Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda accord 6G – kontrolka motoru
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
Dejv je teď offline  Dejv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:20   Citovat  

Zdravim panove. Priblizne před 14ti dny se mi rozsvitila poprve kontrolka motoru, motor netahl nad 4 tis/ot. a ja vedel, ze je něco v nepořádku. Dal jsem tedy auto znamemu, ten jej nechal pripojit na diagnostiku, nic konkrétního jim to nevyhodilo(pry se ani netvářili moc dobře, ze jim tam někdo privezl zrovna hondu), ukazalo to pry svicky ci klapku, cislo chyby pry nevi hm.. zajimave..
Svicky sem zkouknul, klapka vycistena a kontrolka motoru opet sviti.
Delam to ted tak, ze odpojim baterku, abych to resetnul(zhasnul kontrolku) a jedu, cca po 20-30 kilometrech se mi kontrolka zase obcas zapne. Párkrát se mi i stalo ze se dokonce i vypla sama od sebe, par Km zase vydrzela a pak se zase zapla.
Zapina se mi vždy když jedu na petku, rychlost kolem 90-100 Km/h, motor zahraty tesne pod pulkou.
Nevite někdo cim by to mohlo byt, prip. poradit co bych mohl zkusit?? Diky moc. Honda
Honda
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 112 H+ body: 0  
marty89ul je teď offline  marty89ul
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:23   Citovat  

Dejv napsal:
Zdravim panove. Priblizne před 14ti dny se mi rozsvitila poprve kontrolka motoru, motor netahl nad 4 tis/ot. a ja vedel, ze je něco v nepořádku. Dal jsem tedy auto znamemu, ten jej nechal pripojit na diagnostiku, nic konkrétního jim to nevyhodilo(pry se ani netvářili moc dobře, ze jim tam někdo privezl zrovna hondu), ukazalo to pry svicky ci klapku, cislo chyby pry nevi hm.. zajimave..
Svicky sem zkouknul, klapka vycistena a kontrolka motoru opet sviti.
Delam to ted tak, ze odpojim baterku, abych to resetnul(zhasnul kontrolku) a jedu, cca po 20-30 kilometrech se mi kontrolka zase obcas zapne. Párkrát se mi i stalo ze se dokonce i vypla sama od sebe, par Km zase vydrzela a pak se zase zapla.
Zapina se mi vždy když jedu na petku, rychlost kolem 90-100 Km/h, motor zahraty tesne pod pulkou.
Nevite někdo cim by to mohlo byt, prip. poradit co bych mohl zkusit?? Diky moc. Honda
Honda


vyblikat chybu a hned e bude vedet je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2575 H+ body: 6 1991 Civic VT  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:27   Citovat  

tudy odkaz postup jak na to je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
Robbie je teď offline  Robbie
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:28   Citovat  

bych to tipnul na umirajici lambdu ne?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1790 H+ body: -1 2004 Accord  
Dejv je teď offline  Dejv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:37   Citovat  

Chybu si nevyblikam je to a6g - r.v. 2000... Smutný
Doufam ze lambda to nebude noo ...
Jinak se mi deje taky toto: LINK , nemuze to s tim mit nejakou souvislost?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 112 H+ body: 0  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:46   Citovat  

Dejv napsal:
Chybu si nevyblikam je to a6g - r.v. 2000... Smutný
Doufam ze lambda to nebude noo ...
Jinak se mi deje taky toto: LINK , nemuze to s tim mit nejakou souvislost?


no však vy blikává se stejně jako ostatní modely od 1992 je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
Dejv je teď offline  Dejv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:51   Citovat  

Nu dobre, k tomu ale potrebuju nejakou tu krabicku kterou tam zapojim ne(omlouvam se za ten amaterismus:-D), bez toho to nevyblikam ne? Prip. jak?
A co myslite to piskani, nema to souvislost?? Vazne ted nevim co s tim...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 112 H+ body: 0  
kojak je teď offline  kojak
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 22:56   Citovat  

Dejv napsal:
Nu dobre, k tomu ale potrebuju nejakou tu krabicku kterou tam zapojim ne(omlouvam se za ten amaterismus:-D), bez toho to nevyblikam ne? Prip. jak?
A co myslite to piskani, nema to souvislost?? Vazne ted nevim co s tim...
nemusíš stačí ti propojit servis konektor a na palubce ti bude blikat chyba je to dobrý
jinak není nač se omlouvat všichni jsme začínali od toho tu jsme aby to bylo pro nový snazší
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2571 H+ body: 1  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.11.2010 , 23:55   Citovat  

