil, ze 5w40 tam v nasem klima nepatri viz spec. od výrobce - celou dobu tu jde o papkani oleje pokud vim

tudy odkaz

uplne dole SPOTREBA PALIVA - dve poslední vety




Asi jsem to špatně psal, nemyslel, že jsi psal bludy Ty. Měl jsem na mysli konkrétně radu Jagiho na "papkaní oleje" tak se omlouvám, pokud si nabyl dojmu, že je to na Tvoji adresu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 287 H+ body: 1 1987 CR-X  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
1
PříspěvekZaslal: 14.8.2013 , 10:31   Citovat  

VlastaFR napsal:
uplne dole SPOTREBA PALIVA - dve poslední vety

pozor ale to je míněno ve vztahu k oleji s rozsahem 0W30 kdy jak studený tak v pracovní teplotě bude 10w40 hustší , v porovnání s 5w50 atd to už platit nebude viz předchozí .a je potřeba uvažovat nad tím že "běžný" motor mívá červený pole někde kolem 5,5t ot a v případě benzínový hondy s max otáčkama o 2t+ výš by longlife nebo 0w30 nebyl asi tou správnou volbou Úsměv viz odstavec nad v odkaze
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Olej
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1936s ][ Dotazy: 117 (0.0267s) ][ GZIP on - Debug on ]