Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
D16Z6 swap do C4g - Crank sensor ?
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
Meethos je teď offline  Meethos
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 11:19  Naposledy upravil Meethos dne 2.10.2011 , 18:32, celkově upraveno 4 krát. Citovat  

Ahoj, tak došlo i na mne a podlehl jsem kouzlu swapování. City se na to moc nehodí (i když s K20 by to byla dobrá vražda), tak jsme se rozhodli si s bráchou pořídit C4g, které volalo o pomoc.

V C4g je původní motor D15B2, ale bohužel baští víc vody než paliva. Navíc tenhle týden se objevila super nabídka na Z6 a neváhal jsem ani minutu. Teď mám ale pár otázek na někoho, kdo už D16Z6 swapoval.

Elektrika: Vyřešeno

Převodovka: - zůstává původní z D15B2

Chlazení: - použije se C4g chladič, jen proběhne jeho kontrola a GO

UPDATE:

Hledáme kde se dá nalázt Crank position sensor.

Nevíte někdo proč nám rozdělovač nehází jiskru ?

Děkuji za veškerou pomoc.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 671 H+ body: 0 2009 City  
marty89ul je teď offline  marty89ul
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 11:27   Citovat  

Meethos napsal:
Ahoj, tak došlo i na mne a podlehl jsem kouzlu swapování. City se na to moc nehodí (i když s K20 by to byla dobrá vražda), tak jsme se rozhodli si s bráchou pořídit C4g, které volalo o pomoc.

V C4g je původní motor D15B2, ale bohužel baští víc vody než paliva. Navíc tenhle týden se objevila super nabídka na Z6 a neváhal jsem ani minutu. Teď mám ale pár otázek na někoho, kdo už D16Z6 swapoval.

Elektrika: Vzít komplet elektriku z dárce a kompletně jí přetáhnout, nebo použít původní elektriku z C4g DPFI OBD0 a shánět redukci na OBD1 + natáhnout chybějící kabeláž ? Prosím poraďte, kde tu redukci případně koupit, aby mne to nestálo víc jak celé auto (i když v tomhle případě to bude dost těžké Se stydím ).

Převodovka: Jaká je kompatibilita mezi D16Z6 a D15B2 ? Budu mít samozřejmě převodovku k D16Z6, ale nebude lepší nechat převodovku z D15 (je jich více a měla by být kratší) ?

Chlazení: Stačí originální C4g chladič uchladit Z6, nebo se mám pokusit bastlit Z6 chladič ? Jsem rozhodnut vít chladič ze Z6 na GO (tlaková zkouška, výměna oštin).

Celkový postup: Jaký postup by jste vy - odborníci volili ? A co vše z dárce vzít ?


Předem děkuji. Až se pohnu nějaký směrem, tak asi založím téma v show roomu, protože teď jsem na začátku a není toho moc co ukazovat.

Děkuji za veškerou pomoc.
prechodku z obd0na obd1 vyjde min na 1tisic tak zvas co je lepsi tahat el a nebo vyhodit min tisicovku,chladic z D15B2 to uchladi a radeji nech prevodovku D15B2(pokud bude kompatibilni s D16Z6 bloke to ti reknou znalejsi)pac ti asi nebudou pasovat poloosy z D16Z6 do naboju v kole na D15B2.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2575 H+ body: 6 1991 Civic VT  
SpaceMan je teď offline  SpaceMan
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 11:40   Citovat  

Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze je 100x snazsi mit kompletni elktriku z puvodniho auta. Je to pak polovina prace pri hledani pripadnych chyb...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3332 H+ body: 7 1994 CR-X DelSol  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 11:58   Citovat  

Jenže když přehodí komplet kabeláž, bude mu sedět sice na konektory na motoru a na ecu, ale jinde už ne. Bohužel. Takže to chce holt kombinovat.
Převodovku i chladič můžeš použít origo z C4G.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 13820 H+ body: 91 1990 Civic VTEC  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 12:06   Citovat  

škoda že to je původně dualpoint , jinak by redukce byla ta snazší varianta. tady mám obavy že to bude chtít zkombinovat obě elektriky viz minor,což není zas tak jednoduchý(ale ne nemožný Velmi šťastný ).
chladič jednoznačně velkej z 4g ,plocha je plocha.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
Meethos je teď offline  Meethos
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 12:18   Citovat  

Děkuji za rady.

Co přesně muže vzniknout za problém při použití elektriky z C5g na C4g ? Nesedící konektory přístrojovky (jaký je rozdíl v zapojení), případně světla a podobné ?

Kompatibilita převodovek rozhodně potěší, ale teď řeším, jestli nebude lepší použít Z6 převodovku + poloosy + těhlice + brzdy (koneckonců asi bude rozdíl mezi 240 a 262 mm kotouči v předu).

Těším se na VTEC
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 671 H+ body: 0 2009 City  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 13:09   Citovat  

pokud si pamatuju tak mužeš čekat dost velký potíže , jiný konektory v celým autě,pozice pinu,jiná pojistkovka , jiný ovládání topení ,elektrika do dveří nesedí atd.to by muselo být uplně komplet a stejně by to znamenalo prodlužovat dráty případně upravovat zapojení aby to fungovalo.
podle mě nesmysl to měnit komplet,lepší vypárat oba svazky ,z obd1 nechat jen motorový dráty k ecu , z obd 0 vypárat zas dráty ecu -motor a místo ní natáhnout ty dráty z obd 1,dopojíš u ecu dál do auta pár drátů (napájení ecu , čerpadlo ,kostra , speed senzor,kontrolka ecu ) zabandážuješ to do jednoho svazku a finito. tak jako tak to chce elektrikáře nevěřím že tohle dá dohromady laik.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 13:18   Citovat  

nebo redukce a dotahovat dráty , ale podle mě to bude vypadat to snad ne
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
Meethos je teď offline  Meethos
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 15:24   Citovat  

Takže varianta s použitím staré elektriky a její přepinování na OBD1 konektor + výmena konektorů k rozdělovači a dalším věcem asi vyhrála, alespoň bude na zimu o zábavu postaráno.

