Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak na vačky... motor B16A1
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 16:41   Citovat  

Pokud sledujete Cocksovo téma úprav jeho EE8, vyskytl se tam problém s vačkami.
Jde o vačky dbilas, které koupil ode mě. PK se je snažil na brzdě naladit, nešlo mu to, tak byl Cocks značně smutný. Když mi volal, že jsou vačky na nic, nabídl jsem mu, že si je vezmu zpátky a vrátím mu peníze.
Sám jsem je kdysi koupil od Esa v dobách, kdy se cokoli ještě poměrně špatně shánělo a na autě jsem je neměl. A teď mi jde o to, jestli jsou to vyhozené peníze nebo jestli je potřeba s vačkami ještě nějak "čarovat".
Takže - jde o verzi Strasse německé firmy Dbilas: sací vačka duration 262/310/270, peak timing 110, lift 5,2/10,2/8,0, výfuková vačka duration 280/296/270, peak timing 110, lift 7,5/9,5/4,8, možno použít do sériového motoru bez nutnosti dávat silnější pružinky.
Z toho, co jsem zjistil, jde o přebroušené sériové vačky. Jura z Mostu mi vysvětloval, že jsou vlastně jakoby "podbroušené" a že je třeba něco vypodložit (vahadla?) nebo prostě jinak vymezit, aby správně fungovaly. Dával jsem mu tehdy na srovnání vícero vaček, co jsem měl doma, a ty dbilas mu připadaly v pohodě. Jejich kopii použil i v nějakém motoru a ten prý jezdí moc hezky:)
Takže - je nutno při montáži "přebroušených, podbroušených nebo jak to nazvat" vaček postupovat jinak než při montáži
jiných sportovních vaček?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 17:21   Citovat  

P.S. Nevím, co s nimi PK zkoušel a jak přesně postupoval, zatím jsem s ním nemluvil, ale každopádně auto bylo na brzdě a tam se snažili motor naladit.
Prostě se snažím zjistit možnosti, proč se ty vačky jeví jako nepoužitelné.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 20:53   Citovat  

Tak co, moudré hlavy, dokáže to někdo posoudit?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
sablos je teď offline  sablos
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 21:00   Citovat  

minore promin za offtopic ale chci se optat kde jsi nechaval přebrousit vačky? a za kolik?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10086 H+ body: 15 2002 CR-V  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 21:26   Citovat  

Nenechával. Koupil jsem vačky, které, jak jsem později zjistil, firma dbilas přebrušuje z originálu. Půjčoval jsem je Jurovi z Mostu a ten si někde nechal udělat kopii, ale kde přesně, to nevím.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
vti [906team] je teď offline  vti [906team]
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 22:00   Citovat  

Minor napsal:
P.S. Nevím, co s nimi PK zkoušel a jak přesně postupoval, zatím jsem s ním nemluvil, ale každopádně auto bylo na brzdě a tam se snažili motor naladit.
Prostě se snažím zjistit možnosti, proč se ty vačky jeví jako nepoužitelné.

snazili sa naladit motor alebo ECU ?
lebo nastavovat casovanie vaciek a zakazdym merat na brzde je tiez moznost, ale to je robota veselo aj na cely den, uz len zaplatit tu brzdu mi pride dost penazi.

vypodlozit niekto mohol maximalne stare LMA...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2098 H+ body: 10 1991 Civic  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 1.5.2010 , 22:13   Citovat  

Nevím podrobnosti, jen to, že mi volal Cocks, že prý ty vačky stojí za prd a že mu tam dají radši jiný.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 9:51   Citovat  

Tak co, nějaké nápady?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
OsekSpider je teď offline  OsekSpider
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 10:16  Naposledy upravil OsekSpider dne 2.5.2010 , 10:51, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

pokud se na laĎení podílel dimi tak ať napíše, tohle téma je celkem zajímavé OK

Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3453 H+ body: 1 1992 Civic Vti  
Blackburn je teď offline  Blackburn
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 10:36   Citovat  