Mluví se tam v bodě 1 o honda pgm testeru nebo scanovacím nástroji, který máš nejprve připojit na datový konektor. To přece není klasický postup vyblikání chyby, ne?
Ten tester vypadá takhle
Anebo tam platí i bod C a dá se to normálně vyblikat? Čtu to teprve teď celé.


pgm tester.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
pgm tester.jpg, 19.03 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
Dejv je teď offline  Dejv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 10.11.2010 , 8:57   Citovat  

no prave... Smutný ma nekdo zkusenost? a co to piskani?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 112 H+ body: 0  
Dejv je teď offline  Dejv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 10.11.2010 , 16:21   Citovat  

Nikdo nic?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 112 H+ body: 0  
t-i-c-t-a-c je teď offline  t-i-c-t-a-c
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 10.11.2010 , 20:17   Citovat  

Pod kastlíkem u spolujezdce, kdyz se nahneš, tak zespodu je 2pin modrý nezapojený konektor(service connector).Je to tam jediný viditelný nezapojený modrý konektor, ten kouskem drátu propoj navzájem a pak si vyblikej chybu na přístrojovce po zapnutí klíčku. kouř
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 122 H+ body: 0  
Dejv je teď offline  Dejv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2010 , 14:15   Citovat  

2x dlouze 2x kratce... 22? Ted to nejak zjistit
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 112 H+ body: 0  
kalich je teď offline  kalich
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 11.11.2010 , 17:43   Citovat  

zdarec lidi,co se tyka te kontrolky motoru tak tu maji vsechny a6g ze?a co by znamenalo kdyz pri startu se rozsviti a zhasne jen abs a rucni brzda?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 110 H+ body: 0 1999 Accord  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 3.12.2010 , 17:34   Citovat  

t-i-c-t-a-c napsal:
Pod kastlíkem u spolujezdce, kdyz se nahneš, tak zespodu je 2pin modrý nezapojený konektor(service connector).Je to tam jediný viditelný nezapojený modrý konektor, ten kouskem drátu propoj navzájem a pak si vyblikej chybu na přístrojovce po zapnutí klíčku. kouř


v jaký oblasti ho mám přesně hledat? Teď jsem ho lovil 5 minut a nemám nic. Našel jsem jen klasickej ODB pro připojení diagnostiky a všechny ostatní kabely jsou propojený, žádnej volnej jsem neviděl a modrej taky ne. Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2010 , 16:26   Citovat  

Střelec napsal:
v jaký oblasti ho mám přesně hledat? Teď jsem ho lovil 5 minut a nemám nic. Našel jsem jen klasickej ODB pro připojení diagnostiky a všechny ostatní kabely jsou propojený, žádnej volnej jsem neviděl a modrej taky ne. Smutný

Na obrázku je to krásně nakresleno, tictac ti dobře radí, a ty nic nenajdeš... Velmi šťastný
Nezbyde ti nic jiného, než se pořádně ohnout a kouknou zespoda nahoru, ideální je oddělat ten krycí dekl před spolujezdcem. Modrý dvoupinový konektor je zacvaknut zespoda u jednotky ventilátoru, zhruba veprostřed pozice spolujezdce. Je vedle něj i další, čtyřpinovej konektor, ten je pro datovou komunikaci (K-LINE) s ECU. Proč je tam ještě napevno ten další, do kterého se připojuje tester (viz. obrázek), ví jen inženýři od Hondy... Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3048 H+ body: 0 1999 Accord  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2010 , 20:31   Citovat  

piskot napsal:
Na obrázku je to krásně nakresleno, tictac ti dobře radí, a ty nic nenajdeš... Velmi šťastný
Nezbyde ti nic jiného, než se pořádně ohnout a kouknou zespoda nahoru, ideální je oddělat ten krycí dekl před spolujezdcem. Modrý dvoupinový konektor je zacvaknut zespoda u jednotky ventilátoru, zhruba veprostřed pozice spolujezdce. Je vedle něj i další, čtyřpinovej konektor, ten je pro datovou komunikaci (K-LINE) s ECU. Proč je tam ještě napevno ten další, do kterého se připojuje tester (viz. obrázek), ví jen inženýři od Hondy... Úsměv


jj, už jsem to našel Velmi šťastný Musel jsem si kleknout na práh Velmi šťastný Jinak nevíte co je chyba 8 ? Našel jsem to v seznamu jako nějaký TDC sensor dle FAQ (pokud teda pro A6G platí stejný kódy). Po resetu ECU teda zmizla a už se neukázala.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  
ExEricss je teď offline  ExEricss
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2010 , 20:41   Citovat  