V souvislosti s tím se chci zeptat na schema konektorů OBD0 a OBD1 na ECU, rozdělovači a vůbec na všech rozdílných místech. Něco už jsem nagooglil, ale kdyby to někdo měl komplet, tak budu rád.

Našel jsem schema pro OB0, ale je pro Multi point. Mám to chápat tak, že když je Dual point, tak jsou prostě piny pro 3 a 4 vstřik vynechány ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 671 H+ body: 0 2009 City  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 17:31   Citovat  

Meethos napsal:
Takže varianta s použitím staré elektriky a její přepinování na OBD1 konektor + výmena konektorů k rozdělovači a dalším věcem asi vyhrála, alespoň bude na zimu o zábavu postaráno.

V souvislosti s tím se chci zeptat na schema konektorů OBD0 a OBD1 na ECU, rozdělovači a vůbec na všech rozdílných místech. Něco už jsem nagooglil, ale kdyby to někdo měl komplet, tak budu rád.

Našel jsem schema pro OB0, ale je pro Multi point. Mám to chápat tak, že když je Dual point, tak jsou prostě piny pro 3 a 4 vstřik vynechány ?
ne, je tam vsechno jinak
nesedi tam ani snimace z rozdelovace a pak k tomu ty vstriky, takze najdi si schema i na dualpoint, a kombinuj Úsměv najdes ho i tu na foru
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2011 , 23:39   Citovat  

tady s tim ti preju hodne stesti at to dobre dopadne neni to sranda je to dobrý
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
Meethos je teď offline  Meethos
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 22.8.2011 , 12:08   Citovat  

To jste mne moc nepotěšili Tak to koukám!

Každopádně to nevzdám. Pokusím se najít zapojení DPFI, ale kdyby jste ho někde někdo měl, pošlete mi prosím odkaz.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 671 H+ body: 0 2009 City  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 22.8.2011 , 20:14   Citovat  

google


dpfi schema.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
dpfi schema.jpg, 44.41 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 22.8.2011 , 21:14   Citovat  

Meethos napsal:
To jste mne moc nepotěšili Tak to koukám!

Každopádně to nevzdám. Pokusím se najít zapojení DPFI, ale kdyby jste ho někde někdo měl, pošlete mi prosím odkaz.


ono mozna kdybys hledal tak techto swapu je tu nekolik ted zrovna jeden Mini me dela Marty89ul
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 4806 H+ body: 5 1990 Civic  
Meethos je teď offline  Meethos
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.9.2011 , 14:21   Citovat  

Motor už je v autě, ale na pohled je nakřivo. U motorového úchytu (řidičova strana) je níž a posunutý dopředu. Setkal jste se s tím někdo ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 671 H+ body: 0 2009 City  
Bazzi je teď offline  Bazzi
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.9.2011 , 18:16   Citovat  

prevodovky sou stejny jak uz tady psal minor to samy poloosy OK a motor mam stejne ulozenej jako sem mel 1.4 a nakrivo ho teda nemam to mi hlava nebere , mas to osazeny a dotahly na vsech silentblokach ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1617 H+ body: 1 1996 Civic VTEC  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.9.2011 , 19:20   Citovat  

musis pouzit drzaky a silentbloky z d15b2, jinak je blbost aby byl nakrivo. foto by se hodilo
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
R3S je teď offline  R3S
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.9.2011 , 19:27   Citovat  

ten samej problém jsem měl když jsem swapoval D16Z5 do EG, byl jinej silent u rozvodů , vyrobil jsem si vlastní
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3364 H+ body: 12 2004 S2000  
Meethos je teď offline  Meethos
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.10.2011 , 18:07   Citovat  

Tak motor už sedí, děkuji.

Mám pár dalších problémů, které potřebuju vyřešit.

Nevíte kde je na D16Z6 Crank postion sensor ? Nějak se ho nemůžeme dopátrat.

Napadá vás, proč nám motor nehází jiskru ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 671 H+ body: 0 2009 City  
marty89ul je teď offline  marty89ul
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.10.2011 , 19:19   Citovat  

Meethos napsal:
Tak motor už sedí, děkuji.

Mám pár dalších problémů, které potřebuju vyřešit.

Nevíte kde je na D16Z6 Crank postion sensor ? Nějak se ho nemůžeme dopátrat.

Napadá vás, proč nám motor nehází jiskru ?

take mi nehazel a byl to spatne zapojeny drat do ECu kterym sem odpalil modul bylo to stale napajeni pro ecu a ja ho privedl omylem na rozdelovac a ten crank position sensor by mel byt v rozdelovaci ne?pokud se pletu tak me nekdo opravte Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2575 H+ body: 6 1991 Civic VT  
Streetkid je teď offline  Streetkid
Partner H-C
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 2.10.2011 , 19:52   Citovat  

tak tak, ten snímač je v rozdělovači, je to zrovna ten co je na ráně při sejmutí víčka a palce, s takovou vačkou. Novější šestkové civiky tento snímač mají klasicky na klice - předchází to pak problémům, když se třeba o zub posunou rozvody (tím pádem je jinak natočená vačka vůči proti klice) atd.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1842 H+ body: 7 1992 Civic  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
D16Z6 swap do C4g - Crank sensor ?
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1684s ][ Dotazy: 111 (0.0129s) ][ GZIP on - Debug on ]