Když jsme před 5 rokama s kamaradem ladili rapida tak jsme podkladali vačky kvuli tomu, protože byla snížená hlava 2 mm.
Šlo o to že by ventili kolidovali s pistama. Vačka byla 280/(nevim kolik Úsměv )
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 997 H+ body: 10 1991 CR-X  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 10:38   Citovat  

ja osobne bych se jakymkoliv prebrusovanym vackam obloukem vyhnul. Tim nechci rict ze tyhle treba nepujdou nastavit tak aby to s tim hezky jelo a ze jsou k nicemu, ale je jen otazkou casu kdy se zacnou vydirat a vezmou s sebou treba vahadla.
Prebrousene vacky maji vetsinou zmensenou zakladni kruznici bud aby jsi dostal vyssi zdvih nebo aby jsi mohl trochu zmenit profil palce ale moc prostoru na zmeny tam neni a ta vrchni tvrda vrstva je uz stejne pryc takze nemuzou mit trvanlivost a zivotnost seriovych. Pri instalaci pak musis akorat nastavit spravnou vuli ventilu. Jestli jsou tyhle odbrousene vic tak se bude muset podlozit LMA aby pracovaly spravne jinak budou cvakat.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 10:40   Citovat  

OsekSpider napsal:
pokud se na lazení podílel dimi tak ať napíše, tohle téma je celkem zajímavé OK

říká se laDit a ne laZit Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4971 H+ body: 31 1995 Prelude VTEC  
R3S je teď offline  R3S
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 19:52   Citovat  

no tvl , jeste že jsem je nekoupil...Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3364 H+ body: 12 2004 S2000  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 20:06   Citovat  

salat napsal:
no tvl , jeste že jsem je nekoupil...Smutný

Jak vidíš, Cocks je koupil, zavolal mi, že se s nimi nedaří naladit motor, a já jsem mu řekl, že mu vrátím peníze a on mě vačky. Mohl bych se tvářit, že se mě to netýká, protože všechny potřebné údaje byly v inzerátu a já jsem nikde nic nezamlčel nebo neudával nepravdivé údaje.
Otázka je - a tu bych tady právě rád vyřešil - proč se to PK nepodařilo naladit. Na kopiích těchle vaček jezdí Wotan a jak mi Cocks říkal, tak ho na sprintech nedávno o auto až auto a půl pojel. Tedy Wotan Cockse.
Jinými slovy, pokud ty vačky jsou na nic, peška budu mít já, protože je těžko půjdu vracet Esovi.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
R3S je teď offline  R3S
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 20:15   Citovat  

Minor napsal:
Jak vidíš, Cocks je koupil, zavolal mi, že se s nimi nedaří naladit motor, a já jsem mu řekl, že mu vrátím peníze a on mě vačky. Mohl bych se tvářit, že se mě to netýká, protože všechny potřebné údaje byly v inzerátu a já jsem nikde nic nezamlčel nebo neudával nepravdivé údaje.
Otázka je - a tu bych tady právě rád vyřešil - proč se to PK nepodařilo naladit. Na kopiích těchle vaček jezdí Wotan a jak mi Cocks říkal, tak ho na sprintech nedávno o auto až auto a půl pojel. Tedy Wotan Cockse.
Jinými slovy, pokud ty vačky jsou na nic, peška budu mít já, protože je těžko půjdu vracet Esovi.
ja vím že ty jsi velmi seriozní člověk , jen je naprd že jsi na tom tratný nakonec ty
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3364 H+ body: 12 2004 S2000  
cocks je teď offline  cocks
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 21:55   Citovat  

Když se vše podaří a konečně bude auto hotové tak pojedu k PK a zeptám se ho, jaký přesně problém tam byl, vím jen, že z brzdy "vylezlo" 98kW což prý bylo díky těm vačkám.

uvidíme, snad zítra by to mohlo být tak dodám informace.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3402 H+ body: 0 1990 CR-X VTEC  
Cody je teď offline  Cody
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:08   Citovat  

Tak to by mne zajímal i údaj sériových z brzdy,jednak porovnání a jednak kolik umřelo poníků.