TDC bude snímač horní úvratě. Takže bude nejspíš v rozdělovači.
Pokud chyba zmizela a už se neukáže, nelam si s tím hlavu Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2458 H+ body: 8 1999 Logo  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.12.2010 , 17:53   Citovat  

ExEricss napsal:
TDC bude snímač horní úvratě. Takže bude nejspíš v rozdělovači.
Pokud chyba zmizela a už se neukáže, nelam si s tím hlavu Úsměv


hm, že by palec? Na jeho výměnu se už dlouho chystám, bohužel mechanik nemá vůbec čas. Místama mi totiž mizí výkon a mělo by to bejt tohle.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  
ExEricss je teď offline  ExEricss
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.12.2010 , 19:33   Citovat  

Co máš přesně za motor?
Buďto může být v rozdělovači, nebo dole u klikovky...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2458 H+ body: 8 1999 Logo  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 14.12.2010 , 19:35   Citovat  

ExEricss napsal:
Co máš přesně za motor?
Buďto může být v rozdělovači, nebo dole u klikovky...


F20B6
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  
Chumo je teď offline  Chumo
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 11:39   Citovat  

Ja tam modry konektor nemam a uz vobec nie na mieste ako je to na obrazku riesil som to pred tyzdnom mal som rozobrate vsetko vratane vybrateho koberca... Zial 2P konektor tam nie je... Mam rv 99 F20B6
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 267 H+ body: 2  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 14:44   Citovat  

Chumo napsal:
Ja tam modry konektor nemam a uz vobec nie na mieste ako je to na obrazku riesil som to pred tyzdnom mal som rozobrate vsetko vratane vybrateho koberca... Zial 2P konektor tam nie je... Mam rv 99 F20B6


Já ho našel cca uprostřed pod tím kastlíkem, musel jsem si lehnout na kobereček a otočit hlavou nahoru, byl ve slepý samici zasunutej...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  
Chumo je teď offline  Chumo
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 14:55   Citovat  

Kde v strede pod kastlikom?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 267 H+ body: 2  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 16:59   Citovat  

Chumo napsal:
Kde v strede pod kastlikom?

Přečti si můj příspěvek, když to podle něj Střelec našel, pro jiné by neměl být problém...Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3048 H+ body: 0 1999 Accord  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 17:01   Citovat  

Střelec napsal:
F20B6

Tak to tě nepotěším, ten TDC senzor je dole u klikovky. Dostat se k němu znamená v podstatě stejnou operaci, jakou je výměna rozvoďáku.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3048 H+ body: 0 1999 Accord  
Chumo je teď offline  Chumo
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 18:12   Citovat  

To piskot

Dakujem, tvoj prispevok som prehliadol...
Pozriem sa na to...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 267 H+ body: 2  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 18:29   Citovat  

piskot napsal:
Tak to tě nepotěším, ten TDC senzor je dole u klikovky. Dostat se k němu znamená v podstatě stejnou operaci, jakou je výměna rozvoďáku.


nu a co má přesně ten TDC senzor na starosti? Dneska se mi ta kontrolka rozsvítila zase, ještě jsem to nevyblikával, ale počítám, že to bude stejná chyba Smutný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  
ExEricss je teď offline  ExEricss
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 18:38   Citovat  

TDC - top dead center - podle tohodle čidla ECU pozná kdy je píst v prvním válci v horní úvrati. A potřebuje to vědět proto, aby mohla správně regulovat předstih.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2458 H+ body: 8 1999 Logo  
Střelec je teď offline  Střelec
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 15.12.2010 , 18:47   Citovat  

ExEricss napsal:
TDC - top dead center - podle tohodle čidla ECU pozná kdy je píst v prvním válci v horní úvrati. A potřebuje to vědět proto, aby mohla správně regulovat předstih.


A co od toho můžu čekat, když je v háji? Může to souviset s tímhle? tudy odkaz Na kolik ten senzor cca vyjde? Práce to asi taky nebude málo... Smutný

/edit/ teď jsem se dočetl a i mi to tu říkali, že může být o zub posunutý rozvoďák. Když mi před cca rokem dělali rozvody, tak mi po výměně říkali, že to bylo posunutý o zub, tak to prej srovnali. Mohlo se stát, že to bylo nastavený správně a oni to tím posunutím rozhodili Smutný Divný je, že to půl roku bylo ok a občasná ztráta výkonu se projevuje posledních 6 měsíců. Kontrolka se mi rozsvítila až nedávno.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1633 H+ body: -1  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda accord 6G – kontrolka motoru
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.2063s ][ Dotazy: 147 (0.0164s) ][ GZIP on - Debug on ]