Cocks: Tak tam nech 98kw ne,pořád lepší než Z5 Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1733 H+ body: 0 1999 Accord Type-R  
RASTA je teď offline  RASTA
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:14   Citovat  

Cody napsal:
Tak to by mne zajímal i údaj sériových z brzdy,jednak porovnání a jednak kolik umřelo poníků.

Cocks: Tak tam nech 98kw ne,pořád lepší než Z5 Velmi šťastný


Z5 je lehčí Hihi
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4391 H+ body: 32 1990 CR-X  
Lukas je teď offline  Lukas
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:19   Citovat  

Minor napsal:
Dbilas: sací vačka duration 262/310/270, peak timing 110, výfuková vačka duration 280/296/270, peak timing 110


Prosímtě co znamenají ty tři údaje? duration, duration při Vtecu, duration při 1mm ??
Jestli jo, tak mi overlap vychází 50°, což asi nebude správně. A taky duration při 1mm musí být menší, než obyčejná duration.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1045 H+ body: 0  
Cody je teď offline  Cody
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:22   Citovat  

Vtec je Vtec Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1733 H+ body: 0 1999 Accord Type-R  
cocks je teď offline  cocks
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:37   Citovat  

Cody napsal:
Tak to by mne zajímal i údaj sériových z brzdy,jednak porovnání a jednak kolik umřelo poníků.

Cocks: Tak tam nech 98kw ne,pořád lepší než Z5 Velmi šťastný


tak je to údaj na kolech, ne na motoru.. ale počítám s tím, že minimálně destet i víc poníků pomřelo...sice to pořád jelo a nežere olej ale 210tkm neukecáš Úsměv

jinak to je samozřejmě velmi behezké číslo...na kolech bych chtěl alespoň 130kW..to bych si tak nějak představoval za ty kačky Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3402 H+ body: 0 1990 CR-X VTEC  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:39   Citovat  

Lukas napsal:
Prosímtě co znamenají ty tři údaje? duration, duration při Vtecu, duration při 1mm ??
Jestli jo, tak mi overlap vychází 50°, což asi nebude správně. A taky duration při 1mm musí být menší, než obyčejná duration.

To jsou údaje, které jsem převzal ze stránky dbilas. Sám tomu bohužel nerozumím, chtěl jsem kdysi po Jurovi, aby mi je odměřil přímo na motoru a já měl nějakou bližší představu, co jsou zač, ale zůstalo jen u slibů.
Stránky dbilas jsou zde je to jeden z mála evropksých výrobců, co dělá vačky i na nevtec dohc (D16Z5).
Možná z toho někdo vyčtete víc než já, jedná se o ty první.


dbilas.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
dbilas.jpg, 74.37 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
Lukas je teď offline  Lukas
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 22:51   Citovat  

Minor napsal:
To jsou údaje, které jsem převzal ze stránky dbilas.


jj koukal jsem i do FAQ, ale popis co to znamená tak nemají. I ten lift mi přijde nesmyslný pokud odpovídá uvedené duration.
Asi tam mají chybu... Chce to proměřit degree wheelem. Ale tohle by měl vědět pan Krejza když je nastavoval.

Graf z brzy neřekne nic pokud jsou vačky špatně nastavené. Bylo by dobré vědět při jakém nastavení rozvodovývh kol byl test na brzdě prováděn.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1045 H+ body: 0  
cocks je teď offline  cocks
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:00   Citovat  

Lukas napsal:
jj koukal jsem i do FAQ, ale popis co to znamená tak nemají. I ten lift mi přijde nesmyslný pokud odpovídá uvedené duration.
Asi tam mají chybu... Chce to proměřit degree wheelem. Ale tohle by měl vědět pan Krejza když je nastavoval.

Graf z brzy neřekne nic pokud jsou vačky špatně nastavené. Bylo by dobré vědět při jakém nastavení rozvodovývh kol byl test na brzdě prováděn.


no to je právě to "ladění" ne ? Úsměv to prý se podařilo vyštelovat na 98kW ..alespoň pokud se bavíme o nastavení vaček, zda to dobře chápu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3402 H+ body: 0 1990 CR-X VTEC  
vti [906team] je teď offline  vti [906team]
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:04   Citovat  

Lukas napsal:
Prosímtě co znamenají ty tři údaje? duration, duration při Vtecu, duration při 1mm ??
Jestli jo, tak mi overlap vychází 50°, což asi nebude správně. A taky duration při 1mm musí být menší, než obyčejná duration.

podla mna to su udaje duration pre kazdy lobe osobitne (stredny je VTEC), tak isto zdvihy. overlap s tym nic nema, lebo kazdu vacku vies nastavovat osobitne. casovat by sa mali asi podla stupnov pri high lifte. inak podla tych hodnot to su naozaj hodne street vacky. v kazdom pripade by som chcel vediet, ci sa niekto zaoberal spravnym casovanim. ja som kedysi ladil CRX s B20 motorom a vackami, ktore okopiroval Jura podla vsetkeho z tohoto a fungovali vcelku fajn.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2098 H+ body: 10 1991 Civic  
Lukas je teď offline  Lukas
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:06   Citovat  

cocks napsal:
no to je právě to "ladění" ne ? Úsměv to prý se podařilo vyštelovat na 98kW ..alespoň pokud se bavíme o nastavení vaček, zda to dobře chápu.


OK...tak jaký byl overlap?? při tom vašem vyštelování... Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1045 H+ body: 0  
Lukas je teď offline  Lukas
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:14   Citovat  

vti [906team] napsal:
podla mna to su udaje duration pre kazdy lobe osobitne (stredny je VTEC), tak isto zdvihy. overlap s tym nic nema, lebo kazdu vacku vies nastavovat osobitne. casovat by sa mali asi podla stupnov pri high lifte. inak podla tych hodnot to su naozaj hodne street vacky. v kazdom pripade by som chcel vediet, ci sa niekto zaoberal spravnym casovanim. ja som kedysi ladil CRX s B20 motorom a vackami, ktore okopiroval Jura podla vsetkeho z tohoto a fungovali vcelku fajn.


já to časování asi správně nechápu...
High lift má při 110° jak píše. A myslel jsem, že se právě časuje délka overlapu pro daný setup = palivo, kompresní poměr.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1045 H+ body: 0  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:14   Citovat  

vti [906team] napsal:
podla mna to su udaje duration pre kazdy lobe osobitne (stredny je VTEC), tak isto zdvihy. overlap s tym nic nema, lebo kazdu vacku vies nastavovat osobitne. casovat by sa mali asi podla stupnov pri high lifte. inak podla tych hodnot to su naozaj hodne street vacky. v kazdom pripade by som chcel vediet, ci sa niekto zaoberal spravnym casovanim. ja som kedysi ladil CRX s B20 motorom a vackami, ktore okopiroval Jura podla vsetkeho z tohoto a fungovali vcelku fajn.

Jo, to bude kopie těchle, myslím, že JUra jiný vačky půjčený než ode mě neměl.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
Lukas je teď offline  Lukas
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:22   Citovat  

V jedné knize se píše... "For most naturally aspirated engines, the magic number seems to be 2 degrees advanced intake timing with split overlap. That usually works out to put the exhaust lobe center at 108 degrees and the intake at 106 degrees. With that bit of info, you should probably try that setting on your next trip to the dyno or the racetrack."
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1045 H+ body: 0  
vti [906team] je teď offline  vti [906team]
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2010 , 23:25   Citovat  

Lukas napsal:
já to časování asi správně nechápu...
High lift má při 110° jak píše. A myslel jsem, že se právě časuje délka overlapu pro daný setup = palivo, kompresní poměr.

to ze high lift je pri 110 stupnoch este nic nehovori o tom, kedy sa ventili otvaraju resp zatvaraju, cize overlap vies spocitat az ked casujes vacky. nechcem nikoho urazat, ale spravne nacasovat vacky nie je ziadna sranda, malokto si uvedomuje, ze znizenim hlavy sa pootocia obe vacky do retardu co samozrejme okrem rozhodenia predzapalu ma zasadny vplyv aj na spravanie motora.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2098 H+ body: 10 1991 Civic  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jak na vačky... motor B16A1
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.2565s ][ Dotazy: 147 (0.0214s) ][ GZIP on - Debug on ]